forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal rainbow (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-rainbow-9101.html)

rainbow 11 mai 2011 17:18:20

Re: Jurnal rainbow
 
n-am gasit cu 85%.am gasit decatcu 75%...mai erau cu 55%..asa k am aleso pe aceea cu cel mai mare procentaj..:d
voi ce sporturi/dansuri practicati de pe youtube?

azra 11 mai 2011 17:22:04

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 653825)
n-am gasit cu 85%.am gasit decatcu 75%...mai erau cu 55%..asa k am aleso pe aceea cu cel mai mare procentaj..:d
voi ce sporturi/dansuri practicati de pe youtube?

eu am facut o perioada destul de mare start walking,apoi am combinat cu aerobic.cautam pe youtube sport cu florentina(cea de la prima tv)si faceam cate 6 filmulete.un film are 5minute.
iar acum pedalez 6/7zile ca mi-a facut mamaita cadou o bicicleta stationara

Animis23 11 mai 2011 17:29:21

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 653825)
n-am gasit cu 85%.am gasit decatcu 75%...mai erau cu 55%..asa k am aleso pe aceea cu cel mai mare procentaj..:d
voi ce sporturi/dansuri practicati de pe youtube?

Eu sunt cam limitata din cauza genunchiului momentan. Fac zilnic sau o data la 2 zile 8 minute abs, si fac alternativ, in functie de ce am chef, pilates , start walking, belly dance (am inceput astazi).Si fac cat pot, dar intotdeauna ma fortez sa fac macar juma de ora acolo...nu am deloc rezistenta momentan. sau poate nu sunt destul de ambitioasa. parca daca vad ca au trecut 30 de minute, imediat imi vine sa ma las. acum mi-am mai tras mai multe chestii. m-am aprovizionat pentru viitor, cand sper ca o sa fiu in stare sa fac turbo jam, hip hop abs, batuka si zumba, si inca niste chestii suspecte cu mult cardio, de la beach body ....

azra 11 mai 2011 17:36:58

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 653838)
Eu sunt cam limitata din cauza genunchiului momentan. Fac zilnic sau o data la 2 zile 8 minute abs, si fac alternativ, in functie de ce am chef, pilates , start walking, belly dance (am inceput astazi).Si fac cat pot, dar intotdeauna ma fortez sa fac macar juma de ora acolo...nu am deloc rezistenta momentan. sau poate nu sunt destul de ambitioasa. parca daca vad ca au trecut 30 de minute, imediat imi vine sa ma las. acum mi-am mai tras mai multe chestii. m-am aprovizionat pentru viitor, cand sper ca o sa fiu in stare sa fac turbo jam, hip hop abs, batuka si zumba, si inca niste chestii suspecte cu mult cardio, de la beach body ....

si eu la fel,la 30min ma opresc .bine,eu sunt sedentara si nu vreau sa ma obisnuiesc cu prea mult sport,mi-am zis ca atata timp cat o sa am rezultate o sa raman la 30min si cand ajung la perioada de platou mai maresc cate 10-15 min,adica atunci cand ajung undeva la 60min/zi vreau sa ma opresc nu vreau sa fac cate 2ore ..nici nu cred ca as avea rabdare.
oricum acum mi-am propus sa fac si bici si walking.

rainbow 11 mai 2011 17:39:06

Re: Jurnal rainbow
 
gata,am notat..o sa caut sa vad cu ce se mananca:))
acum ma duc sa mananc...va pup,vb dupaia:-*:-*

Animis23 11 mai 2011 17:39:29

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 653845)

si eu la fel,la 30min ma opresc .bine,eu sunt sedentara si nu vreau sa ma obisnuiesc cu prea mult sport,mi-am zis ca atata timp cat o sa am rezultate o sa raman la 30min si cand ajung la perioada de platou mai maresc cate 10-15 min,adica atunci cand ajung undeva la 60min/zi vreau sa ma opresc nu vreau sa fac cate 2ore ..nici nu cred ca as avea rabdare.
oricum acum mi-am propus sa fac si bici si walking.

eu bicileta fac 15 minute cand ma duc la gimnastica de recuperare, si o sa mai fac o vreme recuperarea asta. am bici si acasa, dar nu stiu ce are, ca imi intra saua aia nenorocita in fund de numa' numa'. si nu suport sa stau pe ea mai mult de juma de minut prin urmare :))
la asta chiar nu m-am gandit, ca trebuie sa am si unde sa urc cu miscare cand oi mai scadea in kg. e, atunci numai bine, fac cate 30 de minute, mai ales daca nu sunt singura :))

azra 11 mai 2011 17:42:27

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 653848)
eu bicileta fac 15 minute cand ma duc la gimnastica de recuperare, si o sa mai fac o vreme recuperarea asta. am bici si acasa, dar nu stiu ce are, ca imi intra saua aia nenorocita in fund de numa' numa'. si nu suport sa stau pe ea mai mult de juma de minut prin urmare :))
la asta chiar nu m-am gandit, ca trebuie sa am si unde sa urc cu miscare cand oi mai scadea in kg. e, atunci numai bine, fac cate 30 de minute, mai ales daca nu sunt singura :))

si pe mine la inceput ma durea fundul:)) apoi mi-am pus un prosop mai gros pe sa dar acum m-am mai obisnuit ,nu ma mai doare asa tare,rabd 30min:P

Animis23 11 mai 2011 17:45:58

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 653851)

si pe mine la inceput ma durea fundul:)) apoi mi-am pus un prosop mai gros pe sa dar acum m-am mai obisnuit ,nu ma mai doare asa tare,rabd 30min:P

si eu imi pun si la gimnastica un burete si un prosop. poate ca e o zona hipersensibila pentru mine, pentru ca simt nevoia sa imi schimb pozitia o data la minut :))
o sa mai incerc, oricum, o sa-mi pun 5 perne sub mine si atunci sa mai vedem. oi fi printesa si bobul de mazare de pe sa :))

rainbow 11 mai 2011 17:50:30

Re: Jurnal rainbow
 
:)) eu ink nu am bici acasa...dar o sa ma apuc de dansuri :)>:)

Animis23 11 mai 2011 17:55:22

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 653863)
:)) eu ink nu am bici acasa...dar o sa ma apuc de dansuri :)>:)

spor la dansat!!!

rainbow 11 mai 2011 18:00:56

Re: Jurnal rainbow
 
ms.stau acum jumatate de ora sa se aseze mancarea putin,si o sa ma apuc de dansat:))

rainbow 11 mai 2011 18:56:20

Re: Jurnal rainbow
 
si acum..putina miscare [*gimnastica*][*fluturas*]

Animis23 11 mai 2011 19:54:55

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 653955)
si acum..putina miscare [*gimnastica*][*fluturas*]

felicitari pentru miscare. cum a fost?

rainbow 11 mai 2011 20:00:17

Re: Jurnal rainbow
 
pt prima data ,zic k a fost bine.am reusit sa fac 2 miles:)):))
si ma gasit sormea knd am terminat si sa suparat k nu am chemato si pe ea sa facem amandoua.maine dim cand ma intorc de la dentist o sa facem amandoua.

Animis23 11 mai 2011 20:03:31

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 654058)
pt prima data ,zic k a fost bine.am reusit sa fac 2 miles:)):))
si ma gasit sormea knd am terminat si sa suparat k nu am chemato si pe ea sa facem amandoua.maine dim cand ma intorc de la dentist o sa facem amandoua.

sora-mea e dentist si lucreaza de dimineata pana seara. si cand ma intreaba ce am facut si ii zic ca am facut aia sau aia se supara ca nu o astept si pe ea. de exemplu, s-a intors acum de la munca. nu mai am eu chef de miscare, soro! :)) eu ii tot propun sa ne trezim dimineata devreme, dar ea nu si nu.
felicitari pentru cele 2 mile! :*

rainbow 11 mai 2011 20:08:13

Re: Jurnal rainbow
 
multumesc...
ma uitam acum pe youtube la un filmulet cu yoga pt incepatori pt a pierde in greutate.. doamneeeeeeeee...la kg mele sigur imi rup ceva:))

Animis23 11 mai 2011 20:11:16

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 654069)
multumesc...
ma uitam acum pe youtube la un filmulet cu yoga pt incepatori pt a pierde in greutate.. doamneeeeeeeee...la kg mele sigur imi rup ceva:))


mie de la 2 sedinte de yoga mi-a slabit muschiul care sustinea artculatia genunchiului meu...s i de acolo, tot la vale, in 2 zile eram in carucior cu rotile. deciii... mai bine nu

rainbow 11 mai 2011 20:14:22

Re: Jurnal rainbow
 
asa ma gandeam si eu...mai bine NU.
am auzit denumirile astea dar nu m-a interesat niciodata cam ce fel sunt..si ma uit pe youtube..de maine o sa incep sa experimentez si tae-bo...sper sa reusesc

Animis23 11 mai 2011 20:17:25

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 654079)
asa ma gandeam si eu...mai bine NU.
am auzit denumirile astea dar nu m-a interesat niciodata cam ce fel sunt..si ma uit pe youtube..de maine o sa incep sa experimentez si tae-bo...sper sa reusesc

pe mine momentan ma enerveaza ca nu pot face nimic care implica orice fel de saritura sau miscare brusca din picioare. deeeeci...imi vine sa ma urc pe pereti. tre sa mai slabesc ceva pana ajung la o greutate la care sa-mi permit mai multe fara sa-mi fie teama ca ajung la urgente cu ceva rupt, discolat sau sfasiat :))

rainbow 11 mai 2011 20:19:15

Re: Jurnal rainbow
 
nu stiu dak pot,dar o sa incerc din toate..care o sa-mi iasa..o sa mai fac..celelalte,cand o sa mai dau si eu jos niste lg;;)

vera37 11 mai 2011 20:22:53

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 654090)
nu stiu dak pot,dar o sa incerc din toate..care o sa-mi iasa..o sa mai fac..celelalte,cand o sa mai dau si eu jos niste lg;;)

[*super*][*76*][*76*] bravo vad ca te-ai mobilizat f bine

azra 11 mai 2011 21:17:05

Re: Jurnal rainbow
 
http://i234.photobucket.com/albums/e...odnight_03.gif

rainbow 11 mai 2011 21:39:11

Re: Jurnal rainbow
 
Noapte buna azra! :*>:D<

gabytza17 11 mai 2011 22:08:20

Re: Jurnal rainbow
 
Felicitari rainbow pentru achizitie, acelasi lucru mi-am cumparat si eu astazi :D(cantar de bucatarie)Ti-as sugera sa incerci turbo jam pentru inceput, chestiile simple care iti solicita decat partea superioara a corpului. Avand in vedere greutatea pe care o ai nu e chiar indicat sa soliciti picioarele prea mult si nici pentru o durata mare de timp. Incepi cu 20-30 de minute. Cand vei ajunge sa ai rezistenta incearca insanity, slabesti garantat si te modelezi super. Te pup:-*

rainbow 11 mai 2011 23:31:08

Re: Jurnal rainbow
 
Orice sfat este binevenit.multumesc.o sa incerc ce mi-ai recomandat..
ies acum,maine o noua zi la dentist!!
NoAPTE BUNA!!!!!! >:d< :-*:-*

rainbow 12 mai 2011 10:15:34

Re: Jurnal rainbow
 
Buna ziua draga J.!
Nu am o stare f buna azi..maseaua asta tot imi creeaza probleme...dr a vrut sa ma interneze azi..dar l-am refuzat,normal!;;);;)
mi-a spus sa mananc f bine,k altfel nu pot lupta cu infectia care o am:((.am venit intr-un suflet acasa,nici nu m-am schimbat si am pus repede sa mananc,k era ceasul deja 10:30.de...ce sa faci?spitalele din Romania..te uita dr pe la usa cabinetului..
asa.....am mancat micul dejun....strang pe aici si ma apuc de miscare..cu sor`mea,normal,..e invitata de aseara:))
stateam si ma gandeam azi cand veneam spre casa...oare am procedat bine pana acum?am mancat cam ce trebuie??
inca invat..si mai am multe de invatat,sunt constienta de asta..:(

AnDrAdAxl 12 mai 2011 10:28:08

Re: Jurnal rainbow
 
Buna draga colega de suferinte:P!Am tot vrut sa iti scriu de cand ai inceput jurnalul,dar m-am luat cu altele:P.
In primul rand te felicit ca faci miscare;pentru mine asta e mai important ca orice.Ca sfat pot sa iti dau sa faci ce iti place si sa nu ti se para o corvoada si sa incerci pe cat posibil sa fie o activitate de care sa devii dependenta:).
Alimentatia din cate vad mai poate suporta modificari,dar regula principala este sa nu scazi sub 1100 de calorii,de fapt cam 1400 la kg tale de acum si sa ai grija sa nu ai multi carbo;sa ai proteinele in limite si grasimile sa fie din surse sanatoase(ulei de masline,nuci,seminte crude,peste,etc).
Te-ai hotarat la ceva dieta?O sa urmezi Monti?
Te pup si sa ai rezultate cat mai bune!:-*

rainbow 12 mai 2011 10:41:55

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 654717)
Buna draga colega de suferinte:P!Am tot vrut sa iti scriu de cand ai inceput jurnalul,dar m-am luat cu altele:P.
In primul rand te felicit ca faci miscare;pentru mine asta e mai important ca orice.Ca sfat pot sa iti dau sa faci ce iti place si sa nu ti se para o corvoada si sa incerci pe cat posibil sa fie o activitate de care sa devii dependenta:).
Alimentatia din cate vad mai poate suporta modificari,dar regula principala este sa nu scazi sub 1100 de calorii,de fapt cam 1400 la kg tale de acum si sa ai grija sa nu ai multi carbo;sa ai proteinele in limite si grasimile sa fie din surse sanatoase(ulei de masline,nuci,seminte crude,peste,etc).
Te-ai hotarat la ceva dieta?O sa urmezi Monti?
Te pup si sa ai rezultate cat mai bune!:-*

Buna colega ! :)
Nu m-am hotarat/...nu stiu daca o sa urmez vreuna..o sa mai inspir din meniurile voastre..combinate cu miscare si vointa..si....sper sa iasa ceva!!
Te pup si te mai astept pe la mine:-*>:D<

AnDrAdAxl 12 mai 2011 10:46:51

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 654743)

Buna colega ! :)
Nu m-am hotarat/...nu stiu daca o sa urmez vreuna..o sa mai inspir din meniurile voastre..combinate cu miscare si vointa..si....sper sa iasa ceva!!
Te pup si te mai astept pe la mine:-*>:D<

Mancare echilibrata+miscare+vointa=>slabit sanatos:D!
Deci fi sigura ca iasa ceva:D!

rainbow 12 mai 2011 10:53:08

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 654748)

Mancare echilibrata+miscare+vointa=>slabit sanatos:D!
Deci fi sigura ca iasa ceva:D!

Sa speram!! :((

Animis23 12 mai 2011 10:56:15

Re: Jurnal rainbow
 
Bine ai revenit acasa! Imi pare rau ca e asa nasol cu maseaua aia. Dar sigur se rezolva!
Spor la miscare cu sora-ta si distractie placuta! Mai vorbim mai tarzior :*

rainbow 12 mai 2011 12:38:12

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 654770)
Bine ai revenit acasa! Imi pare rau ca e asa nasol cu maseaua aia. Dar sigur se rezolva!
Spor la miscare cu sora-ta si distractie placuta! Mai vorbim mai tarzior :*

ms simina!
am terminat cu miscarea,,am facut 30min start wlking si cam 10 de tae-bo..deocamdata nu poti tine ritmul la ta-bo..dar o sa mai exersez:))

gabytza17 12 mai 2011 15:43:45

Re: Jurnal rainbow
 
Hey girl, nu-ti face probleme, dupa cateva zile o sa reusesti sa tii si pasul. Sa nu uiti sa faci si ceva excercitii la sol (orice grupa de muschi), cu cat creste masa musculara cu atat mai mult creste si metabolismul bazal (si noi asta vrem la urma urmei, sa scapam de calorii si stand :D). Te pup, ai un inceput foarte bun :-*
Hai sa ma laud si eu :D Astazi m-am urcat pe cantar, si tare fericita am fost, in numai 4 zile am dat 1 kilogram jos. Yupiiii :">

rainbow 12 mai 2011 19:41:42

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de gabytza17 (Post 655189)
Hey girl, nu-ti face probleme, dupa cateva zile o sa reusesti sa tii si pasul. Sa nu uiti sa faci si ceva excercitii la sol (orice grupa de muschi), cu cat creste masa musculara cu atat mai mult creste si metabolismul bazal (si noi asta vrem la urma urmei, sa scapam de calorii si stand :D). Te pup, ai un inceput foarte bun :-*
Hai sa ma laud si eu :D Astazi m-am urcat pe cantar, si tare fericita am fost, in numai 4 zile am dat 1 kilogram jos. Yupiiii :">

Buna gaby!
felicitari pt kg in minus!! la cat mai multe!! :-*>:D<

azra 12 mai 2011 20:17:54

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de gabytza17 (Post 655189)
Hey girl, nu-ti face probleme, dupa cateva zile o sa reusesti sa tii si pasul. Sa nu uiti sa faci si ceva excercitii la sol (orice grupa de muschi), cu cat creste masa musculara cu atat mai mult creste si metabolismul bazal (si noi asta vrem la urma urmei, sa scapam de calorii si stand :D). Te pup, ai un inceput foarte bun :-*
Hai sa ma laud si eu :D Astazi m-am urcat pe cantar, si tare fericita am fost, in numai 4 zile am dat 1 kilogram jos. Yupiiii :">

felicitari

rainbow 12 mai 2011 21:04:18

Re: Jurnal rainbow
 
nu stiu dak am facut bine sau nu..dar miam pus si o folie in jurul burtii de pe la 12..si cum am tot facut cate una alta prin casa..plus si start walkung....cred k mi-a fost de folos:D

Animis23 12 mai 2011 21:11:22

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 655665)
nu stiu dak am facut bine sau nu..dar miam pus si o folie in jurul burtii de pe la 12..si cum am tot facut cate una alta prin casa..plus si start walkung....cred k mi-a fost de folos:D

ai facut foarte bine. si eu mai fac asta cand vad folia si stau cu ea cel putin cat timp fac miscare. si ma dau si cu crema anticelulitica inainte si dupa :D

azra 12 mai 2011 21:13:44

Re: Jurnal rainbow
 
si eu mai obisnuiam sa stau cu folie dar asta mai demul,si niciodata nu am tinut-o o perioada de timp ca sa imi dau seama daca ma ajuta cu ceva sau nu

rainbow 12 mai 2011 21:15:03

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 655693)
ai facut foarte bine. si eu mai fac asta cand vad folia si stau cu ea cel putin cat timp fac miscare. si ma dau si cu crema anticelulitica inainte si dupa :D

sa ma dau si cu crema nici nu mi-a dat prin cap :)..data viitoare..
tu ce faci?

gabytza17 12 mai 2011 21:15:10

Re: Jurnal rainbow
 
Daca o tii prea mult (cum ai si facut) datorita transpiratiei si frecarii o sa te iriti. Mai bine iti pui un brau, nu transpiri cine stie ce de la el dar se strange pielea. Folia te sfatuiesc sa o folosesti doar cand faci sport.>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:56:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO