forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Silvana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-silvana-3662.html)

silvana 17 mai 2010 15:00:27

Re: Jurnal Silvana
 
In sfarsit ajung sa mai scriu in jurnalul meu! In weekend nu reusesc, nu ma lasa nici sotul nici Cristi!;) Azi m-am cantarit si cantarul mi-a facut o surptiza -0.5kg[*dansand*].

LicuriciColorat 17 mai 2010 15:02:18

Re: Jurnal Silvana
 
Citat:

Anterior postat de silvana (Post 190148)
In sfarsit ajung sa mai scriu in jurnalul meu! In weekend nu reusesc, nu ma lasa nici sotul nici Cristi!;) Azi m-am cantarit si cantarul mi-a facut o surptiza -0.5kg[*dansand*].


bravo>:D<
usor usor se duc kg:)

silvana 17 mai 2010 15:17:56

Re: Jurnal Silvana
 
Ieri Cristi mi-a lesinat [*lesin*]de indignare in sensul direct al cuvantului:(. Vroiam sa-l dezbrac de pantaloni si a inceput sa planga asa tare ca sa facut vanat si a lesinat. Ma speriat foarte mult!!! Din maternitate plangea de fiecare data cand il imbracam si cand il dezbracam. De fiecare data cand il imbrac sa mergem la plimbare imi face show. Peste 2 saptamani il botezam, si imi imaginez ce-o sa fie in biserica la capitolul imbracat si dezbracat[*plans*].

Slabuta 17 mai 2010 15:19:11

Re: Jurnal Silvana
 
Citat:

Anterior postat de silvana (Post 190185)
Ieri Cristi mi-a lesinat [*lesin*]de indignare in sensul direct al cuvantului:(. Vroiam sa-l dezbrac de pantaloni si a inceput sa planga asa tare ca sa facut vanat si a lesinat. Ma speriat foarte mult!!! Din maternitate plangea de fiecare data cand il imbracam si cand il dezbracam. De fiecare data cand il imbrac sa mergem la plimbare imi face show. Peste 2 saptamani il botezam, si imi imaginez ce-o sa fie in biserica la capitolul imbracat si dezbracat[*plans*].

Buna Silvana.

Nu-i plac plimbarile? sau de ce plange cand este imbracat?

silvana 17 mai 2010 15:21:04

Re: Jurnal Silvana
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 190154)
bravo>:D<
usor usor se duc kg:)

Sper sa mearga tot asa pana ajung la 55. Cand ajung la 55 ma mai gandesc daca mai vreau sa dau jos inca 2kg, pana la 53.

silvana 17 mai 2010 15:26:26

Re: Jurnal Silvana
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 190188)


Buna Silvana.

Nu-i plac plimbarile? sau de ce plange cand este imbracat?

II PLAC PLIMBARILE LA NEBUNIE, MAI ALES CAND MERGEM LA TERENUL DE JOACA.
Habar n-am de ce plange!!! De cand l-am nascut plange cand este imbracat. Cand era mai mic soacra zicea ca nu fac ceva bine si de aia plange:(. Acuma deja ii mare si numai scandal si urlete la fiecare imbracare.:((

silvana 17 mai 2010 15:28:56

Re: Jurnal Silvana
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 190188)


Buna Silvana.

Nu-i plac plimbarile? sau de ce plange cand este imbracat?

Ba da ii plac plimbarile. Dar cu imbracatul habar n-am de ce face scandal si urlete:((. Poate eu nu stiu cum sa-l imbrac
:))

Slabuta 17 mai 2010 15:30:55

Re: Jurnal Silvana
 
Citat:

Anterior postat de silvana (Post 190209)


Ba da ii plac plimbarile. Dar cu imbracatul habar n-am de ce face scandal si urlete:((.

Am vazut ca unor copii nu le place sa simta haina pe piele, sunt cazuri in care se datoreaza unei alergii, nu ai incercat sa faci niste verificari?

ianna 17 mai 2010 20:00:47

Re: Jurnal Silvana
 
Citat:

Anterior postat de silvana (Post 190209)


Ba da ii plac plimbarile. Dar cu imbracatul habar n-am de ce face scandal si urlete:((. Poate eu nu stiu cum sa-l imbrac
:))


in primul rand felicitari de cat ai slabit>:D<

in al doilea rand iti propun o tehnica(daca nu ai incercat-o deja).. cand ai ceva banuti...ia copilul la cumparaturi si pune-l pe el sa-si aleaga haine...eventual daca e oglinda in magazin sa i le pui asa pe deasupra (nu sa-l imbraci) si sa zici ooo ce frumos... vaaai...adica mirare cu bucurie....PS: vezi sa mergi in magazin doar cu haine...ca altfel te trezesti ca pleci cu jucarii:))

si apoi la imbracat... ia-l cu ..uite hai sa vedem cum i-ar place unui printz sa se imbrace... sau un personaj din desenele lui animate...copilul tre pacalit.;)si te imbraci si tu cu el...vorbindu-i..."haaa mami si-a pus buza...tu ce faci???" etc...

vezi daca nu merge asa;)

Edy .. de cand l-am nascut pana in ziua de azi...un an si 3 luni..uraste diaperele ! daca tre sa-l schimb pe fuga e jale..alerg prin casa ..tzipa..urla...da din picioare etc... asa ca mai nou...stau in pat ..pe jos...si il chem cantand:)) evident ca vine si se aseaza in poponeatza...si apoi incepe un mic show cand tre sa0i scot vechiul diaper...dar il pup pe burtica...il gadil... il suflu la "domnisorul"...si reusesc sa-i pun diaperul cu succes:))

didienutza 18 mai 2010 06:10:11

Re: Jurnal Silvana
 
Felicitari pentru slabit!


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:23:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO