forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Raluca (karmara) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-raluca-karmara-1087.html)

karmara 28 aug 2009 16:51:58

Jurnal Raluca (karmara)
 
Imi fac si eu jurnal..intr-un final.[*scrie*]

Va citesc de ceva timp si am inceput o dieta personalizata de vreo luna jumate (1400kcal/zi), in care mi-am salvat zilnic meniurile pe aces site.
Nu o sa scriu prea mult acum despre mine pt ca..sunt la serv. :D

Ce sa va spun pe scurt....pana acum 4 ani am avut o greutate relativ constanta de 67 kg dupa care m-am ingrasat in cateva luni pana la 72 kg.

Banuiesc ca aceasta crestere destul de brusca a avut loc datorita job-ului pe care il aveam atunci cu program de noapte, nu lucram multe ore, dar pe la 3 noaptea trebuia neaparat sa fiu treaza (lucram de acasa) sa fac un raport (era o firma canadiana si la ei este zi la 3 noaptea la noi :D )..in fine.

Am fost plinutza de mica si am fost invatata sa pap tot din farfurie...stiti povestea.
Repercursiunea acestui fapt este ca si acum mananc fara sa-mi fie foame si mi se pare ca asta e principala mea problema.

Nu am tinut diete la viata mea, acum un an doar, am mancat o luna mai putin ca de obicei si slabisem cateva kg, atat.

Anyway...acum o luna jumate aveam 75 kg si acum am 70,5 ...deci sunt pe drumul cel bun. Cu sportul stau cam prost, dar o sa ma apuc de tae bo si altele in curand.

As vrea sa ajung la 62-63 kg in cateva luni.

Sincer va spun ca imi este usor sa tin aceasta dieta [*25*], si nu ma infometez absolut deloc, doar ca incerc sa nu mai mananc cand nu imi este foame cu toate ca nu reusesc tot timpul.
Sunt optimista de felul meu si ma gandesc ca daca e chiar usor sa fac asta si mai si slabesc inseamna ca planul va merge bine.:P

Intentia mea pe termen lung este sa nu mai am niciodata stilul de viata cu 2500-3000 kcal/zi [*hot-dog*] ci cu max 1800-1900 kcal/zi ...forever. :)

[*26*]

ras_cristalin 28 aug 2009 17:56:03

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Bine ai venit, Raluca. :) Felicitari pentru decizia de a-ti schimba stilul de viata, sunt sigura ca vei reusi. Uite, eu am slabit deja un kilogram cu sport si 1200 calorii zilnic. Vorba ta, nu mi-a fost foame si a si fost distractiv sa fac sport.
Ma bucur foarte mult pentru tine, o sa ajungi la telul tau... in no time. :)
Iti tin pumnii si sunt la dispozitia ta oricand, pentru sfaturi si sustinere morala. >:D<

Adella 28 aug 2009 19:20:37

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
[*56*][*56*][*56*][*56*][*56*][*56*][*56*][*56*]

Multe floricele sa miroasa mereu frumos in noua ta casutza ..mirosul victoriei cum imi place mie sa-i zic;;)
Succes in tot ce ti-ai propus>:D<

ras_cristalin 28 aug 2009 19:38:26

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Mmm, am venit aici atrasa de mirosul victoriei. Deci tu erai de vina, Adellutza mica... :))
Raluca, ce zici... ne povestesti cum a fost ziua de azi? Cate calorii si cat sport? ;;)
Curaj >:D<

ras_cristalin 29 aug 2009 06:37:08

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Neata, Raluca! ~o)

karmara 29 aug 2009 11:58:40

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Neata, abia acum m-am trezit.
De astazi sunt in concediu o saptamana si plec acasa, in Brasov.
Sper sa nu sar prea mult peste cate calorii mi-am propus cu mancarica gatita de mama bunutza.:D

Merci pt cafelutza. :)

karmara 29 aug 2009 11:59:55

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 22748)
[*56*][*56*][*56*][*56*][*56*][*56*][*56*][*56*]

Multe floricele sa miroasa mereu frumos in noua ta casutza ..mirosul victoriei cum imi place mie sa-i zic;;)
Succes in tot ce ti-ai propus>:D<

Merci pt floricele Adella, cand le-am vazut chiar parca am simtit un miros de flori, ciudat,nu? :)

karmara 29 aug 2009 12:02:10

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 22719)
Bine ai venit, Raluca. :) Felicitari pentru decizia de a-ti schimba stilul de viata, sunt sigura ca vei reusi. Uite, eu am slabit deja un kilogram cu sport si 1200 calorii zilnic. Vorba ta, nu mi-a fost foame si a si fost distractiv sa fac sport.
Ma bucur foarte mult pentru tine, o sa ajungi la telul tau... in no time. :)
Iti tin pumnii si sunt la dispozitia ta oricand, pentru sfaturi si sustinere morala. >:D<

A, si merci pt urari ras cristalin.
Si eu sper ca o sa ajung la telul meu, mi se pare mie sau si tu esti o persoana f optimista ca si mine?:D

Extasssy 29 aug 2009 12:04:31

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Citat:

Anterior postat de karmara (Post 23005)
A, si merci pt urari ras cristalin.
Si eu sper ca o sa ajung la telul meu, mi se pare mie sau si tu esti o persoana f optimista ca si mine?:D

Scuze ca intervin, dar sa stii ca toate slabutele de pe forum sunt foarte optimiste, ca altfel cu pesimismul, nu am reusi nimic... din ceea ce ne-am propune...
A... si multa bafta in lipta cu kilogramele...

ras_cristalin 29 aug 2009 14:36:14

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Optimista sunt majoritatea timpului si nu-mi prinde deloc rau. Poti sa mananci mancarea gatita de mama, e pacat de ratat. Ai grija insa la portii, la paine si la ulei si totul va fi ok. Iar daca te ajuti si cu sport, macar jumatate de ora pe zi, chiar nu risti nimic. :)
Spor la toate si weekend placut !


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:55:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO