forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul lui Nevrotiq (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-lui-nevrotiq-12580.html)

Nevrotiq 25 aug 2014 19:54:47

Re: Jurnalul lui Nevrotiq
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1359447)
Constipatia s-ar putea sa fie si de la dieta, nu prea e pe lista nimic ce contine destule fibre in prima saptamana :-s

Sunt in No de nici nu mai stiu cati ani :)), sigur, poti sa ma intrebi orice :)

MERSIC! ce vroiam sa te intreb e tu cum ai ajuns acolo ? ai avut pe cineva, ai plecat cu firma de recrutari.... eu vreau sa lucrez acolo , invat deja de un an aproape varianta bokmal a limbii, (sunt foarte determinata sa plec acolo). logodnicul meu a fost inainte acolo si mi-a placut ce a descris. si imi place mult si relieful... vreau si eu acolo :) dar nu stiu daca sa am incredere ca femeie in firmele de recrutari ca au fost destule asistente plecate cu firme dinastea si s-au trezit cine stie pe unde...

deadcountess 26 aug 2014 08:30:20

Re: Jurnalul lui Nevrotiq
 
Citat:

Anterior postat de Nevrotiq (Post 1359491)
MERSIC! ce vroiam sa te intreb e tu cum ai ajuns acolo ? ai avut pe cineva, ai plecat cu firma de recrutari.... eu vreau sa lucrez acolo , invat deja de un an aproape varianta bokmal a limbii, (sunt foarte determinata sa plec acolo). logodnicul meu a fost inainte acolo si mi-a placut ce a descris. si imi place mult si relieful... vreau si eu acolo :) dar nu stiu daca sa am incredere ca femeie in firmele de recrutari ca au fost destule asistente plecate cu firme dinastea si s-au trezit cine stie pe unde...

Nu am avut pe nimeni acolo, am plecat fara contract si mi-am gasit job singura, erau destule firme de recrutare dar sincer eu nu am incredere in firme romanesti sunt destule care iti cer o tona de bani pt diverse chestii si te lasa cu ochii in soare.

Dupe ce manuale ai invatat? La ce nivel ai ajuns?

Nevrotiq 26 aug 2014 09:47:04

Re: Jurnalul lui Nevrotiq
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1359524)
Nu am avut pe nimeni acolo, am plecat fara contract si mi-am gasit job singura, erau destule firme de recrutare dar sincer eu nu am incredere in firme romanesti sunt destule care iti cer o tona de bani pt diverse chestii si te lasa cu ochii in soare.

Dupe ce manuale ai invatat? La ce nivel ai ajuns?

Am terminat Ny i Norge si acuma am inceput Bo i Norge. mai am una care nu mai retin numele este echivalentul lui Ny i Norge ca cica asta favoriza populatia araba, asiatica si indiana! :))
inteleg 70% din norvegiana scrisa in bokmal. cu vorbitul e nasol ca nu prea am unde sa ascult....

Nevrotiq 26 aug 2014 09:48:07

Re: Jurnalul lui Nevrotiq
 
bine... 70% daca nu e vreun text mai complicata asa ... dar cu lucrurile de zi cu zi ma descurc binisor.

Nevrotiq 26 aug 2014 09:49:35

Re: Jurnalul lui Nevrotiq
 
eu gasisem un site de-al lor ... personalhuset se cheama cu o multime de joburi si pt mine si pt al meu dar imi e teama ca ajung acolo si nu ma angajeaza nimeni ...

deadcountess 26 aug 2014 12:17:36

Re: Jurnalul lui Nevrotiq
 
Citat:

Anterior postat de Nevrotiq (Post 1359537)
eu gasisem un site de-al lor ... personalhuset se cheama cu o multime de joburi si pt mine si pt al meu dar imi e teama ca ajung acolo si nu ma angajeaza nimeni ...

Da, riscul este iti dai seama, dar pe de alta parte daca aplici din Romania chiar nu te cheama nimeni la interviu. :(

Nevrotiq 26 aug 2014 12:22:02

Re: Jurnalul lui Nevrotiq
 
da .... pai sper ca anul viitor sa strang niste bani sa pot pleca

deadcountess 26 aug 2014 12:35:33

Re: Jurnalul lui Nevrotiq
 
Citat:

Anterior postat de Nevrotiq (Post 1359555)
da .... pai sper ca anul viitor sa strang niste bani sa pot pleca

Pai cred ca iti trebuie cel putin chiria pe vre-o trei luni.

Nevrotiq 26 aug 2014 13:01:46

Re: Jurnalul lui Nevrotiq
 
:) pai cred ca asta e primul lucru la care tyr sa ma gandesc... unde stau si cu ce bani.... depinde si de oras cred...

deadcountess 26 aug 2014 13:44:07

Re: Jurnalul lui Nevrotiq
 
In orasele mici e chiria mai ieftina dar mai putine joburi si in orasele mari invers


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:58:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO