forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Danielei Anton (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-danielei-anton-7808.html)

Anton Daniela 19 ian 2011 18:11:41

Jurnalul Danielei Anton
 
Buna! :) M-am hotarat sa deschid si eu un jurnal cu speranta ca ma v-a ajuta sa nu-mi pierd speranta si vointa pe parcurs:D

varsta: 17 ani
inaltime: 1.68- 1.70
greutate actuala: 80kg

tragetul meu: 55kg

termen: 1 iulie

"reteta" : 2 saptamani de Scarsdale
+ apoi mancat sanatos+miscare (+sfaturile nutrtionistului Mihaela Bilic)
+masaj in fiecare seara
+2L apa pe zi
+slabute.ro pt meniuri si socializare
+trecere peste hopuri cu ajutorul slabutelor




Povestea mea: De cand ma stiu am fost dolofana. La gradinita copii vedeau diferenta dintre mine si ceilalti copii slabi.
Toate rudele imi consolau parintii spunandu-le ca voi slabi la "prima dragoste"
In clasele I-IV unora dintre colegi le era frica s-a ma atinga din cauza grasimii. Desigur erau si colegi care ma acceptau cum eram.
Cand a trebuit sa ne cantarim la scoala pentru statistici eu aveam cea mai mare greutate si toti radeau de mine pe ascuns si cu o urma de uimire.
In clasele V-VII am avut prietene doar fete. Abia prin a VIII-a mai erau cativa baieti care nu ma luau peste picior.
Cand am intrat la liceu aveam 70 de kg
In clasa a 9-a am pus 8 Kg deci am ajuns in vara dinainte de clasa a10-a la 78 kg
Atunci in vara m-am apucat sa iau SuperSlim(amfetamine pe scurt; fara sa stiu ce sunt) si am ajuns din nou la 70.
Abia prin februarie in clasa a10-a (anul trecut) m-am lasat de ele.
De atunci au inceput din nou problemele:|
Am inceput sa ma ingras, diete, abuzuri, diete, electrostimulare, abuzuri, diete etc..
In vara aveam 75 kg
Am inceput in iulie regim sanatos am reusit pana la inceputul lui octombrie sa tin si sa ajung la 65-66 kg
Apoi au inceput din nou abuzurile
2 sapt regim, 2 sapt destrabalare. tot asa
Decembrie: 72 kg
Dupa sarbatori: 80 kg
Si aici suntem.

M-am saturat sa fiu prinsa intr-un corp plin de grasime. Este vina mea si imi asum toata responsabilitatea. Daca nu iau masuri voi ajunge sa inot in sunci toata viata.
In fiecare vara trec prin acelasi cosmar. Mereu simt frustrare cand vad slabute imbracandu-se frumos iar eu transpirand(mai ales vara) in aceleasi haine uratele.

Dar pana aici. Stiu ca toate astea se vor schimba. E decizia mea sa ies din cercul asta vicios si sa incep sa detin controlul asupra vietii mele.

Cu inredere omul poate sa isi atinga toate scopurile!

VentoFreddo 19 ian 2011 18:37:36

Re: Jurnalul Danielei Anton
 
Citat:

Anterior postat de Anton Daniela (Post 482285)
Buna! :) M-am hotarat sa deschid si eu un jurnal cu speranta ca ma v-a ajuta sa nu-mi pierd speranta si vointa pe parcurs:D

varsta: 17 ani
inaltime: 1.68- 1.70
greutate actuala: 80kg

tragetul meu: 55kg

termen: 1 iulie

"reteta" : 2 saptamani de Scarsdale
+ apoi mancat sanatos+miscare (+sfaturile nutrtionistului Mihaela Bilic)
+masaj in fiecare seara
+2L apa pe zi
+slabute.ro pt meniuri si socializare
+trecere peste hopuri cu ajutorul slabutelor




Povestea mea: De cand ma stiu am fost dolofana. La gradinita copii vedeau diferenta dintre mine si ceilalti copii slabi.
Toate rudele imi consolau parintii spunandu-le ca voi slabi la "prima dragoste"
In clasele I-IV unora dintre colegi le era frica s-a ma atinga din cauza grasimii. Desigur erau si colegi care ma acceptau cum eram.
Cand a trebuit sa ne cantarim la scoala pentru statistici eu aveam cea mai mare greutate si toti radeau de mine pe ascuns si cu o urma de uimire.
In clasele V-VII am avut prietene doar fete. Abia prin a VIII-a mai erau cativa baieti care nu ma luau peste picior.
Cand am intrat la liceu aveam 70 de kg
In clasa a 9-a am pus 8 Kg deci am ajuns in vara dinainte de clasa a10-a la 78 kg
Atunci in vara m-am apucat sa iau SuperSlim(amfetamine pe scurt; fara sa stiu ce sunt) si am ajuns din nou la 70.
Abia prin februarie in clasa a10-a (anul trecut) m-am lasat de ele.
De atunci au inceput din nou problemele:|
Am inceput sa ma ingras, diete, abuzuri, diete, electrostimulare, abuzuri, diete etc..
In vara aveam 75 kg
Am inceput in iulie regim sanatos am reusit pana la inceputul lui octombrie sa tin si sa ajung la 65-66 kg
Apoi au inceput din nou abuzurile
2 sapt regim, 2 sapt destrabalare. tot asa
Decembrie: 72 kg
Dupa sarbatori: 80 kg
Si aici suntem.

M-am saturat sa fiu prinsa intr-un corp plin de grasime. Este vina mea si imi asum toata responsabilitatea. Daca nu iau masuri voi ajunge sa inot in sunci toata viata.
In fiecare vara trec prin acelasi cosmar. Mereu simt frustrare cand vad slabute imbracandu-se frumos iar eu transpirand(mai ales vara) in aceleasi haine uratele.

Dar pana aici. Stiu ca toate astea se vor schimba. E decizia mea sa ies din cercul asta vicios si sa incep sa detin controlul asupra vietii mele.

Cu inredere omul poate sa isi atinga toate scopurile!

Buna, Dani, bine ai venit!>:D<>:D<
E trista povestea ta, dar te vad hotarata de data asta, planul tau de slabire suna f bine si sanatos, sigur vei gasi prietene aici cu care sa te sfatuiesti,vei reusi!
Multa bafta!>:D<>:D<

LicuriciColorat 19 ian 2011 21:45:27

Re: Jurnalul Danielei Anton
 
Buna si bine ai venit
te vad hotarata,felicitari
sigur o sa reusesti,imi place planul tau;)
dar sport?faci?

Anton Daniela 19 ian 2011 21:53:14

Re: Jurnalul Danielei Anton
 
pai merg pe jos la scoala
40 min dus
40 min intors

dimineata bag viteza de obicei ca am niste fete care intarzie cand sa ne intalnim si mereu suntem in viteza ceea ce e si mai bine.
:D

merg pe jos de cand a inceput scoala din septembrie(deci vreo 3 luni) dar nu am dat jos pt ca am avut perioadele alea de giftuire. oricum cand mancam sanatos se vedea ca ajuta. :D
obijnuiam sa mai fac cate 20-30 min seara de exercitii pt diferite zone d p youtube. acum poate ma apuc din nou.

Anton Daniela 19 ian 2011 21:58:38

Re: Jurnalul Danielei Anton
 
trebuie sa va mai zic ce am facut pentru motivatie

mi-am luat o perche de blugi muuuult mai mici si daca nu voi slabi nu voi avea ce sa port ca toti pant mei actuali is mai uzati.
asa ca inca un motiv sa slabesc

+ ca nu mi-am dat voie sa merg la petreceri pana nu ajung la o greutate acceptabila (oricum nici nu am haine elegante si nu vreau sa investesc in tinute din moment ce vreau sa slabesc)

LicuriciColorat 19 ian 2011 22:02:28

Re: Jurnalul Danielei Anton
 
da ajuta si mersul pe jos
dar ai putea incerca totusi sa faci de 3-4ori pe sapt 30min de sportm,fie tae-bo,fie zumba/hip-hop abs sau sa sari coarda +cateva exercitii cu gantere ori luate de pe youtube gen pilates
sportul ajuta mult si la modelare dar mai ales la slabit(cel mai mult ajuta cardio)

mysteriousgirl 19 ian 2011 22:17:44

Re: Jurnalul Danielei Anton
 
Imi doresc de maine sa fiu good girl[*8*] si sa pap cu grija si fara pic de frustrare[*70*].Voi alerga cate 60 min si voi face fitness tot 60 min[*76*],ca sa-mi spun la sfarsit de zi,,BRAVO,girl[*71*]!''.M-ar incanta enorm sa stiu ca si tu te descurci [*66*].Fericirea mea va consta in iaurt,legume,fructe[*11*],da,le voi veni de hac..cat despre hidratare..multa limonada[*61*].Am sentimentul ca totul va fi perfect de ziua mea[*109*] si stiu ca Dumnezeu ma iubeste,pt ca in momentul de fata sunt atat de impacata(desi n-ar trebui)[*3*].O seara cat mai frumoasa,Daniela(a propose,numele meu tot Daniela e[*71*]!!!Te puuuuuuup![*sarut*] Ne mai auzim[*103*]!!

mysteriousgirl 19 ian 2011 22:22:17

Re: Jurnalul Danielei Anton
 
Damn it..![*125*]Sa-mi dau refresh..[*ras*]sorry..m-am zapacit,really!Am vrut sa-i scriu lui Licurici[*100*].

Anton Daniela 19 ian 2011 22:48:49

Re: Jurnalul Danielei Anton
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 482764)
da ajuta si mersul pe jos
dar ai putea incerca totusi sa faci de 3-4ori pe sapt 30min de sportm,fie tae-bo,fie zumba/hip-hop abs sau sa sari coarda +cateva exercitii cu gantere ori luate de pe youtube gen pilates
sportul ajuta mult si la modelare dar mai ales la slabit(cel mai mult ajuta cardio)

aha.
mc mult de sfat
o sa incerc>:D<

Anton Daniela 19 ian 2011 22:49:53

Re: Jurnalul Danielei Anton
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 482801)
Damn it..![*125*]Sa-mi dau refresh..[*ras*]sorry..m-am zapacit,really!Am vrut sa-i scriu lui Licurici[*100*].

ok. deci mesajul era pt licurici

nu-i nimc
tine-te de plan. succes
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:26:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO