forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? … (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-yana42-ca-t-plae-cut-sae-fii-slabutae-10621.html)

yana42 19 nov 2011 20:25:58

Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
“Oare cum o fi, să POȚI PURTA o rochie rosie,…. mulată,…cu șlițul lung, pe un picior,, cum o fi să simți “acele” priviri admirative...??”
CHIAR DACĂ AM TRECUT DE 40 DE ANI !..,
- îmi doresc să pot purta măcar…o pereche de blugi!
- îmi doresc să mă pot privi in oglinda cabinelor de probă!
- îmi doresc sa merg la shopping si să nu ma enervez!
- îmi doresc să scap de privirile “dispretuitoare” ale vanzătoarelor …slăbute!
- îmi doresc sa scap de hainele astea largi negre si urate!
Nu găsesc o explicație rațională care să-mi justifice ignoranţa şi nepăsarea…pentru felul în care arăt…
N-am fost o slăbuţă niciodată! Oscilam în jurul a 57 de kg /1,60cm. Mai degrabă complexată …ceva aripioare şi-un fund bombat.. Acum „se poartă”, dar dacă este prea mare .. nu se pune.
M-am mutat de câţiva ani la munte …şi am descoperit „weekendul la grătar” … Fruuumoos… n-am ce zice! Muuuultăăă mâncare „BUNĂ”. Şi-au mai fost concediile, sărbătorile, zilele onomastice şi … linişte şi bine. Aaa …uitasem … mai am „o scuză”. M-AM LASAT DE FUMAT ! Am 1 an şi 2 luni. Şi aşa am ajuns la 73 de kg.
Oscilaţii de greutate am mai avut (3-4 kg maxim), dar întotdeauna „când mă ambiţionam”, în câteva săptămâni dădeam jos. Prin înfometare desigur.
Si cred că e timpul să-mi revin! …DAR CUM?
Cred că nu-mi mai „permit” înfometarea …si-am să incerc Montignac.
Nu sunt prea informată şi aştept cu drag sfaturile voastre.

jessik 19 nov 2011 20:48:06

re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
este f fain sa fii mai slabuta, si cred ca e senzational, sa fii slabuta de-a binela. iti doresc succes.. eu am trecut prin prima faza sa zic asa.. ma uit la pzoele mele, si ma bucur, dar oricum mai am. orice fericire merita sacrificiul.. si daca poti combina totul, sa nu fii frustrata, e si mai bine..
eu nu am tinut diete,, dar pot zice ca am facut sport.. nu extrem , dar tot a contat.
este si concurs, daca te bagi o sa ai ambitie..

Roxii 19 nov 2011 20:48:56

re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Buna seara si bine ati venit! >:D< Frumoasa descrierea dumneavoastra ;;) Imi place ca sunteti foarte hotarata ;;) Despre Montignac nu stiu ce as putea sa va spun.. nu am tinut aceasta dieta, insa am citit cartea. Cred ca de acolo veti intelege cel mai bine care sunt principiile acestei diete si eventual veti gasi si ceva exemple pentru meniul dumneavoastra. Daca nu ati citit inca aceasta carte va invit sa o cititi de aici: Michel Montignac - Mananc deci slabesc . Mult succes! >:D<

yana42 19 nov 2011 21:48:50

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 850383)
este f fain sa fii mai slabuta, si cred ca e senzational, sa fii slabuta de-a binela. iti doresc succes.. eu am trecut prin prima faza sa zic asa.. ma uit la pzoele mele, si ma bucur, dar oricum mai am. orice fericire merita sacrificiul.. si daca poti combina totul, sa nu fii frustrata, e si mai bine..
eu nu am tinut diete,, dar pot zice ca am facut sport.. nu extrem , dar tot a contat.
este si concurs, daca te bagi o sa ai ambitie..

multumesc de vizita .. inca nu ma descurc cu jurnalul asta ... ma chinui sa-mi pun jurnalul la semnătura si nu ma descurc.
x-(

gabidari 20 nov 2011 06:53:24

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
mult succes in lupta cu kg...cu vointa multa ,orice este posibil!!>:D<

laurra 20 nov 2011 09:15:50

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 850341)
“Oare cum o fi, să POȚI PURTA o rochie rosie,…. mulată,…cu șlițul lung, pe un picior,, cum o fi să simți “acele” priviri admirative...??”
CHIAR DACĂ AM TRECUT DE 40 DE ANI !..,
- îmi doresc să pot purta măcar…o pereche de blugi!
- îmi doresc să mă pot privi in oglinda cabinelor de probă!
- îmi doresc sa merg la shopping si să nu ma enervez!
- îmi doresc să scap de privirile “dispretuitoare” ale vanzătoarelor …slăbute!
- îmi doresc sa scap de hainele astea largi negre si urate!
Nu găsesc o explicație rațională care să-mi justifice ignoranţa şi nepăsarea…pentru felul în care arăt…
N-am fost o slăbuţă niciodată! Oscilam în jurul a 57 de kg /1,60cm. Mai degrabă complexată …ceva aripioare şi-un fund bombat.. Acum „se poartă”, dar dacă este prea mare .. nu se pune.
M-am mutat de câţiva ani la munte …şi am descoperit „weekendul la grătar” … Fruuumoos… n-am ce zice! Muuuultăăă mâncare „BUNĂ”. Şi-au mai fost concediile, sărbătorile, zilele onomastice şi … linişte şi bine. Aaa …uitasem … mai am „o scuză”. M-AM LASAT DE FUMAT ! Am 1 an şi 2 luni. Şi aşa am ajuns la 73 de kg.
Oscilaţii de greutate am mai avut (3-4 kg maxim), dar întotdeauna „când mă ambiţionam”, în câteva săptămâni dădeam jos. Prin înfometare desigur.
Si cred că e timpul să-mi revin! …DAR CUM?
Cred că nu-mi mai „permit” înfometarea …si-am să incerc Montignac.
Nu sunt prea informată şi aştept cu drag sfaturile voastre.

Bine ai venit Yana.Cu Monty sigur o sa dai jos pt ca din start renunti la alimentele nesanatoase gen :zahar ,faina alba,mezeluri ,dulciuri si mese haotice.Eu am slabit 9 kg cu Monty ...dupa care m-am blocat.Acum incerc o hipocalorica tinand cont si de calculatorul de calorii.O sa devina o pasiune slabitul si in fiecare zi o sa ne vizitezi.
>:D<

yana42 20 nov 2011 09:58:53

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Bun venit in casuta mea Gabi! E bine că te-ai apucat acum de dietă. Cu cît sunt mai multe kg cu atât e mai greu...
.Nu stiu prea multe despre copacei ...dar arată bine . Ce dimensiuni ating? Au o poveste?

yana42 20 nov 2011 10:42:57

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Bine ai venit la mine in căsuta Laura!
Multumesc de încurajări! Nu am tinut diete până acum, aşa că nu stiu cât de perseverentă o să fiu. De fapt consider că perseverenţa este una din calităţile la care trebuie să lucrez...
Stii cumva la Monti.. cu ce poţi mânca pâinea?
Să ai o zi bună.

gabidari 20 nov 2011 12:20:47

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Yana eu am mai tinut regim acum 7 ani cind am slabit 19 kg.... de atunci am avut aceasi greutate 58-59 de kg.... e adevarat ca am renuntat definitiv la carne si atunci mi-a fost usor sa ma mentin,insa in vara asta am inceput sa ma dau la carne si am acumulat ceva kg...dar eu nu disper ,stiu sigur ca pot scapa de ele pina la sfirsitul lui decembrie!!SI TU POTI!!:))

gabidari 20 nov 2011 12:30:09

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Copaceii mei nu au o poveste anume e o arta feng-shui ,si sint confectionati din pietre semipretioase in functie de zodia fiecaruia sau in functie de ceea ce doresti sa atraga in viata lui...au dimensiuni ,culori si forme diferite in functie de ce doreste fiecare ... am atasat si poze in albumul forumului asa ca poti intra sa vezi mai multe modele!!Oricum mie imi sint tare dragi si in felul acesta imi ocup timpul liber in mod placut si mai cistig si un ban !!

yana42 20 nov 2011 13:01:45

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Şi-am să continui povestea mea...
M-am apucat să citesc cartea lui Montignac prin iunie 2011. Mi-am făcut eu un tabel cu alimente permise/nepermise și combinații admise…L-am postat mândră pe frigider…
Şi-am început să le împărtăşesc alor mei din “noile cunoştinţe” …la fiecare masă. “Nu e bine combinaţia”, “trebuie să mâncaţi că are multe fibre , proteine… etc… “ sau “nu vă mai fac dulciuri ! “
Mă aprobau zâmbind …
De al meu soţ m-am luat mai tare:” tu mănânci prea multă pâine …şi dulciuri! Mai bine te-ai duce la un control să vezi cum stai cu moştenirea ta genetică “diabetul”!
Şi s-a dus …A juns la Bucureşti la Institut pentru investigaţii mai serioase. De 4 luni e sub tratament şi regim serios… A slăbit 8 Kg. A ajuns la 75 Kg /180 cm.
Nu are voie mai mult de 220 de HC (carbohidrati) pe zi. E foarte ambiţios şi consecvent. Nu ştiu cum reuşeşte dar la el totul pare atât de uşor!
Eu…am păpat tot. Astă vară în concediu…la mare, pe plajă… el mânca jumătate de piersică … eu o piersică şi jumătate „las că nu îngraşă piersica…şi e păcat să arunc”.
Acum mă consolez că m-am pregătit psihologic. Ca să mă hotărăsc trebuia să mă documentez… ce şi cum se întâmplă. La început nu aveam materiale … iar acum de cănd am descoperit “Slabute” nu mai îmi ajunge timpul… Cu cât citesc mai mult cu atât am impresia că nu stiu nimic…
Mi-am facut un jurnal pentru că nu mă mai descurc pe aici pe site…Din greşeală m-am înscris la jurnale slabit 30 -40 ani … Oare pot să-l mut ? Eu sunt tânără oricum…:)) și vă rog să nu-mi vorbiți cu pronumele personal de politeţe “dumneavoastră”.x-(
Am o fiică de 18 ani şi 3 luni care de când cu “Slabute.ro” mă ceartă că stau prea mult pe net… cred că vrea să-i împrumut Laptop-ul meu... Mai vb ...

pinksirena 20 nov 2011 13:32:47

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 850878)
Bun venit in casuta mea Gabi! E bine că te-ai apucat acum de dietă. Cu cît sunt mai multe kg cu atât e mai greu...
.Nu stiu prea multe despre copacei ...dar arată bine . Ce dimensiuni ating? Au o poveste?

Buna si bine ai venit!Eu cred ca e tocmai invers,se slabeste mai usor cand sunt mai multe kg in plus...deja cand corpul ajunge la greutatea ideala nu mai e asa de darnic,pastreaza pt el grasimea :D ...Imi place cum scrii :x

LMV 20 nov 2011 14:00:23

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Salutare! Bine ai venit! Si eu sunt noua. Am tinut Monti si am scazut frumos acum un an..din pacate nu am avut vointa. Acum tin alta dieta care merge bine pt mine. Daca simti ca ti se potriveste Monti, atunci nu renunta!

Mult succes! Sa ne vedem in cabinele de proba!

ella 78 20 nov 2011 15:17:43

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 850341)
“Oare cum o fi, să POȚI PURTA o rochie rosie,…. mulată,…cu șlițul lung, pe un picior,, cum o fi să simți “acele” priviri admirative...??”
CHIAR DACĂ AM TRECUT DE 40 DE ANI !..,
- îmi doresc să pot purta măcar…o pereche de blugi!
- îmi doresc să mă pot privi in oglinda cabinelor de probă!
- îmi doresc sa merg la shopping si să nu ma enervez!
- îmi doresc să scap de privirile “dispretuitoare” ale vanzătoarelor …slăbute!
- îmi doresc sa scap de hainele astea largi negre si urate!
Nu găsesc o explicație rațională care să-mi justifice ignoranţa şi nepăsarea…pentru felul în care arăt…
N-am fost o slăbuţă niciodată! Oscilam în jurul a 57 de kg /1,60cm. Mai degrabă complexată …ceva aripioare şi-un fund bombat.. Acum „se poartă”, dar dacă este prea mare .. nu se pune.
M-am mutat de câţiva ani la munte …şi am descoperit „weekendul la grătar” … Fruuumoos… n-am ce zice! Muuuultăăă mâncare „BUNĂ”. Şi-au mai fost concediile, sărbătorile, zilele onomastice şi … linişte şi bine. Aaa …uitasem … mai am „o scuză”. M-AM LASAT DE FUMAT ! Am 1 an şi 2 luni. Şi aşa am ajuns la 73 de kg.
Oscilaţii de greutate am mai avut (3-4 kg maxim), dar întotdeauna „când mă ambiţionam”, în câteva săptămâni dădeam jos. Prin înfometare desigur.
Si cred că e timpul să-mi revin! …DAR CUM?
Cred că nu-mi mai „permit” înfometarea …si-am să incerc Montignac.
Nu sunt prea informată şi aştept cu drag sfaturile voastre.

Doamne...parca suntem surori...iar rochita rosie ma asteapta cuminte in dulap...mi-am promis solemn s-o imbrac de revelion...mi-am cumparat-o acu vreo 2 luni cu 3 marimi mai mica...vinzatoarea-o chinezoaica-imi tot spunea-xL doamna eu NU,ea iar xL,eu iar NU....cind am vazut ca nu renunta si se uita lumea la noi...i-am zis bine..ma duc sa iau xl...am luat rochita M..am strins-o bot desi ma durea inima(dar ca sa nu mai vada ce scrie pe eticheta) si i-am zis sa mi-o puna in sacosa#:-s>:)>:)>:)

Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 851051)
Şi-am să continui povestea mea...
M-am apucat să citesc cartea lui Montignac prin iunie 2011. Mi-am făcut eu un tabel cu alimente permise/nepermise și combinații admise…L-am postat mândră pe frigider…
Şi-am început să le împărtăşesc alor mei din “noile cunoştinţe” …la fiecare masă. “Nu e bine combinaţia”, “trebuie să mâncaţi că are multe fibre , proteine… etc… “ sau “nu vă mai fac dulciuri ! “
Mă aprobau zâmbind …
De al meu soţ m-am luat mai tare:” tu mănânci prea multă pâine …şi dulciuri! Mai bine te-ai duce la un control să vezi cum stai cu moştenirea ta genetică “diabetul”!
Şi s-a dus …A juns la Bucureşti la Institut pentru investigaţii mai serioase. De 4 luni e sub tratament şi regim serios… A slăbit 8 Kg. A ajuns la 75 Kg /180 cm.
Nu are voie mai mult de 220 de HC (carbohidrati) pe zi. E foarte ambiţios şi consecvent. Nu ştiu cum reuşeşte dar la el totul pare atât de uşor!
Eu…am păpat tot. Astă vară în concediu…la mare, pe plajă… el mânca jumătate de piersică … eu o piersică şi jumătate „las că nu îngraşă piersica…şi e păcat să arunc”.
Acum mă consolez că m-am pregătit psihologic. Ca să mă hotărăsc trebuia să mă documentez… ce şi cum se întâmplă. La început nu aveam materiale … iar acum de cănd am descoperit “Slabute” nu mai îmi ajunge timpul… Cu cât citesc mai mult cu atât am impresia că nu stiu nimic…
Mi-am facut un jurnal pentru că nu mă mai descurc pe aici pe site…Din greşeală m-am înscris la jurnale slabit 30 -40 ani … Oare pot să-l mut ? Eu sunt tânără oricum…:)) și vă rog să nu-mi vorbiți cu pronumele personal de politeţe “dumneavoastră”.x-(
Am o fiică de 18 ani şi 3 luni care de când cu “Slabute.ro” mă ceartă că stau prea mult pe net… cred că vrea să-i împrumut Laptop-ul meu... Mai vb ...

Daa...la barbati e mai usorx-(...dar nici noi nu ne lasam ..nu?;;):D...Mare dreptate ai de cind cu ''Slabutele''e o lupta continua pt computer...si am doua:-o...ma trezesc si ma culc cu fetele:x:x:x.Faza cu ''decit s-o arunc-mai bine o maninc'' am facut-o si eu x-(=((Vad ca deja te-ai informat:D despre ce dieta pe care vrei s-o tii...sport faci?:D...daca esti la inceput...e bine sa incepi chiar si cu mers pe jos...poti sa cauti filmulete aici la sectiunea de sport-fitness...start walking se cheama parca:">...Nu muta jurnalul...virsta e doar pt buletine...spiritul conteaza:D...am si eu o fata de 12ani:x...si ca sa vezi ce mica e lumea:-o...sunt si eu din Neamt:x:x.
Eu iti urez slabire cit mai usoara si sper sa ne mai auzim...aaa si eu sunt Ella;;).Pupicei:-*:-*

laurra 20 nov 2011 16:12:54

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 850907)
Bine ai venit la mine in căsuta Laura!
Multumesc de încurajări! Nu am tinut diete până acum, aşa că nu stiu cât de perseverentă o să fiu. De fapt consider că perseverenţa este una din calităţile la care trebuie să lucrez...
Stii cumva la Monti.. cu ce poţi mânca pâinea?
Să ai o zi bună.

Sigur.Painea o poti manca cu gem fara zahar ,branza fara grasimi,noi in gasca faceam niste batoane cu fructe si le mancam cu cafea :D .De ce nu intri in gasca?http://forum.slabute.ro/dieta-michel...tml#post851216
Batoane Magda

yana42 20 nov 2011 17:04:08

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
merci de vizită pinksirena...chiar mai încurajat... Sper să ai dreptate.
Eu mă gândeam... că sunt mai puţine kg de dat jos la ea (cantitativ)...deci ar trebui să meargă mai repede...
Crezi că eu am şanse să scap mai "uşor" sau "mai repede" de cele 11 kg ???

pinksirena 20 nov 2011 17:13:49

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 851334)
merci de vizită pinksirena...chiar mai încurajat... Sper să ai dreptate.
Eu mă gândeam... că sunt mai puţine kg de dat jos la ea (cantitativ)...deci ar trebui să meargă mai repede...
Crezi că eu am şanse să scap mai "uşor" sau "mai repede" de cele 11 kg ???

Mai usor,dar sa tii o dieta constant si multa miscare,sport...:D

yana42 20 nov 2011 17:58:37

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 851182)
Doamne...parca suntem surori...iar rochita rosie ma asteapta cuminte in dulap...mi-am promis solemn s-o imbrac de revelion...mi-am cumparat-o acu vreo 2 luni cu 3 marimi mai mica...vinzatoarea-o chinezoaica-imi tot spunea-xL doamna eu NU,ea iar xL,eu iar NU....cind am vazut ca nu renunta si se uita lumea la noi...i-am zis bine..ma duc sa iau xl...am luat rochita M..am strins-o bot desi ma durea inima(dar ca sa nu mai vada ce scrie pe eticheta) si i-am zis sa mi-o puna in sacosa#:-s>:)>:)>:)


Daa...la barbati e mai usorx-(...dar nici noi nu ne lasam ..nu?;;):D...Mare dreptate ai de cind cu ''Slabutele''e o lupta continua pt computer...si am doua:-o...ma trezesc si ma culc cu fetele:x:x:x.Faza cu ''decit s-o arunc-mai bine o maninc'' am facut-o si eu x-(=((Vad ca deja te-ai informat:D despre ce dieta pe care vrei s-o tii...sport faci?:D...daca esti la inceput...e bine sa incepi chiar si cu mers pe jos...poti sa cauti filmulete aici la sectiunea de sport-fitness...start walking se cheama parca:">...Nu muta jurnalul...virsta e doar pt buletine...spiritul conteaza:D...am si eu o fata de 12ani:x...si ca sa vezi ce mica e lumea:-o...sunt si eu din Neamt:x:x.
Eu iti urez slabire cit mai usoara si sper sa ne mai auzim...aaa si eu sunt Ella;;).Pupicei:-*:-*

SorElla m-ai dat pe spate ... Că îţi doreşti să porţi o rochiţă rosie ...e normal.Totă lumea viseză... Dar să ai un jurnal cu titlul "Vreau să port iar toti blugii din dulap" nu m-am aşteptat...Era "Scopul" meu...
N-am avut curaj să spun dar ... mi-am luat acum 3 ani o pereche de blugi DG care au costat o avere...apăruse aştia rupți ... bineînțeles o mărime mai mică...că se mai lasă... cred 27...TREBUIE să-i caut...(sa-i pun pe uşa de la frigider..!!!.) si... i-am purtat de 2 ori.
Probabil că avem noi moldovencele "pitici" comuni...Îţi mulţumesc de vizită ... sper să mai vb... Am o problemă cu timpul ... Aş vrea să citesc toate jurnalele ... dar voi sunteţi demult pe aici şi eu nu dovedesc...pupici SORELLA

kika9 21 nov 2011 16:59:17

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Bun gasit Yana >:D< alegand lumea slabutelor ai ales drumul perfect catre rochita rosie :>, ma alatur sa-ti doresc mult succes si vointa cat cuprinde :)
Te felicit ptr lasatul tigaricii va merita efortul sa munceti catre un corp sanatos, iar faptul ca te-ai pregatit psihologic iti va fi un aliat pe cinste, te asigur.
Un drum cat mai lin iti urez :-*
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...ERbwYu_Fb2Qf4w

Alynuta 22 nov 2011 10:16:52

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Draga mea, bine ai venit in club>:D<,Eu sunt Alina ,am si eu un baiat de 18 ani ,incerc si eu tot un monti dar inca nu-i detin toate secretele;), am reusit sa intru in majoritatea hainelor. Este greu nu zic nu , dar cand te privesti in oglinda si incepe sa-ti placa ce vezi , cand incepi sa intri incet in vechile haine ,.................cred ca merita tot efortuL.:>

yana42 22 nov 2011 20:05:07

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Mulțumesc de vizită, Alina. Esti tare... Tu ce vrei să mai dai jos??? Eu nici nu pot să visez că ajung la 53 de kg...Poate până la vară...
Cam la fel sunt și eu cu Monti...Încerc să țin sub control caloriile și carbohidrații...Să respect asocierile... În schimb depășesc constant la lipide. Ce-i drept la dulciuri am renunțat mai ușor decât la cârnită ...Am doar 20 de zile de când am început marea campanie "Revenirea Yanei!"...sper în timp să mă disciplinez ...

Alynuta 23 nov 2011 08:27:48

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 854023)
Mulțumesc de vizită, Alina. Esti tare... Tu ce vrei să mai dai jos??? Eu nici nu pot să visez că ajung la 53 de kg...Poate până la vară...

Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 854023)
Cam la fel sunt și eu cu Monti...Încerc să țin sub control caloriile și carbohidrații...Să respect asocierile... În schimb depășesc constant la lipide. Ce-i drept la dulciuri am renunțat mai ușor decât la cârnită ...Am doar 20 de zile de când am început marea campanie "Revenirea Yanei!"...sper în timp să mă disciplinez ...

Intr-adevar nu ma pot plange in privinta asta, ce-a fost mai greu a trecut, grosul s-a dus;) si e foarte bine,acum mai vreau 2 kg(astea deja sunt fudulie:">).Peste vara am lasat sportul,acum am revenit la el.
Monti e un stil de viata sanatos,fetele au slabit chiar bine de-acolo,am luat si eu multe retete de la ele.
Daca ai renuntat la dulciuri mai usor ca la carnita e bine, carnita e buna in dieta creaza senzatia de satietate , la combinatie atentie;)
Te pup, succes si rezultate cat mai rapide:-*

Roxii 23 nov 2011 11:51:33

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 854023)
Mulțumesc de vizită, Alina. Esti tare... Tu ce vrei să mai dai jos??? Eu nici nu pot să visez că ajung la 53 de kg...Poate până la vară...
Cam la fel sunt și eu cu Monti...Încerc să țin sub control caloriile și carbohidrații...Să respect asocierile... În schimb depășesc constant la lipide. Ce-i drept la dulciuri am renunțat mai ușor decât la cârnită ...Am doar 20 de zile de când am început marea campanie "Revenirea Yanei!"...sper în timp să mă disciplinez ...

Nu aveti de ce sa renuntati la carne, ea este foarte buna in dieta atata timp cat nu este grasa si aveti grija cu ce o combinati:)

yana42 01 dec 2011 10:32:41

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Buna ziua şi LA MULTI ANI tuturor româncelor slăbuţe!
Am lipsit cam mult din zonă... pt că mi s-a stricat încărcătorul la laptop:(( si ...parcă am chiulit de la şcoală!... nici "temele" nu mi le-am făcut!
Astăzi am o lună de când m-am apucat de slăbit si ...am slăbit 3 kg...pe care le-am dat jos în primele 2 săptămâni şi după... mai nimic...
Cred că am comis multe greşeli în astea două săptămâni:
- am băut cafea cu zahăr!
- am furat câte un dulce mic de la fată...o napolitană, o turtă dulce ... (Am un copil cuminte... ţine post.) Toată ziua mâncam sănătos şi seara nu ştiu cum se face că aşa mă apuca pofta de ceva dulce ... de bine ce mă lăudam că eu pot să rezist în faţa tentaţiilor astea...
Cred că ştiu de ce am comis-o! :D...Mi-am luat abonament la sală!;) Şi-am crezut că dacă am muncit şi eu un pic acolo ...se compensează!
Dar "se vede" că NU... Acum sunt un pic furiosă pe mine... şi mă apuc de un pic de curăţenie prin casă.
Vă mulţumesc de vizită fetelor O să trec şi eu pe la voi că vorba aia "nu te duci nu-ţi vine!" O zi PLINĂ de bucurii vă doresc!

yana42 01 dec 2011 14:14:43

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Încerc să postez o foto şi nu stiu!
http://turistu.ro/wp-content/uploads...atra-neamt.jpg

laurra 03 dec 2011 08:29:57

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
1 ataşament(e)
Neata !Am venit sa beau cu tine o cafea:DAtaşament 9193 si sa admir privelistea

ella 78 03 dec 2011 16:21:48

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 864442)
Încerc să postez o foto şi nu stiu!
http://turistu.ro/wp-content/uploads...atra-neamt.jpg

Acum am vazut-ooo!!!!...e supeerb:D te pooop dulce de tot:-*:-*:-*:-*:-*:-*

yana42 03 dec 2011 19:33:05

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Multumesc de cafeluta Laura!...Astăzi mi-am luat fructoză ...Oare merge cu cafea?

ella 78 03 dec 2011 20:17:59

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 866519)
Multumesc de cafeluta Laura!...Astăzi mi-am luat fructoză ...Oare merge cu cafea?

bUNA IUBITA...eu citesc cartea domnului Montignac sii de care cafea bei? el zice ca aia normala nu e asa de buna...siii ma uit si-ti zic daca poti pune fructoza

laurra 03 dec 2011 20:18:33

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 866519)
Multumesc de cafeluta Laura!...Astăzi mi-am luat fructoză ...Oare merge cu cafea?

Cum sa nu ...o lingurita fara varf este suficient

ella 78 03 dec 2011 20:29:34

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
''Evitaţi cafeaua prea tare.
Obişnuiţi-vă să beţi cafea decofeinizată.''citat din cartea d-lui Montignac

ella 78 03 dec 2011 20:32:38

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Nu-i trecuta la glicide rele...deci ...nu stiu sa-ti zic

laurra 03 dec 2011 20:52:51

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
da monty recomanda cafea decofeinizata sau 100%arabica iar fructoza maxim 30 -40 gr pe zi

ella 78 03 dec 2011 21:00:13

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 866592)
da monty recomanda cafea decofeinizata sau 100%arabica iar fructoza maxim 30 -40 gr pe zi

Sarut mina:-*ametisem sa tot dau pagina inainte si inapoi:">:D

ella 78 03 dec 2011 22:19:57

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
suuuperb
Piatra Neamt - Mereu La Inaltime - YouTube!

yana42 04 dec 2011 16:38:55

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Vin de la o înmormântare ...Soțul unei colege de servici..55 de ani .Nu a luat o pastilă în viața lui...Atac de cord ... în 2 ore era mort. Avea o firmă de termopane...mai cumpărase o linie tehnologică. Se chinuiau să plătească credite ...taxe și impozite...şi să supravieţuiască crizei...Doi băieți 22 ani și 25 ani..necăsătoriti. Era distrusă colega mea...îmi spune ..nu pot să cred că o să stau în casa aia singură și el nu o să mai vină niciodată... și eu ce mă fac ?
(Un băiat e plecat în Franța...) Parcă trecuse 10 ani peste ea... de joi până azi!
Şi-am plecat în grabă... şi mă gândeam că dacă ar fi fost să ne întâlnim, aşa la o cafea, nu m-aş fi dus...L-am lăsat pe al meu soţ să termine mâncarea ...
Aşa nu avem timp pentru noi ...pentru prieteni...Şi aşa bine m-am simţit că aţi venit la mine în căsuţă... şi vă mulţumesc din suflet.
Nu stiu ce să zic cu cafeua... nu mai beau așa multă ...Cănd fumam...şi fumam cam 2 pachete pe zi... beam cam 500 ml pe zi. Acum beau o cafea ...Am încercat cu ceai dar nu pot...
Şi pentru că am starea asta nasoală...promit că o să merg la doctor... că nu mă simt deloc OK... dar întotdeauna sunt altele priorităţile... Nu ştiu de la ce e... dar mă doare rău în parte stângă...o fi având vreo legătură cu dieta? cu pancreasul?
O să mă gândesc mâine la asta ...Apopo aseară am revăzut filmul Pe aripile vântului...Concluzia... Când e prea târziu toţi proştii înţeleg...

ella 78 04 dec 2011 17:00:56

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 867010)
Vin de la o înmormântare ...Soțul unei colege de servici..55 de ani .Nu a luat o pastilă în viața lui...Atac de cord ... în 2 ore era mort. Avea o firmă de termopane...mai cumpărase o linie tehnologică. Se chinuiau să plătească credite ...taxe și impozite...şi să supravieţuiască crizei...Doi băieți 22 ani și 25 ani..necăsătoriti. Era distrusă colega mea...îmi spune ..nu pot să cred că o să stau în casa aia singură și el nu o să mai vină niciodată... și eu ce mă fac ?
(Un băiat e plecat în Franța...) Parcă trecuse 10 ani peste ea... de joi până azi!
Şi-am plecat în grabă... şi mă gândeam că dacă ar fi fost să ne întâlnim, aşa la o cafea, nu m-aş fi dus...L-am lăsat pe al meu soţ să termine mâncarea ...
Aşa nu avem timp pentru noi ...pentru prieteni...Şi aşa bine m-am simţit că aţi venit la mine în căsuţă... şi vă mulţumesc din suflet.
Nu stiu ce să zic cu cafeua... nu mai beau așa multă ...Cănd fumam...şi fumam cam 2 pachete pe zi... beam cam 500 ml pe zi. Acum beau o cafea ...Am încercat cu ceai dar nu pot...
Şi pentru că am starea asta nasoală...promit că o să merg la doctor... că nu mă simt deloc OK... dar întotdeauna sunt altele priorităţile... Nu ştiu de la ce e... dar mă doare rău în parte stângă...o fi având vreo legătură cu dieta? cu pancreasul?
O să mă gândesc mâine la asta ...Apopo aseară am revăzut filmul Pe aripile vântului...Concluzia... Când e prea târziu toţi proştii înţeleg...

D-zeu sa-l odihneasca in pace:(
Cit despre durerea in partea stinga...e bine ca te duci la medic...sa iti masoare si tensiunea si tot...poate fi insa si o durere intercostala...Gindeste-te ca o sa fie totul ok si deja treaba-i rezolvata...puterea gindului face mult...Momentan citesc si eu din tainele d-lui montignac sper sa invat repede si bine si vom schimba pareri,meniuri si altele daca vrei si iti face placere...daca ai sfaturi le accept cu draga inima...Iti urez o seara linistita draga mea...gindul bun sa fie cu tine:x:x>:D<

Alynuta 05 dec 2011 09:25:33

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 864235)
Buna ziua şi LA MULTI ANI tuturor româncelor slăbuţe!
Am lipsit cam mult din zonă... pt că mi s-a stricat încărcătorul la laptop:(( si ...parcă am chiulit de la şcoală!... nici "temele" nu mi le-am făcut!
Astăzi am o lună de când m-am apucat de slăbit si ...am slăbit 3 kg...pe care le-am dat jos în primele 2 săptămâni şi după... mai nimic...
Cred că am comis multe greşeli în astea două săptămâni:
- am băut cafea cu zahăr!
- am furat câte un dulce mic de la fată...o napolitană, o turtă dulce ... (Am un copil cuminte... ţine post.) Toată ziua mâncam sănătos şi seara nu ştiu cum se face că aşa mă apuca pofta de ceva dulce ... de bine ce mă lăudam că eu pot să rezist în faţa tentaţiilor astea...
Cred că ştiu de ce am comis-o! :D...Mi-am luat abonament la sală!;) Şi-am crezut că dacă am muncit şi eu un pic acolo ...se compensează!
Dar "se vede" că NU... Acum sunt un pic furiosă pe mine... şi mă apuc de un pic de curăţenie prin casă.
Vă mulţumesc de vizită fetelor O să trec şi eu pe la voi că vorba aia "nu te duci nu-ţi vine!" O zi PLINĂ de bucurii vă doresc!

Si la mine au napadit poftele:">, nu le mai pot tine in frau , cred ca la mine deja au inceput sarbatorile;)
Te pup si spor la curatenie>:D<

david 05 dec 2011 23:49:13

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 867025)
D-zeu sa-l odihneasca in pace:(
Cit despre durerea in partea stinga...e bine ca te duci la medic...sa iti masoare si tensiunea si tot...poate fi insa si o durere intercostala...Gindeste-te ca o sa fie totul ok si deja treaba-i rezolvata...puterea gindului face mult...Momentan citesc si eu din tainele d-lui montignac sper sa invat repede si bine si vom schimba pareri,meniuri si altele daca vrei si iti face placere...daca ai sfaturi le accept cu draga inima...Iti urez o seara linistita draga mea...gindul bun sa fie cu tine:x:x>:D<

Elluta ce faci iubita nu ai somn ca nici eu nu am:D

Khali 06 dec 2011 10:32:54

Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
 
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 867010)
Vin de la o înmormântare ...Soțul unei colege de servici..55 de ani .Nu a luat o pastilă în viața lui...Atac de cord ... în 2 ore era mort. Avea o firmă de termopane...mai cumpărase o linie tehnologică. Se chinuiau să plătească credite ...taxe și impozite...şi să supravieţuiască crizei...Doi băieți 22 ani și 25 ani..necăsătoriti. Era distrusă colega mea...îmi spune ..nu pot să cred că o să stau în casa aia singură și el nu o să mai vină niciodată... și eu ce mă fac ?
(Un băiat e plecat în Franța...) Parcă trecuse 10 ani peste ea... de joi până azi!
Şi-am plecat în grabă... şi mă gândeam că dacă ar fi fost să ne întâlnim, aşa la o cafea, nu m-aş fi dus...L-am lăsat pe al meu soţ să termine mâncarea ...
Aşa nu avem timp pentru noi ...pentru prieteni...Şi aşa bine m-am simţit că aţi venit la mine în căsuţă... şi vă mulţumesc din suflet.
Nu stiu ce să zic cu cafeua... nu mai beau așa multă ...Cănd fumam...şi fumam cam 2 pachete pe zi... beam cam 500 ml pe zi. Acum beau o cafea ...Am încercat cu ceai dar nu pot...
Şi pentru că am starea asta nasoală...promit că o să merg la doctor... că nu mă simt deloc OK... dar întotdeauna sunt altele priorităţile... Nu ştiu de la ce e... dar mă doare rău în parte stângă...o fi având vreo legătură cu dieta? cu pancreasul?
O să mă gândesc mâine la asta ...Apopo aseară am revăzut filmul Pe aripile vântului...Concluzia... Când e prea târziu toţi proştii înţeleg...


Buna, Yana,

Dumnezeu sa-l odihneasca pe sotul colegei tale...imi este tare greu sa ma gandesc ce e in sufletul ei...
Ai mare dreptate, problema este ca pana nu ne lovesc necazurile, cu greu ne amintim ca exista motive pentru care trebuie sa fim recunoscatori pe lumea aceasta. Ni se intampla legat de sanatate, de greutate, de orice...Ne dorim prea multe lucruri materiale fiindca ochiul le vede si le vrea...pe cele ale sufletului le simtim numai la greu, nu si la bine...Eu lucrez mult in a-mi deschide ochii spre interior, pentru a putea vedea apoi mai bine exteriorul.

Sa ai mare grija de sanatatea ta...asta e o mare problema a femeilor, a mamelor, niciodata nu se gandesc la ele. Daca ti se pare un lucru egoist sa te pui pe tine in fata, gandeste-te la familia ta! Ca sa le fie lor bine, TU trebuie sa fii bine, in primul rand!

O zi frumoasa si multa sanatate iti doresc!


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:00:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO