forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul lacramioara (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-lacramioara-5645.html)

lacramioara2 05 aug 2010 22:31:20

Re: Jurnalul lacramioara
 
IATA MENIUL DE AZI 5.08.2010

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:32
Paine din faina neagra si faina graham, Vel Pitar Silueta, 60g - 150 calorii, 5.7 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 28.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Zacusca de vinete, Olympia, 50g - 55 calorii, 1 proteine, 3.5 grasimi, 0 colesterol, 4.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Migdale, crude, 50g - 290 calorii, 10.5 proteine, 25.5 grasimi, 0 colesterol, 10 carbohidrati, 6 fibre, 0 sodiu, 2.5 zahar
Cafea, 150ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 13:11
Suc de rosii, Auchan, 100g - 71 calorii, 1.3 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 9.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceapa, 50g - 21 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 5.1 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ciuperci champignon crude, 100g - 26 calorii, 2.5 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 5.1 carbohidrati, 1.5 fibre, 6 sodiu, 1.8 zahar
Dovlecei, 400g - 80 calorii, 8 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 8 carbohidrati, 5 fibre, 0 sodiu, 7.5 zahar
Apa minerala necarbogazificata (plata), Dorna, 800ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0.8 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 14:59
Pilaf Roxy, 150g - 203 calorii, 3.8 proteine, 2.6 grasimi, 0 colesterol, 39.5 carbohidrati, 0 fibre, 1200 sodiu, 0 zahar
Ciuperci champignon crude, 50g - 13 calorii, 1.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.6 carbohidrati, 0.8 fibre, 3 sodiu, 0.9 zahar
Castraveti, 200g - 30 calorii, 1.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 7.2 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 3.4 zahar

Cina, ora 17:35
Apa minerala necarbogazificata (plata), Dorna, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 2 sodiu, 0 zahar
Fistic, 30g - 168 calorii, 6.2 proteine, 13.3 grasimi, 0 colesterol, 8.4 carbohidrati, 3.1 fibre, 0 sodiu, 2.3 zahar
Varza de vara a la Adela, 300g - 162 calorii, 8.7 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 36.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1271 calorii, (mic)51.1 proteine, (mult)52.5 grasimi, 0 colesterol, (mult)165.2 carbohidrati, 18.1 fibre, 1214.8 sodiu, 18.4 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers, 9min/km, 20min - 99 calorii
Stat la birou, 480min - 958 calorii
Metabolism bazal - 1553 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2610 calorii

lacramioara2 06 aug 2010 07:11:18

Re: Jurnalul lacramioara
 
BUNA dimineata fetele mele!,

Ia ghiciti unde plec eu astazi dupa intalnirea pe care o am cu un client de dimineata???? Cred ca nu o sa ghiciti oricum, asa ca nu ma vai tin in suspans si va spun.
Ma duc la Moeciu de Sus pana duminica seara unde voi DANSAAAAA? Si stiti ce voi dansa? Fac pariu ca nici asta nu veti ghici niciodata. DANS ORIENTAL! Mai dragele mele, mie asa tare imi place dansul asta de nu mai pot. AM inceput prin ianuarie, dupa aceea am facut o pauza de vreo 3 luni si azi il reiau.
Instructoarea a propus un week-end de dans instensiv si cum imi place si am nevoie de miscare, ma duc si eu fuguta fuguta.

Asa ca peste week-end ne vom auzi intrucat acolo nu este internet, dar promit sa vin cu multe povesti si impresii, luni.

VA pup pe toate si va doresc un week-end dietetic.

jolye79 06 aug 2010 07:16:02

Re: Jurnalul lacramioara
 
Citat:

Anterior postat de lacramioara2 (Post 279090)
BUNA dimineata fetele mele!,

Ia ghiciti unde plec eu astazi dupa intalnirea pe care o am cu un client de dimineata???? Cred ca nu o sa ghiciti oricum, asa ca nu ma vai tin in suspans si va spun.
Ma duc la Moeciu de Sus pana duminica seara unde voi DANSAAAAA? Si stiti ce voi dansa? Fac pariu ca nici asta nu veti ghici niciodata. DANS ORIENTAL! Mai dragele mele, mie asa tare imi place dansul asta de nu mai pot. AM inceput prin ianuarie, dupa aceea am facut o pauza de vreo 3 luni si azi il reiau.
Instructoarea a propus un week-end de dans instensiv si cum imi place si am nevoie de miscare, ma duc si eu fuguta fuguta.

Asa ca peste week-end ne vom auzi intrucat acolo nu este internet, dar promit sa vin cu multe povesti si impresii, luni.

VA pup pe toate si va doresc un week-end dietetic.

Neata! Si distractie, si miscare! Bravo! Te invidiez...dar nu prea tare, ca spatamana viitoare plecam si noi. Cu toti copiii, cu toate jucariile, cu carucioare.....Cred ca o sa fie jale pe drum! Probabil o sa plecam noaptea, sa doarma juniorii, ca altfel...albim pana la Brasov...
Ce sa zic, distractie placuta si multi cm in minus la buric!;)

minouse 06 aug 2010 17:38:12

Re: Jurnalul lacramioara
 
Citat:

Anterior postat de lacramioara2 (Post 279090)
BUNA dimineata fetele mele!,

Ia ghiciti unde plec eu astazi dupa intalnirea pe care o am cu un client de dimineata???? Cred ca nu o sa ghiciti oricum, asa ca nu ma vai tin in suspans si va spun.
Ma duc la Moeciu de Sus pana duminica seara unde voi DANSAAAAA? Si stiti ce voi dansa? Fac pariu ca nici asta nu veti ghici niciodata. DANS ORIENTAL! Mai dragele mele, mie asa tare imi place dansul asta de nu mai pot. AM inceput prin ianuarie, dupa aceea am facut o pauza de vreo 3 luni si azi il reiau.
Instructoarea a propus un week-end de dans instensiv si cum imi place si am nevoie de miscare, ma duc si eu fuguta fuguta.

Asa ca peste week-end ne vom auzi intrucat acolo nu este internet, dar promit sa vin cu multe povesti si impresii, luni.

VA pup pe toate si va doresc un week-end dietetic.

Oooo sa te distrezi scumpa :) Si sa nu lipsesti de la dans, face foarte bine la silueta ;):-*

maryg 07 aug 2010 20:09:33

Re: Jurnalul lacramioara
 
Buna Lacramioara :)! Distractie placuta :)!Te asteptam luni la raport:-*>:D<!

nicoleta100 07 aug 2010 21:35:22

Re: Jurnalul lacramioara
 
salutare>:D<
am citit jurnalul tau,imi pare rau pentru pierderea pierduta!:(:(:(
felicitari pt kg pierdute!!:):):)
felicitari pt weekend-ul de dans oriental,acolo se face multa miscare ,se ard calorii!
o duminica frumoasa!
pt tine:


http://www.amenajari-interioare.eu/g...ale/flori7.jpg
pupici:x:x:x

lacramioara2 09 aug 2010 08:47:41

Re: Jurnalul lacramioara
 
Buna Dimineata si bine v-am regasit intr-o noua saptamana in care promit sa mai slabesc un pic!:)
Am avut un week-end senzational, (nu gasesc alt cuvant sa exprime cat de incantata sunt de acest week-end), in care s-a impletit frumusetea locului (Moeciu) cu ore multe de dans (dans oriental pe care il ador) si, in mod surprinzator cu peisajul extraordinar de frumos al pasajului Rucar Bran!. Pentru ca, dorindu-mi sa evit aglomeratia Vaii Prahovei si intrucat eu sunt soferul familiei, am decis sa infruntam serpentinele grele ale pasajului Rucar Bran dar sa ne bucuram ochii cu frumusetea salbatica si impunatoare a zonei. Si a meritat.

In alta ordine de idei, cursurile de dans au fost intensive tata, nu gluma, incepeam la ora 10 si terminam pe la ora 14, aveam 2 ore jumate de pauza de masa si o luam din nou de la capat pana pe la ora 19.30. Deci, am chiulit eu de la sport cat am chiulit, dar in acest week-end cred ca se minuna corpul meu de ceea ce i s-a intamplat. Curgeau apele pe mine mai fetelor, mai ceva ca valea Moeciului, dar nu m-am lasat, NU NU NU. Desi fetele de la curs erau mult avansate fata de mine nu m-am lasat.

Cu mancatul a fost mai greu putin intrucat si dieta si post e cam mult pentu pensiunile din zona aceea asa ca singurele mele optiuni au fost cartofi copti, ciorba de fasole, ciorba de legume si vineri un peste (ca a fost dezlegare la peste). Cu toate acestea, azi de dimineata cand m-am cantarit aveam 78,4KG. Adica tot cat aveam si lunea trecuta insa cu 400 grame mai putin decat joi cand plangeam pe la voi prin jurnale.

Deci, azi, 9.08.2010 aveam:78,4 KG si 29,6 (indice masa adipoasa). Masurile o sa le iau abia duminica.

Voie buna

lacramioara2 09 aug 2010 08:51:22

Re: Jurnalul lacramioara
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 280932)
salutare>:D<
am citit jurnalul tau,imi pare rau pentru pierderea pierduta!:(:(:(
felicitari pt kg pierdute!!:):):)
felicitari pt weekend-ul de dans oriental,acolo se face multa miscare ,se ard calorii!
o duminica frumoasa!
pt tine:


http://www.amenajari-interioare.eu/g...ale/flori7.jpg
pupici:x:x:x

Buna Nicoleta, si multumesc ca mi-ai vizitat jurnalul. Florile sunt superbe, mi-au inveselit casuta electronica a zilei de astazi.>:D<
Kilogramele care pleaca de la mine, pleaca greu, incet incet, parca le para rau sa paraseasca asa minunatie de fata, dar, fiind constanta in atitudine si alimentatie sper ca in timp vor intelege ca nu e cale de intors!
Azi se implinesc doua saptamani de cand am inceput acest jurnal si am reusit sa slabesc putin; esentialul este ca in acest interval de timp nu am mai adaugat nici o sora kilogramelor gazde!

O sa iti vizitez si eu casuta, imi place sa imi cunosc oaspetii. Te sarut si spor la slabit.:)

lacramioara2 09 aug 2010 08:53:21

Re: Jurnalul lacramioara
 
Citat:

Anterior postat de maryg (Post 280872)
Buna Lacramioara :)! Distractie placuta :)!Te asteptam luni la raport:-*>:D<!

Draga Mary, am revenit si mai motivata decat am plecat. Am restabilit acul cantarului acolo unde ii era locul, acum voi depune eforturi ca sa il imping mai cu voie, mai fortat, in jos.

Sa ai o zi minunata.

lacramioara2 09 aug 2010 08:54:01

Re: Jurnalul lacramioara
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 279879)
Oooo sa te distrezi scumpa :) Si sa nu lipsesti de la dans, face foarte bine la silueta ;):-*

Draguta mea, nu am lipsit de la dans, m-am tinut tare si nu am chiulit deloc.


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:40:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO