forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu medeeams (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-medeeams-3557.html)

VAmedeea 25 apr 2010 22:43:54

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 165085)
Ms,sunt vorbe frumoase..sper sa te bucuri si tu la fel ca mine si sa ajungi sa cunosti iubirea infinita asa..cum e atunci cand ai un fiu,o fiica.pupici si imbratisari>:D<:-*

Si eu sper sa am un copil intr-o zi. Te pup, noapte buna!>:D<

medeeams 26 apr 2010 09:48:02

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 165190)
Arata bine.As face-o si eu,dar mor ca aici in It nu gasesc tarate nicaieri :D

Inceraca sa rogi pe cineva sa-ti aduca(trimita ) din tara...eu am un sac...in boxa(l-am luat de la moara)sau..chiar poate gasesti un mulino pe acolo si vb cu morarul..:-*:-*

medeeams 26 apr 2010 09:48:33

re: Jurnalul meu medeeams
 

19.04
Bust 91
Talie 74
Burta 85
Solduri 98
greutate 64,6kg

26.04
Bust 91
Talie 71(-3cm)
burta 83(-2cm)
solduri 97(-1cm)
Greutate 62,8kg(-1,8kg)

oanamagdalena 26 apr 2010 18:17:02

re: Jurnalul meu medeeams
 
Felicitari!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

medeeams 26 apr 2010 20:16:56

re: Jurnalul meu medeeams
 
Meniul pe azi: 26.04.2010

10:00 lapte 0%si bicuiti c.
13:30 o felie de tort c.
14:00 ciorba c
18:30 prune uscate,migdale
20:00 iahnie de fasole si fasole "prajita"conform

Apa plata cu lamaie ,ceai de plante

lovemyself 26 apr 2010 21:36:12

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 165583)

19.04
Bust 91
Talie 74
Burta 85
Solduri 98
greutate 64,6kg

26.04
Bust 91
Talie 71(-3cm)
burta 83(-2cm)
solduri 97(-1cm)
Greutate 62,8kg(-1,8kg)

Felicitari..rezultate f frumoase..tine-o tot asa:-*

oanamagdalena 27 apr 2010 05:53:44

re: Jurnalul meu medeeams
 
Buna dimineata!
O zi superba!>:D<>:D<>:D<>:D<
http://i41.tinypic.com/jr8nqb.jpg

VAmedeea 27 apr 2010 19:05:32

re: Jurnalul meu medeeams
 
Buna, Medeea!
Ce mai faci?>:D<

medeeams 27 apr 2010 20:50:32

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 167540)
Buna, Medeea!
Ce mai faci?>:D<

Buna Alina..uite acum am ajuns de pe drumuri...medeea a adormit in masina,e mofturici..tre sa fac si baie in seara asta...uff am avut o groaza de treburi...
Ps:am auzit vorbinduse de Spezia ca e superba ca zona..spunea cineva ca ai senzatia ca marea e pe sosea cand conduci si ca e superba.Poate o sa o vizitez intr-un concediu:)
Revin..tu ce faci,come stai?
poop>:D<>:D<

medeeams 27 apr 2010 20:51:19

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de oanamagdalena (Post 166566)
Buna dimineata!
O zi superba!>:D<>:D<>:D<>:D<
http://i41.tinypic.com/jr8nqb.jpg

Sarmana de cafea..si tie la fel!

medeeams 29 apr 2010 07:11:32

re: Jurnalul meu medeeams
 
1 ataşament(e)
Buon di!!Astazi e mai insorit..si oricum ziua buna..se cunoaste de dimineata(cel putin in cazul meu asa este!Adooor diminetile;;);;)!


medeeams 29 apr 2010 16:18:23

re: Jurnalul meu medeeams
 
Fetelor...ne-am cumparat bilet doar dus in it ..din iunie ne mutam din nou acolo,ne place mai mult...si nu stim daca mai revenim pe meleagurile romanesti(dica in vizita cu siguranta)..Pana atunci sunt cu voi.....
O sa "vb "de la distanta mai maricica.
Sunt asa bucuroasa
[*4*][*dansand*][*dansand*][*dansand*][*hug*]

medeeams 29 apr 2010 16:21:47

re: Jurnalul meu medeeams
 
I-am dat instructiuni clare mamei..s-a apucat 100% de monti si luni va merge din nou sa vada glicemia si colesterolul..e speriata..ca are 62ani,insa nu a fost niciodata bolnava..si asta o sperie..sa vedeti cum ma suna..alina dar asta am voie..dar asta...:D
Sper sa-i fie bine ca taare tin la ea>:D<>:D<
Va poop .:-*

medeeams 29 apr 2010 16:34:55

re: Jurnalul meu medeeams
 
1 ataşament(e)
Astazi am facut Musaca:

Ingrediente:carne tocata(am tocat pui si curcan),ceapa verde, 3 dovlecei ,cimbru,2foi dafin,tarhon,sare,piper,o lingura UE,2rosii.

Se caleste ceapa in lg de UE,se adauga carnea tocata cu putina apa.Varza se taie fin,se freaca cu putina sare.Apoi se pune un strat de varza,condimente,unul de carne,dovlecei..si tot asa..terminam cu rosiile taiate felii.Punem apa peste si la cuptor 50min.Dupa 50min se scoate si se pune amestecul:oua,cascaval ras si cateva lg de smantana si se da iar la cuptor pt gratinare.

PS;eu nu am mai pus oua,cascaval pt ca ii duc si mamei..si e cu colesterolul..sper sa va placa
:-*:-*>:D<>:D<

A iesit buuun,bun!

VAmedeea 29 apr 2010 16:56:00

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 170532)
Fetelor...ne-am cumparat bilet doar dus in it ..din iunie ne mutam din nou acolo,ne place mai mult...si nu stim daca mai revenim pe meleagurile romanesti(dica in vizita cu siguranta)..Pana atunci sunt cu voi.....
O sa "vb "de la distanta mai maricica.
Sunt asa bucuroasa[*4*][*dansand*][*dansand*][*dansand*][*hug*]

Ce ma bucur! Si unde veniti?
La anul vrem sa facem o intilnire eu si cu Loly. Poate vii si tu!
Multumesc de vizita in jurnal. Eu sunt ok, cred ca imi vine si mie ciclul si ma bucur, cantarul a fost ok si azi-dimi, fac curat. Azi sunt fara chef de curatenie dar vreau sa termin ce mi-am propus. Am facut prajitura de cioco si chec a la magda si au iesit f. bune amandoua. Cam ata despre mine. Hai ca te pup!>:D<
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 170535)
I-am dat instructiuni clare mamei..s-a apucat 100% de monti si luni va merge din nou sa vada glicemia si colesterolul..e speriata..ca are 62ani,insa nu a fost niciodata bolnava..si asta o sperie..sa vedeti cum ma suna..alina dar asta am voie..dar asta...:D
Sper sa-i fie bine ca taare tin la ea>:D<>:D<
Va poop .:-*

F. bine, poate nu o sa aiba cine stie ce efect asupra glicemiei (desi nu cred), dar un stil de viata sanatos nu strica nimanui.
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 170543)
Astazi am facut Musaca:

Ingrediente:carne tocata(am tocat pui si curcan),ceapa verde, 3 dovlecei ,cimbru,2foi dafin,tarhon,sare,piper,o lingura UE,2rosii.

Se caleste ceapa in lg de UE,se adauga carnea tocata cu putina apa.Varza se taie fin,se freaca cu putina sare.Apoi se pune un strat de varza,condimente,unul de carne,dovlecei..si tot asa..terminam cu rosiile taiate felii.Punem apa peste si la cuptor 50min.Dupa 50min se scoate si se pune amestecul:oua,cascaval ras si cateva lg de smantana si se da iar la cuptor pt gratinare.

PS;eu nu am mai pus oua,cascaval pt ca ii duc si mamei..si e cu colesterolul..sper sa va placa
:-*:-*>:D<>:D<

A iesit buuun,bun!

F, fain a iesit. Acum copii reteta!:-*:-*:-*

LoLy 30 apr 2010 22:09:26

re: Jurnalul meu medeeams
 
[*11*] Avem un membru nou in gasca din It! AUGURI!!! [*102*]
Arata bine musacaua.Luam notite si ms de reteta >:D<

oanamagdalena 01 mai 2010 06:19:01

re: Jurnalul meu medeeams
 
Neata!Ma bucur pentru tine Medeeams!Sa fie cu noroc schimbarea si sa realizati tot ce va doriti1
Musacaua arata si suna tare bine...;)
..si acum o cafeluta de la mine:)
O zi minunata!!!
http://i44.tinypic.com/5ujm0g.jpg
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

VAmedeea 01 mai 2010 11:15:18

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 167786)
Buna Alina..uite acum am ajuns de pe drumuri...medeea a adormit in masina,e mofturici..tre sa fac si baie in seara asta...uff am avut o groaza de treburi...
Ps:am auzit vorbinduse de Spezia ca e superba ca zona..spunea cineva ca ai senzatia ca marea e pe sosea cand conduci si ca e superba.Poate o sa o vizitez intr-un concediu:)
Revin..tu ce faci,come stai?
poop>:D<>:D<

Da, sa stii ca Spezia e f. frumoasa. Pacat ca e plina de romani prost crescuti, albanezi si alte natii.
Te pup si distractie placuta azi!>:D<

LoLy 02 mai 2010 08:13:09

re: Jurnalul meu medeeams
 
DUMINICA PLACUTA!

http://romania.pentru-toti.ro/albums...nti_resize.JPG

medeeams 04 mai 2010 01:11:06

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 170556)

Ce ma bucur! Si unde veniti?
La anul vrem sa facem o intilnire eu si cu Loly. Poate vii si tu!
Multumesc de vizita in jurnal. Eu sunt ok, cred ca imi vine si mie ciclul si ma bucur, cantarul a fost ok si azi-dimi, fac curat. Azi sunt fara chef de curatenie dar vreau sa termin ce mi-am propus. Am facut prajitura de cioco si chec a la magda si au iesit f. bune amandoua. Cam ata despre mine. Hai ca te pup!>:D<

F. bine, poate nu o sa aiba cine stie ce efect asupra glicemiei (desi nu cred), dar un stil de viata sanatos nu strica nimanui.

F, fain a iesit. Acum copii reteta!:-*:-*:-*


Si euuuu ma bucur..m-am simtit foarte bine acolo.In Arezzo,Toscana.Cu mare drag>:D<>:D<esti o harnicuta ,ca de obicei,te poop si te imbratisez!!>:D<

medeeams 04 mai 2010 01:13:08

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 171795)
[*11*] Avem un membru nou in gasca din It! AUGURI!!! [*102*]
Arata bine musacaua.Luam notite si ms de reteta >:D<

Msmsms,am stat acolo 6ani si sotul 10..asa ca e a 2a noastra casa..(suntem in romania de 3ani:):D)
apropo..buuna musacaua,mi-a placut si de asta o si recomand>:D<>:D<

medeeams 04 mai 2010 01:15:29

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de oanamagdalena (Post 171893)
Neata!Ma bucur pentru tine Medeeams!Sa fie cu noroc schimbarea si sa realizati tot ce va doriti1
Musacaua arata si suna tare bine...;)
..si acum o cafeluta de la mine:)
O zi minunata!!!
http://i44.tinypic.com/5ujm0g.jpg
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Sarna de urari si sa dea Domnul sa fie intr-un ceas bun..din nou...o fac pentru linistea noastra si viitorul medeeei,e totul pentru mine mai presus de orice.
Multam de cafeluta si >:D<pupici

medeeams 04 mai 2010 01:17:27

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 172095)


Da, sa stii ca Spezia e f. frumoasa. Pacat ca e plina de romani prost crescuti, albanezi si alte natii.
Te pup si distractie placuta azi!>:D<

Da..cam ca peste tot..nu cred ca este zona in it in care sa nu ne reprezinte ca natie si cate o oita neagra...:(
Ms si sper ca ai avut o zi placuta.poop

medeeams 04 mai 2010 01:17:59

re: Jurnalul meu medeeams
 
Salve fetelor...am revenit..plecata de joi pana luni seara.Am intrat la 12 in casa..am fost intr-o mini vacanta;;)Mi-a priit..insa mi-ati lipsssssitt>:D<>:D<Chiar daca am fost plecata nu am facut nici o abatere:).
Am vazut lapte cu orez..insa nu am inteles cand se poate manca..Magda..help!:-*>:D<
Si meniul pe cateva zile...:
Joi 29.04.2010
09 mar si portocala
09.30 lapte0%,paine wasa si dulceata c.
13:00 ciorba c. si salata
18:00 2mere
20:00 gratar de pui cu salata

Apa plata cu lamaie,ceai de musetel.

Vineri 30.04.2010
08:30 mar,portocala,capsuni
09:00 lapte0%wasa,dulceata c.
12:30 musaca c. si omleta cu spanac
17:30 mar ,portocala
20:30 urzici cu 2lg smantana,chec c.,salata verde,dulceata c.

Apa si ceai plante

Sambata 1.05.2010
09:00 lapte 0% wasa,dulceata c.
12:30 gratar de vita si salata(salata v,spanac,rosie,lamaie,UE)si 2lg se smantana cu 2lg de branza de vaci
18:00 nuci,portocala
20:00 supa de varza cua fumatura si salata de varza

Apa si ceai musetel

duminica 02.05.2010

08:00 1mar
09:00 lapte0% wasa,dulceata c.
13:30 salata de fasole si ton
18:00 mar portocala
20:30 peste la abur ,salata de varza

apa plata cu lamaie si ceai musetel

Luni 03.05.2010

08:00 mar
09:00 lapte 0% wasa
13:00 peste la gratar cu mujdei de usturoi
17:00 portocala,nuci
20:00 peste la gratar, 1 lingurabranzica de vaci,salata de varza si omleta din 2oua

Apa plata cu lamaie si ceai plante.

Cam asta e tot..si revin maine cu meniu si masuratori ..ca astazi nu am avut timp:Dpoop.nb!>:D<>:D<

medeeams 04 mai 2010 01:18:41

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 172584)

Ms >:D<si tie la fel..

medeeams 04 mai 2010 01:37:23

re: Jurnalul meu medeeams
 
Maine o sa fiu teleghidate,vorba lui Ame...si unde mai pui ca nu mi-am facut temele pentru copiii pe maine dimineata..deci clar pana la 3 si nu ma culc/:)/:)/:)...mama mia si ce somnic am...va pupicesc fetele..ne "auzim maine si sper sa am vesti bune la slabit..imi doresc atat de mult:DApropo de mancare sanatoasa..am vz la stiri un reportaj fff interesant de spre aditivi...am ramas:-o:-o:-o..pt ca mai tot ce mancam inainte de monti...continea e-uri...si sper sa merg asa muuult timp de acum inainte.Somnic lin si vise frumoase:-*:-*:-*

medeeams 04 mai 2010 01:56:48

re: Jurnalul meu medeeams
 
Uitasem sa mentionez ca am fct si nitica sport ..am mers in plimbari lungi cu bicicleta..o ador.Face parte din "sportul" preferat pe langa alergat.:)

LoLy 04 mai 2010 08:59:32

re: Jurnalul meu medeeams
 
http://4.bp.blogspot.com/_WyZRdzjCwA...iorno_1471.gif

medeeams 04 mai 2010 13:24:12

re: Jurnalul meu medeeams
 
Vin cu masuratorile,insa nu sunt multumita deloc,deloc:(:(Stagnez se pare..:(Oare de ce ca am fost asa cumintica....nici macar cioco nu am mancat:((D,am avut si perioada lunara in sapt asta...dar ..totusi:(:(
26.04
Bust 91
Talie 71(-3cm)
burta 83(-2cm)
solduri 97(-1cm)
Greutate 62,8kg(-1,8kg)

4.05.2010
Bust 91
Talie 70.5(-0,5cm)
solduri 97
greutate 62.3kg(-0.5kg)

Imagini ataşate http://forum.slabute.ro/attachments/...5-dsc05895.jpg

bebelusha 04 mai 2010 13:32:56

re: Jurnalul meu medeeams
 
hello..vad ca ai slabit un pik.felicitari!!!!.nu schimbi si tikerul?

medeeams 04 mai 2010 21:39:49

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 174984)
hello..vad ca ai slabit un pik.felicitari!!!!.nu schimbi si tikerul?

acum..il schimb,nu am avut tiump,ms

LoLy 04 mai 2010 21:58:52

re: Jurnalul meu medeeams
 
[QUOTE=medeeams;174971]Vin cu masuratorile,insa nu sunt multumita deloc,deloc:(:(Stagnez se pare..:(Oare de ce ca am fost asa cumintica....nici macar cioco nu am mancat:((D,am avut si perioada lunara in sapt asta...dar ..totusi:(:(

Nu fi suparata! E normal sa fluctuam! :) Si eu la inceput m-am ingrasat in loc sa slabesc.Treb sa avem multa rabdare si perseverenta! ;)

medeeams 04 mai 2010 22:46:30

re: Jurnalul meu medeeams
 
asa e..insa sunt nerabdatoare si cand vad ca tt lumea slabeste..si eu am slabit nu ma plang..ca nu ma mai incap blugii,adica cad,sub fund se lasa..dar mai vreau:D
ms d eincurajare loly..oricum il tin mult si bine de acum...pe monti
is franta..s4e vede..m-am culcat la 3 si m-am trrezit la8..astazi tt ziua ocupata pana la 10seara.am scos-o pe fiimea in parc la 9 seara nu mai era nimeni...halal mama...nu am avut timp.
tu ce mai faci,esti k?poop

LoLy 05 mai 2010 09:00:47

re: Jurnalul meu medeeams
 
Ms de intrebare.E tutt` a posto! Fiica mea (cea mare) azi face 18 ani! Ce satisfactie! :)

Uite ceva ca sa-ti mai treaca de suparare! >:D<>:D<

http://www.ilovegif.net/immaginianim...orno/47/01.gif

medeeams 05 mai 2010 09:32:20

re: Jurnalul meu medeeams
 
Ms loly!Azi am o zi de ...sunt terminata de oboseala de dimineata..nu prea am dormit nici aseara si nici cu o seara inainte...si tt ziua pe drumuri cu treburi..uffffaaa

VAmedeea 05 mai 2010 10:24:10

re: Jurnalul meu medeeams
 
Neata, Medeea!
Nu mai fi suparata, la mine azi cantarul arata de dimineata 62,4:-o. Asa ca ce sa mai zic. Se pare ca ultima saptamana mi-am facut cam mult de cap si am exagerat cu sarea ca sunt sigura ca nu m-am ingrasat. E apa. Sapt asta termin tot ce mai am cu sare prin frigider si de luni nu mai mananc nici un gram de sare. Macar o saptamana, sa vad ce se intampla. Te pup!>:D<

Adella 05 mai 2010 13:52:35

re: Jurnalul meu medeeams
 
>:D<>:D<>:D<
Buna;;)
O zi minunata:-*>:D<

medeeams 05 mai 2010 14:21:26

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 176107)
Neata, Medeea!
Nu mai fi suparata, la mine azi cantarul arata de dimineata 62,4:-o. Asa ca ce sa mai zic. Se pare ca ultima saptamana mi-am facut cam mult de cap si am exagerat cu sarea ca sunt sigura ca nu m-am ingrasat. E apa. Sapt asta termin tot ce mai am cu sare prin frigider si de luni nu mai mananc nici un gram de sare. Macar o saptamana, sa vad ce se intampla. Te pup!>:D<

Buna,da...cu siguranta e sarea..ca stiu ca tu nu mancai sarat..eu am redus-o insa tot mananc...poop

Citat:

Anterior postat de Adella (Post 176401)
>:D<>:D<>:D<
Buna;;)
O zi minunata:-*>:D<

Multumesc si tie la fel adella,pe unde umbli ca nu prea te-am mai vz pe forum:-*:-*

Adella 05 mai 2010 14:53:46

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 176450)
Buna,da...cu siguranta e sarea..ca stiu ca tu nu mancai sarat..eu am redus-o insa tot mananc...poop


Multumesc si tie la fel adella,pe unde umbli ca nu prea te-am mai vz pe forum:-*:-*

:DAm lipsit din pacate din 3 motive intemeiate ..am un calculator care imi face figuri ..se restarteaza si 2 ore ..imi da erori,se inchide cand vrea el:),al doilea motiv am avut sesiune stresanta fara pauza intre examene ..si au venit ai mei cateva zile ..deci nu am stat pe acasa:)
Dar am revenit;;)cu multa vointa pe baricade:)

LoLy 05 mai 2010 16:09:57

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 176018)
Ms loly!Azi am o zi de ...sunt terminata de oboseala de dimineata..nu prea am dormit nici aseara si nici cu o seara inainte...si tt ziua pe drumuri cu treburi..uffffaaa

Ti-am adus ceva ce sa te mai invioreze putin >:D<

http://www.khsd.k12.ca.us/north/club.../lemonade1.jpg


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:46:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO