forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal rainbow (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-rainbow-9101.html)

rainbow 10 mai 2011 16:30:26

Jurnal rainbow
 
Buna fetelor!
M-am hotarat sa-mi deschid si eu un jurnal,care, sa ma motiveze si pe mine mai mult,sa pot scapa de kg in plus.
Am 24 de ani , 1.71cm si 97 kg.:((
nu am avut niciodata kg astea..nu am fost slaba slaba niciodata,dar nici kg astea pana acum.le-am dobandiut in timp,dupa multe cure de 2-3zile,si mai ales dupa ce am luat faimoasa "capsula de slabit".adevarul e k slabisem cu ea,dar dupa ce am incetat sa mai iau m-am ingrasat la loc.
moartea mea sunt dulciurile!!! intru in sevraj dak atunci mi se face pofta si nu am nici macar o bucatica de ceva dulce in casa.!! o sa-mi fie f greu sa renunt la dulciuri,dar sper sa reusesc,si vreau sa reusesc sa fiu o SLABUTA!!
Va astept in vizita pe la mine..,.sa ma sfatuiti,sa ma certati sau sa ma laudati,depinde ce prostii fac!!;;)

vera37 10 mai 2011 17:08:30

Re: Jurnal rainbow
 
rainbow, bine te-am gasit la tine in casuta si sa fie cu noroc>:D<>:D<
in legatura cu dulciurile stiu ca e greu, dar totul depinde de tine;);)
mananca la prima gustare un fruct si-ti mai potolesti un pic pofta de dulce

rainbow 10 mai 2011 17:22:45

Re: Jurnal rainbow
 
bine ai venit vera!! te mai astept..>:D<

rainbow 10 mai 2011 17:49:51

Re: Jurnal rainbow
 
Azi am avut un meniu aiurea..si..am mancat f putin.de maine vreau sa ma apuc serios de treaba..barem pana incep serviciul...cred ca o sa-mi fie foarte greu la munca,mancam la gramada,fiecare vine cu alt fel de mancare...e tentatia mare,dar sper ca peste o luna sa-mi treaca pofta de dulciuri cat de cat . pe de alta parte,de abia astept sa incep serviciul,pt ca fac multa miscare,merg mult pe jos,urcat scari..chestii dastea.acum stau si ma gandesc ce o sa mananc maine,ce am prin frigider.nu o sa scriu meniul inainte,o sa-l scriu de abia seara cred..
a,si am o intrebare ..nu am cantar de bucatarie,cum sa nu gresesc cantitatile la ma:-/:-/ncare?

vera37 10 mai 2011 17:54:06

Re: Jurnal rainbow
 
aoleu mama da ti-ai pus un scris de trebuie sa-mi iau ochelarii:)):)):))
pai de ex. o farfurie normala de ciorba pusa pana la dunga are 300gr
o bucata de carne cat palma are 200 gr
iar eu de ex la inceput puneam ciorba intr-un pahar de iaurt de 360 gr si cam asa masuram
ce e ambalat e mai simplu si le mai pui si tu asa la ochiometru;);)

rainbow 10 mai 2011 18:11:13

Re: Jurnal rainbow
 
aha,am inteles.sper sa nu dau gres,sau poate o sa-mi cumpar un cantar de bucatarie.

jolye79 10 mai 2011 18:28:35

Re: Jurnal rainbow
 
Bine ai venit, Rainbow ! Mai bine ti-ai lua cantar de bucatarie, la inceput aproximarile sunt...departe de adevar. Abia dupa o practica de cateva luni te poti invata sa cantaresti cu ochii. Cum ti-ai propus sa mananci pentru a slabi?
Mult succes!

rainbow 10 mai 2011 18:35:24

Re: Jurnal rainbow
 
Bine te-am gasit..
o dieta anume ..nu cred ca o sa urmez.o sa renunt la prajeli,dulciuri,..la ce ingrasa..o sa incerc sa mananc sanatos,sa ma incadrez in necesarul de calorii zilnic pt a putea slabi cat mi-am propus.
aa,si o sa fac si exercitii.

Whaley 11 mai 2011 07:42:40

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 652626)
Bine te-am gasit..
o dieta anume ..nu cred ca o sa urmez.o sa renunt la prajeli,dulciuri,..la ce ingrasa..o sa incerc sa mananc sanatos,sa ma incadrez in necesarul de calorii zilnic pt a putea slabi cat mi-am propus.
aa,si o sa fac si exercitii.

Daca iti propui sa numeri caloriile iti trebuie sigur cantar... fara el riscul este fie sa subapreciezi (si nu slabesti pt ca mananci prea mult) fie, mai rau, sa supraapreciezi marimea portiei si sa te infometezi. Gasesti cantar de bucatarie pana in 50 lei, nu-ti trebuie "super-scula" care sa-ti calculeze calorii si sa-ti tina minte meniul pe 10 zile, unul electronic banal care sa-ti spuna cate grame ai in farfurie e exact ce-ti trebuie. ;)
Succes si spor la slabit! :)

silvia2011 11 mai 2011 08:08:48

Re: Jurnal rainbow
 
Am vazut ca ti-ai facut casuta :> si am venit in vizita cu un [*1*].
Daca iti permite bugetul cumparati un cantar de bucatarie. Eu doar asa am realizat de fapt cat mancam. :(
La inceput si eu imi faceam meniul dupa ce mancam, iar seara nu vrei sa stii ce imi arata calculatorul b-). Ba mancam prea multi carbo, ba prea multe grasimi. Era varza meniul meu.
Asa ca am inceput sa il fac de cu seara sau cel tarziu in dimineata respectiva. Bineinteles ca pe parcursul zilei mai apar unele modificari la gramaj sau se mai schimba un fruct, dar in general incerc sa ma tin de el.
Referitor la dulce :-s sunt la fel ca tine :((. De curand am descoperit niste biscuiti care sunt trecuti si in calculatorul de calorii. Nu stiu cat de sanatosi sunt, tb sa mai citesc pe aici ;;), dar cand simt ca nu mai pot prefer sa mananc un pachetel de biscuiti.
Se pare ca eu sunt musafir din ala care vine dar uita sa mai plece :">.
Spor la slabit. Sa ai o zi minunata :-*.

rainbow 11 mai 2011 10:41:00

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de Whaley (Post 653198)


Daca iti propui sa numeri caloriile iti trebuie sigur cantar... fara el riscul este fie sa subapreciezi (si nu slabesti pt ca mananci prea mult) fie, mai rau, sa supraapreciezi marimea portiei si sa te infometezi. Gasesti cantar de bucatarie pana in 50 lei, nu-ti trebuie "super-scula" care sa-ti calculeze calorii si sa-ti tina minte meniul pe 10 zile, unul electronic banal care sa-ti spuna cate grame ai in farfurie e exact ce-ti trebuie. ;)
Succes si spor la slabit! :)

Da,astazi voi merge la cumparaturi si chiar am de gand sa-mi cumpar un cantar d bucatarie...altfel,cum ai zis si tu ..pot sa gresesc cu gramajul..k doar nu am cantar la mana sa stiu eu exact:)). te pup si te mai astept in vizita

rainbow 11 mai 2011 10:43:50

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de silvia2011 (Post 653228)
Am vazut ca ti-ai facut casuta :> si am venit in vizita cu un [*1*].
Daca iti permite bugetul cumparati un cantar de bucatarie. Eu doar asa am realizat de fapt cat mancam. :(
La inceput si eu imi faceam meniul dupa ce mancam, iar seara nu vrei sa stii ce imi arata calculatorul b-). Ba mancam prea multi carbo, ba prea multe grasimi. Era varza meniul meu.
Asa ca am inceput sa il fac de cu seara sau cel tarziu in dimineata respectiva. Bineinteles ca pe parcursul zilei mai apar unele modificari la gramaj sau se mai schimba un fruct, dar in general incerc sa ma tin de el.
Referitor la dulce :-s sunt la fel ca tine :((. De curand am descoperit niste biscuiti care sunt trecuti si in calculatorul de calorii. Nu stiu cat de sanatosi sunt, tb sa mai citesc pe aici ;;), dar cand simt ca nu mai pot prefer sa mananc un pachetel de biscuiti.
Se pare ca eu sunt musafir din ala care vine dar uita sa mai plece :">.
Spor la slabit. Sa ai o zi minunata :-*.

Bine ai venit pe la mine!!
da..cu dulciurile e f greu.deocamdata sunt mandra mine,doar ce am venit din oras si erau pe acolo o groaza de tentatii( inghetata,mc'donalds, destule patiserii) care pana mai ieri erau preferatele mele.,dar m-am abtinut,m-am facut k nu exista si am mers mai departe..
Te pup,si te mai astept !!
ms si pt buchetul de flori

rainbow 11 mai 2011 11:04:20

Re: Jurnal rainbow
 
Draga jurnalele ,de abia acum am ajuns pe acasa..!!inca ma mai chinuie maseaua asta de minte,mai am de facut destule drumuri la stomatolog,:((dar,tot raul spre bine!
Azi am mancat micul dejun cam tarziu.pe la 9:30-10:00...nu-l mancam nici atunci,k pana ajungeam eu acasa....asa k m-am oprit la rest unde lucreaza sotul si am ciugulit ceva acolo ce aveau mai usor.
Am mancat o omleta din 2 oua,cateva feliute mici de rosie,o feliuta de castravete,50 g branza feta,2 felii de paine prajita,si 30 g sunca praga..
am gustat si putina cafea..am baut si niste apa..k mi-am luat antibioticele.
La pranza voi manca niste piept de pui,cu putina salata de varza(cred)...la gustarea2 putina sana si seara vad eu.si multaaaaa apa.sper k pana martea viitoare cand ma voi cantari sa dau jos 1 kg..
Apropo..cred ca,cantarul meu nu mai merge.m-am cantarit iar aseara ..k sa fiu eu sigura de kg si acum imi arata 94-95. o sa ma uit sa-mi cumpar si un cantar electronic,k sa stiu exact..deja am facut o cerere la sot:))

gabytza17 11 mai 2011 11:23:21

Re: Jurnal rainbow
 
Buna draga rainbow, bine te-am gasit>:D<
Eu una ti-as sugera pentru inceput sa tii o dieta anume, pana te obisnuiesti sa nu mai mananci junk food sa nu te mai tenteze nimic. Daca stii ca ai ceva anume de mancat la o masa iti va fi mai usor sa nu cazi prada tentatiilor, la mine functioneaza excelent, imi fac meniul de seara sau cel tarziu dimineata cand ma trezesc si mananc doar ce mi-am propus. Eu am inceput dieta lui Montignac saptamana trecuta si in doar 1 saptamana am dat 1 kilogram jos, saptamana asta sa vedem :D E foarte simpla de tinut si dupa ce citesc si eu pe la fete si simt pe pielea mea e foarte eficienta.
Nu uita ca dietele fara efort fizic nu fac minuni, incearca macar daca tot esti pe acasa 30 de minute in fiecare zi dupa un program de pe site sau youtube, ceva mai usurel pentru inceput.
Te pup, o zi frumoasa si linistita, lipsita de tentatii >:D<:-*

rainbow 11 mai 2011 11:33:49

Re: Jurnal rainbow
 
Buna gabytza!!
O sa studiez zilele astea dieta Montignac..
sport mai fac,tot asa de pe youtube,cu toate k as vrea sa ma duc la sala..voi vedea pe viitor cu ce bani raman dupa ce termin cu dantura.
te pup si te mai astept in vizita!:-*:-*

azra 11 mai 2011 16:36:44

Re: Jurnal rainbow
 
salutare
am venit si eu in casuta ta,am citit tot ce e scris si iti urez sa slabesti cat mai multe kg :P

rainbow 11 mai 2011 16:44:50

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 653775)
salutare
am venit si eu in casuta ta,am citit tot ce e scris si iti urez sa slabesti cat mai multe kg :P

Multumesc azra pt vizita!! te mai astept :*

Animis23 11 mai 2011 16:45:54

Re: Jurnal rainbow
 
Buna, rainbow. Am venit la tine acasa sa vad ce ai mai scris. Eu, in locul tau, as pastra cantarul pe care il ai! :)) :P

Ma gandeam si eu sa incep sa ma interesez de Montignac, prea multa lume il lauda. Din ce citisem mi se parea un pic incalcita treaba cu combinatiile...azra, tu parca esti mai cu experienta... sigur e usor? Ca parca mi-e lene si sa ma interesez. Nu stiu ce e cu mine azi :))

rainbow 11 mai 2011 16:50:09

Re: Jurnal rainbow
 
Draga jurnalule...sunt fericita!! doar ce m-am intors de la cumparaturi cu noua mea achizitie: un cantar de bucatarie[*11*]!!!!!!
si-mi pare rau daca te dezamagesc..dar nu prea am respectat azi meniul care mi l-am propus..dar nu am depasit nr de calorii ;;).
maine o sa vad eu ce mananc,am provizii acum! in loc de multe dulciuri mi-am cumparat legume,fructe,iaurtele..chestii dastea :D

azra 11 mai 2011 16:50:16

Re: Jurnal rainbow
 
da fetelor e foarte usor de tinut monty.
deci daca am reusit eu sa invat combinatiile sigur reusiti si voi.dar pt mai multe detalii puteti veni in gasca fetelor ce tin monty si sigur va ajuta in legatura cu neclaritatile:D

Animis23 11 mai 2011 16:51:27

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 653788)
da fetelor e foarte usor de tinut monty.
deci daca am reusit eu sa invat combinatiile sigur reusiti si voi.dar pt mai multe detalii puteti veni in gasca fetelor ce tin monty si sigur va ajuta in legatura cu neclaritatile:D

tu ti-ai cumparat cartea sau te-ai informat de pe site si de pe net?

azra 11 mai 2011 16:52:08

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 653787)
Draga jurnalule...sunt fericita!! doar ce m-am intors de la cumparaturi cu noua mea achizitie: un cantar de bucatarie[*11*]!!!!!!
si-mi pare rau daca te dezamagesc..dar nu prea am respectat azi meniul care mi l-am propus..dar nu am depasit nr de calorii ;;).
maine o sa vad eu ce mananc,am provizii acum! in loc de multe dulciuri mi-am cumparat legume,fructe,iaurtele..chestii dastea :D

felicitari pt noua achizitie=D>=D>
si bravo pt celelalte cumparaturi.stiu. ..e greu la inceput sa renunti la dulciuri dar dupa o perioada de una-doua saptamani nu vei mai pofti la ele:P

Animis23 11 mai 2011 16:52:12

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 653787)
Draga jurnalule...sunt fericita!! doar ce m-am intors de la cumparaturi cu noua mea achizitie: un cantar de bucatarie[*11*]!!!!!!
si-mi pare rau daca te dezamagesc..dar nu prea am respectat azi meniul care mi l-am propus..dar nu am depasit nr de calorii ;;).
maine o sa vad eu ce mananc,am provizii acum! in loc de multe dulciuri mi-am cumparat legume,fructe,iaurtele..chestii dastea :D

Felicitari pentru achizitia importanta si pentru cumparaturile cu cap. Succes!

rainbow 11 mai 2011 16:54:08

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 653783)
Buna, rainbow. Am venit la tine acasa sa vad ce ai mai scris. Eu, in locul tau, as pastra cantarul pe care il ai! :)) :P

Ma gandeam si eu sa incep sa ma interesez de Montignac, prea multa lume il lauda. Din ce citisem mi se parea un pic incalcita treaba cu combinatiile...azra, tu parca esti mai cu experienta... sigur e usor? Ca parca mi-e lene si sa ma interesez. Nu stiu ce e cu mine azi :))

Buna simina!!
da..o sa-l pastrez k imi place ce arata[*3*][*3*]
fiind cu dubii de ieri...acum cand am venit de la piata,le-am aliniat pe mama si pe sormea in baie la cantarit :)) .mama stiu k se mai cantareste la munca,stie ce greutate are.,sormea la fel.asa k m-am urcat frumos si eu pe cantar..si....SURPRIZA: acul imi arata 92,5 kg...nu 97 k aseara...asa k tre sa muncesc din greu sa depasesc pragul 90 >:D<>:D<

azra 11 mai 2011 16:54:25

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 653790)
tu ti-ai cumparat cartea sau te-ai informat de pe site si de pe net?

este aici pe site o carte pe care am seroxat-o dar nu am terminat-o de citit.adica nu intelegeam mare lucru din ea,trebuia sa o citesc de vreo 2 ori pana era clar.
dar am intrat in gasca fetelor monty si imi postam meniul zilnic acolo si fetele ma corectau daca nu era bine si cu timpul am invatat ce si cum trebuiesc respectate

Animis23 11 mai 2011 16:55:49

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 653795)

Buna simina!!
da..o sa-l pastrez k imi place ce arata[*3*][*3*]
fiind cu dubii de ieri...acum cand am venit de la piata,le-am aliniat pe mama si pe sormea in baie la cantarit :)) .mama stiu k se mai cantareste la munca,stie ce greutate are.,sormea la fel.asa k m-am urcat frumos si eu pe cantar..si....SURPRIZA: acul imi arata 92,5 kg...nu 97 k aseara...asa k tre sa muncesc din greu sa depasesc pragul 90 >:D<>:D<

schimba greutatea la ticker, repede! bucura-ne ochii! felicitari. nu stiu daca o sa rezist pana luni sa ma cantaresc. lumea slabeste cam mult in jurul meu si devin geloasa :))

azra 11 mai 2011 16:55:53

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 653795)

Buna simina!!
da..o sa-l pastrez k imi place ce arata[*3*][*3*]
fiind cu dubii de ieri...acum cand am venit de la piata,le-am aliniat pe mama si pe sormea in baie la cantarit :)) .mama stiu k se mai cantareste la munca,stie ce greutate are.,sormea la fel.asa k m-am urcat frumos si eu pe cantar..si....SURPRIZA: acul imi arata 92,5 kg...nu 97 k aseara...asa k tre sa muncesc din greu sa depasesc pragul 90 >:D<>:D<

waw felicitari pt reusita.
nu-i asa ca te ambitionezi mai tare sa slabesti cand vezi rezultate frumoase la cantar?

Animis23 11 mai 2011 16:56:30

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 653796)

este aici pe site o carte pe care am seroxat-o dar nu am terminat-o de citit.adica nu intelegeam mare lucru din ea,trebuia sa o citesc de vreo 2 ori pana era clar.
dar am intrat in gasca fetelor monty si imi postam meniul zilnic acolo si fetele ma corectau daca nu era bine si cu timpul am invatat ce si cum trebuiesc respectate

mersi frumos. o s-o caut si o sa incerc sa vad cam ce e pe acolo si cand imi fac o idee vin si pe la voi la discutii. :*

azra 11 mai 2011 16:56:55

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 653797)
schimba greutatea la ticker, repede! bucura-ne ochii! felicitari. nu stiu daca o sa rezist pana luni sa ma cantaresc. lumea slabeste cam mult in jurul meu si devin geloasa :))

stai linistita ca vei slabi si tu,o sa vezi..trebuie doar sa te tii de treaba si sa aiba grija a ta familie cu gatitul:))

azra 11 mai 2011 16:57:27

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 653799)
mersi frumos. o s-o caut si o sa incerc sa vad cam ce e pe acolo si cand imi fac o idee vin si pe la voi la discutii. :*

te asteptam cu mare drag:)

Animis23 11 mai 2011 16:59:30

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 653801)

stai linistita ca vei slabi si tu,o sa vezi..trebuie doar sa te tii de treaba si sa aiba grija a ta familie cu gatitul:))

azi mama a facut piept de gasca si m-am uitat si eu de curiozitate la calorii aici pe site. sa-mi vina rau!!! :)) am zis ca nu o mananc la pranz...ca a facut si pilaf pe langa :)) e o nenorocire la mine in casa momentan. nu stiu ce naiba se intampla. O sa ma mai gandesc pana diseara daca sa mananc un pic de gasca sau sa ma abtin pur si simplu si sa mananc ceva mai mult si cu mai putine calorii.

rainbow 11 mai 2011 17:01:02

Re: Jurnal rainbow
 
hai k o sa schimb tickerul..
apropo de monty...am si eu cartea cred k este..xeroxata.acum 1 an de zile mi-a adus o clienta un dosar cu dieta asta,dar sincer,mia fost lene sa citesc atat:">..doar am rasfoit..
dar acum am destul timp si o sa ma apuc de citit.
hm..la ora asta ar trebui sa iau cina..ma duc sa vad ce sa mananc.k sunt cam obosita sa ma apuc de gatit..sunt treaza de la ora 5..toata noaptea nu am dormit cu gandul k merg la dentist si cine stie ce patesc:))

azra 11 mai 2011 17:02:19

Re: Jurnal rainbow
 
sa stii ca pieptul de gasca desi are multe calorii poti manca,nu trebuie sa-ti faci griji:) ca totusi e o carne slaba si fara grasime.eu azi am mancat tocanita de ceapa cu ciuperci si carne de miel:D

Animis23 11 mai 2011 17:05:56

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 653809)
sa stii ca pieptul de gasca desi are multe calorii poti manca,nu trebuie sa-ti faci griji:) ca totusi e o carne slaba si fara grasime.eu azi am mancat tocanita de ceapa cu ciuperci si carne de miel:D

bine, atunci o sa mananc. acum, nici nu stiu daca imi place. nu tin minte sa mai fi mancat in trecutul apropiat :))

rainbow, ne scuzi de ce ti-am facut aici , la tine acasa :))

azra 11 mai 2011 17:06:07

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 653808)
hai k o sa schimb tickerul..
apropo de monty...am si eu cartea cred k este..xeroxata.acum 1 an de zile mi-a adus o clienta un dosar cu dieta asta,dar sincer,mia fost lene sa citesc atat:">..doar am rasfoit..
dar acum am destul timp si o sa ma apuc de citit.
hm..la ora asta ar trebui sa iau cina..ma duc sa vad ce sa mananc.k sunt cam obosita sa ma apuc de gatit..sunt treaza de la ora 5..toata noaptea nu am dormit cu gandul k merg la dentist si cine stie ce patesc:))

sa ai pofta.
eu azi cina o iau pe la 20.00 ca m-am trezit tarziu si am avut micul dejun la 11:)),deci in seara asta tre sa stau inca 3 ore treaza.de fel eu adorm foarte devreme:))

rainbow 11 mai 2011 17:07:52

Re: Jurnal rainbow
 
la mine mananca mai nesanatos sotul :)) aseara cand a venit de la servici,pe la 12 jumate noaptea,ii era foame saracul,k mananca de dim putin,dupaia pe la ora16 dak apuca..si knd a venit imi zice: mi-e foame.am si eu ceva de mancare?si eu: da,gasesti in frigider.m-a invitat cu el,dar l-am refuzat categoric..si mi-am gasit alta ocupatie,m-am pus si am calcat..mi-a venit putin miros de ce manca el.,dar..am trecut cu brio testul asta!>:)
alt test a fost acum cand am venit de la shopping..sormea si-a luat niste jeleuri cu capsuni..hmmmm,miroseau bine,ce sa zic...dar i-am zis un NU hotarat,m-am facut k nu vad ,nu miros,nu aud#:-s
si as mai avea o intrebare,k nu apucat sa ma uit pe site..ciocolata amaruie cu 75% cacao..,e interzisa?sau se poate manca un cubulet,2?:-/

rainbow 11 mai 2011 17:08:57

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 653810)
bine, atunci o sa mananc. acum, nici nu stiu daca imi place. nu tin minte sa mai fi mancat in trecutul apropiat :))

rainbow, ne scuzi de ce ti-am facut aici , la tine acasa :))

ma bucur sa va primesc aici,imi place sa am casa plina! >:D<>:D<

Animis23 11 mai 2011 17:10:14

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 653811)

sa ai pofta.
eu azi cina o iau pe la 20.00 ca m-am trezit tarziu si am avut micul dejun la 11:)),deci in seara asta tre sa stau inca 3 ore treaza.de fel eu adorm foarte devreme:))

Si eu mananc pe la 7. Dar as vrea sa nu mai mananc dupa ora 7-8, si doar sa ma imbuib cu apa pana ma culc (adorm tarziu tare de tot in general)

Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 653812)
la mine mananca mai nesanatos sotul :)) aseara cand a venit de la servici,pe la 12 jumate noaptea,ii era foame saracul,k mananca de dim putin,dupaia pe la ora16 dak apuca..si knd a venit imi zice: mi-e foame.am si eu ceva de mancare?si eu: da,gasesti in frigider.m-a invitat cu el,dar l-am refuzat categoric..si mi-am gasit alta ocupatie,m-am pus si am calcat..mi-a venit putin miros de ce manca el.,dar..am trecut cu brio testul asta!>:)
alt test a fost acum cand am venit de la shopping..sormea si-a luat niste jeleuri cu capsuni..hmmmm,miroseau bine,ce sa zic...dar i-am zis un NU hotarat,m-am facut k nu vad ,nu miros,nu aud#:-s
si as mai avea o intrebare,k nu apucat sa ma uit pe site..ciocolata amaruie cu 75% cacao..,e interzisa?sau se poate manca un cubulet,2?:-/

din cate stiu eu, e chiar recomandata. ciocolata are antioxidanti. 2-3 pastile ca gustare de dupa-amiaza am vazut in multe diete. deci sigur nu e interzisa

Animis23 11 mai 2011 17:10:50

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 653813)

ma bucur sa va primesc aici,imi place sa am casa plina! >:D<>:D<

Facem cate o zi cu randul, ca sa nu abuzam de ospitalitate. Maine va invit la mine :))

azra 11 mai 2011 17:15:44

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 653812)
la mine mananca mai nesanatos sotul :)) aseara cand a venit de la servici,pe la 12 jumate noaptea,ii era foame saracul,k mananca de dim putin,dupaia pe la ora16 dak apuca..si knd a venit imi zice: mi-e foame.am si eu ceva de mancare?si eu: da,gasesti in frigider.m-a invitat cu el,dar l-am refuzat categoric..si mi-am gasit alta ocupatie,m-am pus si am calcat..mi-a venit putin miros de ce manca el.,dar..am trecut cu brio testul asta!>:)
alt test a fost acum cand am venit de la shopping..sormea si-a luat niste jeleuri cu capsuni..hmmmm,miroseau bine,ce sa zic...dar i-am zis un NU hotarat,m-am facut k nu vad ,nu miros,nu aud#:-s
si as mai avea o intrebare,k nu apucat sa ma uit pe site..ciocolata amaruie cu 75% cacao..,e interzisa?sau se poate manca un cubulet,2?:-/

sa stii ca si sotul meu e la fel.dimineata el nu mananca,apoi prima masa e undeva pe la 13-14 sau chiar si mai tarziu uneori(cand am mancarea pe foc asteapta sa fie gata,nu mananca altceva),si uneori e greu si pt mine ca miroase asa bine mancarea pt el decat a mea:))
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 653814)
Si eu mananc pe la 7. Dar as vrea sa nu mai mananc dupa ora 7-8, si doar sa ma imbuib cu apa pana ma culc (adorm tarziu tare de tot in general)

si eu de fel mananc ultima masa la 18 dar acu ce sa fac daca m-am trezit la 10,45:))

din cate stiu eu, e chiar recomandata. ciocolata are antioxidanti. 2-3 pastile ca gustare de dupa-amiaza am vazut in multe diete. deci sigur nu e interzisa

eu de fel mananc ciocolata 85%cacao,asta stiu sigur ca e permisa cam 40g/zi.la monty cea de 75% nu prea e permisa
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 653815)
Facem cate o zi cu randul, ca sa nu abuzam de ospitalitate. Maine va invit la mine :))

ok atunci facem cu schimbul:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:04:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO