forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-slabit-nou-inceput-youlightupmyworld-12151.html)

Youlightupmyworld 12 mai 2013 12:50:17

Citat:

Anterior postat de Youlightupmyworld (Post 1258882)
Meniu pana acum:
Md: un sfert de iaurt grecesc 2% grasime cu fulgi de porumb(vreo 12)
P: 1 polonic de ciorba de legume(nu am mancat cartofii), 2 linguri jumate(de lemn, normale) de varza la cuptor cu 1/4 dintr-un piept, jum. de mini amandina si 4 napolitane bio (marimea unui deget)
G2: o sa pap o palma seminte de dovleac
Cina: am o petrecere si ne pune si fructe de mare/pui asa ca o sa incerc sa fac o alegere cat mai corecta

Deci meniul de aseara de la petrecere a constat in: in prima faza am papat o felie de castravete rotunda cu crema de branza cu marar pe ea si 1 felie muschi de porc subtire. Apoi cea mai mica felie de pizza cu ciuperci, masline, cascaval si sunca de porc/pui nu mi-am dat seama si doar 4 lingurinte de tort.

Azi:
Md: m-am trezit la 1 si cum mama nu terminase mancarea am papat o felie de cascaval si 1 pahar de suc de grefe facut in casa
Pranz: ciuperci scazute + 1 felie de paine
G2: cred ca o sa pap o banana
Cina: o sa mananc pulpite de pui pe gratar fara piele cu salata
Fara dulciuri azi :)

Youlightupmyworld 12 mai 2013 18:30:26

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Meniu corect dupa-amiaza/seara:
G2:o palma seminte de dovleac
Cina:1cotoi, 1 pulpita de pui pe gratar cu un strop de ulei, castraveciori acrii x 2, 1 lingurita jumate smantana de la ciobani

Youlightupmyworld 13 mai 2013 17:24:20

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Ce am papat azi:
Md: o pulpita de pui ramasa de aseara cu 2 rosii cherry
Pranz: O portie de paste pene integrale cu cascaval ras pe deasupra si ketchup
G2: jumatate de iaurt grecesc cu 2% grasime si 2 biscuiti Belvita Start cu cereale
Cina: carne de miel(doar asta mai am, dar o sa scot grasimea de pe ea) cu mustar si 1 felie mai mica de paine integrala
Azi e ziua de dulce asa ca o sa pap, cred, o magura.

Youlightupmyworld 14 mai 2013 14:49:58

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 

Draga jurnalule,
Mai intai inainte de meniu trebuie sa marturisesc, ieri in ziua de dulce, inafara de magura am papat si o inghetata best (nu pe bat, din aceea dreptunghiulara. Nu m-am putut abtine cand mama a inceput sa vprbeasca despre cum a mancat ea una in ziua precedenta si cat de buna a fost:( chiar nu m-am putut abtine, parca nici nu am gandit cand m-am dus la frigider sa o iau...)

Md: 1 felie mica de paine integrala cu 1 felie de cascaval hochlland si 1 felie muschi
G1: 4 felii de sticksuri in forma de cd cu cascaval subtiri (nu stiu daca asa le zice exact)
Pranz: 1 bol de supa de pui cu fidea de la knorr(aveam 20 de minute sa mananc si asta era cel mai rapid ca nu mai aveam nimic prin frigider)
G2: o banana
Cina: o sa mananc peste cu lamaie si 1 lingurita de ulei facut in abur

Youlightupmyworld 14 mai 2013 18:03:09

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Citat:

Anterior postat de Youlightupmyworld (Post 1259735)

Draga jurnalule,
Mai intai inainte de meniu trebuie sa marturisesc, ieri in ziua de dulce, inafara de magura am papat si o inghetata best (nu pe bat, din aceea dreptunghiulara. Nu m-am putut abtine cand mama a inceput sa vprbeasca despre cum a mancat ea una in ziua precedenta si cat de buna a fost:( chiar nu m-am putut abtine, parca nici nu am gandit cand m-am dus la frigider sa o iau...)

Md: 1 felie mica de paine integrala cu 1 felie de cascaval hochlland si 1 felie muschi
G1: 4 felii de sticksuri in forma de cd cu cascaval subtiri (nu stiu daca asa le zice exact)
Pranz: 1 bol de supa de pui cu fidea de la knorr(aveam 20 de minute sa mananc si asta era cel mai rapid ca nu mai aveam nimic prin frigider)
G2: o banana
Cina: o sa mananc peste cu lamaie si 1 lingurita de ulei facut in abur

Cina de fapt: 1 macrou cu lamaie si 1 lingurita de ulei facut in abur, cativa cartofi noi cu marar si 1 felie de branza

Si ca tot eram fericita cu kg date jos m-am prostit si am mancat 2 bucati de cozonac fierbite, adus de mami acasa.....sunt suparata pe mine si maine+poimaine clar fara dulciuri. :(

Anne10 14 mai 2013 19:21:17

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Citat:

Anterior postat de Youlightupmyworld (Post 1259794)

Cina de fapt: 1 macrou cu lamaie si 1 lingurita de ulei facut in abur, cativa cartofi noi cu marar si 1 felie de branza

Si ca tot eram fericita cu kg date jos m-am prostit si am mancat 2 bucati de cozonac fierbite, adus de mami acasa.....sunt suparata pe mine si maine+poimaine clar fara dulciuri. :(

Hai nu mai fi suparata ca nu e sfarsitul lumi ca ai papat 2 feli de cozonac >:D<! Cum ai spus si tu maine si poimaine vei vi cuminte! Si eu trebuie sa fiu cuminte zile care vin; ca si eu am calcat pe alaturi, am facut cateva strudele cu mere (din pacate cu foitaj de cumparat) si in loc sa ma opresc la 1 maxim 2 am papat 3 bucati (in total 216 grame).
Pupici :-*:-*:-*:-*:-* si o seara cat mai buna!

Youlightupmyworld 14 mai 2013 19:49:47

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Citat:

Anterior postat de Anne10 (Post 1259816)
Hai nu mai fi suparata ca nu e sfarsitul lumi ca ai papat 2 feli de cozonac >:D<! Cum ai spus si tu maine si poimaine vei vi cuminte! Si eu trebuie sa fiu cuminte zile care vin; ca si eu am calcat pe alaturi, am facut cateva strudele cu mere (din pacate cu foitaj de cumparat) si in loc sa ma opresc la 1 maxim 2 am papat 3 bucati (in total 216 grame).
Pupici :-*:-*:-*:-*:-* si o seara cat mai buna!

Pff da, gata maine si poimaine nu mai pap dulce :)). O seara placuta si tie, te pup :*:*

Youlightupmyworld 15 mai 2013 17:18:21

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Meniu de azi:
MD: 1 banana
Pranz: un bol de supa cu fidea, 15 cartofi noi cu marar si branza rasa, 2 bucatele mici de carne de miel fara grasime
Cina: mamaliga cu branza si putina smantana si 2 linguri de ciuperci.

Youlightupmyworld 16 mai 2013 12:51:33

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Draga jurnalule,
Am zis sa trec acum mancarea inclusiv cu cea de seara ca poate nu o sa mai am timp sa intru si asa o sa stiu clar ce sa mananc deseara:
Md: 1 felie de paine mica, prajita, integrala cu 1 jumatate de felie de muschi si 1 felie cascaval
G1: 1 bomboana rafaello (a fost ziua unei colege si sunt unul dintre lucrurile la care nu rezist orice ar fi :( )
Pranz: orez fiert si salata de rosii
G2: o banana sau un mar
Cina: ficaciori de pui cu salata

Youlightupmyworld 16 mai 2013 19:38:04

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Draga jurnalule,

Stiu ca am zis anterior ca daca scriu ce o sa mananc in seara asta o sa ma tin de cuvant. De unde, am bagat la greu asta seara (la 6 si cva am avut masa) si acum ma simt vinovata. Chiar nu stiu ce e cu mine...de unde acum o saptamana am mers bine acum m-am prostit de tot. Mama nu ma prea motiveaza si vine acasa cu tot felul de bunatati stiind ca sunt o persoana pofticioasa. Imi tot zice ca se vede ca am mai slabit si cat de bine a-si arata cu 20 de kg mai slaba dar parca nu face nimic sa ma ajute...Nu vreau sa revin iara la aproape 94kg pentru ca nu mi-a fost asa de usor sa ajung aici. Parca si kg se duc mai greu pentru ca azi cand am venit de la scoala si m-am urcat pe cantar aveam 85.5(nu am mai modificat la stiker ca am zis ca imi las o marja pentru cazul in care mai oscilez). Stiu ca odata cu kg pierdute cele in plus se duc mai greu dar parca ma demoralizeaza total.
Astazi chiar a fost o zi super proasta :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:24:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO