forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Siminutza (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-siminutza-3376.html)

Siminutza 22 feb 2011 18:24:19

Re: Jurnal Siminutza
 
cred ca asta e solutia...sa ma dau pe ceaiuri, da' sa vad acum ce si cum ca nu am asa mare afinitate nici pentru astea:">

Siminutza 22 feb 2011 21:07:13

Re: Jurnal Siminutza
 
Azi am papat 2 portocale, 1 mar fara coaja si urmeaza al2lea mar:P
cafea, 330 ml suc portocale si dupa ce mi-a spus lamaitza am mai bagat si o cana cu ceai:D
tigarile intra in meniu?:)))))

Siminutza 23 feb 2011 14:08:07

Re: Jurnal Siminutza
 
Morninh girls>:D<
http://http://home.germany.net/100-3...%20%281%29.jpg
Ieri am reusit sa inchei cu succes ziua de fructe:x
Pana acum am baut o cana cu apa fiarta, urmeaza o cafea si cand ma voi intoarce de unde am treaba o sa tin zi de proteine:un ou fier cu branzica dietetica;;)

lamaitza 23 feb 2011 16:33:53

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de Siminutza (Post 539293)
Azi am papat 2 portocale, 1 mar fara coaja si urmeaza al2lea mar:P
cafea, 330 ml suc portocale si dupa ce mi-a spus lamaitza am mai bagat si o cana cu ceai:D
tigarile intra in meniu?:)))))


mi se pare ca ai papat cam putin chiar daca e disociata eu cred ca e bine sa ai peste 1000kcal zilnic...:))tigarile nu stiu, dar ar fi buna una acum :>

andra_aly 23 feb 2011 16:57:16

Re: Jurnal Siminutza
 
Simina, sa ai grija cu disociata. si vezi sa nu mananci prea putinb-) neaparat, peste 1000b-)
O zi frumoasa iti doresc:-*

Siminutza 23 feb 2011 19:43:20

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de lamaitza (Post 540677)
mi se pare ca ai papat cam putin chiar daca e disociata eu cred ca e bine sa ai peste 1000kcal zilnic...:))tigarile nu stiu, dar ar fi buna una acum :>

Citat:

andra_aly
Re: Jurnal Siminutza
Simina, sa ai grija cu disociata. si vezi sa nu mananci prea putin neaparat, peste 1000
O zi frumoasa iti doresc
fetelor, nu pot sa bag atatea calorii:((
poate sa fac disociata pe dulciuri:azi cioco alba, maine neagra, 3a zi turte dulci, a4a jeleu de banana invelit in cioco:">

Siminutza 24 feb 2011 00:31:15

Re: Jurnal Siminutza
 
mor:((imi vine sa ma strang de gat:((
azi mancasem branza dietetica+un ou fiert+iaurt:xtoate bune pana aici...dar acum vreo ora m-au luat niste junghiuri in stomac, m-am ghemuit pe jos de durere si am mancat un bol de lapte cu fulgi de porumb:((mooor de ciuda:(nu ar fi problema cu ora, eu oricum ma culc foarte tarziu, dar fulgii de porumb sa sa se depuna:((:((:((:((:((:((:((

andra_aly 24 feb 2011 00:48:38

Re: Jurnal Siminutza
 
Pai asta din cauza ca nu mananci cum trebuie:-s

Siminutza 24 feb 2011 01:34:48

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 541775)
Pai asta din cauza ca nu mananci cum trebuie:-s

Nuu...inainte de operatie stateam si 3 zile cu un singur mar si nu aveam absolut nimic=((
Nici nu stiu ce sa fac maine...sa reiau ziua de lactate sau sa mananc orez cu legume?

lamaitza 24 feb 2011 13:14:19

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de Siminutza (Post 541801)
Nuu...inainte de operatie stateam si 3 zile cu un singur mar si nu aveam absolut nimic=((
Nici nu stiu ce sa fac maine...sa reiau ziua de lactate sau sa mananc orez cu legume?


oh, nu stiu, mie nu imi place deloc disociata asta...eu zic mai bine te documentezi de o dieta calumea care crezi tu ca ti se potriveste sau iti creezi una personalizata...asa slabesti putin mai greu dar sanatos, nu cum promite disociata 1 kg pe zi....sa nu mi-o iei in nume de rau dar asa cred ca e mai bine:)>:D<

Siminutza 24 feb 2011 14:22:57

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de lamaitza (Post 542411)
oh, nu stiu, mie nu imi place deloc disociata asta...eu zic mai bine te documentezi de o dieta calumea care crezi tu ca ti se potriveste sau iti creezi una personalizata...asa slabesti putin mai greu dar sanatos, nu cum promite disociata 1 kg pe zi....sa nu mi-o iei in nume de rau dar asa cred ca e mai bine:)>:D<

Da:(ma gandesc sa tin o disociata pe categorii de alimente.Adica nu un singur fel de mancare, ci asa:
o zi proteine
o zi amidon
o zi carbo
o zi fructe
Asa va suna si voua mai bine?;;)>:D<

andra_aly 24 feb 2011 16:36:36

Re: Jurnal Siminutza
 
Mie stii ce imi suna mai bine? O dieta sanatoasa iar disociata nu e tocmai ideala...:(

andra_aly 24 feb 2011 16:37:45

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de siminutza (Post 541801)
nuu...inainte de operatie stateam si 3 zile cu un singur mar si nu aveam absolut nimic=((
nici nu stiu ce sa fac maine...sa reiau ziua de lactate sau sa mananc orez cu legume?

eu ti-am mai zis. O dieta sanatoasa, ca sa ai de toate in meniu - binenteles, alimente permise. Dar nu sa iti fie rau ca mananci numai aia sau cealalta. Crede-ma, e mult mai usor si mai ok pentru tine;)

Siminutza 24 feb 2011 17:43:38

Re: Jurnal Siminutza
 
Da, dar simteam nevoia sa vad acul de la cantar miscandu-se foarte repede...si mi-a reusit.M-am cantari si am slabit...nu stiu cat!!!!M-am uitat pe fuga si m-a interesat doar sa vad daca s-a indepartat acul de linia aia neagra-ingrosatax-(si da, s-a intamplat:xAsta ma ambitioneaza...MULT!!!
Pana la ora asta am mancat orez cu legume si ma simt foarte bine.Imediat imi fac si un ceai:D
E a doua zi cand beau apa fiarta dimineata...am observat ca ajuta la digestie:)
Legat de un regim mai sanatos...o sa incerc si eu sa-mi fac o dieta personalizata, nu zic nu, dar aveam nevoie de STRICTETEA DISOCIATULUI ca sa pot manca corect pe viitor:D:-*

lamaitza 25 feb 2011 13:22:13

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de Siminutza (Post 543002)
Da, dar simteam nevoia sa vad acul de la cantar miscandu-se foarte repede...si mi-a reusit.M-am cantari si am slabit...nu stiu cat!!!!M-am uitat pe fuga si m-a interesat doar sa vad daca s-a indepartat acul de linia aia neagra-ingrosatax-(si da, s-a intamplat:xAsta ma ambitioneaza...MULT!!!
Pana la ora asta am mancat orez cu legume si ma simt foarte bine.Imediat imi fac si un ceai:D
E a doua zi cand beau apa fiarta dimineata...am observat ca ajuta la digestie:)
Legat de un regim mai sanatos...o sa incerc si eu sa-mi fac o dieta personalizata, nu zic nu, dar aveam nevoie de STRICTETEA DISOCIATULUI ca sa pot manca corect pe viitor:D:-*


felicitari pentru scadere>:D<...si ma bucur ca te gandesti sa iti faci o dieta personalizata:)

Zoe 25 feb 2011 13:34:25

Re: Jurnal Siminutza
 
stoarce puţină lămâie sau portocală în apă.
sau pune felii de mere într-o carafă, o jumătate de oră. se aromează niţel şi e mai puţin fadă.

şi: papă peste 1000 de calorii, nu se poate să faci foamea toată viaţa! organismul n-o să te lase - şi atunci ce faci, pui totul la loc şi încă peste?! nu e ok să papi aşa puţin!

andra_aly 25 feb 2011 13:49:48

Re: Jurnal Siminutza
 
Imi pare rau simina...dar chiar nu te pot felicita daca slabesti mai mult facand foamea:-s
si cum adica nu ai vazut cand te-ai cantarit? hai ca pe asta nu o mai cred:P din moment ce te urci pe cantar si vezi ca s-a miscat acul, trebuie sa vezi si unde era;))
Iti doresc o zi frumoasa si te astept cu un raport... sanatos!>:D<

lamaitza 25 feb 2011 17:28:29

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 544353)
Imi pare rau simina...dar chiar nu te pot felicita daca slabesti mai mult facand foamea:-s
si cum adica nu ai vazut cand te-ai cantarit? hai ca pe asta nu o mai cred:P din moment ce te urci pe cantar si vezi ca s-a miscat acul, trebuie sa vezi si unde era;))
Iti doresc o zi frumoasa si te astept cu un raport... sanatos!>:D<


aly parca ai tinut si tu disociata mai demult?ai slabit ceva cu ea?:D

andra_aly 25 feb 2011 17:36:20

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de lamaitza (Post 544773)
aly parca ai tinut si tu disociata mai demult?ai slabit ceva cu ea?:D

Da.... am tinut 2 zile:P ziua de fructe si proteine. cand am ajuns la branzeturi, era sa mi se faca rau, asa ca am lasat-o balta.
nu am avut ce face;)) era anul trecut prin aprilie. dar pot sa zic ca cea mai buna dieta, e aceea care papi sanatos. cat trebuie, sa nu iti fie rau, si nici sa suferi prea tare:-s
:D e adevarat ca slabesti mai greu. dar te mentii;;)

lamaitza 25 feb 2011 19:13:20

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 544782)


Da.... am tinut 2 zile:P ziua de fructe si proteine. cand am ajuns la branzeturi, era sa mi se faca rau, asa ca am lasat-o balta.
nu am avut ce face;)) era anul trecut prin aprilie. dar pot sa zic ca cea mai buna dieta, e aceea care papi sanatos. cat trebuie, sa nu iti fie rau, si nici sa suferi prea tare:-s
:D e adevarat ca slabesti mai greu. dar te mentii;;)


oo am inteles:D, ma gandeam sa tin si eu dar cred ca mai bine raman la south beach:)

lamaitza 25 feb 2011 19:14:25

Re: Jurnal Siminutza
 
siminuts' ce mai faci?:-*...te-ai apucat de o dieta mai "calumea"?:D

andra_aly 25 feb 2011 19:33:01

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de lamaitza (Post 544881)
oo am inteles:D, ma gandeam sa tin si eu dar cred ca mai bine raman la south beach:)

Eu zic ca e de o mie de ori mai buna:) e o dieta sanatoasa;) asa ca lasa disociata in plata ei;))

lamaitza 25 feb 2011 20:03:05

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 544905)


Eu zic ca e de o mie de ori mai buna:) e o dieta sanatoasa;) asa ca lasa disociata in plata ei;))

asa am sa fac;)

Siminutza 26 feb 2011 14:06:44

Re: Jurnal Siminutza
 
Zoe, multumesc pentru sfat...o sa incerc si asa>:D<
Lamaitza, de vreo 2 zile am permisiune de la medioc sa ies din casa:xsi am fost atat de fericita ca nu m-ai mi-a trebuit calculator:">Dar v-am simtit lipsa...mai ales cand am mancat gris cu lapte:">daca eram pe forum nu se intampla asta!!!

Andra, nu e greu de crezut ca nu am vazut cat am slabit, avand in vedere ca m-am cantarit pe graba si PURTATOARE FIIND DE DIOPTRIA -6.50...fara ochelari pe nas oricum nu vedeam:))
Si trebuie sa spun din nou ca eu m-as ingrasa cu 1000-1200 calorii pe zi:)

M-am hotarat sa respect principiul Rina's 90 in priviinta fructelor pana la ora 12 si mancatul alimentelor din aceeasi grupa.Nu voi respecta retetele de acolo din cauza ca eu nu mananc gatit si nici nu voi papa ciocolata, tort, paste...si voi tine cont de calorii:P

MENIU AZI:
Dimineata: am pierdut dimineata asa ca ma rezum acum la apa fiarta si cafea:)
Pranz: 2 oua fierte moi si branza dietetica
Cina: inca un nou fiert+branza sau un iaurt;;)
+APA, APA, APA, CEAI, CEAI, APA!!!!

lamaitza 26 feb 2011 14:51:08

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de Siminutza (Post 545823)
Zoe, multumesc pentru sfat...o sa incerc si asa>:D<
Lamaitza, de vreo 2 zile am permisiune de la medioc sa ies din casa:xsi am fost atat de fericita ca nu m-ai mi-a trebuit calculator:">Dar v-am simtit lipsa...mai ales cand am mancat gris cu lapte:">daca eram pe forum nu se intampla asta!!!

Andra, nu e greu de crezut ca nu am vazut cat am slabit, avand in vedere ca m-am cantarit pe graba si PURTATOARE FIIND DE DIOPTRIA -6.50...fara ochelari pe nas oricum nu vedeam:))
Si trebuie sa spun din nou ca eu m-as ingrasa cu 1000-1200 calorii pe zi:)

M-am hotarat sa respect principiul Rina's 90 in priviinta fructelor pana la ora 12 si mancatul alimentelor din aceeasi grupa.Nu voi respecta retetele de acolo din cauza ca eu nu mananc gatit si nici nu voi papa ciocolata, tort, paste...si voi tine cont de calorii:P

MENIU AZI:
Dimineata: am pierdut dimineata asa ca ma rezum acum la apa fiarta si cafea:)
Pranz: 2 oua fierte moi si branza dietetica
Cina: inca un nou fiert+branza sau un iaurt;;)
+APA, APA, APA, CEAI, CEAI, APA!!!!


:-w ,,Si trebuie sa spun din nou ca eu m-as ingrasa cu 1000-1200 calorii pe zi"... daca ai mancat numai sub 1000 organismul s-a invatat cu putin...se pare ca Rina ne-a gasit pe toate acum:))

Siminutza 26 feb 2011 17:07:27

Re: Jurnal Siminutza
 
Da, a dat febra RINA!!!

Fetelor, am uitat sa va spun ca mi-am luat cartea "Te pot face sa slabesti"+ CD-ul cu programarea mentala:))
Ce pot spune....chiar m-am relaxat total, chiar simteam ce spunea ala acolo si la un moment dat m-am simtit hipnotizata cred:))ideea e ca am adormit si m-am trezit la sfarsitul cd-ului:-o nici nu stiu ce sa cred:-/

lamaitza 26 feb 2011 17:08:10

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de Siminutza (Post 546038)
Da, a dat febra RINA!!!

Fetelor, am uitat sa va spun ca mi-am luat cartea "Te pot face sa slabesti"+ CD-ul cu programarea mentala:))
Ce pot spune....chiar m-am relaxat total, chiar simteam ce spunea ala acolo si la un moment dat m-am simtit hipnotizata cred:))ideea e ca am adormit si m-am trezit la sfarsitul cd-ului:-o nici nu stiu ce sa cred:-/


ciudata treaba:))

plocuitor 26 feb 2011 19:56:31

Re: Jurnal Siminutza
 
Si eu sunt putin gripat...interesanta cartea aia:D astazi ai avut destul de putine calorii...

lamaitza 01 mar 2011 17:55:54

Re: Jurnal Siminutza
 
siminutza ce mai faci?:-* cum iti merge cu dieta?>:D<

Siminutza 20 mar 2012 23:56:57

Simy-pufosenia devine diva sexy
 
Buna seara, dragelor!

Sunt simina, am 20 de anisori si sunt din Bucuresti.Am revenit pe forum dupa o lunga absenta.Vechiul jurnal este deja incadrat in arhiva, dar nu mai vreau redeschiderea lui din cauza ca am mai facut-o odata si nu a fost cu spor.
De data aceasta vreau sa fie o noua poveste, sa-mi scriu un nou destin.
Povestea incepe cu mine aproape slabuta cat de cat multumit de cum aratam si cu iubitul meu, D.Ne-am iubit si ne-am simtit atat de bine incat eu am neglijat orice dieta cu fast-food si muuulte dulciuri.Acum nu ma mai plac si el mi-a aprobat faptul ca m-am ingrasat, intr-un mod nu foarte suparator.Ideea este ca trebuie sa ma mobilizez.
De maine merg sa-mi fac abonament full (aerobic, zumba, tae-bo, step-aerobic) si tot de maine trebuie sa-mi aleg un regim.
Ma gandeam la dieta de 13 zile sau....ajutati-ma voi cu sfaturi.
De cantar mi-e teama sa vorbesc....cred ca ma incadrez undeva la 55-60 la o intaltime de 161 cm.Asta tot maine voi afla...o sa-mi fac curaj sa ating cantarul.

Eu trebuie sa fiu o diva sexy si deja iubi a inceput cu alinturi gen "pufosenie", "bursucel".
Recunosc, dorinta de a fi foarte placuta de el este foarte mare, dar si pentru mine vreau sa fac asta.Am doar 20 de ani si nu mai vreau grasime.

Va pup:*

Siminutza 21 mar 2012 22:18:43

Re: Jurnal Siminutza
 
Dovada ca ma ambitionez sa fiu o mini diva: azi mi-am facut abonament la sala si am inceput cu step-aerobic :X a scos untu din mine:X
Maine merg la zumba si pilates:D
Tot azi mi-am luat toata gama Cellufight pentru celulita, imi beau apa de dupa ColonHelp si ma pun pe treaba :D

Siminutza 02 iul 2012 16:08:08

Jurnal Simy-cursa spre corpul mult visat
 
Buna ziua, fetelor >:D<

Vechiul meu jurnal,http://forum.slabute.ro/arhiva-jurna...utza-3376.html, este la arhiva, dar nu am mai cerut redeschiderea pentru ca imi doresc sa incep unul nou, acesta pe care promit sa-l vizitez mereu si sa-l respect.

Joi, 27.06- aveam 57,7
Joi, vineri, sambata am mancat fructe, cate o punga de pufuleti pe zi si 2 salate de ton in cele 3 zile.
Ieri, 01.07-am decis sa-mi fac poftele ca sa nu devin frustrata si am papat o aripioara de la Mc, o inghetata si nachos cu salsa.O singura data pe saptamana vreau sa-mi fac poftele, dar fara exces :D

Azi, 02.07:
-un mar si urmeaza al doilea, dar doresc sa fie zi de mere:x

Vreau sa va mai spun ca zilele acestea imi facusem jurnal si pe un alt forum, concurent cred, dar am dat de ipocrizie si mi s-a facut scarba.Mi s-au adus jigniri din cauza ca am zis ca eu vreau sa tin cura cu mere ( CARE ATENTIE!!!! NU NUMAI MERE, cura include salate si fripturica, laptic si bineinteles, s-o tin doar pentru 5 zile.
Tipele de acolo n-au inteles ca eu nu pot tine o dieta cu peste 1200 calorii acum din cauza ca m-as ingrasa avand in vedere ca eu doar in zilele cu excese depaseam aceste calorii.De asemenea, m-au judecata din cauza ca pentru mine a fi superba inseamna a fi slaba.Din moment ce afirm asta inseamna ca am toate celelalte caracteristici ale unei superbe, dar nu pot sa ma simt asa decat slaba.M-au acuzat de narcisism si chiar as face o comparatie...nu sunt mai frumoase cateva mere verzi, curate, luminoase, suple decat sunca si ceapa inecate in grasime?

Sper ca din partea voastra sa gasesc mai multa intelegere pentru ca sunt constienta de ce inseamna o dieta sanatoasa si cu siguranta asta e scopul meu: sa ajung la greutatea dorita dupa care sa ma mentin prin sport si hrana ormala, dar sanatoasa.

M-am intors la voi pentru ca de fiecare data am simtit bun simt din partea fetelor, care chiar daca nu erau de acord cu meniul meu, isi exprimau parerea frumos.

>:D<>:D<>:D<>:D<

Siminutza 02 iul 2012 17:02:38

Re: Jurnal Siminutza
 
Vad ca s-a redeschis, n-am nimic impotriva si de data asta imi promit mie si forumului ca nu voi mai lasa pana sa fie inchis.Eu mai citeam, dar nu postam:">

Siminutza 03 iul 2012 00:13:09

Re: Jurnal Siminutza
 
Fetelor, va rog, am nevoie de ajutor...
Astazi a fost prima zi din dieta cu mere care o sa dureze pana vineri inclusiv, dar nu stiu ce sa mai tin pe mai departe.SLABESC FOARTE GREU! VREAU SA-MI PROPUNETI CATEVA DIETE bune pentru pers ca mine care vor sa slabeasca mai rapid pentru a capata motivatie, nu mananc mult de obicei deci o dieta cu peste 800-1000 calorii m-ar ingrasa acum.
As putea sa-mi nr caloriile, dar momentan vreau o dieta cu mese si alimente impuse si organizate.
Cand o sa ajung la 53-54 vreau sa incep weight watchers, adica sa slabesc lent si sa ma mentin.

Asta tin acum
Prima zi-2 iulie
Mere la toate mesele, iar la prânz 150 g de friptură de pui. (azi am mancat doar 3 mere foarte mari, pur si simplu am uitat ca aveam voie friptura si oricum mai mult am dormit, acum e noapte deja si bag ceai verde+ceai portocale)

A doua zi-3 iulie
Mic dejun: Mere.
Prânz: Un măr. O salată verde cu lămâie şi două felii de brânză.
Cină: Mere.

A treia zi-4 iulie
Mic dejun: Un măr. O felie de pâine integrală şi o felie de şuncă.
Prânz: Un măr. O salată verde mare, doi morcovi şi un sfert de ceapă.
Cină: Mere.

A patra zi-5 iulie
Mic dejun: Un măr. O felie de pâine integrală şi o felie de şuncă.
Prânz: Un măr. Salată de legume fierte, fără cartofi şi 200 g de ton cu lămâie.
Cină: Un măr. Un bol de cereale cu lapte degresat.

A cincea zi-6 iulie
Mic dejun: Un măr. Un ou fiert şi o felie de pâine integrală.
Prânz: Un măr. O salată de legume crude şi 200 g de carne de pui sau de vită, la cuptor.
Cină: Mere.

Dupa parerea mea, primele 3 zile sunt mai greute, dar ultimele 2 sunt prea usoare ca sa abandonez dieta.

Siminutza 03 iul 2012 01:36:22

Re: Jurnal Siminutza
 
Aveam nevoie de raspunsuri la mesajul de mai sus, dar presupun ca nu sunt foarte multe slabute active...astept de maine pareri din partea voastra.
Eu cam bat spre SBsi mi-am propus sa merg mai departe cu merele sapt asta, timp in care sa ma documentez despre SB, sa scriu retetele, sa incep in forta.Oare ar fi potrivita pentru mine?

Siminutza 03 iul 2012 17:15:27

Re: Jurnal Siminutza
 
Jurnalule, pana la aceasta ora am mancat un mar...m-am trezit si tarziu.O sa mai mananc o salata verde cu lamaie pe la 7-8 si avand in vedere ca ma culc tarziu, pe la 10-11 un mar>:D<

Later edit: sunt cam obsedata cu cantaritul, dar nu o sa o mai fac pana sambata dimineata

Siminutza 03 iul 2012 22:17:06

Re: Jurnal Siminutza
 
CALORII INGERATE

Mere, 350g - 182 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 49 carbohidrati, 7 fibre, - sodiu, 35 zaharuri
Salata verde cu rosii si castraveti, 150g - 117 calorii, 1.4 proteine, 10.7 grasimi, - colesterol, 5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Telemea de vaca, 20g - 55 calorii, 3.9 proteine, 4.1 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Sunca, 20g - 33 calorii, 3.7 proteine, 1.7 grasimi, 10.6 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 255.6 sodiu, 0 zaharuri
Pepene galben, 100g - 34 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 8.2 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 421 calorii, (mic)9.8 proteine, (mult)16.7 grasimi, 10.6 colesterol, (mult)62.7 carbohidrati, 7.2 fibre, 255.6 sodiu, 35 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Insanity/P90X, usor, 10min - 86 calorii
Metabolism bazal - 1319 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1405 calorii

Slabuta 03 iul 2012 22:41:55

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de Siminutza (Post 1083601)
CALORII INGERATE

Mere, 350g - 182 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 49 carbohidrati, 7 fibre, - sodiu, 35 zaharuri
Salata verde cu rosii si castraveti, 150g - 117 calorii, 1.4 proteine, 10.7 grasimi, - colesterol, 5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Telemea de vaca, 20g - 55 calorii, 3.9 proteine, 4.1 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Sunca, 20g - 33 calorii, 3.7 proteine, 1.7 grasimi, 10.6 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 255.6 sodiu, 0 zaharuri
Pepene galben, 100g - 34 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 8.2 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 421 calorii, (mic)9.8 proteine, (mult)16.7 grasimi, 10.6 colesterol, (mult)62.7 carbohidrati, 7.2 fibre, 255.6 sodiu, 35 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Insanity/P90X, usor, 10min - 86 calorii
Metabolism bazal - 1319 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1405 calorii

Acesta este meniul pentru o zi?:-o

happygirldiana 03 iul 2012 22:43:27

Re: Jurnal Siminutza
 
Si eu asteptam sa mi faca adaugari sau sa specifice pentru ce parte a zilei e valabil meniul asta dar se pare ca e meniul pt toata ziua......Infometare, autodistrugere....

Siminutza 04 iul 2012 17:10:16

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 1083619)

Acesta este meniul pentru o zi?:-o

Da, dar e vara...e caaaaldura...am mancat usor, n-as fi putut pune gurita pe friptura:-s

Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1083620)
Si eu asteptam sa mi faca adaugari sau sa specifice pentru ce parte a zilei e valabil meniul asta dar se pare ca e meniul pt toata ziua......Infometare, autodistrugere....

Asa cum i-am spus si Slabutei, pe caldura asta mi-a fost suficient, am baut wsi suc de fructe, multa apa si ceai.Astazi am un meniu mai bogat, imediat il adaug:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:13:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO