forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-vamedeea-dieta-dr-man-7706.html)

kika9 21 feb 2011 16:17:12

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Servusel Ame! :-*>:D<
Eu sunt verde si prin zona adica pe langa pc :P, ma pun sa gatesc curat etc si poate reusesc sport azi ca ieri am lancezit cu iubi :( a plouat bleax....:(
Am 400g mai putin decat acum 2 saptamani, greu merge, in fine, eu una sunt multumita ca intru in hainute si ca incep sa mi se vada oasele :))
Hai ca mai revin sa mai scriu insa tre sa ma ridic ACUM ca altfel nu ma vad iar bine :P
Pupiceiiiii ......... si bravo ca incepi cu miscare adicatelea exercitii :D.
:-* :-* :-* :-*

LoLy 21 feb 2011 16:42:49

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Ame,iti doresc o sapt cu mult soare in care sa reusesti sa te plimbi cat mai mult! :-*>:D<

http://s6.images.www.tvn.hu/2009/01/...6a3ccfebc7.gif

erica51 21 feb 2011 17:13:40

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Am trecut sa-ti doresc o zi buna si implinirea celor propuse pentru saptamana aceasta !

allanah 22 feb 2011 07:33:45

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Neța bună, Ame! am venit să bem împreună o cafeluță, dar văd că tu încă te întinzi în pat. Așa că o las aici și vii tu cu ea în gașcă.
Cum merge treaba la tine? ai început frumos săptămâna?
Am văzut că îți sunt largi pantalonii. Nimic nu poate fii mai satisfăcător. Îmi amintesc și eu cum nu mai aveam nici o haină bună, așa cum ziceai, până și blugii care în liceu erau strâmți de pocneau pe mine îmi rămăseseră mari. Eheee! ce vremuri. Apoi schimbarea garderobei. Super! face foarte bine să ajungi acolo unde ți-ai propus cu dieta, nu numai în plan fizic, dar și psihic.
Te pup și îți urez o zi frumoasă de tot, servici ușor soțului! :-*:x

http://farm3.static.flickr.com/2662/...7193778093.jpg

VAmedeea 22 feb 2011 09:05:14

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Multumesc mult de vizita, urari si poze!

Loly, s-ar putea sa reusesc anul asta sa imi aduc pisicii acasa. Ceea ce m-ar face f. fericita, deja visez ce sa le cumpar, ca o sa ii las pe afara sa alerge...:x
Dar sa vedem, nu vreau sa fiu dupa dezamagita daca nu se va mai putea.

Alla, sa stii ca eu m-am trezit devreme azi, dar m-am tot ftait prin casa si uite asa s-a facut 8. Da, imi place ca sunt pantalonii largi, dar daca ar fi largi si la burta ar fi si mai bine. M-am si masurat si in cm nu am scazutcine stie ce, comparativ cu masuratorile de pe la 60-61 de kg. sunt la fel.:(
Dar asa in oglinda e destul de ok ce vad.
Pupici si vin acum cu cafeaua in gasca

LoLy 22 feb 2011 11:23:26

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
[QUOTE=VAmedeea;537943]
Loly, s-ar putea sa reusesc anul asta sa imi aduc pisicii acasa. Ceea ce m-ar face f. fericita, deja visez ce sa le cumpar, ca o sa ii las pe afara sa alerge...:x
Dar sa vedem, nu vreau sa fiu dupa dezamagita daca nu se va mai putea.

Iti doresc din tot sufletul sa reusesti! :)
O zi buna! :-*>:D<


http://s9.images.www.tvn.hu/2009/10/...3bcb148b45.gif

kika9 22 feb 2011 14:53:12

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 537943)
Multumesc mult de vizita, urari si poze!

Loly, s-ar putea sa reusesc anul asta sa imi aduc pisicii acasa. Ceea ce m-ar face f. fericita, deja visez ce sa le cumpar, ca o sa ii las pe afara sa alerge...:x
Dar sa vedem, nu vreau sa fiu dupa dezamagita daca nu se va mai putea.

Alla, sa stii ca eu m-am trezit devreme azi, dar m-am tot ftait prin casa si uite asa s-a facut 8. Da, imi place ca sunt pantalonii largi, dar daca ar fi largi si la burta ar fi si mai bine. M-am si masurat si in cm nu am scazutcine stie ce, comparativ cu masuratorile de pe la 60-61 de kg. sunt la fel.:(
Dar asa in oglinda e destul de ok ce vad.
Pupici si vin acum cu cafeaua in gasca

Saru-mana Ame drag :-*:x, asa-i nu e mare lucru nici la mine, ai vazut, insa vorba ta ma vad bine si cred ca asta este lucrul principal, ba nu gresesc, cel mai important sa scap definitiv de momentele de glorie ;;) de care am tot vorbit, mancatul compulsiv in curand nu va mai face parte din viata mea si asta ma bucura cel mai mult. Uite la masa cand mananc incep sa constientizez ca sunt o persoana si ma gandesc la cum mananc in momentul respectiv, nu ca haplea ci ca o persoana ce se respecta, mestec Ame, mestec mancarea de 6 luni si nu o mai inghit ca inainte precum naufragiatii pe o insula pustie care atunci cand reusesc sa vaneze carne sunt precum ulii. Ma rog comparatiile mele sunt camm din topor insa explica exact si concis cam cum faceam inainte :"> :">
Iar faptul ca am reusit sa spun in "public" este pentru mine ca atunci cand te urci pe cantar si vezi ca ai scazut 5 kg ;;), o usurare si o constientizare a ceea urmeaza sa nu mai fiu.
Dificultatea mea a constat in faptul nereusitei sa dau glas a ceea ce fgaceam cu mine si incercam sa ies singura banuind si bajbaind modalitati care credeam ca ma pot ajuta sa scap de pacostea asta, practic mai mult rau imi faceam.
Sper sa gasesc in curand forta sa vorbesc de la u capat la celalalt despre toate astea poate vor fi de ajutor si altor fete ce trec prin situatii similare.
Bravo Ame ptr blugii largi, cu exercitii fizice eu cred ca poti reusi mult mai mult, sa profitam de caldura cand va veni si sa ne modelam frumos pentru totdeauna. >:D<
Rochita de nasica ai mai cautat sau deja ai si cumparat?
Noi am inceput sa ne uitam dupa verighete :-s nu imi vine sa cred ca se spropie cu pasi repezi momentul cand vom da cu subsemnatul :-o
Te pupices dulce si iti multumesc ca iti faci timp sa treci mereu sa vezi in ce stadiu mai sunt :-* :-*
O zi placuta chiar daca nu e asa insorita :x>:D<

Ioana Dobre 22 feb 2011 14:53:44

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Iti multumesc Ame. Esti un om tare bun!

Te pup!

erica51 22 feb 2011 17:40:23

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Ce bine va fi sa ai in jurul tau pisoii si eu ma bucur tare mult de al meu, e tare iubaret!

erica51 23 feb 2011 10:20:12

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Cred ca totul este OK, vad ca nu ai intrat pana la ora asta. Imbratisari si o zi buna!


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:59:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO