forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal rainbow (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-rainbow-9101.html)

rainbow 10 mai 2011 16:30:26

Jurnal rainbow
 
Buna fetelor!
M-am hotarat sa-mi deschid si eu un jurnal,care, sa ma motiveze si pe mine mai mult,sa pot scapa de kg in plus.
Am 24 de ani , 1.71cm si 97 kg.:((
nu am avut niciodata kg astea..nu am fost slaba slaba niciodata,dar nici kg astea pana acum.le-am dobandiut in timp,dupa multe cure de 2-3zile,si mai ales dupa ce am luat faimoasa "capsula de slabit".adevarul e k slabisem cu ea,dar dupa ce am incetat sa mai iau m-am ingrasat la loc.
moartea mea sunt dulciurile!!! intru in sevraj dak atunci mi se face pofta si nu am nici macar o bucatica de ceva dulce in casa.!! o sa-mi fie f greu sa renunt la dulciuri,dar sper sa reusesc,si vreau sa reusesc sa fiu o SLABUTA!!
Va astept in vizita pe la mine..,.sa ma sfatuiti,sa ma certati sau sa ma laudati,depinde ce prostii fac!!;;)

vera37 10 mai 2011 17:08:30

Re: Jurnal rainbow
 
rainbow, bine te-am gasit la tine in casuta si sa fie cu noroc>:D<>:D<
in legatura cu dulciurile stiu ca e greu, dar totul depinde de tine;);)
mananca la prima gustare un fruct si-ti mai potolesti un pic pofta de dulce

rainbow 10 mai 2011 17:22:45

Re: Jurnal rainbow
 
bine ai venit vera!! te mai astept..>:D<

rainbow 10 mai 2011 17:49:51

Re: Jurnal rainbow
 
Azi am avut un meniu aiurea..si..am mancat f putin.de maine vreau sa ma apuc serios de treaba..barem pana incep serviciul...cred ca o sa-mi fie foarte greu la munca,mancam la gramada,fiecare vine cu alt fel de mancare...e tentatia mare,dar sper ca peste o luna sa-mi treaca pofta de dulciuri cat de cat . pe de alta parte,de abia astept sa incep serviciul,pt ca fac multa miscare,merg mult pe jos,urcat scari..chestii dastea.acum stau si ma gandesc ce o sa mananc maine,ce am prin frigider.nu o sa scriu meniul inainte,o sa-l scriu de abia seara cred..
a,si am o intrebare ..nu am cantar de bucatarie,cum sa nu gresesc cantitatile la ma:-/:-/ncare?

vera37 10 mai 2011 17:54:06

Re: Jurnal rainbow
 
aoleu mama da ti-ai pus un scris de trebuie sa-mi iau ochelarii:)):)):))
pai de ex. o farfurie normala de ciorba pusa pana la dunga are 300gr
o bucata de carne cat palma are 200 gr
iar eu de ex la inceput puneam ciorba intr-un pahar de iaurt de 360 gr si cam asa masuram
ce e ambalat e mai simplu si le mai pui si tu asa la ochiometru;);)

rainbow 10 mai 2011 18:11:13

Re: Jurnal rainbow
 
aha,am inteles.sper sa nu dau gres,sau poate o sa-mi cumpar un cantar de bucatarie.

jolye79 10 mai 2011 18:28:35

Re: Jurnal rainbow
 
Bine ai venit, Rainbow ! Mai bine ti-ai lua cantar de bucatarie, la inceput aproximarile sunt...departe de adevar. Abia dupa o practica de cateva luni te poti invata sa cantaresti cu ochii. Cum ti-ai propus sa mananci pentru a slabi?
Mult succes!

rainbow 10 mai 2011 18:35:24

Re: Jurnal rainbow
 
Bine te-am gasit..
o dieta anume ..nu cred ca o sa urmez.o sa renunt la prajeli,dulciuri,..la ce ingrasa..o sa incerc sa mananc sanatos,sa ma incadrez in necesarul de calorii zilnic pt a putea slabi cat mi-am propus.
aa,si o sa fac si exercitii.

Whaley 11 mai 2011 07:42:40

Re: Jurnal rainbow
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 652626)
Bine te-am gasit..
o dieta anume ..nu cred ca o sa urmez.o sa renunt la prajeli,dulciuri,..la ce ingrasa..o sa incerc sa mananc sanatos,sa ma incadrez in necesarul de calorii zilnic pt a putea slabi cat mi-am propus.
aa,si o sa fac si exercitii.

Daca iti propui sa numeri caloriile iti trebuie sigur cantar... fara el riscul este fie sa subapreciezi (si nu slabesti pt ca mananci prea mult) fie, mai rau, sa supraapreciezi marimea portiei si sa te infometezi. Gasesti cantar de bucatarie pana in 50 lei, nu-ti trebuie "super-scula" care sa-ti calculeze calorii si sa-ti tina minte meniul pe 10 zile, unul electronic banal care sa-ti spuna cate grame ai in farfurie e exact ce-ti trebuie. ;)
Succes si spor la slabit! :)

silvia2011 11 mai 2011 08:08:48

Re: Jurnal rainbow
 
Am vazut ca ti-ai facut casuta :> si am venit in vizita cu un [*1*].
Daca iti permite bugetul cumparati un cantar de bucatarie. Eu doar asa am realizat de fapt cat mancam. :(
La inceput si eu imi faceam meniul dupa ce mancam, iar seara nu vrei sa stii ce imi arata calculatorul b-). Ba mancam prea multi carbo, ba prea multe grasimi. Era varza meniul meu.
Asa ca am inceput sa il fac de cu seara sau cel tarziu in dimineata respectiva. Bineinteles ca pe parcursul zilei mai apar unele modificari la gramaj sau se mai schimba un fruct, dar in general incerc sa ma tin de el.
Referitor la dulce :-s sunt la fel ca tine :((. De curand am descoperit niste biscuiti care sunt trecuti si in calculatorul de calorii. Nu stiu cat de sanatosi sunt, tb sa mai citesc pe aici ;;), dar cand simt ca nu mai pot prefer sa mananc un pachetel de biscuiti.
Se pare ca eu sunt musafir din ala care vine dar uita sa mai plece :">.
Spor la slabit. Sa ai o zi minunata :-*.


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:06:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO