forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu - Ancuta O (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-ancuta-3637.html)

AncutaO 29 apr 2010 09:12:50

Re: Jurnalul meu - Ancuta O
 
buna dimineata tuturor, si va multumes pentru urari si incurajari.
Asa cum am promis o sa trec meniul zilnic, atat pentru a putea primii sfaturi de la voi toate care ati mai treciut prin diete cat si pentru cele care sunt in impas si poate gasesc inspiratie pentru meniul zilnic.... :)
Deci....am inceput dimineata cu un castronel de lapte cu cereale, mai exact 50 gr cereale si o cana cu lapte care impreuna sa aiba undeva in jur de 225 - 250 calorii.
Gustarea de la ora 10.30, o sa fie dintr-un iurt usurel de la Nopolact, pe care il mananc impreuna cu 2 rondele de cereale expandate care impreuna au aproximativ 180 calorii
Prinz: piept de pui la gratar cu 3 linguri de orez basmati inabusit la tigaie cu legume
(dovlecel, ciuperci, morcov si ardei) si un castronel de salata de telina cu morcov si mar (salata doar cu sare, foarte putin ulei de masline si otet balsamic)
gustarea de la ora 16: un mar si o portocala
Cina: peste pe gratar cu legume la cuptor si o salata de varza (ca tot a aparut varza noua si e atat de gustoasa)
Acum daca voi credeti ca am grsit cu ceva pt meniul de astazi va rog sa ma corectati, pentru ca eu oricum nu sunt experta in diete.

AncutaO 29 apr 2010 09:18:01

Re: Jurnalul meu - Ancuta O
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 167880)
O floricica pentru casuta ta cea noua !
Bine ai venit in familia noastra !
http://www.floraria-crina.ro/flori/gardenia3.jpg


Buna Roxana

Multumesc frumos pentru floricica. Pun pariu ca daca era una reala avea "grija" piticul meu de ea.Asa ca e mult mai bine ca e una virtuala.

Sper sa am si eu vointa ta si sa reusesc sa scap de kg in plus.

iti urez sa ai o zi cat mai placuta.

AncutaO 29 apr 2010 09:24:32

Re: Jurnalul meu - Ancuta O
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 167277)
Bine ai venit printre noi Ancuta>:D<

cati ani are "galusca lu' mami":D? mai alaptezi?

vad ca inceputul este promitzator

chiar as vrea sa vad meniul tau zilnic facut cu ajutorul calculatorului din site ca sa vad daca "gresesti" pe undeva

succes>:D<

Buna Ianna

Galusca mea are un an si aproape 3 luni.
din pacate "laptaria" a dat faliment cand Alexutu avea 6 luni, dar ma bucur ca am avut pt el laptic macar atat cat a fost.
dar acum cand a inceput sa mearga ca un robotel si ai impresia ca .... sta sa cada la orice pas, trebuie sa fiu cu ochii pe el mai ceva ca pe butelie.
oricum e bine ca ma tine tot timpul in miscare, el fiind un copil foarte energic si care nu sta locului nici o clipa (doar cand doarme ;))
oricum in putinul timp pe care il am la dispozitie sper sa reusesc sa ma tin de
dieta si sa reusec sa duc la capat ceea ce mi-am propus.

ianna 29 apr 2010 14:31:06

Re: Jurnalul meu - Ancuta O
 
Citat:

Anterior postat de AncutaO (Post 170022)
buna dimineata tuturor, si va multumes pentru urari si incurajari.
Asa cum am promis o sa trec meniul zilnic, atat pentru a putea primii sfaturi de la voi toate care ati mai treciut prin diete cat si pentru cele care sunt in impas si poate gasesc inspiratie pentru meniul zilnic.... :)
Deci....am inceput dimineata cu un castronel de lapte cu cereale, mai exact 50 gr cereale si o cana cu lapte care impreuna sa aiba undeva in jur de 225 - 250 calorii.
Gustarea de la ora 10.30, o sa fie dintr-un iurt usurel de la Nopolact, pe care il mananc impreuna cu 2 rondele de cereale expandate care impreuna au aproximativ 180 calorii
Prinz: piept de pui la gratar cu 3 linguri de orez basmati inabusit la tigaie cu legume
(dovlecel, ciuperci, morcov si ardei) si un castronel de salata de telina cu morcov si mar (salata doar cu sare, foarte putin ulei de masline si otet balsamic)
gustarea de la ora 16: un mar si o portocala
Cina: peste pe gratar cu legume la cuptor si o salata de varza (ca tot a aparut varza noua si e atat de gustoasa)
Acum daca voi credeti ca am grsit cu ceva pt meniul de astazi va rog sa ma corectati, pentru ca eu oricum nu sunt experta in diete.


deci

1. nu amesteca carbohidratii (orezul) cu proteinele (carnea)

2. nu-mi dau seama la calorii, de ce nu incerci sa-ti faci meniul tau cu ajutorul calc caloric de pe portal (Sus la calorii)

ianna 29 apr 2010 14:32:32

Re: Jurnalul meu - Ancuta O
 
Citat:

Anterior postat de AncutaO (Post 170044)
Buna Ianna

Galusca mea are un an si aproape 3 luni.
din pacate "laptaria" a dat faliment cand Alexutu avea 6 luni, dar ma bucur ca am avut pt el laptic macar atat cat a fost.
dar acum cand a inceput sa mearga ca un robotel si ai impresia ca .... sta sa cada la orice pas, trebuie sa fiu cu ochii pe el mai ceva ca pe butelie.
oricum e bine ca ma tine tot timpul in miscare, el fiind un copil foarte energic si care nu sta locului nici o clipa (doar cand doarme ;))
oricum in putinul timp pe care il am la dispozitie sper sa reusesc sa ma tin de
dieta si sa reusec sa duc la capat ceea ce mi-am propus.

sa-ti traiasca! cand ai nascut? in ce luna? Edward (teroristu meu) e nascut pe 24 februarie 2009:D

AncutaO 29 apr 2010 15:06:26

Re: Jurnalul meu - Ancuta O
 
sa fiti sanatosi si sa va faceti mari si fericciti.
Alex s-a nascut pe 4 februarie 2009. numai ca el s-a grabit si a venit mai repede decat trebuia.dar multumesc lui Dumnezeu este un copil perfect sanatos si plin de viata.

ianna 29 apr 2010 15:29:10

Re: Jurnalul meu - Ancuta O
 
Citat:

Anterior postat de AncutaO (Post 170478)
sa fiti sanatosi si sa va faceti mari si fericciti.
Alex s-a nascut pe 4 februarie 2009. numai ca el s-a grabit si a venit mai repede decat trebuia.dar multumesc lui Dumnezeu este un copil perfect sanatos si plin de viata.

si Edy era cat pe ce sa vina mai devreme dar m-a pus doctorul la pat...si apoi nu mai vroia sa iasa:))si am stat peste termen o sapt:))

Sibel H 30 apr 2010 07:16:13

Re: Jurnalul meu - Ancuta O
 
.....Buna dimineata!...iti doresc o zi minunata....:x

ianna 02 mai 2010 14:45:06

Re: Jurnalul meu - Ancuta O
 
Ce mai faci Ancuta? Cum e cu inceputul dietei?te descurci?

Slabuta 05 mai 2010 13:25:58

Re: Jurnalul meu - Ancuta O
 
Citat:

Anterior postat de AncutaO (Post 170478)
sa fiti sanatosi si sa va faceti mari si fericciti.
Alex s-a nascut pe 4 februarie 2009. numai ca el s-a grabit si a venit mai repede decat trebuia.dar multumesc lui Dumnezeu este un copil perfect sanatos si plin de viata.

Buna Ancuta, la multi ani si multa sanatate baietelului tau :)

Tu cum te mai descurci cu dieta, trebuie sa te ajutam cu ceva? :)

Te asteptam cu vesti, mai e un pic pana la vara si mare :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:13:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO