forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu medeeams (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-medeeams-3557.html)

medeeams 05 mai 2010 22:02:46

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 176511)
:DAm lipsit din pacate din 3 motive intemeiate ..am un calculator care imi face figuri ..se restarteaza si 2 ore ..imi da erori,se inchide cand vrea el:),al doilea motiv am avut sesiune stresanta fara pauza intre examene ..si au venit ai mei cateva zile ..deci nu am stat pe acasa:)
Dar am revenit;;)cu multa vointa pe baricade:)

Vezi sa nu aiba un virus ceva..al meu facea asa cand avea virusi.Bafta la examene .Imi pare bine ca ai revenit.Apropo..aveai tu in meniu de fiece data cafea de cereale,spune-mi si mie cum se numeste ,de unde o cumperi,pls

Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 176596)
Ti-am adus ceva ce sa te mai invioreze putin >:D<

http://www.khsd.k12.ca.us/north/club.../lemonade1.jpg

Sarna,ms beaucoup!!>:D<>:D<

medeeams 05 mai 2010 22:16:19

re: Jurnalul meu medeeams
 
5 ataşament(e)
so...meniul pe azi...si ce am mai dereticit prin bucatarie:.

Meniul pe azi 05.05.2010
09:30 lapte 0%,wasa,dulceata de capsuni
14:00 ciorba de pui,peste cu legume la cuptor ,cioco 85%
19:00 cafea de orz cu fructoza(hmm buna..semana cu nessul,imi era dor!)
21:00 (am ajuns tarziu acasa) chec a la magda,salata de telina si morcov,2 cuburi de branza topita,caise deshidratate


1.Chec a la magda cu urda ,oua,marar,patrunjel,spanac...mult spanac ,ceapa verde si ciuperci
2. Chec cu legume: vanata,dovlecel,conopida,spanac,marar,2oua,4lg tarate,ceapa verde.
3.Pate de soia:boabe de soia fierte,patrunjel,ceapa v,2catei de usturoi,chimen,cimbru,aciughe(sardine sarate) si o lgt de parmezan...buuun,imi place .
4.Salata:telina rasa,morcov ras,migdale,seminte crude de dovleac,cubulete din piept de pui fiert,zeama de portocala.
5.Mere copate :mere si in interior am pus fructoza,migdale ,scortisoara si un strop de vin alb.mama mia ce bunatate...daca stiam faceam mai de demult!!:D
6.Orez basmati cu fructoza si lapte 0% pt maine dimineata.
7.Dulceturi:

a) dulceata de capsuni cu kiwi :zeama de la o lamaie,de la o portocala si coaja(am ras lamaie si portocal si le-am pus intr-un borcan cu o lgt de fructoza) pt aroma.
b)dulceata de mere cu kiwi :zeama de la o lamaie,o portocala si coaja pt aroma.


Atasez si poze..poate se mai inspira cate o slabuta....
#:-s#:-s#:-s5h am stat in bucatarie.Gta fug la somnic!!
Nb!!pupici!

Imagini ataşate http://forum.slabute.ro/attachments/...i-dsc05904.jpg http://forum.slabute.ro/attachments/...i-dsc05896.jpg




LoLy 05 mai 2010 22:27:13

re: Jurnalul meu medeeams
 
Cate bunatati! Ce harnicuta ai fost! ;)

medeeams 05 mai 2010 22:38:44

re: Jurnalul meu medeeams
 
Sarna..da..pai nu prea mai aveam nimic prin frigo..si am fct pt ca am avut putin timp liber..am profitat si am dus-o pe medeea la mama,asa ca pt maine e mai usor :o slata ,o felie de chec..rapid..
Cum de nu esti la somnic?
Azi speram sa fac un somnic de frumusete..insa..il voi face diseara impreuna cu uleiul magic de migdale sa nu vina ridurile:D;;);;)
Te imbtratisez,nb si sogni d oro!!>:D<>:D<
A..Loly..tu tb sa stii: e voie cafea de orz ,nu?!stiu ca e tostat si...am indoieli,ms ,poop

medeeams 05 mai 2010 22:45:23

re: Jurnalul meu medeeams
 
Am citit ca are IG 60..oare e permis?

oanamagdalena 06 mai 2010 05:52:38

re: Jurnalul meu medeeams
 
Buna dimineata si o zi cat mai reusita!!!
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/...ntvrsn12jb.gif
>:D<>:D<>:D<

Ce harnicuta ai fost;;);;);;)
Arata toate minunat si cred ca sunt si super gustoase...Abia astept sa mai fac si eu ceva bun...Capsunile inca sunt scumpe la noi,dar o sa fac si eu dulceata negresit!!!;;)
>:D<>:D<>:D<

medeeams 06 mai 2010 07:46:30

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de oanamagdalena (Post 177023)
Buna dimineata si o zi cat mai reusita!!!
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/...ntvrsn12jb.gif
>:D<>:D<>:D<

Ce harnicuta ai fost;;);;);;)
Arata toate minunat si cred ca sunt si super gustoase...Abia astept sa mai fac si eu ceva bun...Capsunile inca sunt scumpe la noi,dar o sa fac si eu dulceata negresit!!!;;)
>:D<>:D<>:D<

Neata magda..tu ma molipsesti ..ca dupa mine..as manca peste sau carne cu salata..dar e mai k mancarea gatita din cand in cand:D
sarna de cafea,chiar as avea nefvoie de una:),have a wonderful day!pupici!>:D<

LoLy 06 mai 2010 22:26:36

re: Jurnalul meu medeeams
 
[QUOTE=medeeams;176958]
A..Loly..tu tb sa stii: e voie cafea de orz ,nu?!stiu ca e tostat si...am indoieli,ms ,poop

Imi pare rau,chiar nu stiu,dar o intrebam pe Ame.
Ms pt reteta de musaca-e f.buna >:D<

medeeams 06 mai 2010 23:53:52

re: Jurnalul meu medeeams
 
[QUOTE=LoLy;178280]
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 176958)

A..Loly..tu tb sa stii: e voie cafea de orz ,nu?!stiu ca e tostat si...am indoieli,ms ,poop

Imi pare rau,chiar nu stiu,dar o intrebam pe Ame.
Ms pt reteta de musaca-e f.buna >:D<

Ma bucur ca ti-a placut ..le mai nimeresc si eu din cand in cand:D>:D<



Meniul pe azi 06.05.2010


09:00 orez basmati cu lapte si dulceta capsuni
13:30 chec a la mgda cu salata si pate de boabe de soia cu castraveti,o caisa deshidratata si cioc 85%
19:00-19.30 ciorba de pui c. si 1felie chec cu legume.

LoLy 07 mai 2010 08:22:54

re: Jurnalul meu medeeams
 
Buon giorno,Medeea!
Ame mi-a raspuns asa (oricum nici eu nu am gasit pana acum nicaieri sa interzica cafeaua de orz)

, nu te pot ajuta prea mult la faza cu cafeaua. Nu beau, iar din aceasta de orz nici atat. Monti spune in carte ca nivelul de insulina este modificat usor ca urmare a ingerarii unei cafele obisnuite. Cafeina ridica un pic glicemia. Dar nu spune nimic de celelalte tipuri de cafea. El recomanada renuntarea la cafeaua normala cel putin in prima faza. Dar e doar o recomandare, nu o regula, ca de exemplu interzicerea cartofilor. Acum eu cred ca ar trebui sa bei cafea daca te ajuta in vreun fel, gen digestie, tensiune, etc. Despre IG-ul ala, eu nu l-am gasit in Indicele glicemic. Dar si painea pe care o facem noi din faina si tarate are un IG apropiat, asa ca... mai ales ca e dimineata. As fi raspuns de prima data dar daca nu stiu exact e mai bine sa nu dau sfaturi aiurea. De data asta am cautat in carti, dar nu am gasit nimic sa ma lamureasca.



VAmedeea 07 mai 2010 09:45:17

re: Jurnalul meu medeeams
 
Neata, medeeea!
Ce de bunatati ai facut zilele trecute!
Felicitari. Sa ai o zi frumoasa!>:D<

oanamagdalena 07 mai 2010 12:34:39

re: Jurnalul meu medeeams
 
Medeea, o zi minunata si sa fii cumintica,da??? ;;) Spor la slabit!App,imi place ce arata tickerul tau...;;)>:D<>:D<>:D<>:D<

medeeams 07 mai 2010 20:28:26

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 178547)
Buon giorno,Medeea!
Ame mi-a raspuns asa (oricum nici eu nu am gasit pana acum nicaieri sa interzica cafeaua de orz)

, nu te pot ajuta prea mult la faza cu cafeaua. Nu beau, iar din aceasta de orz nici atat. Monti spune in carte ca nivelul de insulina este modificat usor ca urmare a ingerarii unei cafele obisnuite. Cafeina ridica un pic glicemia. Dar nu spune nimic de celelalte tipuri de cafea. El recomanada renuntarea la cafeaua normala cel putin in prima faza. Dar e doar o recomandare, nu o regula, ca de exemplu interzicerea cartofilor. Acum eu cred ca ar trebui sa bei cafea daca te ajuta in vreun fel, gen digestie, tensiune, etc. Despre IG-ul ala, eu nu l-am gasit in Indicele glicemic. Dar si painea pe care o facem noi din faina si tarate are un IG apropiat, asa ca... mai ales ca e dimineata. As fi raspuns de prima data dar daca nu stiu exact e mai bine sa nu dau sfaturi aiurea. De data asta am cautat in carti, dar nu am gasit nimic sa ma lamureasca.

Citisem aseara in jurnalul tau Lolly ca le frecventez:pe al tau,al Amei si al Magdei.Msmsms



Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 178714)
Neata, medeeea!
Ce de bunatati ai facut zilele trecute!
Felicitari. Sa ai o zi frumoasa!>:D<

multumesc ame..nu-s mare bucatareasa..insa trebuie sa mananc...:)prin casa gasesc numai anti monri..si-mi plac mancarurile gatite.poop si tie la fel>:D<:-*

Citat:

Anterior postat de oanamagdalena (Post 178997)
Medeea, o zi minunata si sa fii cumintica,da??? ;;) Spor la slabit!App,imi place ce arata tickerul tau...;;)>:D<>:D<>:D<>:D<

Magda eu sunt foaret disciplinata de felul meu mai ales ca am si rezultate,e destul de vizibil ..toata lumea vede ceva schimbat si nu stie ce...;;);;)Mercic..da,insa sapt asta doar 500g am dat jos..acum sa vedem luni ce-o arrata.Sarna pt sustinere...sunt mai mult ca sigura ca daca nu erati voi..demult nu mai tineam dieta...site-ul acesta si mai ales voi imi sunteti de un maaare ajutor.ms poop>:D<>:D<>:D<>:D<

medeeams 07 mai 2010 20:30:04

re: Jurnalul meu medeeams
 
Meniul pe azi 07.05.2010

09:00 1grefa
09:30 lapte0%,wasa,dulceata c.
13:30 ciorba c.,chec de conopida cu putina smantana si castravete,cioc 85%,o caisa deshidratata
19:00 2 caise 1 mar
21:30 salata de fructe(am ajuns tarziu..si nu mi-e asa foame,mai degraba somn):)

LoLy 07 mai 2010 23:17:09

re: Jurnalul meu medeeams
 
http://dilloconlegif.com/immaginiani...mana/20/07.gif

LoLy 08 mai 2010 08:30:45

re: Jurnalul meu medeeams
 
http://www.dilloconlegif.com/immagin..._breakfast.gif

medeeams 08 mai 2010 14:40:28

re: Jurnalul meu medeeams
 
Buon w anche a te!!
Ms de bunatati!>:D<>:D<

medeeams 08 mai 2010 20:55:28

re: Jurnalul meu medeeams
 
Meniul pe azi 08.05.2010

09:00 lapte0% ,dulceata de mere c.,wasa
14:30 salata(salata verde,fasole borlotti,ton,morcov crud,UE,ceapa verde,sare)...o bunatate de salata...,cioc 85%
18:30 1mar copt(bunnn ,tare bun:data asta am pus in marul scobit scortisoara,fructoza,seminte de dovleac crude si un strop de vin alb..delicioase!)
21:10 salata ca la pranz si iar un mar copt.

Apa plata cu lamaie si ceai din plante.

medeeams 08 mai 2010 22:26:12

re: Jurnalul meu medeeams
 
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/...hp1be34g1v.gifBuona notte e sogni d oro!http://forum.slabute.ro/%3Ca%20href=...%20border=0%3Ehttp://www.glitter-graphics.com/graphics/593603

LoLy 08 mai 2010 23:09:01

re: Jurnalul meu medeeams
 
Anche a te! :)

VAmedeea 08 mai 2010 23:29:16

re: Jurnalul meu medeeams
 
Noapte buna, medeea!>:D<

medeeams 09 mai 2010 11:58:14

re: Jurnalul meu medeeams
 
:((:((:((
asa incep ..azi m-am cantarit ...si sapt trecuta aveam 62.3 si azi 62.7 ce se intampla ca nu inteleg..mergea atat de bine:(,astazi luasem micul dejun..dar nu ma uit la cateva sute de grame..saptamanile trcute slabisem cate 1kg si pe saptamana..imi spune si mie cineva..e normal sau..ca abateri nu fac.Sunt aproape 2 sapt de stagnare.Monti spune ce si cum slabim sau cat ar tb pe luna?Tb sa citesc,dar dc stiti ceva nu ezitati sa-mi spuneti:D>:D<>:D<

VAmedeea 09 mai 2010 12:05:14

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 180691)
:((:((:((
asa incep ..azi m-am cantarit ...si sapt trecuta aveam 62.3 si azi 62.7 ce se intampla ca nu inteleg..mergea atat de bine:(,astazi luasem micul dejun..dar nu ma uit la cateva sute de grame..saptamanile trcute slabisem cate 1kg si pe saptamana..imi spune si mie cineva..e normal sau..ca abateri nu fac.Sunt aproape 2 sapt de stagnare.Monti spune ce si cum slabim sau cat ar tb pe luna?Tb sa citesc,dar dc stiti ceva nu ezitati sa-mi spuneti:D>:D<>:D<

Medeea, stai linistita, si eu am intrat vreo trei saptamani la stagnare dupa numai 3 sapt de dieta. Si la fel a mers super bine la inceput. Asta e organismul care nu vrea sa mai cedeze kg. Nu-i bai. Si tot asa am avut ceva fluctuatii, ma ingrasasem un pic la un moment dat. Cauze sa ai mai mult sunt diverse: tranzit prost, plus ca ai zis ca ai luat micul dejun, eu dupa ce mananc am si cu 2 kg. mai mult (pt ca beau multa apa). Daca se apropie perioada iar iti arata mai mult cantarul pt ca organismul retine apa, etc. Trebuie sa ai multa rabdare, atata tot. Pup si nu iti mai face griji. Mie sapt asta mi-a aratat 61,2 luni, 62,4 marti:-o si azi 61,3. Ma apropii din nou de 61,2. Asta inseamna ca sapt asta am stagnat.>:D<

LicuriciColorat 09 mai 2010 12:30:30

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 180691)
:((:((:((
asa incep ..azi m-am cantarit ...si sapt trecuta aveam 62.3 si azi 62.7 ce se intampla ca nu inteleg..mergea atat de bine:(,astazi luasem micul dejun..dar nu ma uit la cateva sute de grame..saptamanile trcute slabisem cate 1kg si pe saptamana..imi spune si mie cineva..e normal sau..ca abateri nu fac.Sunt aproape 2 sapt de stagnare.Monti spune ce si cum slabim sau cat ar tb pe luna?Tb sa citesc,dar dc stiti ceva nu ezitati sa-mi spuneti:D>:D<>:D<


ceao,nu dispera,e normal,corpul uneori se incapataneaza sa ne faca pe plac si stagneaza crezand ca ne pacaleste si vom renunta la dieta,dar tu trebuie sa mergi inainte,indiferent daca stagnezi o saptamana sau doua,el la un moment dat tot va trebui sa renunte la kg astea,ai putea face un pic mai multa miscare in perioada asta de exp danseaza in plus 20min fata de sportul pe care il practici zilnic,asa ii dai un avant:)),
felicitari pt ambitie si pt ca esti perseverenta>:D<

LoLy 09 mai 2010 15:56:27

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 180691)
:((:((:((
asa incep ..azi m-am cantarit ...si sapt trecuta aveam 62.3 si azi 62.7 ce se intampla ca nu inteleg..mergea atat de bine:(,astazi luasem micul dejun..dar nu ma uit la cateva sute de grame..saptamanile trcute slabisem cate 1kg si pe saptamana..imi spune si mie cineva..e normal sau..ca abateri nu fac.Sunt aproape 2 sapt de stagnare.Monti spune ce si cum slabim sau cat ar tb pe luna?Tb sa citesc,dar dc stiti ceva nu ezitati sa-mi spuneti:D>:D<>:D<

Forza! Coraggio! Nu mai plange! E normal! Continua cu dieta si se vor vedea si rezultatele!

Ecco x strapparti un sorriso! :-*

http://dilloconlegif.com/immaginiani...perfection.gif

medeeams 09 mai 2010 16:41:59

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 180698)


Medeea, stai linistita, si eu am intrat vreo trei saptamani la stagnare dupa numai 3 sapt de dieta. Si la fel a mers super bine la inceput. Asta e organismul care nu vrea sa mai cedeze kg. Nu-i bai. Si tot asa am avut ceva fluctuatii, ma ingrasasem un pic la un moment dat. Cauze sa ai mai mult sunt diverse: tranzit prost, plus ca ai zis ca ai luat micul dejun, eu dupa ce mananc am si cu 2 kg. mai mult (pt ca beau multa apa). Daca se apropie perioada iar iti arata mai mult cantarul pt ca organismul retine apa, etc. Trebuie sa ai multa rabdare, atata tot. Pup si nu iti mai face griji. Mie sapt asta mi-a aratat 61,2 luni, 62,4 marti:-o si azi 61,3. Ma apropii din nou de 61,2. Asta inseamna ca sapt asta am stagnat.>:D<

Da..cred ca ceva trebuie sa fie..oricum nu renunt ca ma simt foarte bine atat fizic cat si psihic(stiu ca mananc sanatos).:-*

Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 180718)
ceao,nu dispera,e normal,corpul uneori se incapataneaza sa ne faca pe plac si stagneaza crezand ca ne pacaleste si vom renunta la dieta,dar tu trebuie sa mergi inainte,indiferent daca stagnezi o saptamana sau doua,el la un moment dat tot va trebui sa renunte la kg astea,ai putea face un pic mai multa miscare in perioada asta de exp danseaza in plus 20min fata de sportul pe care il practici zilnic,asa ii dai un avant:)),
felicitari pt ambitie si pt ca esti perseverenta>:D<

Aha..deci umbla cu smecherii..las ca maine merg la alergat ..sa vada el cine pe cine:)),la asta chiar nu ma gandisem..ce-i drept sunt istovita ziua si nu prea am timp de sport,adica fac curatenie la greu ca-s genu care nu se aseaza la birou daca nu e aranjat totul in jur...ma joc cu fiicamea,serviciu...si cand ajung mancare..baita..etc etc..si numai in ww prind putin timp mai liber si..tb sa-mi incarc bateriile pt o noua saptamana,sa ma fac frumoasa....am insirat multe,dar nu caut scuze ca mie imi place la nebunie sportul,insa simt ca nu-mi ajunge timpul ca zboara si oricat de organizata as fi....ajung sa alerg seara la 8-9.:-*:-*ms de sfat!

Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 180968)
Forza! Coraggio! Nu mai plange! E normal! Continua cu dieta si se vor vedea si rezultatele!

Ecco x strapparti un sorriso! :-*Bineinteles ca ai reusit!merci loly ,esti o scumpa!!>:D<>:D<

http://dilloconlegif.com/immaginiani...perfection.gif


medeeams 09 mai 2010 21:05:34

re: Jurnalul meu medeeams
 
Meniul de astazi 09.05.2010

09:30 lapte0% dulceata c.,wasa
15:00 ciorba cu peste,peste pe gratar cu mujdei,1mar copt si cioc 85%
(am ajuns tarziu..si pana am pregatit de mancare...)
19:00 mar copt(de data asta cu seminte de susan si mac in interior)si o buc mica de cioc
21:30 peste pe gratar ,mar copt.

Apa plata,ceai de musetel si ceai din plante.


Oau ce s-a decalat orarul meselor...daca nu pregatesc cu o zi inainte...asa mi se intampla.Oricum ma culc f tarziu de felul meu..dar voi incerca sa respect orarul meselor,e mai bine. Maine fac sarmalutele cu urda si ciuperci.poop

medeeams 09 mai 2010 21:06:31

re: Jurnalul meu medeeams
 
Fetelor..acum am obs ca am trecut la statutul de ..sunt una dintre slabute;;);;);;):D si ...culmea e ca ..chiar asa ma simt

LicuriciColorat 09 mai 2010 21:09:26

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 181403)
Fetelor..acum am obs ca am trecut la statutul de ..sunt una dintre slabute;;);;);;):D


poi acum esti o slabuta de'a noastra....bravo>:D<

LoLy 09 mai 2010 21:48:32

re: Jurnalul meu medeeams
 
[QUOTE=medeeams;181403]Fetelor..acum am obs ca am trecut la statutul de ..sunt una dintre slabute;;);;);;):D si ...culmea e ca ..chiar asa ma simt

Felicitari pt noul statut (ai pste 300 msj) <:-P<:-P<:-P

LoLy 09 mai 2010 21:50:06

re: Jurnalul meu medeeams
 
http://digilander.libero.it/iono1/gr...529%2520BN.gif Vizionare placuta! Pe maine! :-*

VAmedeea 09 mai 2010 22:08:11

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 181403)
Fetelor..acum am obs ca am trecut la statutul de ..sunt una dintre slabute;;);;);;):D si ...culmea e ca ..chiar asa ma simt

Super slabuto, te astept acum sa devii cu vechime. Pup si noapte buna!>:D<

medeeams 10 mai 2010 10:08:20

re: Jurnalul meu medeeams
 
Rezultatele

4.05.2010
Bust 91
Talie 70.5(-0,5cm)
burta 83
solduri 97
greutate 62.3kg(-0.5kg)


10.05.2010
bust 91
talie 70.5
burta 83
solduri 96(-1cm)
greutate 62.1kg(-0,2kg)


Azi m-am cantarit pe nemancate si..s-au dus 200g..de fiecare data facusem asa.lunea pe stomacul gol.Ma bucur sincer si pentru atat.Slabescsanatos si..nu cred ca ar fi bine sa slabesc mai mult de 4kg intr-o luna.:DDeci fetelor ..pe 12.05 se face o luna de cand am inceput monti..si aproape am atins targhetul de 4kg>:D<>:D<>:D<>:D<[*4*]
Imagini ataşate http://forum.slabute.ro/attachments/...5-dsc05935.jpg

medeeams 10 mai 2010 14:38:31

re: Jurnalul meu medeeams
 
Azi mi-am permis sa-mi fac calcule: daca slabesc 4kg pe luna..pe 12.07 ,adica dupa 3luni de monti ar trebui sa am 54kg...oau..as fi mai slabuta de cat mi-am propus..ar fi...dar pana atunci visez cu ochii deschisi.
Vazusem ceva frumos ieri(o fusta)..insa nu mi-am cumparat ,cu gandul ca imi voi cumpara dupa ce voi slabi...;;);;);;)
Azi am aflat ca..pusesem in checul cu conopida nu numai tarate..ci tarate amestecata cu faina integrala....insa nu am stiut..o luasem de la mama..si astazi cand am vrut sa pun in sarmale..am obs culoarea.Apoi cred ca ar tb sa mai scot din telina si morcovul din ciorbe si supe,ca eu astea le mananc la greu si..cred ca si ele ma fac sa stagnez asa...
So,iata cateva descoperiri...care cred ca ma fac sa stau la stagnare.Va pup

VAmedeea 10 mai 2010 16:20:50

re: Jurnalul meu medeeams
 
Medeea, pe ala il vazusem, super film. Hai sa iti recomand si eu cateva: p.s.: I love you (2007), Cell211 (2009), Hachiko, a dogs story (2009), Leap year (2010).
Eu azi am incercat sa tin pasul cu forumul si abea am reusit.:D

medeeams 10 mai 2010 20:34:19

re: Jurnalul meu medeeams
 
ms ame pt recomandari..si acela mi-l recomandase cineva...ca din partea mea...>:D<ms

Meniul pe azi 10.05.2010

11:00 lapte 0% wasa si dulceata c.(am luat md cam tarzior...:">)
14:00 sarmalute cu ciuperci si urda, 1 mar copt,1 cub cioc 85%
19:00 2 caise deshidratate
20:40 ciorba cu peste si omleta cu vinete,1 cub cioc 85%


apa plata,ceai musetel si plante.>:D<

medeeams 10 mai 2010 20:37:13

re: Jurnalul meu medeeams
 
Ame voiam sa va intreb ce net aveti acolo in it..sa ma pregatesc ca..fara voi nu pot sta...;;):D:-*

LoLy 10 mai 2010 21:35:58

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 182785)
Ame voiam sa va intreb ce net aveti acolo in it..sa ma pregatesc ca..fara voi nu pot sta...;;):D:-*

Eu am infostrada de la wind sau la ce te referi? :-/

LoLy 10 mai 2010 21:39:25

re: Jurnalul meu medeeams
 
http://diddl.netsons.org/buonanotte/.../bnotte2if.gif

medeeams 10 mai 2010 22:07:14

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 182919)
Eu am infostrada de la wind sau la ce te referi? :-/

da,la asta ma refer..ca am auzit ca sunt divers eoferte..si as vrea una mai avantajoasa si nu foartre restrictionata..adica sa vb intre orele nu stiu care si nu stiu care..
asta cum e?cat costa?
ms>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:11:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO