forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de slabit Letitiaa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-slabit-letitiaa-11158.html)

Letitiaa 28 feb 2012 12:44:23

Jurnal de slabit Letitiaa
 
:">Azi e prima mea zi de jurnal. Pana acum nu mi-am baut decat cafeaua si am tras cu ochiul la slabutele mai vechi. Promit sa fiu cuminte

Am 24 de ani, 1,69 cm inaltime, 6k de kilograme( ma lupt sa ajung la 55). Merg 5 zile pe saptamana la sala si lucrez astfel: 3 zile anaerob, exercitii cu greutati pe grupe musculare combinate iar la sfarsitul antrenamentului anaerob fac cardio 20 de minute(alergare pe banda sau bicicleta eliptica) iar in celelalte 2 zile lucrez abdomenul si 30-35 minute de antrenament cardio(preferabil banda pt ca e maiintens decat la eliptica, cel putin asa simt eu). Meniul in ultimele zile a constat in piftie de curcan, sucuri naturale, legume combinate a cuptor etc. Dieta mea este in general hipocalorica echilibrata, adica nu scad sub 1200-1300 de calorii dar nici nu depasesc 1400. Ma axez pe lactate degresate, legume, fructe si carne slaba. Imi place sa mananc cam orice, de preferinta cat mai incarcat caloric insa in fiecare zi ma autoeduc sa ma abtin. Beau ceai verde Lipton, aprox 2 cani pe zi, una inainte de antrenament si una dupa ultima masa.
Din pacate la week end am tendinta sa UIT de principiile sanatoase, de dieta si de munca depusa toata saptamana si de aici cel putin stagnare daca nu crestere inestetica in greutate.

happygirldiana 28 feb 2012 12:46:53

Re: Jurnal de slabit Letitiaa
 
Citat:

Anterior postat de Letitiaa (Post 958392)
:">Azi e prima mea zi de jurnal. Pana acum nu mi-am baut decat cafeaua si am tras cu ochiul la slabutele mai vechi. Promit sa fiu cuminte:">

Buna, Letitia!>:D< La mai multe pagini in noul tau jurnal:)
Ai baut doar cafea pana acum?Si micul dejun?:-< Ai sarit peste el?

Letitiaa 28 feb 2012 12:56:15

Re: Jurnal de slabit Letitiaa
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 958400)

Buna, Letitia!>:D< La mai multe pagini in noul tau jurnal:)
Ai baut doar cafea pana acum?Si micul dejun?:-< Ai sarit peste el?

M-am trezit la 11:30. E devreme inca. Insa acum ca mi-ai atras atentia ma duc sa mananc si scriu apoi ce am mancat.:-*

Anca22 28 feb 2012 13:08:38

Re: Jurnal de slabit Letitiaa
 
Citat:

Anterior postat de Letitiaa (Post 958392)
:">Azi e prima mea zi de jurnal. Pana acum nu mi-am baut decat cafeaua si am tras cu ochiul la slabutele mai vechi. Promit sa fiu cuminte

Am 24 de ani, 1,69 cm inaltime, 6k de kilograme( ma lupt sa ajung la 55). Merg 5 zile pe saptamana la sala si lucrez astfel: 3 zile anaerob, exercitii cu greutati pe grupe musculare combinate iar la sfarsitul antrenamentului anaerob fac cardio 20 de minute(alergare pe banda sau bicicleta eliptica) iar in celelalte 2 zile lucrez abdomenul si 30-35 minute de antrenament cardio(preferabil banda pt ca e maiintens decat la eliptica, cel putin asa simt eu). Meniul in ultimele zile a constat in piftie de curcan, sucuri naturale, legume combinate a cuptor etc. Dieta mea este in general hipocalorica echilibrata, adica nu scad sub 1200-1300 de calorii dar nici nu depasesc 1400. Ma axez pe lactate degresate, legume, fructe si carne slaba. Imi place sa mananc cam orice, de preferinta cat mai incarcat caloric insa in fiecare zi ma autoeduc sa ma abtin. Beau ceai verde Lipton, aprox 2 cani pe zi, una inainte de antrenament si una dupa ultima masa.
Din pacate la week end am tendinta sa UIT de principiile sanatoase, de dieta si de munca depusa toata saptamana si de aici cel putin stagnare daca nu crestere inestetica in greutate.

Salut Letitia(imi place mult prenumele tau)!Bine ai venit alaturi de noi>:D<Iti doresc mult succes in ceea ce iti propui si te mai astept la mine in jurnal.O ZI FRUMOASA:)

happygirldiana 28 feb 2012 13:11:58

Re: Jurnal de slabit Letitiaa
 
Citat:

Anterior postat de Letitiaa (Post 958417)
M-am trezit la 11:30. E devreme inca. Insa acum ca mi-ai atras atentia ma duc sa mananc si scriu apoi ce am mancat.:-*

Nu conteaza la cat te-ai trezit draga mea!Micul dejun e sfant!:)Mai ales la hipocalorica, daca te tii de cele 3 mese e super!
Pofta mare!>:D<

Letitiaa 28 feb 2012 13:16:51

Re: Jurnal de slabit Letitiaa
 
Citat:

Anterior postat de Anca22 (Post 958436)
Salut Letitia(imi place mult prenumele tau)!Bine ai venit alaturi de noi>:D<Iti doresc mult succes in ceea ce iti propui si te mai astept la mine in jurnal.O ZI FRUMOASA:)

Multumesc pt primire si pt compliment. Bine v-am gasit! Dupa ce scriu ce am mancat la mic dejun trag o fuga la jurnalul tau sa fur ceva secrete! :-* O zi minunata si cu realizari! Succes>:D<

Letitiaa 28 feb 2012 13:21:19

Re: Jurnal de slabit Letitiaa
 
Am mancat o omleta facuta dintr-un ou intreg si doua albusuri*(nu le-am pus intregi pt a reduce continutul de grasimi si colesterol) in putin ulei de masline si 6 masline verzi umplute cu pasta de ardei. :D

anamariaff 28 feb 2012 13:22:05

Re: Jurnal de slabit Letitiaa
 
Mult succes îți doresc, Letiția!:)

Letitiaa 28 feb 2012 13:23:30

Re: Jurnal de slabit Letitiaa
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 958440)

Nu conteaza la cat te-ai trezit draga mea!Micul dejun e sfant!:)Mai ales la hipocalorica, daca te tii de cele 3 mese e super!
Pofta mare!>:D<

Ai dreptate dar tre sa-mi gasesc si eu o scuza, nu?:D Oricum pe la 3 tre sa mai mananc o data ca sa am energie la sala pt antrenament. Imi pregatesc si un ceai verde. :-*

happygirldiana 28 feb 2012 13:23:48

Re: Jurnal de slabit Letitiaa
 
Citat:

Anterior postat de Letitiaa (Post 958456)
Am mancat o omleta facuta dintr-un ou intreg si doua albusuri*(nu le-am pus intregi pt a reduce continutul de grasimi si colesterol) in putin ulei de masline si 6 masline verzi umplute cu pasta de ardei. :D

Da, buna masa ta!Sa iti fie de bine!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:27:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO