forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-redonion-nu-plangem-dupa-kilograme-9973.html)

RedOnion 10 aug 2011 19:54:53

Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Buna, fetelor. Ma numesc Mihaela, am 22 de ani, si ma tot chinui de ceva timp sa slabesc. Am gasit site-ul asta in timp ce cautam informatii despre niste ceaiuri de slabit (si aici am gasit ca de fapt nu sunt bune:-s ). Stiu care e problema cu mine, ma tin de planul de a face sport si de a nu manca prostioare cateva zile, si apoi iar revin la unele obiceiuri mai neortodoxe :P Nu ma deranjeaza numarul kg raportat la inaltime, pt ca am mai slabit, am mai avut kg-le astea, insa nu erau asa dispuse (cu alte cuvinte, acum arat mai bine decat inainte sa incep toata batalia contra colaceilor), ci depozitele de sunculite si celulita care "tremura" pe mine la fiecare pas. Trebuie sa recunosc ca pozele de asta vara in costum de baie m-au cam speriat, si m-am hotarat sa ma apuc de treaba.
Am nevoie de tot arsenalul de ajutor disponibil: sfaturi, incurajari, retete, chiar mustrari atunci cand dau gres, pentru ca ma comport ca un copil care face o boacana cu buna stiinta :">
Celor care se incumeta le foarte multumesc, si sper ca pe aceasta cale sa descopar/invat multe lucruri, dar si sa stabilesc legaturi cu cele aflate in acelasi impas cu mine.

Jen 10 aug 2011 20:59:53

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Vin si eu la casuta ta sa te salut si sa iti urez, inca o data : bine ai venit !
Abia mi-am facut si eu jurnal desi am colindat o vreme site-ul, nu m-am incumetat sa imi fac.
Acum vom putea sa ne vizitam reciproc!
Suntem amandoua noi .. in domeniul jurnalelor! >:D<

Sper ca totul sa functioneze de minune in cazul tau, si sa ajungi acolo unde iti doresti, ca greutate si ca aspect!

RedOnion 10 aug 2011 21:48:49

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Mersi mult, Jen, la fel iti doresc si tie si tuturor de pe forum :D Sper ca impreuna sa ne impingem mai usor de la spate pe drumul spre tinta aleasa :x

Jen 10 aug 2011 21:50:50

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 755557)
Mersi mult, Jen, la fel iti doresc si tie si tuturor de pe forum :D Sper ca impreuna sa ne impingem mai usor de la spate pe drumul spre tinta aleasa :x

Fii sigura ca asa vom face. Ne tragem si pe coate daca trebuie. :))

RedOnion 11 aug 2011 18:57:50

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Buna, jurnalule. Nu, nu vreau sa incep sa dau raportul incepand de azi, am mancat prost si nu am facut sport :( Promit ca de sambata ma voi ameliora, iar maine voi face astfel incat sa nu mananc nimic regretabil :)

Jen 11 aug 2011 21:32:06

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 756780)
Buna, jurnalule. Nu, nu vreau sa incep sa dau raportul incepand de azi, am mancat prost si nu am facut sport :( Promit ca de sambata ma voi ameliora, iar maine voi face astfel incat sa nu mananc nimic regretabil :)

Nu-i nimic.
Punct.
...si de la capat! Capul sus! >:D<

RedOnion 11 aug 2011 21:51:20

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 756979)

Nu-i nimic.
Punct.
...si de la capat! Capul sus! >:D<

Yep, I will! >:D<

RedOnion 13 aug 2011 21:20:35

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Ok, hai sa mai vedem ce putem "declara" si pe aici pt ziua de azi :P Asadar :-B

Azi au venit ai mei cu lucrurile mele, mi le-am urcat frumos sus in camera, am stat putin cu ei, apoi am mers in parc, apoi la cumparaturi (mi-am cumparat cantar :D dar si prajituri :P) si acum sunt inconjurata de saci pe care ar trebui sa-i desfac si sa aranjez lucrurile din ei, dar nu am chef. Sunt in weekend azi, nimic nu-i obligatoriu :P

Nu prea stiu ce e cu mine :-?? Parca sunt prea relaxata, sau mi se pare mie?:-/ Nu simt niciun avant, nicio dorinta, totul e deja facut, nu mai doresc nimic in plus sau in minus... Nu prea trec prin asemenea stari, dar se stie ca omul se plictiseste de prea mult bine :)) Da, cam asta ma caracterizeaza, nu ma pot urni sa fac nimic spre a slabi... Nici nu stiu daca imi doresc asta neaparat :-?? Am fost si mai plinuta de atat, am fost si mai slaba, altadata cred ca as fi facut orice ca sa slabesc, insa acum nu mi se pare ceva crucial, e doar o imagine silueta asta a noastra :-?? Mi s-a aratat de atatea ori ca persoanele slabe nu sunt fericite, sau nu din cauza asta, pe cand eu am fost de atatea ori fericita si fara sa fiu slaba, sau fara sa aibe legatura cu asta... Cand ma uit la alte fete, indiferent daca sunt mai slabe sau mai plinute ca mine, ma gandesc ca sunt persoane si ele, ca si oricine altcineva, si probabil au destule probleme zilnice incat sa le eclipseze constiinta siluetei :-?? Cu alte cuvinte, nu ma uit cu ciuda daca vad o fata exceptionala, chiar ma lasa rece, si din nou nu ma recunosc, pentru ca altadata cred ca as fi facut orice daca mi se spunea ca o sa pot avea o silueta "fat free". Si iar, problema prajiturilor, altadata cred ca le evitam cu lunile, iar cand se intampla sa scape o abatere, era vai si amar, jalea de pe Pamant :-s Acum sunt relaxata, am vazut ca nu ma ingras excesiv de la o singura abatere, ba chiar ma binedispune, iar daca se depune, e in principal la bust (am remarcat cu stupoare si cu zambetul pe buze ca, de cand m-am lasat in voia ingrasarii, am crescut 10 cm la bust, iar in zonele cu probleme doar 5-8 cm ;;) )

Of, sper sa ies din letargia asta, sa ma motiveze ceva sa slabesc cat mai am de slabit... Pana sa imi pun ceva in gand e mai greu, ca apoi, ma tin de plan pana il duc la capat :P Stiu asta despre mine :)

Totusi, sper ca ceea ce am scris legat de cat de putin importanta poate fi problema spinoasa a slabitului, de care unele dintre noi ajung sa se tina cu dintii, sa le ajute pe unele fete prea axate pe slabit sa se gandeasca de doua ori daca intr-adevar merita atatea sentimente (vinovatie, frustrare, stress, teama de ingrasare, etc.) si atata bataie de cap o astfel de dorinta... O zi buna, draga jurnalule! :)

Jen 14 aug 2011 19:51:04

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Hei. Ce faci?
Ai fost harnicuta azi? ;;)

RedOnion 14 aug 2011 19:56:51

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 759771)
Hei. Ce faci?
Ai fost harnicuta azi? ;;)

Heeey >:D< Multumesc pt intrebare, da, am fost harnicuta si cumintica azi ;;) Am reusit sa merg la alergat de dimineata, am alergat cat am putut de repede 30 de min si apoi am bagat si 5 sprinturi :D Happy, happy sunt :x

Si de mancat am mancat ok, multe fructe, in special pepene rosu, de care mi-a fost pofta si am mancat cam 2 kg ;)) dar in rest chiar ok :)

Tie cum ti-a fost ziua, draga mea Jen? Chiar, cum te cheama de fapt? :-? Ca nu cred ca am facut cunostinta :P

Jen 14 aug 2011 20:20:38

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 759773)
Heeey >:D< Multumesc pt intrebare, da, am fost harnicuta si cumintica azi ;;) Am reusit sa merg la alergat de dimineata, am alergat cat am putut de repede 30 de min si apoi am bagat si 5 sprinturi :D Happy, happy sunt :x

Si de mancat am mancat ok, multe fructe, in special pepene rosu, de care mi-a fost pofta si am mancat cam 2 kg ;)) dar in rest chiar ok :)

Tie cum ti-a fost ziua, draga mea Jen? Chiar, cum te cheama de fapt? :-? Ca nu cred ca am facut cunostinta :P

Te cred. Sportul elibereaza endorfine, si eu asa ma simt de bine dupa tura de sport, ma simt in stare sa cuceresc lumea. ;;)
A fost ok. La Cluj a fost furtuna azi, dupa care a iesit soarele. Am reusit sa fac si eu sport acasa, zumba.. si ceva insanity. :)) ma pune in fund omul ala.
Harnica ai fost azi. Si eu as fi mers la alergat, dar unde sa mergi cand vremea e ca vremea ...:))

Ma cheama Gianina. ;;)

RedOnion 14 aug 2011 20:23:58

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 759785)

Te cred. Sportul elibereaza endorfine, si eu asa ma simt de bine dupa tura de sport, ma simt in stare sa cuceresc lumea. ;;)
A fost ok. La Cluj a fost furtuna azi, dupa care a iesit soarele. Am reusit sa fac si eu sport acasa, zumba.. si ceva insanity. :)) ma pune in fund omul ala.
Harnica ai fost azi. Si eu as fi mers la alergat, dar unde sa mergi cand vremea e ca vremea ...:))

Ma cheama Gianina. ;;)

Ploua la voi? Inseamna ca o sa vina si la noi, curand :-s Urasc ploaia, imi strica toata buna dispozitie ~X( De insanity mi-e inca frica mie, o sa ma gandesc la ceva atat de crud peste vreo luna-doua, dupa ce o sa am ceva rezistenta la efort prelungit :P Sa vedem ;))

Si cum vrei sa ti se zica pe forum? Sau cum iti zic fetele cu care te intelegi? :)) :D

Jen 14 aug 2011 20:34:08

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 759787)
Ploua la voi? Inseamna ca o sa vina si la noi, curand :-s Urasc ploaia, imi strica toata buna dispozitie ~X( De insanity mi-e inca frica mie, o sa ma gandesc la ceva atat de crud peste vreo luna-doua, dupa ce o sa am ceva rezistenta la efort prelungit :P Sa vedem ;))

Si cum vrei sa ti se zica pe forum? Sau cum iti zic fetele cu care te intelegi? :)) :D

Poate nu va ajunge. Aici a inceput brusc si la fel de brusc s-a terminat, dar a fost furtuna pentru 30min.
E mai dur putin. Si mie mi-e teama putin de el.. insa asa o sa imi infrang orice urma de teama.
Solutia sa te bagi exact acolo unde crezi ca nu vei reusi sa rezisti. Cu CURAJ, ca o invingatoare! :>

Fetele imi zic Jen. Oricum vrei. ;) Nu ma supar.

RedOnion 15 aug 2011 09:18:38

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Of, not so happy day :( M-am cantarit si masurat de dimineata si am primit ceva vesti rele :-s

Am 55,5 kg, 66 cm in talie, 82 la colacel, 96 in solduri si 54-55 in coapse... E adevarat ca n-am reusit sa merg bine la baie dimineata asta, dar aia nu poate fi mai mult de 1/2 kg... O sa ma mai cantaresc la sfarsitul saptamanii, si masor peste 2 saptamani, sa-mi pot stabili un target de atins peste 2-3 luni, dupa modelul acestei prime saptamani. Sper sa-mi reuseasca :)

Jen 15 aug 2011 09:52:28

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 760107)
Of, not so happy day :( M-am cantarit si masurat de dimineata si am primit ceva vesti rele :-s

Am 55,5 kg, 66 cm in talie, 82 la colacel, 96 in solduri si 54-55 in coapse... E adevarat ca n-am reusit sa merg bine la baie dimineata asta, dar aia nu poate fi mai mult de 1/2 kg... O sa ma mai cantaresc la sfarsitul saptamanii, si masor peste 2 saptamani, sa-mi pot stabili un target de atins peste 2-3 luni, dupa modelul acestei prime saptamani. Sper sa-mi reuseasca :)

Sigur si baia e de vina.
Probabil ai masa musculara mare. Nu te ingrijora, cu rabdare o sa scapi de acele kilograme pe care nu ti le doresti.
Nu te ingrijora, nu iti faci decat mai mult rau asa.
Chill ... >:D<

RedOnion 15 aug 2011 10:36:02

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 760148)

Sigur si baia e de vina.
Probabil ai masa musculara mare. Nu te ingrijora, cu rabdare o sa scapi de acele kilograme pe care nu ti le doresti.
Nu te ingrijora, nu iti faci decat mai mult rau asa.
Chill ... >:D<

Ioi, Jen, mersi de incurajare >:D< Cred si eu ca tu esti optimista, la cat de repede slabesti :)) Eu sunt mai slow-mo' :) Dar tot slabesc eu, o sa ma asigur de asta :P

Jen 15 aug 2011 11:01:48

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 760188)
Ioi, Jen, mersi de incurajare >:D< Cred si eu ca tu esti optimista, la cat de repede slabesti :)) Eu sunt mai slow-mo' :) Dar tot slabesc eu, o sa ma asigur de asta :P

Corect! :D
Se duc incet incet, tot se evapora. Rabdare sa ai daca zici ca la tine merg mai greu. :)
Sport sport sport...

RedOnion 15 aug 2011 11:34:04

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 760206)

Corect! :D
Se duc incet incet, tot se evapora. Rabdare sa ai daca zici ca la tine merg mai greu. :)
Sport sport sport...

Daaaaaaaaaaaaa, sport 8-> Putin ma supara una dintre glezne, de la alergatura de ieri, dar sper sa isi revina ea... spre binele ei >:)

Sport si apa multa :))

RedOnion 15 aug 2011 22:47:20

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Raportul pe azi: n-am mai mancat paine :D si de ieri n-am mai mancat nici dulciuri, si m-am tinut de alergatura :>

MD: 3 oua fierte (3 pt ca sunt incredibil de mici!), 2 rosii, un ardei
gustare: un mar
pranz: 2 portii de ciorba de legume =P~, si la o ora distanta, cateva linguri de fasole batuta
gustare 2: o felie de pepene rosu (mama, ce bine e la dieta :)) )
cina: branza degresata, jumatate de ardei capia, o rosie

Am baut si multa apa, si ceai verde... Dap, per total ft cumintica am fost eu ;;) Sper sa ma mentin asa si maine:x desi va fi o provocare, ca e zi de munca :-s Dar speram, duc cu mine mancarica de spanac facuta de acasa, si fructe :) Revin cu raportul maine :D

Mihaela1006 16 aug 2011 13:24:01

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Buna :)
Suna foarte bine tot ce ai mancat si ma intreb de ce ai lasat o ora intre ciorba de la pranz si fasolea batuta.
Spui ca ai scos painea, daca o scoti complet trebuie sa ai niste cereale in alimentatie pentru ca furnizeaza nutrienti esentiali. Paste fainoase integrale, cereale presate fara zahar si fructe uscate (musli simpli), sau paine integrala facuta in casa, nu te feri de paine, o felie de paine integrala la MD e foarte buna.
Cum faci ciorba de legume?
O zi buna si mult succes in toate!

Jen 16 aug 2011 14:06:54

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Hei. Ce faci Mihaela?
Cum ti-a mers azi? >:D<

RedOnion 16 aug 2011 17:21:18

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de Mihaela1006 (Post 761408)
Buna :)
Suna foarte bine tot ce ai mancat si ma intreb de ce ai lasat o ora intre ciorba de la pranz si fasolea batuta.
Spui ca ai scos painea, daca o scoti complet trebuie sa ai niste cereale in alimentatie pentru ca furnizeaza nutrienti esentiali. Paste fainoase integrale, cereale presate fara zahar si fructe uscate (musli simpli), sau paine integrala facuta in casa, nu te feri de paine, o felie de paine integrala la MD e foarte buna.
Cum faci ciorba de legume?
O zi buna si mult succes in toate!

Buna ziua si saru' mana pentru sfaturi >:D<

Pai eu paine evit sa mananc de oricare fel ar fi, chiar daca nu imi reuseste zilnic, pentru ca am observat ca slabesc mai repede asa, si ca ma simt mai usoara in acele zile. Azi nu mi-a reusit schema, am mancat si cereale de dimineata, si si un trigon cu ciuperci acum vreo ora :( Speram sa imi ajunga mancarea de la servici, dar se parea ca nu am putut invinge foamea... O sa explic mai sus toate astea ;)

Ciorbita de legume era primita de la bunica mea, a adus-o din sat cand a venit in vizita. E singura data cand n-am carait ca e pus prea mult ulei in ea, din respect, pentru ca daca o facea mama, stia sa-i puna doar un capacel :P cum pun si eu de altfel. Dar aceasta cam avea ulei, il simteam naclait, dar asta e... Fasolea am mancat-o la o ora distanta pt ca m-am saturat din cele doua portii de ciorba :D vroiam s-o termin ieri, si am mancat-o pe toata :)

Va mai astept pe la mine cu sfaturi oferite cu atata atentie, imi sunteti de real ajutor :) Multumesc

RedOnion 16 aug 2011 17:23:35

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 761453)
Hei. Ce faci Mihaela?
Cum ti-a mers azi? >:D<

Hey, ce mai faci tu? Mie mi-a mers asa si asa azi :-s Sper ca maine sa imi iasa mai bine, si dieta, si buna dispozitie :)

RedOnion 16 aug 2011 17:29:53

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Buna, fetele, azi sunt destul de low... Am incercat sa pap corect, dar se pare ca trebuia sa-mi pun mai multa mancare la mine la lucru, pentru ca nu mi-a ajuns. M-am oprit la o patiserie care mirosea asa de bine la metrou :(( Si nici macar nu a fost bun trigonul ala cu ciuperci, Doamne nu-l ... 8-|

MD: branza cu rosie si ardei, iaurt cu fulgi de ovaz si porumb
gustare: banana, cafea cu lapte
pranz: mancare de spanac cu naut (o A-DOR :x )
gustare 2: mar Golden
gustare 3: trigon cu ciuperci, miiiiiic (cand mi l-a dat in mana mi-am dat seama cat de mic e, de fapt, vreo 75 de grame cred:-/ ) si o doza de Sprite :">
cina... mai vedem, poate supa de mazare uscata, poate salata cu peste, consultam meniul

Daaaaar mai intai, alergatura, ultima in serie, ca maine fac pauza|-)

Jen 16 aug 2011 17:43:22

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 761726)
Hey, ce mai faci tu? Mie mi-a mers asa si asa azi :-s Sper ca maine sa imi iasa mai bine, si dieta, si buna dispozitie :)

Eu is bine. Pierd vremea.
Is in maiou si ploua la Cluj de rupe lumea. Imediat trebuie sa plec acasa.. mi frica sa nu racesc.
Vrea asta e ... ca vremea :|

Mie nu imi plac alea de la patiserie. Bleax. Nu as manca si de mi le-ar da gratis. Eu de obicei is retinuta sa mananc ce nu vad cum se face. Is tare gretoasa. Si ma gandesc la tot felul de prostii.
Eu am mancat ok azi ... :)

Ma duc acasa sa imi fac o supa... Sa nu uit sa iau niste rosii. Si gata! :)

Georgii 16 aug 2011 17:46:09

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Hei RedOnion!>:D<
Ce faci?;;)

RedOnion 16 aug 2011 17:48:08

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 761742)

Eu is bine. Pierd vremea.
Is in maiou si ploua la Cluj de rupe lumea. Imediat trebuie sa plec acasa.. mi frica sa nu racesc.
Vrea asta e ... ca vremea :|

Mie nu imi plac alea de la patiserie. Bleax. Nu as manca si de mi le-ar da gratis. Eu de obicei is retinuta sa mananc ce nu vad cum se face. Is tare gretoasa. Si ma gandesc la tot felul de prostii.
Eu am mancat ok azi ... :)

Ma duc acasa sa imi fac o supa... Sa nu uit sa iau niste rosii. Si gata! :)


Ca bine zici, poate daca m-as gandi si eu la modul in care pot fi chestiile alea preparate n-as mai ceda asa poftelor. Mersi de pont :D

Si hey, ai grija de tine, sa nu te imbolnavesti >:D< Poate nu o fi rece ploaia, doar e ploaie de vara :>

RedOnion 16 aug 2011 17:50:03

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 761743)
Hei RedOnion!>:D<
Ce faci?;;)

Buna, bine ai venit pe la mine >:D<
Pai uite, putin suparata ca nu mi-a reusit sa mananc frumos azi, dupa cum poti sa vezi mai jos... Dar sper sa recuperez zilele viitoare :)

Tu ce mai faci?

Georgii 16 aug 2011 18:39:51

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 761746)
Buna, bine ai venit pe la mine >:D<
Pai uite, putin suparata ca nu mi-a reusit sa mananc frumos azi, dupa cum poti sa vezi mai jos... Dar sper sa recuperez zilele viitoare :)

Tu ce mai faci?

Bine te-am gasit!Te voi vizita mai des:P.
Eh,lasa supararea..daca nu iti place fa 10-20min in + de sport si scapi basma curata:)).
Eu ce sa fac..am facut 65 min de bici stationara...mai am 20#:-s.
Si in rest...am venit de la mare...bronzata..ma doare putin capul nu stiu de ce..dar sunt ok;;).

RedOnion 16 aug 2011 18:42:32

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 761767)


Bine te-am gasit!Te voi vizita mai des:P.
Eh,lasa supararea..daca nu iti place fa 10-20min in + de sport si scapi basma curata:)).
Eu ce sa fac..am facut 65 min de bici stationara...mai am 20#:-s.
Si in rest...am venit de la mare...bronzata..ma doare putin capul nu stiu de ce..dar sunt ok;;).

Bravo pt sport, esti pusa pe treaba nu gluma :-bd

Ai grija sa nu fi facut vreo insolatie, nu-i de joaca cu treburile astea :-s

Georgii 16 aug 2011 18:45:21

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 761772)
Bravo pt sport, esti pusa pe treaba nu gluma :-bd

Ai grija sa nu fi facut vreo insolatie, nu-i de joaca cu treburile astea :-s

Multumesc..nu stiu cat ma ajuta bicicleta dar ma uit la Sex,lies and death(l-ai vazut?!) si imi place mult..e a 2a oara cand il vad..stiam ca imi distrag atentia daca ma uit la el..si cum are 85 de min filmu'fac si eu 85min de bici=)).
Mei,sunt rosie la fata..si ma doare de ieri capul..oi fi facut insolatie?:(

RedOnion 16 aug 2011 18:50:03

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 761779)


Multumesc..nu stiu cat ma ajuta bicicleta dar ma uit la Sex,lies and death(l-ai vazut?!) si imi place mult..e a 2a oara cand il vad..stiam ca imi distrag atentia daca ma uit la el..si cum are 85 de min filmu'fac si eu 85min de bici=)).
Mei,sunt rosie la fata..si ma doare de ieri capul..oi fi facut insolatie?:(

Nu l-am vazut... Eu sunt cu alergatul contra oricarui sport de facut in casa :P In general imi place sa ma concentrez pe ceea ce fac, sau mai ascult muzica antrenanta, sa ma impulsioneze sa dau tot ce pot :D

Ioi:-s ai greturi, ameteli, ceva? Ia ia tu frumos o aspirina si suie-te in pat :-w

Eu ma duc la alergat acum, I really wanna go... ca maine am zi de pauza ;;) Te pup si mai vorbim ceva mai incolo, ai grija de tine :-* >:D<

Georgii 16 aug 2011 18:53:00

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 761783)
Nu l-am vazut... Eu sunt cu alergatul contra oricarui sport de facut in casa :P In general imi place sa ma concentrez pe ceea ce fac, sau mai ascult muzica antrenanta, sa ma impulsioneze sa dau tot ce pot :D

Ioi:-s ai greturi, ameteli, ceva? Ia ia tu frumos o aspirina si suie-te in pat :-w

Eu ma duc la alergat acum, I really wanna go... ca maine am zi de pauza ;;) Te pup si mai vorbim ceva mai incolo, ai grija de tine :-* >:D<

Da..pai si eu ma gandesc asa putin..a inceput sa ma plictiseasca aerobic,tae-bo si etc..ce-mi mai place e Zumba si Hip hop abs:">.
Nu am nimic in afara de durerea asta de cap care vine si pleaca cum ii convine ei..o fi din cauza ca am doar 600 de calorii ''mancate''pana acum?:-s
Nu sunt cu pastilele..de cand cu durerea de masea nu mai pun pastile in gura;;).
As merge si eu la alergat dar nu am cu cine lasa fetitax-(...Alearga tu si pentru mine>:D<:-*!Si tu ai grija de tine;;).

buburuzze 16 aug 2011 19:25:52

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Buna Mihaela >:D< nu este un capat de lume ca ai mancat acel trigon..si eu am momente de slabiciune cand trec pe langa o anumita patiserie...la inceput nu prea faceam fata...apoi am inceput sa ma gandesc ca mananc acasa..tot nu isi facea efectul..asta pana cand intr-o zi am luat o placinta fierbinte si mi s-a facut rau :( si de at cand trec pe langa orice patiserie si mi se face pofta imi amintesc cat de rau m-am simtit in mom in care am mancat placinta :))

Acum trebuie sa aplic aceasta metoda si pt gogosi...

Spor la alergat[*103*]

RedOnion 16 aug 2011 20:52:54

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 761787)


Da..pai si eu ma gandesc asa putin..a inceput sa ma plictiseasca aerobic,tae-bo si etc..ce-mi mai place e Zumba si Hip hop abs:">.
Nu am nimic in afara de durerea asta de cap care vine si pleaca cum ii convine ei..o fi din cauza ca am doar 600 de calorii ''mancate''pana acum?:-s
Nu sunt cu pastilele..de cand cu durerea de masea nu mai pun pastile in gura;;).
As merge si eu la alergat dar nu am cu cine lasa fetitax-(...Alearga tu si pentru mine>:D<:-*!Si tu ai grija de tine;;).

Ce fetita ai tu la varsta asta? :)) Surioara, verisoara, ceva? ;;) Ador copilasii :x dar doar atunci cand nu ma incurca cu ceva :))
Zumba si HipHopAbs e pe muzica, vezi ca te incurajeaza un ritm mai vioi si mai vesel? :D La alergat a fost super bine azi:x

Cum "o fi din cauza a celor doar 600 de calorii"? Pai cum mananci doar atat de putin, esti inconstienta? :-w Eu una de-aia am mancat nenorocitul de trigon de la patiserie pentru ca eram constienta ca daca ma infometez mi se face rau pe strada, tu cum poti supravietui cu asa putin? :| Ia pune mana si mananca si sa nu se mai repete... Esti si in crestere, iti dai metabolismul peste cap de mica, vezi tu peste 10 ani cum o sa te mai injuri :| Asculta de astia batrani si trecuti prin etapele astea ale vietii si nu iti neglija sanatatea pentru ca o sa regreti, si va fi prea tarziu sa mai poti schimba ceva...

Gandeste-te in primul rand la sanatatea si la viitorul tau si nu te juca cu astfel de chestii! Ai grija de tine, inca o data iti zic >:D< Noapte buna si sa te faci bine :-*

RedOnion 16 aug 2011 20:55:19

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de buburuzze (Post 761810)
Buna Mihaela >:D< nu este un capat de lume ca ai mancat acel trigon..si eu am momente de slabiciune cand trec pe langa o anumita patiserie...la inceput nu prea faceam fata...apoi am inceput sa ma gandesc ca mananc acasa..tot nu isi facea efectul..asta pana cand intr-o zi am luat o placinta fierbinte si mi s-a facut rau :( si de at cand trec pe langa orice patiserie si mi se face pofta imi amintesc cat de rau m-am simtit in mom in care am mancat placinta :))

Acum trebuie sa aplic aceasta metoda si pt gogosi...

Spor la alergat[*103*]


Am avut spor, sa stii :D Si in drum spre casa am mai alergat de cateva ori, cand mai venea cate un refren de la vreo melodie :x

O sa incerc sa ma "aburesc" si eu cu tot felul de motive sa nu cumpar prostioarele de la patiserie:-? Poate daca o sa incep sa-mi propun sa nu mai mananc decat ceea ce fac eu acasa, si aia o data pe saptamana, o sa fie mai bine... sper sa-mi si iasa :P Mult succes si tie in a te mentine departe de ispite :-*

buburuzze 16 aug 2011 21:07:04

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Cum faci cu alergatul de obicei?Alergi gen rezistenta sau faci sprinturi?
La mine dau rezultate sprinturile..numai ca nu am chef sa alerg..imi trebuie si echipament ...mai bn raman la sportul meu de acasa pana cand incepe frigul :D

Sa stii ca este bn sa-ti satisfaci o pofta pe saptamana...eu asa am slabit 6 kg..bn ca acum am pus 2 inapoi asta e..dar se duc ele;;)
Este o idee foarte buna si asa incerci si retete noi.

RedOnion 16 aug 2011 21:50:16

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Citat:

Anterior postat de buburuzze (Post 761919)
Cum faci cu alergatul de obicei?Alergi gen rezistenta sau faci sprinturi?
La mine dau rezultate sprinturile..numai ca nu am chef sa alerg..imi trebuie si echipament ...mai bn raman la sportul meu de acasa pana cand incepe frigul :D

Sa stii ca este bn sa-ti satisfaci o pofta pe saptamana...eu asa am slabit 6 kg..bn ca acum am pus 2 inapoi asta e..dar se duc ele;;)
Este o idee foarte buna si asa incerci si retete noi.

Of, nu-mi zi de kg puse inapoi... astea 6 de care vreau sa scap, le-am pus inapoi de vreo 4 luni incoace :"> Rusine sa-mi fie, dar m-am delasat, dupa ce slabisem rapid pana de Pasti... Sper ca de data asta sa fie alta povestea :)

De alergat, alerg de ani buni, numai ca doar in ultima vreme am lucrat si la dieta, ca sa nu-mi mai pun betze in roate:P Si plus ca am inceput sa fac sport si acasa, sa nu pierd rezistenta in zilele ploioase sau in sezonul rece, dar asta doar in ultimul an :) Alerg de rezistenta in principal, dar incerc sa mentin o viteza cat mai rapida, si constanta. Cum am ajuns sa alerg 5 km in cam 30-35 de minute, ma concentrez sa-mi conserv energia egala pe cat posibil in acel decurs. Ma ajuta si muzica, de obicei o melodie nou inceputa imi da un alt shot de adrenalina :)) Ma mai sfatuiesc cu niste prieteni care se antreneaza la atletism, si ei mi-au zis sa adaug si scoala alergarii la sfarsitul alergarii de rezistenta, si cateva sprinturi, ca sa mi se si dezvolte muschii, si sa pot alerga din ce in ce mai bine :)

Scuze ca n-am raspuns pana acum, m-am dus la dush si am uitat e mine acolo :)) Stii si tu cum e cand vii moarta si ingropata dupa efort fizic, parca n-ai mai iesi de sub apa :x

Morgot 16 aug 2011 23:51:46

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Salut,

Incearca sprinturi de 100-200 de metri sau chiar 400 daca poti, dupa care iti iei pulsul si faci o mica pauza, (jumatate de minut, pama iti tragi suflul). De la un antrenament la altul ar trebui sa vezi o scadere a pulsului pt aceeasi intensitate (sa nu trisezi!)
Alterneaza spinturile cu alergare de rezistenta, gen la fiecare 5 minute cate un sprint.
Nu vei avea nevoie de 30 de minute pentru a termina glicogenul :)

Jen 17 aug 2011 07:36:43

Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)
 
Salut.
Ce faci Mihaela?
Cum ti-a fost ziua de azi? [iti scriu dimineata, stiu ca imi vei raspunde doar seara dupa ce te intorci de la munca] :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:21:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO