forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Tinky (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-tinky-7204.html)

Tinky 22 nov 2010 13:11:14

Jurnal Tinky
 
Buna slabutelor!
Numele meu este Andreea, am 24 de ani si de 3 saptamani m-am mutat cu ai mei in Italia. Cand am plecat din Romania am lasat in urma un om cu totul si cu totul deosebit, acela fiind prietenul meu. Din pacate, el inca mai are un an de facultate si trebuie sa ramana in tara. E greu cu relatia la distanta, sunt zile urate, si zile groaznice, dar viata merge inainte... Am venit in Italia sub presiunile parintilor, care isi doreau sa fac ceva cu viata mea, sa incep sa imi construiesc un viitor, deoarece situatia in tara este cumplita, si chiar daca am absolvit o facultate mi-a fost aproape imposibil sa imi gasesc ceva de munca. Acum fac cursuri de limba italiana si deci mai am cu ce sa imi omor timpul.
De felul meu am fost plinuta de mica, dar nu exagerat. La cei 170cm intaltime ai mei, m-am pastrat o lunga perioada de timp in jurul greutatii de 60-65 kg, insa in ultimii 2 ani m-am ingrasat cam mult, dupa ce m-am mutat impreuna cu prietenul meu. Am ajuns la 82 kg iar acum tin dieta Dukan si sunt in curs de slabire. Am o conformatie mai nenorocoasa, tot timpul oricat de slaba as fi fost, am fost mereu mai plinuta la picioare si lata in solduri.
Sunt ambitioasa si am de gand sa ma tin de aceasta dieta, mai ales pt ca simt rezultatele si asta e un stimulent important. Am decis sa imi fac si eu un jurnal, pentru ca vedeti voi... mi-e greu aici singura, fara prieteni, fara persoana mult iubita, si azi e una din acele zile groaznice in care sunt cam trista... =(( Iar un pic de suport din partea voastra prinde bine oricui :-*

Alina82 22 nov 2010 14:14:36

Re: Jurnal Tinky
 
Bun venit Tinky!!!
Imi imaginez k iti este greu departe de iubi tau...dar ia partea buna a lucrurilor munciti amandoi pt a va face un viitor...tu aici in Italia si el terminandu-si facultatea...si peste un an o sa fiti din nou impreuna....oricum presupun k pana atunci ai sa mai mergi aks in vacantza sa va vedeti deci capul sus...despre dieta e bn k te-ai hotarat sa faci ceva in privintza uracioaselor de kg in plus....te pupic:-*

Adella 22 nov 2010 14:21:13

Re: Jurnal Tinky
 
Buna Tinly,
Ma bucur ca ti-ai facut si tu "casuta" ta unde iti poti spune supararile,fericirile:)
Imi pare rau pentru faptul ca sunteti departe unul fata de celalat ..trebuie sa fie foarte greu ..insa daca va iubiti veti putea trece peste ..plus cand va veni si el in Italia tu deja vei fi acomodata si il vei putea ajuta si pe el sa se adapteze mai usor;;)
Mult succes in batalia cu kg-le:-*>:D<>:D<

Tinky 22 nov 2010 14:53:31

Re: Jurnal Tinky
 
Multumesc frumos pt sprijin si urari. In legatura cu bitu meu, mai sunt oficial 3 saptamani si 2 zile pana vine in vizita, o vizita de 3 saptamani, de sarbatori :x Nu trebuie sa spun ca ard de nerabdare. ;;) Lucrurile insa s-au agravat in ultimile zile. A fost la un interviu la o firma olandeza care preia studentii din ultimul an, le ofera cursuri timp de 1 an de zile dupa care, un loc de munca. Saptamana asta va semna un contract pe 3 ani de zile, din care 1 an de cursuri in tara, iar restul 2 de munca fie in Olanda fie in Romania, la Galati. Pentru el sansele sunt destul de mari sa plece in Olanda pt ca sunt f putini studenti de la profilul lui (electronica de putere si actionari electrice) recrutati de aceasta firma. Sansele sunt in favoarea lui si sunt foarte mandra de el ca a fost acceptat. Incerc sa il sustin cat pot, sa ma bucur alaturi de el. Insa nu pot sa nu ma gandesc ca chestia asta inseamna si mai mult timp petrecut departe unul de altul si de aici motivul pentru care sunt mai emotiva in ultima vreme. Am locuit un an jumatate impreuna, zi de zi, obisnuiti unul cu celalalt, fericiti si indragostiti. Iar schimbarea asta brusca cere timp de acomodare. Ar fi marfa sa fie trimis cu contract de munca in Olanda, pt ca din cate am inteles le ofera conditii super, cazare, diurna si salariu motivant. Si mi-ar surade f mult ideea de a ne muta impreuna in Olanda. Oricum, el e anti Italia de felul lui, i se pare o tara de cacao si pe de o parte ii dau dreptate. Planul nostru initial era sa venim in Italia unde avem suportul parintilor, sa ne punem pe picioare din punct de vedere financiar si ulterior sa plecam intr-o tara mai civilizata, mai avansata. Iar Olanda indeplineste aceste conditii. ;;) Heh, oricum e prea devreme pentru planuri de lunga durata, om vedea ce-o fi, si cum s-or aranja lucrurile. Ideea e ca ne iubim foarte mult si ne dorim un viitor impreuna, o casa, o familie, copii s.a.m.d.
Iar acum sa revin la problema despre care ar trebui sa vorbim teoretic pe acest forum... kilogramele in plus ;)) E foarte haioasa situatia, daca stau sa ma gandesc... eu am venit in Italia si m-am apucat de cura de slabire. Totul merge bine deocamdata, desi parca kilogramele se duc cam greu. :D Bitu meu e genul de om pe care noi il uram. Genul de om care mananca pana crapa si tot slab ramane. Are 180 inaltime si vreo 60 si ceva de kg. Nu-i asa ca il urati? :)) Stiu, va inteleg. Partea haioasa e ca de cand m-am apucat eu de cura de slabire, el s-a apucat de sala, pt ca s-a saturat sa fie slab si e putin cam complexat de chestia asta. Stie cineva vreo reteta de ingrasat? :))

roxy04 22 nov 2010 15:35:44

Re: Jurnal Tinky
 
buna tinky...stiu prin ce treci si eu am fost plecata o luna in germania departe de prietenul meu si a fost groaznic....sper ca in momentul intalnirii cu persoana iubita sa fi o slabuta frumoasa iar el sa te iubeasca si mai mult....multa bafta>:D<>:D<>:D<

Tinky 22 nov 2010 15:55:28

Re: Jurnal Tinky
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 412241)
buna tinky...stiu prin ce treci si eu am fost plecata o luna in germania departe de prietenul meu si a fost groaznic....sper ca in momentul intalnirii cu persoana iubita sa fi o slabuta frumoasa iar el sa te iubeasca si mai mult....multa bafta>:D<>:D<>:D<

Ms mult roxy, te pup :*

roxy04 22 nov 2010 15:57:15

Re: Jurnal Tinky
 
Citat:

Anterior postat de Tinky (Post 412282)
Ms mult roxy, te pup :*

cu placere si eu te pup
pentru tine
http://www.trimiteflori.net/img/p/126-280-large.jpg

Tinky 22 nov 2010 16:38:23

Re: Jurnal Tinky
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 412286)
cu placere si eu te pup
pentru tine
http://www.trimiteflori.net/img/p/126-280-large.jpg

Hh, ms fain :D Deja ma simt mai bine ;;)

lucia ely 22 nov 2010 17:09:13

Re: Jurnal Tinky
 
buna si bine ai venit printre noi>:D<
http://www.mayra.ro/assets/images/IN...2066/flori.jpg iti doresc mult succes>:D<
si sper ca in curand sa fii cu zambetul pe buze>:D<
>:D<

Tinky 22 nov 2010 17:25:44

Re: Jurnal Tinky
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 412402)
buna si bine ai venit printre noi>:D<
http://www.mayra.ro/assets/images/IN...2066/flori.jpg iti doresc mult succes>:D<
si sper ca in curand sa fii cu zambetul pe buze>:D<
>:D<

Multumesc frumos Lucia! Si eu doresc tuturor slabutzelor sa fie mereu cu zambetul pe buze >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:09:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO