forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal roxy04 ~ casuta mea (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-roxy04-casuta-mea-7200.html)

lacra81 14 iun 2012 06:55:12

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
buna,roxy>:D<
ma bucur ca mama ta te sprinjina :-*:-*:-*
ai grija cu painea ..incearca s-o reduci ..inceputul e mai greu;)
o zi faina:-*:-*:-*
cum spunea si jessi ,pastele cu carne nu-s prea bune ..eu le fac cu ciuperci ,dovlecei ,sos de rosii...nu se compara dar pt frumusete ce nu facem noi>:)>:)>:)

roxy04 14 iun 2012 07:09:25

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 1067434)
ai mancat bine, doar ca mai taie din paine.. pastele cu carne nu e o idee buna la combinatii.. eu incerc acuma sa nu combin multe.. sa vad daca da rezultate..
super ca bei din ce in ce mai putin suc...ai grija la cereale, sa nu aibe zahar.
mai mananca salate si legume crude.
ai avzut fata aia ,cum a slabit 30 kg in 7 luni? gandeste-te ca poti si tu..:Dtrebuie multa ambitie. si cauta sa faci sport
bine ca a inteles si mama ta , sa iti gateasca dietetic.

da ai mare dreptate in ceea ce spui o sa incec sa schimb
care fata a slabit 30kg in 7luni?;)

roxy04 14 iun 2012 07:10:43

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1067465)
buna,roxy>:D<
ma bucur ca mama ta te sprinjina :-*:-*:-*
ai grija cu painea ..incearca s-o reduci ..inceputul e mai greu;)
o zi faina:-*:-*:-*
cum spunea si jessi ,pastele cu carne nu-s prea bune ..eu le fac cu ciuperci ,dovlecei ,sos de rosii...nu se compara dar pt frumusete ce nu facem noi>:)>:)>:)

buna lacra
o sa fac ceva in legatura cu painea si ai dreptate o sa icerc si alte combinatii de paste, spre exemplu ar merge cu branza?

lacra81 14 iun 2012 08:44:11

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 1067480)
buna lacra
o sa fac ceva in legatura cu painea si ai dreptate o sa icerc si alte combinatii de paste, spre exemplu ar merge cu branza?

:-o:-o:-odar poti manca din cand in cand cu branza de vaci si 1-2 lg de miere de albine si niste stafide ..pastele se recomanda sa fie combinate cu legume (rosii,ciuperci,dovlecei....)
azi ce papi:-/
eu vreau sa pap fructe si legume proaspete azi :D
sport nu prea am facut in ultima vreme ..si cred ca nici azi ..am o durere de spate ingrozitoarex-(
miscare faci?
sunt niste filmulete pe you toube f faine>:D<

roxy04 14 iun 2012 09:37:25

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1067597)
:-o:-o:-odar poti manca din cand in cand cu branza de vaci si 1-2 lg de miere de albine si niste stafide ..pastele se recomanda sa fie combinate cu legume (rosii,ciuperci,dovlecei....)
azi ce papi:-/
eu vreau sa pap fructe si legume proaspete azi :D
sport nu prea am facut in ultima vreme ..si cred ca nici azi ..am o durere de spate ingrozitoarex-(
miscare faci?
sunt niste filmulete pe you toube f faine>:D<

pai si eu zilele acestea nu o sa fiu prietena cu sportul deoarece au venit ,,musafirii,,si am niste dureri de burtaaa
pana acum am mancat o rosie un castravete omleta cu un ou si marar facuta in tigaie tefall fara ulei deci si 0 felie de paine si nu am baut suc pana acum am baut doar apa ....pentru restul zilei ma mai gandesc ce pap....

lacra81 14 iun 2012 09:41:11

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 1067662)
pai si eu zilele acestea nu o sa fiu prietena cu sportul deoarece au venit ,,musafirii,,si am niste dureri de burtaaa
pana acum am mancat o rosie un castravete omleta cu un ou si marar facuta in tigaie tefall fara ulei deci si 0 felie de paine si nu am baut suc pana acum am baut doar apa ....pentru restul zilei ma mai gandesc ce pap....

e ok ..de ce nu-ti faci meniul dinainte?
asa nu te gandesti ce ai putea sa mananci si se duce gandul la altele>:)>:)>:)
eu te sfatuiesc sa-l faci cu 1 zi inainte sau diminiata .. folosesti calc nutritional de pe forum si asa tii in frau grasimile ,carbo,ce zici:-/

lacra81 14 iun 2012 09:43:49

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
ai incercat relax&tone ?
mie imi place cum imi face pielea ..fina :P

roxy04 14 iun 2012 15:54:30

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1067664)
e ok ..de ce nu-ti faci meniul dinainte?
asa nu te gandesti ce ai putea sa mananci si se duce gandul la altele>:)>:)>:)
eu te sfatuiesc sa-l faci cu 1 zi inainte sau diminiata .. folosesti calc nutritional de pe forum si asa tii in frau grasimile ,carbo,ce zici:-/

aoleu nu suport deloc calculatorul de aici ma apuca nervi nu am rabdare sa stau sa scriu acolo cu cantitati cu tot asa aici scriu am mancat aia aia si aia dar acolo nu promit:P

roxy04 14 iun 2012 15:55:43

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1067669)
ai incercat relax&tone ?
mie imi place cum imi face pielea ..fina :P

sincer nuu ca nu am avut timp dar mi-am luato crema de vergeturi si am de gand sa imi dau cu aia si cu relax&tone ca mi au aparut multe vergeturi:-s

jessik 14 iun 2012 19:28:43

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
bravo ca nu ai mancat paine.. sa nu te apuce pofta seara..
bv si pt suc.. ai sa vezi ca nu mori fara, asa o gura mai merge,, dar daca nu ai in casa nici nu cumpara.
hai cantereste-te sa vezi daca ai slabit.. sa vezi exact cat ai.. si asa o sa te bucuri daca scazi.
eu incerc sa nu mananc combinat.. si deja ma simt mai bine..ca zilele astea aveam tranzit incet.
intr-o luna e ziua mea.. si as mai vrea sa scad macar 2 kg..:((

andreeagonzalez 14 iun 2012 21:24:35

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Felicitari pt reusita!!! E bine sa elimini painea incetul cu incetul, pana ce corpul se invata fara..iar in legatura cu sucurile, alege mai bine ceaiurile indulcite cu zaharina, sau fati in casa fresh de fructe... e o alegere mult mai sanatoasa decat sucurile din comert :)

Te imbratisez cu drag >:d<

roxy04 15 iun 2012 11:01:30

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 1068259)
bravo ca nu ai mancat paine.. sa nu te apuce pofta seara..
bv si pt suc.. ai sa vezi ca nu mori fara, asa o gura mai merge,, dar daca nu ai in casa nici nu cumpara.
hai cantereste-te sa vezi daca ai slabit.. sa vezi exact cat ai.. si asa o sa te bucuri daca scazi.
eu incerc sa nu mananc combinat.. si deja ma simt mai bine..ca zilele astea aveam tranzit incet.
intr-o luna e ziua mea.. si as mai vrea sa scad macar 2 kg..:((

multumesc,
si la multi ani de pe acum:D
pai sunt sigura ca nu mor am avut perioade cand nu am baut mult timp suc nici nu ii mai cunosteam gustul dar nu stiu ce s a intamplat de am cazut iara in capcana lui si acum abia ma pot abstine....asa am facut cu cipsurile am mancat ultima data si mi au provocat scarba iar tata m a lasatsa le cumpar apoi mi le a luat din mana si le a aruncat si de atunci imi provoaca scarba numai numele nu am mai pus in gura asa ceva de ani:P si eram dependenta pot spune:P:P

roxy04 15 iun 2012 11:05:28

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
[QUOTE=andreeagonzalez;1068367]Felicitari pt reusita!!! E bine sa elimini painea incetul cu incetul, pana ce corpul se invata fara..iar in legatura cu sucurile, alege mai bine ceaiurile indulcite cu zaharina, sau fati in casa fresh de fructe... e o alegere mult mai sanatoasa decat sucurile din comert :)
asta incerc sa fac...
sucul il voi inlocui cu apa, nici zaharina nu mi se pare prea grozava iar fructele le prefer asa cum sunt ele asa ca prefer apa plata sau minerala (dar asta te cam umfli de la acid dar e mai sanatoasa decat sucul);)

andreeagonzalez 15 iun 2012 13:31:27

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
[QUOTE=roxy04;1068760]
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1068367)
Felicitari pt reusita!!! E bine sa elimini painea incetul cu incetul, pana ce corpul se invata fara..iar in legatura cu sucurile, alege mai bine ceaiurile indulcite cu zaharina, sau fati in casa fresh de fructe... e o alegere mult mai sanatoasa decat sucurile din comert :)
asta incerc sa fac...
sucul il voi inlocui cu apa, nici zaharina nu mi se pare prea grozava iar fructele le prefer asa cum sunt ele asa ca prefer apa plata sau minerala (dar asta te cam umfli de la acid dar e mai sanatoasa decat sucul);)



ai facut cea CEA mai reusita alegere :) Spor in continuaree>:d<

lucia ely 15 iun 2012 17:09:49

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
buna:*:* ce mai faci?
eu am lipsit zilele astea ca nu am avut internet:D decat pe telefon si acolo nu am rabdare sa stau sa intru pe forum:D
cum a fost zilele astea?
am vazut ca ai renuntat putin cate putin la suc:D
si eu am aceasi problema ca si tine:)) cu sucurile am renuntat o buna perioada la ele si pana acum cateva zile am baut si eu destul de mult dar eu prefer sa tai rau de la radacina:|
aceasi problema o am cu fainoasele(covrigei,pufuleti,cornulete etc) si cu cipsurile le poftesc:)) dar incerc sa ma abtin:D
sper sa reusesc:D

te astept cu vesti :*:*

jessik 15 iun 2012 20:01:21

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
hai ca o cun pe fata aia.. elena.. are poze.. ca a slabit 29 kg..super
waw, si eu ma chinui cu 5 kg haha..
ieri am mancat la servici un sendvis din lipie, cu pui.. ca deh am lucrat mult, asta pe la 6 seara
dar aseara m-am abitnut.. am baut numai laptic..tot deschidema dulapul.. sa rontai ceva, si inchideam.. haha.. eu cu chipsurile.. is eu eu pofticioasa.. dar eu iau din alea de porumb.. si nu au asa multe calorii.. si gust numai asa vreo 4 bucati.. am si una de cartofi.. dar aia o ascund bine.. si numai de pofta iau cate unu, haha
in schimb, cu sucul stau bine.. beau asa cate 2 guri.. o data pe sapt.. de 2 ori..
pt dulce am cioco neagra..
iar paine f putina.. sau deloc.. trebuie sa vad in continuare de combinatii.. si mult sport..
mais crie ce mai mananci../ si daca ti=ai luat cantar

roxy04 15 iun 2012 22:42:44

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
[QUOTE=andreeagonzalez;1068920]
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 1068760)

ai facut cea CEA mai reusita alegere :) Spor in continuaree>:d<

multumesc asemenea:D
tu cum te descurci?;)

roxy04 15 iun 2012 22:44:27

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1069096)
buna:*:* ce mai faci?
eu am lipsit zilele astea ca nu am avut internet:D decat pe telefon si acolo nu am rabdare sa stau sa intru pe forum:D
cum a fost zilele astea?
am vazut ca ai renuntat putin cate putin la suc:D
si eu am aceasi problema ca si tine:)) cu sucurile am renuntat o buna perioada la ele si pana acum cateva zile am baut si eu destul de mult dar eu prefer sa tai rau de la radacina:|
aceasi problema o am cu fainoasele(covrigei,pufuleti,cornulete etc) si cu cipsurile le poftesc:)) dar incerc sa ma abtin:D
sper sa reusesc:D

te astept cu vesti :*:*

pai ma straduiesc si eu sa renunt la unele iar pe altele sa le inlocuiesc si uite asa poate reusesc si eu sa dau ceva jos:D

roxy04 15 iun 2012 22:58:49

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 1069183)
hai ca o cun pe fata aia.. elena.. are poze.. ca a slabit 29 kg..super
waw, si eu ma chinui cu 5 kg haha..
ieri am mancat la servici un sendvis din lipie, cu pui.. ca deh am lucrat mult, asta pe la 6 seara
dar aseara m-am abitnut.. am baut numai laptic..tot deschidema dulapul.. sa rontai ceva, si inchideam.. haha.. eu cu chipsurile.. is eu eu pofticioasa.. dar eu iau din alea de porumb.. si nu au asa multe calorii.. si gust numai asa vreo 4 bucati.. am si una de cartofi.. dar aia o ascund bine.. si numai de pofta iau cate unu, haha
in schimb, cu sucul stau bine.. beau asa cate 2 guri.. o data pe sapt.. de 2 ori..
pt dulce am cioco neagra..
iar paine f putina.. sau deloc.. trebuie sa vad in continuare de combinatii.. si mult sport..
mais crie ce mai mananci../ si daca ti=ai luat cantar

da dupa ceam trimis mesajul mi-am amintit ca poate la ea te referi si ai dreptate a putut a reusit si arata superb...imi place tare mult deea zici ca sunt doua persoane diferite in poze inainte si dupa slabire(Doamne sa pun si eu poze asa inainte si dupa cu -30kg)
jessik esti fata cumintica:D
eu am renuntat de mult la cipsuri:D
daca imi amintesc eu bine astazi nu am baut deloc suc[*3*]involuntar abia acum cand citesc imi aduc si eu aminte de suc:)) si asta tinand cont ca langa mine am o sticla plina care am tot mutat o sa nu o mai vad dar astazi fara sa vreau in loc de sticla de suc am pus mana pe sticla de apa ;)
iar in seara aceasta pe la 10 m am dus la bucatarie cu o foame (vazand in meniul elenei ce-a care a slabit 29kg am vazut ca a mancat dimineata paine prajita cu margarina besel mi am cumparat si eu)si in seara aceasta mi-am prajit paine am luat margarina si cu gandul ca pe la 10 seara sa infulec cateva feli:-s...brusc mi am adus aminte ca nu trebuie si vazand ce ora este am inchis cutia am pus painea prajita pentru maine dimi si nu am mancat am venit in dormitor si mi am facut masaj cu relax&tone si am uitat defoame iar acum povestesc si ma bag la somnic bucuroasa de vointa mea;)
apropo de cantar nu mi-am luat dar am fost la o verisoara si de curiozitate ma ma urcat pe cantar la ea si imi arata 95kg(toata lumea spunea ca nu era bun ca arata prea mult) si am pus 2 persoane sa imi dea kg pe care le am una mi-a spus 80 alta 70si ceva zic wow eu am 95 atat a aratatcantarul si mi s-a spus ca e imposibil nu arat atat incat sa am 95kg acum eu stiu care o fi adevarul:P;)(trebuie neaparat sa imi cumpar cantar...daca arata gresit asta e atata pana la final dar cantarindu ma pe diferite cantare normal va arata aiurea valoarea):P tu ce mai faci?:-*

jessik 16 iun 2012 20:00:53

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
eh../ pai inainte ai avut si tu cantar nu? lumea vorbeste.. zice ami putin sa nu te faca sa te simti prost.
dar ia un cantar bun.. si cantareste o sticla cu apa la 2 l.. daca are 2 kg e bun
al meu e super bun// hahah cand mi-am facut bagajul.. cand am mers in romania.. imi trebuiau 23 kg.. si la aeroport fix aveam..
eu ma invart iar pe la 64,5.. la mine difera.. de la o zi la alta.. depidne de ce mananc.. sau sarat.. sau cu tranzitul... ca daca merg la baie inainte de md.. atunci stiu ca am burta goala haha
mi-as dori sa scap de 64.. haha
fac sport aproape zilnic, cat pot..
iar la mancare mai ciugulesc din chestii rele..//
aseara am mancat nedeitetic.. dar am muncit mult la servici.. si azi.. dim.. iee.. 64,5 ca zilele trecute aveam 65..

ma mentin la o felie de paine pe zi.. suc mai gust putin..
iar dulce am mancat numai inghetata asa 3 lingurite..
in rest azi am salat cu ton.. si la cina o pulpa../ tre sa mananc ceva consistent ca lucrez pana la 4 dim..
dar eu marti sau miercuri.. vreau un 63,9 hahaha.. sper.. teoretic nu am decat 6 sute d egrame.. vad eu.. cu dieta inainte..
a si mananc legume zilnic..

bv, ca te-ai abtinut seara... atunci 3e cel mai greu de abtinut.. tot iti vine sa rontai cate ceva..
daca mananci paine mananca dim. margarina.. nu e buna zilnic.. si daca mananci pune f putin.. si cauta dietetica..
eu le mai am cu gemul.. si numai o lingurita are 50 de calorii pfff.. asta e dulcele meu..
gandes-te te mereu.. ca orice abtinere, e 100 de grame slabite
ce mai planbuiesti sa mananci.. ti-ai cump chestii sanatoase.. sa nu ai tentatii?
mama ta ce iti mai gateste?

andreeagonzalez 16 iun 2012 23:36:57

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
[QUOTE=roxy04;1069304]
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1068920)
multumesc asemenea:D
tu cum te descurci?;)

pf.. zilele astea (ieri si azi) mi-am cam facut de cap..:-s RUSINICA, stiu... insa am facut si sport cate 2 ore in fiecare zi:d .. de saptamana viitoare, cand termin cu examene si tot o sa ma pun mult mai serios pe treaba. saptamana asta incerc sa ma controlez si sa nu sar calul..:)
cum a fost azi la tine?? stii cum e.. weekend=multe tentatii. cel putin in cazul meu :(

DianaIulia 17 iun 2012 08:17:43

Re: Ghici ghicitoarea mea...
 
Buna roxy!Suntem de aceeasi varsta si vad ca deja ai slabit 4 kg foarte dragute.Sper sa am puterea sa slabesc macar atat desi la mn nu este vorba doar de 4-5 kg ci de vreo 15:(In schimb iti urez succes in continuare

roxy04 18 iun 2012 01:06:05

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
in aceste zile a fost totul ok suc aproape deloc paine mai putina legume mai multe prajeli 0 eu zic ca sunt pe drumul cel bun planuri nu mai am macar sa ma tin de astea:D pupici voi ce a ti mai facut?

roxy04 18 iun 2012 01:08:08

Re: Ghici ghicitoarea mea...
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1069887)
Buna roxy!Suntem de aceeasi varsta si vad ca deja ai slabit 4 kg foarte dragute.Sper sa am puterea sa slabesc macar atat desi la mn nu este vorba doar de 4-5 kg ci de vreo 15:(In schimb iti urez succes in continuare

buna diana multumesc pentru urari
stai linistita ca alea erau odata acum am vro 95kg inca nu m am cantarit recent acum ca nu am cantar mi s-a stricat:d...tu ai vro 15kg de slabit eu vro 30 pe putin:P usor cu rabdare si ambitie o sa le dam jos...multa bafta si te mai astept pe aici>:D<

jessik 19 iun 2012 04:30:37

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
ce mai faci cu dieta? hai mai scrie.. eu azi am facut aproape 100 de minute de sport:D

roxy04 19 iun 2012 16:52:00

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 1071375)
ce mai faci cu dieta? hai mai scrie.. eu azi am facut aproape 100 de minute de sport:D

wow felicitari
pai am eliminat prajelile suc nu am mai baut painea acum mananc 2 feli coapte in aparat si ma satur mai repede decat daca ar fi proaspata cu sportul mai greut dar rezolv eu si acestaspect:D
ideea este ca ma simt mai usurica fata de canad am revenit simteam ca explodez:P
tu ce mai papi>:D<

lucia ely 19 iun 2012 17:14:32

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
felicitari:*:*

jessik 19 iun 2012 18:38:39

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
nu am mancat nimic special.. de fapt am mancat sushi..am mancat si ceva dulce indian.. si ciudat ca am mai slabit. ieri am mancat omleta cu orez.. seara pepene, capsuni, iaurt.. acum ma simt slabuta.. dar la kg numai 100 de grame..:-/ poate am facut muschi.. ca mi s-a mai retras burta..o sa imi cumpar un centimetru, sa obs .. ca la kg mai greu..:-s

roxy04 19 iun 2012 22:25:35

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1072164)
felicitari:*:*

multumesc frumos si bafta si tie si reusita la cat mai multe kg jos>:D<

lucia ely 20 iun 2012 05:19:17

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 1072459)
multumesc frumos si bafta si tie si reusita la cat mai multe kg jos>:D<


ms:*:* mai am un examen si ma pot apuca si mai serios de treaba:d o sa vin sa te mai bazai si eu din cand in cand:d
avem nevoie de multe ori si de bazaieli si niste suturi in poponet sa nu ramanem in spate :D si sa nu ne tinem de treaba:D

astept sa scrii mai des in jurnal:) daca nu iti scriem mereu nu inseamna neaparat ca nu te citim;;) o zi frumoasa

roxy04 22 iun 2012 00:34:15

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 1072268)
nu am mancat nimic special.. de fapt am mancat sushi..am mancat si ceva dulce indian.. si ciudat ca am mai slabit. ieri am mancat omleta cu orez.. seara pepene, capsuni, iaurt.. acum ma simt slabuta.. dar la kg numai 100 de grame..:-/ poate am facut muschi.. ca mi s-a mai retras burta..o sa imi cumpar un centimetru, sa obs .. ca la kg mai greu..:-s

ai dreptate o sa incep si eu sa imi masor anumite parti ale corpului si asa voi sti daca am slabit in cm sau in kg
cum merge cu dieta ce mai papi sport ai facut? trebuie sa ma apuc si eu de sport;)

roxy04 22 iun 2012 00:36:25

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1072497)


ms:*:* mai am un examen si ma pot apuca si mai serios de treaba:d o sa vin sa te mai bazai si eu din cand in cand:d
avem nevoie de multe ori si de bazaieli si niste suturi in poponet sa nu ramanem in spate :D si sa nu ne tinem de treaba:D

astept sa scrii mai des in jurnal:) daca nu iti scriem mereu nu inseamna neaparat ca nu te citim;;) o zi frumoasa

bafta la examen !
si multumesc pentru bazaieli le merit si am nevoie de ele asa sa nu cad sa imi aduc aminte scopul real pentru care m-am logat :D te astept si pe tine sa imi spui ce ai mai facut cu dieta >:D<

roxy04 22 iun 2012 00:44:45

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
bun...acum sa fac un mic rezumat:D
de cand nu am mai scris ce am mancat :D
am mancat cat am putut de sanatos se putea si mai bine stiu si stiu ca am facut si greseli:-s
pai.... am mancat mai putina paine si aia neagra si coapta la aparat sa pot manca mai putina caci praspata aluneca pe gat:)),
am mancat salate care eu nu ma atingeam de ele:P
nu am mai baut suc decat o gurita cand simteam nevoia max un pahar/zi asta tinand cont ca il beam ca pe apa o sticla poate si mai mult pe zi
minune! de atunci nu am mai mancat la fast food;)chiar in seara aceasta unul dintre prieteni si-a luat si mirosea in toata masina dar nu aveam pofta imi provoca scarba(de atunci cu gandacul in el)
ce sa spun si de ce sa nu recunosc ca mi-au mai scapat si cartofi prajiti dar mai rarut
am mancat ciuperci la cuptor umplute cu cascaval si marar
nu am mai mancat oua deloc nici manar fierte (nu am avut pofta si nu am insistat)si lumea pe langa mine a tot mancat oua
am mancat cirese pepene legume care iara nu eram prea prietena cu ele:P
am mancat mai multe ciorbe simple:x am mancat cate o inghetata asa la cateva zile:P
sport nu prea am facut:(dar rezolv eu si acest aspect:D
in rest nu va mai retin cu atata scris:))

jessik 22 iun 2012 05:47:15

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
dc sa nu mananci oua? nu ingrasa.. alte lucruri ingrasa nu un ou prajit. de ex cartofii prajiti,, haha dulcele..eu daca le-as cataloga.. ar fi asa.. pizza, paste,paine dulce, suc, prajit, cantitatile mari.. combinatii aiurea.. si in primul rand mancatul seara si lipsa de miscare
eu nu am facut sport de 2 zile.. dar am depus efort la servici
ca greseli.. am baut bere.. si am mancat seara.. chiar daca nu f mult.. a si putin dulce.
incearca sa faci miscare.. cat ar fi.. si orice ar fi.
daca mananci chestii ingrasatoare mananca f putin..
f bine ca ai mancat supe si salate.. hai ia-ti cantar si centimetru

lucia ely 22 iun 2012 05:53:20

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
neataaaaaa:D
si eu am mancat cam la fel ca si tine:D
pepene ,salate,fulgi de cereale ,lapte:d,zmeura mi-am facut dovlecel cu morcovi ceapa si rosii la cuptor cu ulei de masline(putin) salata de varza ,ceapa si ridichi sau de varza rosii si castravete cu ou:D
am scapat la cateva sarmale in foi de vita( cu carne orez si pasat (bune rau:( dar acum nu mai vreau:)) )
inghetata:D ieri ...am mancat mai mult de 1:)) cam 3:"> azi am examen si imi era atat de somn:|
am baut cafea (2 chiar ) tari..... m-am spalat cu apa rece de la frigider:))....
am pus ventilatoru (in casa e putin racoare si nu era nevoie decat sa ma trezeasca) si mancam cate o inghetata cand simteam ca adorm:))
aaaa si am mancat cativa cogrigei:">(destui:( dinaia mici de bere:)) ) si o punga de tortilla :D
am facut sport:d cam in fiecare zi....
40 de min de zumba +10 min cu greutati ...
o zi doar 20 min stepper :D si 2 zile n-am facut am fost la fac :( si am invatat pt examen:D dar de azi pana duminica sport:X si de luni nu stiu daca am timp pana vineri:D ca am practica de la 8 la 6 sau 8 seara:(

o zi frumoasa si astept sa mai scrii:D

p.s si apuca-te de sport:D face minuni:x

roxy04 22 iun 2012 19:24:19

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 1074343)
dc sa nu mananci oua? nu ingrasa.. alte lucruri ingrasa nu un ou prajit. de ex cartofii prajiti,, haha dulcele..eu daca le-as cataloga.. ar fi asa.. pizza, paste,paine dulce, suc, prajit, cantitatile mari.. combinatii aiurea.. si in primul rand mancatul seara si lipsa de miscare
eu nu am facut sport de 2 zile.. dar am depus efort la servici
ca greseli.. am baut bere.. si am mancat seara.. chiar daca nu f mult.. a si putin dulce.
incearca sa faci miscare.. cat ar fi.. si orice ar fi.
daca mananci chestii ingrasatoare mananca f putin..
f bine ca ai mancat supe si salate.. hai ia-ti cantar si centimetru

ai dreptate in ceea ce spui dar ou nu am mancat pentru ca nu am simtit nevoia de a manca ou
ai dreptate o sa ma apuc de sport dar nu prea stiu ce sa fac si cu ce sa ma apuc as vrea niste filmulete dar inca nu am gasit:(
o sa imi iau si cantar si cm am o sa ma masor>:D<

roxy04 22 iun 2012 19:27:28

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1074344)
neataaaaaa:D
si eu am mancat cam la fel ca si tine:D
pepene ,salate,fulgi de cereale ,lapte:d,zmeura mi-am facut dovlecel cu morcovi ceapa si rosii la cuptor cu ulei de masline(putin) salata de varza ,ceapa si ridichi sau de varza rosii si castravete cu ou:D
am scapat la cateva sarmale in foi de vita( cu carne orez si pasat (bune rau:( dar acum nu mai vreau:)) )
inghetata:D ieri ...am mancat mai mult de 1:)) cam 3:"> azi am examen si imi era atat de somn:|
am baut cafea (2 chiar ) tari..... m-am spalat cu apa rece de la frigider:))....
am pus ventilatoru (in casa e putin racoare si nu era nevoie decat sa ma trezeasca) si mancam cate o inghetata cand simteam ca adorm:))
aaaa si am mancat cativa cogrigei:">(destui:( dinaia mici de bere:)) ) si o punga de tortilla :D
am facut sport:d cam in fiecare zi....
40 de min de zumba +10 min cu greutati ...
o zi doar 20 min stepper :D si 2 zile n-am facut am fost la fac :( si am invatat pt examen:D dar de azi pana duminica sport:X si de luni nu stiu daca am timp pana vineri:D ca am practica de la 8 la 6 sau 8 seara:(

o zi frumoasa si astept sa mai scrii:D

p.s si apuca-te de sport:D face minuni:x

asa este sportul face minuni o sa ma gandesc serios si la acest aspect>:D<
tu ce sport faci ?as vrea si eu niste filmulete daca se poate sau unde sa caut si ce sa fac;)

jessik 22 iun 2012 19:29:11

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
e plin pe net de tot felul de exercitii..

roxy04 22 iun 2012 19:31:55

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 1074927)
e plin pe net de tot felul de exercitii..

da stiu dar vreau ceva ce a ti facut si voi si ce stiu ca functioneaza ca asa pot face anumite exercitii si pot sa le fac degeaba ...eu am sanii foarte mari deci imi trebuiesc niste exercitii pentru sustinerea lor si asa mai departe:D

jessik 22 iun 2012 20:02:38

Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea
 
nu fiecare ex care il facem noi e bun si pt tine..
eu fac la kinect.. poti cauta fitness adventures jillian.. si vezi pe tube.. ce ex sutn si alegi.. cauti.. bine ca si eu nu prea pot face sarituri din cauza sanilor.. imi trebuie sutien sa imi sustina sanii.. dar ex din astea normale.. fandari.. abdomene.. is bune.
cauta ex de aerobica.. nu iti poate da nimeni mura in gura.. trebuie sa cauti.. sau mergi la sala. si faci la banda.. eleptica.. aparate..


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:10:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO