forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Tinky (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-tinky-7204.html)

roxy04 22 nov 2010 17:26:09

Re: Jurnal Tinky
 
Citat:

Anterior postat de Tinky (Post 412351)
Hh, ms fain :D Deja ma simt mai bine ;;)

asa si trebuie>:D<

Tinky 23 nov 2010 08:40:35

Re: Jurnal Tinky
 
Neatza!!! Inca o dimineata in care cantarul arata aceeasi greutate :( Partea buna e ca eu ma simt mai supla ;;) Dar tot ar fi frumos sa imi arate cantarul ca fac totusi niste progrese :x

andra71 23 nov 2010 09:23:36

Re: Jurnal Tinky
 
Buna Andreea!Am intrat sa te vizitez si la tine in casuta...si eu am avut una in primavara dar cum nu am avut timp sa il folosesc sa inchis..si eu am o fata de aproape 19 ani care a venit cu noi in Franta lasand in urma un iubit dar cu prima ocazie sa reintors in tara unde se chinuie si nu vrea sa revina fara el..el este inca la Liceeu deci imagineazati situatia...din aceasta cauza am renuntat si eu la dieta precedenta...ai sa vezi ca soarta le rezolva pe toate..tu de cite zile faci faza de atac?

Tinky 23 nov 2010 14:36:59

Re: Jurnal Tinky
 
Citat:

Anterior postat de andra71 (Post 413073)
Buna Andreea!Am intrat sa te vizitez si la tine in casuta...si eu am avut una in primavara dar cum nu am avut timp sa il folosesc sa inchis..si eu am o fata de aproape 19 ani care a venit cu noi in Franta lasand in urma un iubit dar cu prima ocazie sa reintors in tara unde se chinuie si nu vrea sa revina fara el..el este inca la Liceeu deci imagineazati situatia...din aceasta cauza am renuntat si eu la dieta precedenta...ai sa vezi ca soarta le rezolva pe toate..tu de cite zile faci faza de atac?

Bine ai venit in casuta mea, Andra ! >:D<
Sa-ti traiasca fata si sa ai parte numai de bucurii din partea ei! Asa-i cand esti indragostita ;;) Cu atat mai mult cu cat ea e si mai tanara. O sa vina timpul cand o sa realizeze cat de greu este in tara si ca situatia de acolo nu le ofera un viitor prea insorit si o sa vina cu tine in Franta. Cel putin eu asa cred. Incearca s-o sustii si ai sa vezi ca o sa fie bine pana la urma, nu iti fa prea multe griji >:D<
Eu am tinut 8 zile de atac, iar acum sunt in a 4-a zi de PL, deci a 12-a zi de dieta. O sa tin 5 zile PP, 5 zile PL. E mai greu, dar rezultatele ar trebui sa fie mai rapide. Prea multe kilograme nu am dat jos, dar azi a inceput si acea perioada a lunii, si nu o sa ma mai cantaresc vreo cateva zile pt ca rezultatatul s-ar putea sa ma demoralizeze. Organismul retine multa apa in aceasta perioada, si deci cantarul s-ar putea sa arate mai mult decat ar trebui. In schimb simt ca s-a mai dus burtica, si pantalonii stau mai lejer pe mine. Eu ma simt super asa, nu am probleme de nici un fel si deja m-am obisnuit cu stilul asta de alimentatie. M-am interesat pe internet despre diverse retete mai sofisticate pt aceasta dieta, gandindu-ma anticipat la sarbatorile care bat la usa. Chiar maine o sa incerc ceva. Te pupic si mult succes in lupta cu kilogramele >:D< :*

andra71 23 nov 2010 16:31:59

Re: Jurnal Tinky
 
Multumesc de gandurile bune in legatura cu fetita mea si sper sa fie bine intr-un final...dar eu cred ca in 12 zile 3,2 kg este chiar rezonabil...eu am slabit doar 1 kg si sunt deja in ziua 5 de atac...lasa ca si kg se duc incet incet...daca te intereseaza o reteta sa imi spui...doar sa zici pe ce sa fie bazata pui,vita,peste etc...eu plec astazi la Paris si sper sa am net la hotel...si vad eu cum ma descurc si cu mancarea...am pregatit frigobox-ul cu de toate...macar dimineata si seara sa am de mincare ce vreau eu...te pup si o sapt usoara daca nu reusesc sa intru..:)

Tinky 23 nov 2010 17:24:31

Re: Jurnal Tinky
 
Citat:

Anterior postat de andra71 (Post 413639)
Multumesc de gandurile bune in legatura cu fetita mea si sper sa fie bine intr-un final...dar eu cred ca in 12 zile 3,2 kg este chiar rezonabil...eu am slabit doar 1 kg si sunt deja in ziua 5 de atac...lasa ca si kg se duc incet incet...daca te intereseaza o reteta sa imi spui...doar sa zici pe ce sa fie bazata pui,vita,peste etc...eu plec astazi la Paris si sper sa am net la hotel...si vad eu cum ma descurc si cu mancarea...am pregatit frigobox-ul cu de toate...macar dimineata si seara sa am de mincare ce vreau eu...te pup si o sapt usoara daca nu reusesc sa intru..:)

Multumesc fain Andra, iti urez si tie drum bun si distractie placuta! Poate revii cu niste poze frumoase :x
Apropo de retete, eu consum cu precadere pui, pt ca e si mai ieftina carnea de pui aici si e si f buna :D Maine vreau sa incerc piept de pui umplut la cuptor. Am gasit o reteta interesanta pe net, sa vedem ce iese ;))
Cele 3,2 kilograme le-am dat jos in primele zile. De cateva zile bune stagnez. Din pacate... Si mama face dieta asta si nici ea nu a reusit sa slabeasca decat vreo 2 kg in 8 zile (ea s-a apucat mai tarziu ca mine). Cred ca isi spun cuvantul si alti factori, varsta, faptul ca ati fost mamici amandoua, organismul reactioneaza diferit de la om la om. Oricum eu zic sa perseverezi si rezultatele nu vor intarzia sa apara.
Te pup si iti urez si eu o saptamana frumoasa si insorita :*

Tinky 24 nov 2010 08:25:37

Re: Jurnal Tinky
 
Invit toate slabutzele somnoroase la o cafea cu indulcitor :x Macar asa va motivez sa mai veniti si pe la mine prin vizita :P


http://i51.tinypic.com/2mxpcpd.jpg

Adella 24 nov 2010 11:44:21

Re: Jurnal Tinky
 
Citat:

Anterior postat de Tinky (Post 414263)
Invit toate slabutzele somnoroase la o cafea cu indulcitor :x Macar asa va motivez sa mai veniti si pe la mine prin vizita :P


http://i51.tinypic.com/2mxpcpd.jpg

;;);;);;)Saru'mana pentru cafelutza ,e tocmai buna:-*:-*:-*
Ce mai faci? Cum merge dieta?
Pupicei:-*

Tinky 24 nov 2010 13:42:18

Re: Jurnal Tinky
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 414432)
;;);;);;)Saru'mana pentru cafelutza ,e tocmai buna:-*:-*:-*
Ce mai faci? Cum merge dieta?
Pupicei:-*

Merge bine :D Deja blugii stau f lejer pe mine si burtica a mai scazut :x Nu m-am mai cantarit de vreo cateva zile, si o sa mai astept pana imi pleaca "musafirii". Sper sa am o surpriza placuta:D Tu ce mai faci? M-am uitat astazi pe albumul tau de fotografii. Esti o scumpica si tu si cu sotul tau sunteti un cuplu f frumos! Felicitarile mele sincere :-*

Adella 24 nov 2010 14:03:38

Re: Jurnal Tinky
 
Citat:

Anterior postat de Tinky (Post 414566)
Merge bine :D Deja blugii stau f lejer pe mine si burtica a mai scazut :x Nu m-am mai cantarit de vreo cateva zile, si o sa mai astept pana imi pleaca "musafirii". Sper sa am o surpriza placuta:D Tu ce mai faci? M-am uitat astazi pe albumul tau de fotografii. Esti o scumpica si tu si cu sotul tau sunteti un cuplu f frumos! Felicitarile mele sincere :-*

Off musafirii astia isi fac de cap:) la mine ii tot astept:))
Daca simti la haine e cel mai important ,o sa vezi usor usor cum se topeste grasimea:) am si albume private ,daca vrei sa ma vezi cum eram inainte:Psi evolutia mea in timp ..sa-ti faci si tu sa vezi evolutia si rezultatele:)
Multumim frumos:">Dumnezeu a fost intr-adevar generos cu noi:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:54:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO