forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal simona 24 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-simona-24-a-9797.html)

simona 24 22 iul 2011 23:49:13

Jurnal simona 24
 
buna !
ma numesc simona am 24 de ani si jumatate,1.62m si 73 kg.
ma bucur mult ca am gasit acest forum,ca v-am gasit pe voi...
eu ma stresez de vreo cativa ani cu kilogramele care imi fac corpul urat,am incercat diete dar nu am reusit niciodata sa le duc niciodata la bun sfarsit...
pe data de 19.07.11 "mi-am luat inima in dinti " si mi-am propus sa incerc din nou....
am inceput dieta rina 90,mi se pare cea mai echilibrata si plus de asta aam mai incercat-o cu ceva timp in urma ,in 10 zile slabiem 4kg,dupa care am renuntat ...
sper ca de aceasta data voi reusi sa o duc la bun sfarsit si sa nu ma descurajez la prima greseala....

jessik 23 iul 2011 05:24:35

Re: Jurnal simona 24
 
salut.. asa repede ai slabit 2,5 kg?
sa nu te infometezi/.. inainte ai fost mai slaba? sport faci? ajuta mult la modelarea corpului..

simona 24 23 iul 2011 18:09:13

Re: Jurnal simona 24
 
si eu m-am mirat!!dar jur ca asta arata cantarul!!
am inceput sa fiu grasuta de pe la 18-19 ani , aveam 60-65kg...incet incet m-am mai ingrasat... apoi am mai slabit,apoi m-am ingrasat din nou...acum trei ani cand am fost prima data in italia,in sicilia am slabit 10 kg in 3 luni,fara sa tin dieta,aveam mesele in fiecare zi la aceeasi ora si incercam sa mananc mai putine paste....aratam bine,dat cand m-am intors acasa a inceput stresul.. scoala,eram in a 12 la seral ...serviciul...am inceput sa ma ingras foarte repede,in scurt timp in vreo 2-4 luni am ajuns la 70....in vacanta m-am decis sa ma intorc din nou in italia si am ramas aici,am renuntat la ultimul an de scoala,la inceput am slabit putin dar treptat am pus la loc....am mai incercat sa tin diete ,gen 3 zile duar fructe,dieta cu supa de varza,am mai incercat si dieta rina 90 dar a durat duar 10 zile ....dadeau ceva rezultate dat duar pe moment....acum tin dieta rina din nou sunt in a cincea zi ....kilogramele in minus de la cantar or fi din cauza ca beau multa apa,cca 4l pe zi...primele zile nu se poate spune ca slabesti...
sper sa reusesc sa duc aceasta dieta la bun sfarsit si sa scap odata de povara mea de grasime!!!:)

simona 24 23 iul 2011 19:33:00

Re: Jurnal simona 24
 
voi incepe sa scriu ce mananc in fiecare zi ,asa ma voi simti si mai vinovata atunci cand gresesc....
eu am inceput dieta rina90 pe data de 19.07.11
cu ziua de fructe,pe parcursul zilei am mancat :2 felii mari de pepene verde,3 piersici,un mar,o banana,am baut 500ml ceai verde si vreo 3-4l de apa...
ziua a doua a fost de proteine:
la micul dejun:ora 8:00 : 1 mar ,1 piersica,vreo 500ml de ceai verde cu lamaie.
pe la 10:30 am baut un pahar cu lapte degresat
pranz,ora 12:30:un bol de salata verde cu lamaie,pier si oregano,150g carne de vita fiarta 3min la aburi,400ml de supa(duar zeama),facuta din 1 morcov,1buc de telina,o ceapa mica si o rosie la re am adaugat duar un pic de piper si lamaie.
pe la 16:30 am baut un pahar cu lapte degresat..
cina ,ora 18:30:130g carne de vita la aburi si salata verde
pe la 20:30 un alt pahar cu lapte degresat si pe la 22:00 o piersica
pe parcursul zilei am baut 4l de apa plata cu lamaie
stiu ca ma exagerat cu laptele...dar e singura zi in care pot sa-l beau si mie imi place f mult:D
am incheiat ziua far nici un gram de sare...
ziua a treia,voi le ziceti amidonuri,mie imi place sa le zic fibre,suna mai slab:P
mic dejun,ora 9:00 : 3 piersici,1 cafea amara,cea mai amara@-)
pranz ,ora 12:30 : o salata facuta din cca 200g brocoli fierl la aburi,1 ceapa,2 rosii,cateva fire de patrunjel ,salata verde si ulei de masline
cina ,ora 18:00:la fel ca la pranz.
toate bune si frumoase pana la pofte:D,mi-am prajit 2 felii de paine si le-am facut cu usturi si rosie,gen bruschta...delicioase:x...apoi inca doua si inca doua:"> in total 90g paine si o rosie si un 1/2 catel de usturoi....prima greseala!!! [am facut un fel de criza care a tinut vreo ora in care imi venea sa mananc tot ce vedeam cu ochii,am deschis frigiderul de cel putin 10 ori,a fost groaznic!!!] pe parcursul zilei am baut 4l de apa plata.
urmeaza cea mai frumoasa zi ,carbohidrati:
cantarul imi arata in aceasta dimineata 70,5kg..
mic dejun,ora 10:00:1 felie de pepene verde,1 cafea amara
a doua grseala,ora 11:30:kinder pingui,30g,133kcal!!!
pranz , ora 13:30 : 100g paste cu sos de rosii facut din doua rosii,o ceapa mica ,un catel de usturoi,busuioc si f putina sare si un pic de ulei de masline(am pus toate ingredientele impreuna fara sa prajesc)
am mai mancat un kinder pingui pe la 16:30!!!!si 80g de biscuiti !!!
cina:ora 18:00:3 felii de paine(40g) prajita cu rosie si usturoi si un pic de inghetata..si o mana de stafide...
am baut 4l de apa ..
si dupa ziua de ieri dupa cum imi imaginam cantaresc mai mult adica 71kg...+500g
azi sunt la ziua a cincea ,de fructe,cre inca nu a luat sfarsit
mic dejun:ora 9:00 : 1 banana,o cafea amara
pranz,ora 13:00:1 felie de pepene verde
pe la 16:30 am mancat cca 100g de stafide
inca nu am mancat dar pt cina,voi manca tot pepene verde si sper ca voi reusi sa ma abtin in continuare de la altceva....am baut deja vreo 4 l de apa...
de maine incep din nou cu ziua de proteine si voi tine strict dieta fara abateri....sa zicem ca asta a fost perioda de acomodare:D;)

jessik 23 iul 2011 20:23:13

Re: Jurnal simona 24
 
eu nu am incercat inca o dieta stricta.. dar am si eu crize, ca imi vien sa ciugulesc in special seara..oohh
sport faci?

simona 24 25 iul 2011 22:42:28

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 733427)
eu nu am incercat inca o dieta stricta.. dar am si eu crize, ca imi vien sa ciugulesc in special seara..oohh
sport faci?

da nici aceasta dieta nu e asa de stricta....trebuie duar sa ma obisnuiesc cu ea si sa nu mai amestec alimentele...in ultimul timp sunt cam lenesa!!!!nu prea fac sport!!!singurul sport in ultimele zile a fost urcatul si coboratul scarilor la etajul opt de vreo 3-4 ori pe zi...:D dar o sa ma apuc ...am mai fost la sala in trecut....am mai facut exwrcitii acasa de pe net....ma voi apuca cat de curand sa fac macar jumatate de ora pe zi...:)

simona 24 25 iul 2011 23:01:41

Re: Jurnal simona 24
 
:Previn cu dieta mea...
duminica am avut ziua de proteine
mic dejun ora 9:00:1 banana
pranz ora 13:00:salata verde cu lamaie,200g file de merluciu fiert la aburi si marinat in sos facut din ulei de masline,zeama de lamaie,usturoi,patrunjel si un pic de sare ,500 ml de supa de legume,duar zeama...
cina ora 18:00:100g de merluciu la fel ca la pranz ,cateva crochete din acelasi peste si mamaliga[nu trebuia stiu dar nu m-am putut abtine am gatit pt sotul meu..]am baut 3,5l de apa pe parcursul zilei si aroximativ 1 l de lapte...
azi am avut ziua de amidonuri,fibre:
mic dejun ora 9:00: 2 piersici mici,1 cafea amara
pranz ora 12:00: mazare,fasole verde,spanac,brocoli fierte la aburi cam 200g in total ..am baut si supica in care au fiert
pe la 14:00 am mancat 1 cartof fiert
cina ora 18:00:180g spanac fiert la aburi apoi tras in un pic de ulei de masline si usturoi cu sare
am baut 2 l de apa,500ml de ceai verde si 700ml de ceai de musetel
azi cred ca a fost singura zi in care nu am gresit!!!cred ca merit un premiu!!:D
noapte buna revin maine

simona 24 27 iul 2011 00:09:27

Re: Jurnal simona 24
 
buna!
azi am avut ziua de carbohidrati,am cam exagerat ....
la micul dejun,ora 9:00 am am mancat o banana ,1 cafea amara si vreo 700ml ceai verde
pana la pranz am baut vreun litru jumate de apa plata...
la pranz,ora 12:00 am mancat 100g paste cu un sos crud facut la blender din 3 rosii,2 catei usturoi,1 ceapa mica 2 linguri ulei de masline sare si 3 frunze de busuioc(e delicios)
pana aici totul bine...am dormit vreo 2 ore ,iar pe la 16:00 cand m-am trezit aveam o pofta de dulce...am mancat vreo 4 biscuiti apoi am mancat o chifla....
cina a fost consistenta,ora 18:00 si ceva:100g orez cu legume(pastai verzi,mazare,morcov,brocoli,ceapa,spanac-foarte putin din fiecare)si am mancat si 4 patratele de ciocolata...si paine:">
uffaaaa,ziua de ieri a fost asa de buna ,credeam ca am sa reusesc samatin bine de dieta...
maine nu voi da gres...am vitamine..nu ma voi atinge de nimic altceva:(
e un pic cam greu zilele astea,sunt foarte stresata....
sper sa reusesc....

simona 24 01 aug 2011 00:18:45

Re: Jurnal simona 24
 
ufaa cam bate vantul pe la mine pe aici....am avut pc stricat si nu am mai reusit sa mai intru si aici...:(
pana acum am cam trisat si numai dieta nu s-a numit....
acum datorita unor slabute de aici [in mod special alina],am 4 zile de cand reusesc sau sunt pe aproape....

simona 24 01 aug 2011 00:27:55

Re: Jurnal simona 24
 
ultima data m-am cantarit pe 30.07.2011 si aveam 70kg..mi-am propus sa ma cantaresc mai rar...
am slabit pana acum 3kg...in 12 zile....nu prea am respectat eu ce trebuia respectat la inceput,combinarea alimentelor in primul rand ...
acum insa o tin cu strictete si incerc sa ma incadrez zilnic in 1000 de calorii!!

simona 24 03 aug 2011 22:01:39

Re: Jurnal simona 24
 
hello!!!
nu dau prea des pe aici!!!:-s:-s
tin dieta rina in continuare,azi este a 14-a zi...
in fiecare zi descopar lucruri noi si invat sa dau atentie si sa aplic ceea ce stiu deja...
icerc pe cat pot sa evit prajelile,la cartofi prajiti am renuntat de mult,de fapt niciodat nu am exagerat si nu au fost preferatele mele,la fel si la gogosi (imi plac mult dar am renuntat la ele)...
sunt de acord ca orice e mult strica si ca nu e nevoie sa te indopi pana nu mai poti,ca sa te simti satul...
am intalnit aici pe forum subiecte foarte interesante si de foarte mare ajutor dar si persoane carora le pasa si chiar daca nu te cunosc personal,sunt dispuse mereu sa iti sara in ajutor si sa iti atraga atentia atunci cand gresesti,sa te sprijine si sa iti impartaseasca din experientele lor...
am invatat sa ma alimentez sanatos,chiar daca sunt la dieta si sa nu ma infometez niciodata si sa beau suficiente lichide...
mi-am propus si de 2 zile chiar respect sa fac miscare in fiecare zi....
am spus adio liftului(stau la etajul 8) si m-am imprietenit foarte bine cu scarile...
nu voi dispera daca pana la sfarsitul dietei nu voi pierde toate kg care sunt in plus...din contra voi continua sa ma alimentez corect si sa ma lupt impotriva lor atat timp cat va fi nevoie....
...ma bucur mult ca am gasit acest forum cu ajutorul caruia am inteles ca sanatatea e cea mai importanta...
am sa revin aici cat de des pot...

simona 24 09 aug 2011 10:37:32

Re: Jurnal simona 24
 
hello hello!!
i'm coming back...:x:x:x
sorry ca dau cam rar pe aici:(
dar am vesti bune pentru tine...
m-am cantarit azi si surprise:[*67*][*67*][*67*]
am mai fugarit aproape un kilogram....
[*66*][*66*][*66*][*66*][*66*][*66*]
acum am 69,1kg.....
[*11*][*11*][*11*]
las ca le arat eu lor!!!!incet incet o sa fuga toate....
deocamdata sunt fericita ca am schimbat prefixul.....:D:D
nu am reusit sa imi cumpar metru sa ma masor:( dar o voi face cat de curand pentru ca deja simt o mica diferenta...
mi-am cumparat coarda si am inceput sa sar:)):)):)):))
mai fac si ceva aerobic din cand in cand dar inca nu am reusit sa imi fac un program fix....

probademicrofon 09 aug 2011 10:52:04

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de simona 24 (Post 753194)
hello hello!!
i'm coming back...:x:x:x
sorry ca dau cam rar pe aici:(
dar am vesti bune pentru tine...
m-am cantarit azi si surprise:[*67*][*67*][*67*]
am mai fugarit aproape un kilogram....
[*66*][*66*][*66*][*66*][*66*][*66*]
acum am 69,1kg.....
[*11*][*11*][*11*]
las ca le arat eu lor!!!!incet incet o sa fuga toate....
deocamdata sunt fericita ca am schimbat prefixul.....:D:D
nu am reusit sa imi cumpar metru sa ma masor:( dar o voi face cat de curand pentru ca deja simt o mica diferenta...
mi-am cumparat coarda si am inceput sa sar:)):)):)):))
mai fac si ceva aerobic din cand in cand dar inca nu am reusit sa imi fac un program fix....


Bravo! Felicitari! [*130*]Vad ca esti pusa pe fapte mari: saritul cu coarda, aerobic... Foarte bine ca esti hotarata sa faci miscare! [*3*][*coarda*]In ritmul asta, rezultatele vor fi tot mai bune!

simona 24 09 aug 2011 13:40:12

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de probademicrofon (Post 753219)
Bravo! Felicitari! [*130*]Vad ca esti pusa pe fapte mari: saritul cu coarda, aerobic... Foarte bine ca esti hotarata sa faci miscare! [*3*][*coarda*]In ritmul asta, rezultatele vor fi tot mai bune!

sper sa fie ca acesta este scopul meu!!!multumesc!!!:-*:-*:-*

simona 24 10 aug 2011 14:51:13

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de simona 24 (Post 753194)
hello hello!!
i'm coming back...:x:x:x
sorry ca dau cam rar pe aici:(
dar am vesti bune pentru tine...
m-am cantarit azi si surprise:[*67*][*67*][*67*]
am mai fugarit aproape un kilogram....
[*66*][*66*][*66*][*66*][*66*][*66*]
acum am 69,1kg.....
[*11*][*11*][*11*]
las ca le arat eu lor!!!!incet incet o sa fuga toate....
deocamdata sunt fericita ca am schimbat prefixul.....:D:D
nu am reusit sa imi cumpar metru sa ma masor:( dar o voi face cat de curand pentru ca deja simt o mica diferenta...
mi-am cumparat coarda si am inceput sa sar:)):)):)):))
mai fac si ceva aerobic din cand in cand dar inca nu am reusit sa imi fac un program fix....


azi m-am cantarit din nou si surprisee....cantarul meu arata 68.5kg...
nu stiu ce sa zic ma gandesc ca ieri eram cam balonata si aveam si o buurttaa...da na nu stiu...o sa ma cantaresc din nou peste cateva zile sa vedem ce iese...nu sarbatoresc deocamdata:)...asta mia dat foarte mult curaj sa imi continui dieta mea si sa o respect si mai tare....nu imi schimb la tiker deocamdata astept cateva zile sa ma cantaresc din nou....:D:D

simona 24 10 aug 2011 14:55:49

Re: Jurnal simona 24
 
am inceput sa sar coarda cate 30-45 minute,seara...am doua seri,deja am febra musculara dar nici nu ma opresc...pentru ca arde ceva calorii si transpir muuultt,ca si cum as face dus:D....ma simt mai lejera deja...
sper cat de curand sa ma apuc si de altceva...aerobic...dar incet incet nu vreau sa ma fortez prea tare avand in vedere ca timp de vreun an nu am facut deloc miscare...:">

simona 24 23 aug 2011 17:59:48

Re: Jurnal simona 24
 
hello!!sorry ca dau cam rar pe aici....:(:(
vin cu forte noi si rezultate bune....
dieta mea merge ok...kg se duc incet incet ...
cantarul zilei de 22 mi-a aratat 66kg yupyy
[*105*][*105*][*105*][*105*][*105*]
[*66*][*66*][*66*][*66*][*66*][*66*][*66*][*20*][*20*][*super*][*super*][*super*]

simona 24 23 aug 2011 18:18:32

Re: Jurnal simona 24
 
*am inlocuit pastele si faina alba normale cu cele integrale...urmeaza sa fac acelasi lucru cu orezul...
*am ales tigaia de teflon pentru a "praji" fara ulei,preferand 1 lingura de ulei de masline in salate
*fierb legumele la abur pentru a-si pastra cat mai mult vitaminele si le prefer cat mai mult pe cele in stare proaspata...
*iau pranzul la 12:00 si cina la 18:00 aprope in fiecare zi si nu mananc intre mese
*beau cel putin 2 litri de apa pe zi (ajung si la 4)
*incerc pe cat posibil sa nu mananc dulciuri din comert..
cateva din noile mele principii...
...tin in continuare dieta rina 90 azi a fost a 35-a zi,mai am 55 de zile...

lucia ely 23 aug 2011 19:06:00

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de simona 24 (Post 768708)
*am inlocuit pastele si faina alba normale cu cele integrale...urmeaza sa fac acelasi lucru cu orezul...
*am ales tigaia de teflon pentru a "praji" fara ulei,preferand 1 lingura de ulei de masline in salate
*fierb legumele la abur pentru a-si pastra cat mai mult vitaminele si le prefer cat mai mult pe cele in stare proaspata...
*iau pranzul la 12:00 si cina la 18:00 aprope in fiecare zi si nu mananc intre mese
*beau cel putin 2 litri de apa pe zi (ajung si la 4)
*incerc pe cat posibil sa nu mananc dulciuri din comert..
cateva din noile mele principii...
...tin in continuare dieta rina 90 azi a fost a 35-a zi,mai am 55 de zile...

felicitari!!!!!>:D<:*:*:*>:D<
>:D<

simona 24 23 aug 2011 19:19:37

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 768745)

felicitari!!!!!>:D<:*:*:*>:D<
>:D<

multumesc mult!!!
nu e usor sa imi schimb total modul de viata dar nici imposibil nu e!!!!
cu multa vointa sper sa reusesc sa imi formez un stil de viata mai sanatos pe toata viata!!!:):):)

lucia ely 23 aug 2011 19:32:32

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de simona 24 (Post 768763)


multumesc mult!!!
nu e usor sa imi schimb total modul de viata dar nici imposibil nu e!!!!
cu multa vointa sper sa reusesc sa imi formez un stil de viata mai sanatos pe toata viata!!!:):):)

in ziua de azi dupa ce te-ai obisnuit cu atat de multa mancare ingrasatoare si cu un gust atat de bun...dar cu atat de multi coloranti....si atat de multe e-uri e atat de greu sa iti schimbi stilul de viata in unul sanatos:| cu tentatii la tot pasul:|

dar vom reusi nu?:-d pentru ca vrem...si pentru ca putem....sa fim sanatoase frumoase si slabute:)

in cat timp ai slabit 4 kG?:-? din 9 pana acum?:-?

simona 24 23 aug 2011 21:13:53

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 768766)

in ziua de azi dupa ce te-ai obisnuit cu atat de multa mancare ingrasatoare si cu un gust atat de bun...dar cu atat de multi coloranti....si atat de multe e-uri e atat de greu sa iti schimbi stilul de viata in unul sanatos:| cu tentatii la tot pasul:|

dar vom reusi nu?:-d pentru ca vrem...si pentru ca putem....sa fim sanatoase frumoase si slabute:)

in cat timp ai slabit 4 kG?:-? din 9 pana acum?:-?

da asa e ai foarte mare dreptate...eu acum tin regimul rina 90 si mi se pare gustos orice gatesc ,incerc sa nu depasesc 1200kcal ....am 35 de zile de dieta(vreo 3-4 am trisat:()
a 31 zi a fost zi de hidratare,adica duar apa,nu e obligatorie,eu am tinut-o si nu am murit...cand am inceput dieta aveam 73 kg acum am 66kg(nu toate slabesc la fel cu aceasta dieta)...si ziua de apa m-a ajutat sa scap de ceva grame...:D:D
aa si sigur vom reusi si o sa fim exact asa cum ne dorim duar avem vointa si controlul e in mainile noastre:):):)
nu conteza in cat timp reusim rezultatul final e cel mai important:x:x:x

lucia ely 23 aug 2011 23:09:50

Re: Jurnal simona 24
 
>:D<
bravo am vazut ca faci mult sport:X nu stiu cum reusesti sa faci atat de mult:D
sari in mai multe serii?:D

lucia ely 23 aug 2011 23:17:45

Re: Jurnal simona 24
 
ti-am acceptat cererea>:D<:*:*:*>:D<

simona 24 23 aug 2011 23:26:48

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 768957)
>:D<
bravo am vazut ca faci mult sport:X nu stiu cum reusesti sa faci atat de mult:D
sari in mai multe serii?:D

e mult??!!:-/:-/
sar coarda vreo 30-45 min pe zi ...uneori cate 30 min odata...alteori in serii de exemplu azi am facut 15 min dimineata,apoi 30 min spre seara...:D

lucia ely 23 aug 2011 23:28:43

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de simona 24 (Post 768966)


e mult??!!:-/:-/
sar coarda vreo 30-45 min pe zi ...uneori cate 30 min odata...alteori in serii de exemplu azi am facut 15 min dimineata,apoi 30 min spre seara...:D

eu obosesc si la 20 de min de zumba uneori:D
:D
eu inca nu am inceput sa sar coarda am mult mai multe kg si mi s-ar fisura incheieturile:|
daca as sari mult:-<

simona 24 24 aug 2011 00:39:30

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 768969)

eu obosesc si la 20 de min de zumba uneori:D
:D
eu inca nu am inceput sa sar coarda am mult mai multe kg si mi s-ar fisura incheieturile:|
daca as sari mult:-<

si eu obosesc dar trag de mine de multe ori sa ajung la sfarsit...#:-s#:-s
dar se poate...vreau sa ma apuc de un program serios.....
app vin si eu la voi in casuta ma primiti??:-*:-*

simona 24 24 aug 2011 00:44:59

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 768969)

eu obosesc si la 20 de min de zumba uneori:D
:D
eu inca nu am inceput sa sar coarda am mult mai multe kg si mi s-ar fisura incheieturile:|
daca as sari mult:-<

dar de ce zici ca ai mult mai multe kg???cate kg ai?? la tiker am vazut 65...:-o:-o:-o

lucia ely 24 aug 2011 06:37:42

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de simona 24 (Post 768997)

dar de ce zici ca ai mult mai multe kg???cate kg ai?? la tiker am vazut 65...:-o:-o:-o

neataaaaa:*:*>:D<
pai da am 65:D dar am 152:D acum cred ca intelegi..
in ultimu timp am facut 40 de min de zumba,,,(aproape in fiecare zi) si sa stii ca s-a simtit la picioare:D

azi ai zi de vitamine:D;;) nu?
ce planuri ai?;;) o miercuri placuta>:D<:*:* ne citim pupici>:D<

simona 24 24 aug 2011 09:51:57

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 769013)

neataaaaa:*:*>:D<
pai da am 65:D dar am 152:D acum cred ca intelegi..
in ultimu timp am facut 40 de min de zumba,,,(aproape in fiecare zi) si sa stii ca s-a simtit la picioare:D

azi ai zi de vitamine:D;;) nu?
ce planuri ai?;;) o miercuri placuta>:D<:*:* ne citim pupici>:D<

neata !!m-am trezit si eu...
acum am inteles:)...dar faci si tu destul de mult sport...sa nu te fortezi prea tare da??
azi a ajuns ziua cea sfanta de vitamine!!!:x:x:xa inceput sa imi placa tot mai mult aceasta zi!!!
am grapefruit ,mere,pepene,pere!!!!yamyyy dar nu cred ca voi manca de toate....sper sa ating numarul de calorii!!!:)

lucia ely 24 aug 2011 09:56:04

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de simona 24 (Post 769201)


neata !!m-am trezit si eu...
acum am inteles:)...dar faci si tu destul de mult sport...sa nu te fortezi prea tare da??
azi a ajuns ziua cea sfanta de vitamine!!!:x:x:xa inceput sa imi placa tot mai mult aceasta zi!!!
am grapefruit ,mere,pepene,pere!!!!yamyyy dar nu cred ca voi manca de toate....sper sa ating numarul de calorii!!!:)

neataaaa:*:*>:D<
cand am inceput dieta:)) acum un an si cv:D ma fortam:)) rezultatu dupa o luna mi-am fisurat incheietura de la picioru drept:))
de atunci cat de cat m-am invatat minte si nu ma mai fortez fac cat pot:D
orice minut in plus e benefic pt a slabi:D
dar si sanatatea e pe primu plan:D

eu la micu dejun am mancat pepene:D
si la pranz si cina imi fac varza:X cu sos de rosii si ardei:X in vas de lut:D:>
asa imi plac si imaginile puse de tine:X ieri am facut piept de pui asa ca tine:">:>:D:">

simona 24 24 aug 2011 10:00:39

Re: Jurnal simona 24
 
buna jurnalule!!!
sunt happy!!!
ieri am avut zi de carbo si cina a fost duuuulceee,mi-am facut clatite din faina integrala ,banana si ciocolata amaruie...imi era cam frica sa nu urce acul cantarului si am papat un pic cu noduri!!!:(
stiu ca nu trebuia sa ma cantaresc azi , dar sper sa imi intelegi curiozitatea...:):)surpriseee cantarul nu a urcat ba chiar a sczut un pic sub 66kg:x:x:x:x...m-a ajutat si saritul coardei foarte mult!!!:):)
azi imi voi tine cu sfintenie ziua de vitamine!!:):)

lucia ely 24 aug 2011 10:02:57

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de simona 24 (Post 769224)
buna jurnalule!!!
sunt happy!!!
ieri am avut zi de carbo si cina a fost duuuulceee,mi-am facut clatite din faina integrala ,banana si ciocolata amaruie...imi era cam frica sa nu urce acul cantarului si am papat un pic cu noduri!!!:(
stiu ca nu trebuia sa ma cantaresc azi , dar sper sa imi intelegi curiozitatea...:):)surpriseee cantarul nu a urcat ba chiar a sczut un pic sub 66kg:x:x:x:x...m-a ajutat si saritul coardei foarte mult!!!:):)
azi imi voi tine cu sfintenie ziua de vitamine!!:):)

iupiiiii:X stiam eu:"> chiar ma gandeam azi de dim la tine si ziceam ca sigur vei avea mai putin:D
bravooooo>:D<:*:*>:D<

simona 24 24 aug 2011 10:15:03

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 769215)

neataaaa:*:*>:D<
cand am inceput dieta:)) acum un an si cv:D ma fortam:)) rezultatu dupa o luna mi-am fisurat incheietura de la picioru drept:))
de atunci cat de cat m-am invatat minte si nu ma mai fortez fac cat pot:D
orice minut in plus e benefic pt a slabi:D
dar si sanatatea e pe primu plan:D

eu la micu dejun am mancat pepene:D
si la pranz si cina imi fac varza:X cu sos de rosii si ardei:X in vas de lut:D:>
asa imi plac si imaginile puse de tine:X ieri am facut piept de pui asa ca tine:">:>:D:">

lasa ca e mai bine sa nu ne fortam,e mai sanatos...incet incet dar sigur vom speria noi kg astea afurisite!!:D:D:D
fain meniul tau de azi da ajungi la 1000kcal??:-o:-osau varza ai e cu carnita??
ma bucur ca iti plac pozicile mele sa stii ca eu pun tot sufletul atunci cand gatesc si imi iese asa de buna,cred ca asta e condimentul principal;):x:x:x

simona 24 24 aug 2011 10:17:11

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 769229)
iupiiiii:X stiam eu:"> chiar ma gandeam azi de dim la tine si ziceam ca sigur vei avea mai putin:D
bravooooo>:D<:*:*>:D<


multumesc iubita !!!:-*:-*:-*:x:x:x>:D<>:D<>:D<

lucia ely 24 aug 2011 10:17:17

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de simona 24 (Post 769239)


lasa ca e mai bine sa nu ne fortam,e mai sanatos...incet incet dar sigur vom speria noi kg astea afurisite!!:D:D:D
fain meniul tau de azi da ajungi la 1000kcal??:-o:-osau varza ai e cu carnita??
ma bucur ca iti plac pozicile mele sa stii ca eu pun tot sufletul atunci cand gatesc si imi iese asa de buna,cred ca asta e condimentul principal;):x:x:x

pai nu nu e cu carne:D:">
lasa ca mananc ca gustare cv:"> alune sau cv:"> si se fac kcal:D:">
nu fac eu foamea stai linistita:*:*>:D<
nu vreau sa le pun la loc toate kg:D

simona 24 24 aug 2011 10:20:17

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 769243)

pai nu nu e cu carne:D:">
lasa ca mananc ca gustare cv:"> alune sau cv:"> si se fac kcal:D:">
nu fac eu foamea stai linistita:*:*>:D<
nu vreau sa le pun la loc toate kg:D

:-*:-*:x:x:x
asa sa faci!!!!
:-o:-ocum sa pui la loc kilee!!hmm zile adio de pe acum ca sa nu aibe de gand sa te mai viziteze:D:D

lucia ely 24 aug 2011 10:25:43

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de simona 24 (Post 769249)


:-*:-*:x:x:x
asa sa faci!!!!
:-o:-ocum sa pui la loc kilee!!hmm zile adio de pe acum ca sa nu aibe de gand sa te mai viziteze:D:D

pai de asta zic:D
stai linistita am avut zile cand n-am mancat mai nimic:|
si nu pt ca nu vroiam...ci pt ca nu puteam si ....ma dureau toate:|
n-am mancat o sapt:)) decat 2 iaurturi:D:)) mici:D(toata sapt nu in fiecare zi:|)
am avut o perioada cand n-am mancat 3 sapt:"> aproape nimic ...odata la 2-3 zile luam o gura de cv sa nu-mi fie rau si atat:|
nu mai vreau asa cv:| nunu

simona 24 24 aug 2011 12:26:44

Re: Jurnal simona 24
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 769256)

pai de asta zic:D
stai linistita am avut zile cand n-am mancat mai nimic:|
si nu pt ca nu vroiam...ci pt ca nu puteam si ....ma dureau toate:|
n-am mancat o sapt:)) decat 2 iaurturi:D:)) mici:D(toata sapt nu in fiecare zi:|)
am avut o perioada cand n-am mancat 3 sapt:"> aproape nimic ...odata la 2-3 zile luam o gura de cv sa nu-mi fie rau si atat:|
nu mai vreau asa cv:| nunu

:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o grav grav si iar grav!!!!!!!!!!!:-o:-o:-o:-o
sa nu mai faci asa ca te imbolnavestx-(x-(

simona 24 27 aug 2011 22:52:28

Re: Jurnal simona 24
 
nu am mai trecut de ceva timp pe aici....dar sa stii ca ma tin de dieta...:x:x:x
azi am facut o greseala sper ca nu prea mare...trebuia sa am zi de carbohidrati si am sarit peste am mers cu urmatoarea zi de vitamine,pentru ca maine e duminica si nu as fi vrut sa gresesc...asa ca o sa tin proteine....
astept cu nerabdare ziua de marti cand ma voi cantari pentru ca sincer imi e cam frica ca nu o sa se miste acul cantarului dupa aceasta saptamana....a trecut exact o saptamana de la ziua de apa si mai multe fete s-au plans ca a urmat o perioada de platou dupa aceasta zi...:(:(:(
sper sa slabesc in continuare pentru ca voi tine dieta asa cum trebuie...


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:35:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO