forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu medeeams (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-medeeams-3557.html)

LicuriciColorat 17 mai 2010 18:30:02

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 189679)
Ms loly !!>:D<

La rapoort:

10.05.2010
bust 91
talie 70.5
burta 83
solduri 96(-1cm)
greutate 62.1kg(-0,2kg)

17.05.2010
bust 91
talie 70
burta 83
solduri 95(-1cm)
greutate 60.9(-1,2kg)

Ce ma bucur...[*3*][*3*][*3*]
Imagini ataşate http://forum.slabute.ro/attachments/...i-dsc06035.jpg




felicitari>:D<
imediat vei fii o slabuta:x

medeeams 17 mai 2010 19:31:23

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 190420)
Alina, felicitari ca ai trecut cu bine peste weekend!!

Si eu am trecut binisor, chiar am facut si sport!! Dar "guess what"?? Azi dimineata, cantarul s-a oprit la 66.2 (am avut un moment de ..delir!!! asa pentru o secundica mica, mica) si apoi, s-a stabilizat linistit la 68.8. Am crezut ca mor cu cantarul in brate!!

uffff...dar nu renunt, chiar nu renunt!! ma duc si eu la jurnalul meu sa scriu meniul!!

pupicei!

Da,vb lui sunshine,nu tb sa te necajesti..la mine era la fel...dupa doua saptamani de stagnare...cand credeam ca nu va misca decat 500g..azi dimi am avut surpeize.Nu ma asteptam.Si nu am renuntat la sare..ca daca as renunta cred ca ar arata si mai putin;so..rabdare,rabdare,gandeste-te ca papi sanatos si..asta e,organismul decide cand sa scada,tb sa se obisnuiasca.
te poop si pune linkul!!

Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 190439)
felicitari>:D<
imediat vei fii o slabuta:x

ms,tu cum esti? stai ca vin in jurnalul tau sa vad:D

aussie_girl 17 mai 2010 20:25:39

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 190537)
Da,vb lui sunshine,nu tb sa te necajesti..la mine era la fel...dupa doua saptamani de stagnare...cand credeam ca nu va misca decat 500g..azi dimi am avut surpeize.Nu ma asteptam.Si nu am renuntat la sare..ca daca as renunta cred ca ar arata si mai putin;so..rabdare,rabdare,gandeste-te ca papi sanatos si..asta e,organismul decide cand sa scada,tb sa se obisnuiasca.
te poop si pune linkul!!


:D


ok, uite aici:
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-plus-738.html

banuiesc ca trebuia altfel..da rnu ma pricep..Sa vedem de functioneaza asa!!:P

medeeams 17 mai 2010 20:31:24

re: Jurnalul meu medeeams
 
L-am gasit inaintea ta!!!:)):))
Vezi ca ti-am lasat un roman acolo de citit!!:-*:-*

aussie_girl 17 mai 2010 20:48:31

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 190674)
L-am gasit inaintea ta!!!:)):))
Vezi ca ti-am lasat un roman acolo de citit!!:-*:-*


am vazut tu..pai eu pana m-am miscat..ca deh ma mai cheama sefu'..mai suna telefonul..(lucrez si eu de nu mai pot!!;) )

Comentariile tale sunt excelente si sunt folositoare.

Iti urez un somn bun si ne vedem pa maine.>:D<:-*

LoLy 17 mai 2010 22:08:42

re: Jurnalul meu medeeams
 
http://www.desicomments.com/dc/21/50679/506791.jpg

Sogni d`oro! :-*

medeeams 18 mai 2010 08:15:55

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 190724)
am vazut tu..pai eu pana m-am miscat..ca deh ma mai cheama sefu'..mai suna telefonul..(lucrez si eu de nu mai pot!!;) )

Comentariile tale sunt excelente si sunt folositoare.

Iti urez un somn bun si ne vedem pa maine.>:D<:-*

A..esti la munca..nu-mi pot imagina ca acolo edim cand la noi e noapte,scuze,e de inteles atunci>:D<>:D<

ce scump e ,loly!!>:D<>:D<

LoLy 18 mai 2010 09:33:34

re: Jurnalul meu medeeams
 
http://www.desicomments.com/dc1/02/76388/76388.gif Poate iti mai insenineaza ziua...pana iese soarele! :-*

medeeams 18 mai 2010 14:11:43

re: Jurnalul meu medeeams
 
ms ca-mi porti de grija loly!:-*:-*:-*

Meniul pe azi 17.05.2010

09:00 1lgt de miere naturala
10:00 1mar si un pahar maare de bors din tarate
13:30 ciorba cu pui de casa si chec cu urda,ceapa verde,castravete si cioc 85%
17:30 1mar
20:00 orez cu sos de rosii c. ,dulceata de mere cu portocale fara fructoza

Apa plata.

aussie_girl 18 mai 2010 18:55:21

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 191595)
ms ca-mi porti de grija loly!:-*:-*:-*

Meniul pe azi 17.05.2010

09:00 1lgt de miere naturala
10:00 1mar si un pahar maare de bors din tarate
13:30 ciorba cu pui de casa si chec cu urda,ceapa verde,castravete si cioc 85%
17:30 1mar
20:00 orez cu sos de rosii c. ,dulceata de mere cu portocale fara fructoza

Apa plata.


Alina, tu esti tare cuminte in ale mancatului!! Serios!

Borsul ala din tarate e foarte sanatos, dar nu iti face rau la burtica?? eu ma tot gandesc ca n-as mai iesi din baie o ora, doua..:) nu stiu..zic si eu..n-am incercat! Oricum nu am aici..asa ca..

Am sesizat ca tu mananci foarte bine la pranz. Am sa copiez si eu de la tine!>:D<:-*

te pupic si o seara buna (de fapt, ca sa fiu sincera tot sper sa apari pe aici sa stam la taclale despre cum naiba sa ma pozitionez si eu cat mai bine pe drumul del bun..:) ca sunt pe "cararea" aia buna..da nu'sh de ce simt ca merg tot pe cate=o margine!!;)

pupicei

medeeams 18 mai 2010 20:31:36

re: Jurnalul meu medeeams
 
ma chinui aussi sa nu gresesc ca sa pot avea rezultateNu..nu am chiar nimic,nimic de la bors...asa e:pranzul meu e copiosChiar asa sa facii!!Hai ca vin la tine lin jurnal sa vad ce faci..stau rau..am o raceala cu frisoane si am luat laptopul in pat si transpir ca...

medeeams 18 mai 2010 20:53:26

re: Jurnalul meu medeeams
 
salve aussi,nu nu am nimic ,nimic de la bors.da ,mananc bine bine la pranz ca sa fie mai lejer peseara..si imi e si mai putin foame asa...Imi pare rau ca nu eram cand ai intrat..stau rau:am si am avut niste frisoooane...raceala.Ti-am scris la tine in j.te imbratisez.

medeeams 18 mai 2010 20:54:09

re: Jurnalul meu medeeams
 

Meniul pe azi 18.05.2010

09:00 cafea decaf,lapte 0% si chifla cu dulceata fara fructoza c.
14:00 ciorba de pui
16:00 niste seminte crude de floarea soarelui
17:00 un mar
20:00 peste cu conopida fierte,putina salata de cruditati si ciorba de peste

Apa si ceai muult.

sunshine 18 mai 2010 21:33:16

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 192107)
salve aussi,nu nu am nimic ,nimic de la bors.da ,mananc bine bine la pranz ca sa fie mai lejer peseara..si imi e si mai putin foame asa...Imi pare rau ca nu eram cand ai intrat..stau rau:am si am avut niste frisoooane...raceala.Ti-am scris la tine in j.te imbratisez.

asa fac si eu medeeam, la pranz de regula iau si felul si felul II. pranzul eu il iau la 3 jumate - 4 chiar si imi tine de foame. in seara asta am dat o in bara un pic, ca dupa cina am mancat ananas si mgdale
cat despre raceala...insanatosire grabnica >:D<
noapte buna!

LoLy 19 mai 2010 08:22:34

re: Jurnalul meu medeeams
 
http://www.floriinbaiamare.ro/flori-...agini/d_86.jpg Insanatosire grabnica! :-*

medeeams 19 mai 2010 13:07:27

re: Jurnalul meu medeeams
 
Sarmana..deja ma simt mai bine azi..sunt putin ametita..si slabita..dar a venit mama in vizita cu supica si cu grija ce mi-o poarta si deja sunt mai bine.Ce m-as face fara ea!!Mama tot mama ramane.Conteaza foarte mult in asemenea situatii:):)>:D<>:D<>:D<
http://www.ilovegif.net/immaginianim...acci/03/02.gif

sunshine 19 mai 2010 14:26:03

re: Jurnalul meu medeeams
 
aaaa ce dor mi-e si mie sa aiba mama grija de mine:) cand eram mica, statea langa mine, imi facea frectie tata cu spirt, si mama imi facea ceai..ce vremuri:) acum sunt racita, ma vindec singura, stau toata ziua in pat si dorm:))
pupicei medeems, ma bucur ca te simti mai bine

LoLy 19 mai 2010 15:41:15

re: Jurnalul meu medeeams
 
[QUOTE=medeeams;192949]Sarmana..deja ma simt mai bine azi..sunt putin ametita..si slabita..dar a venit mama in vizita cu supica si cu grija ce mi-o poarta si deja sunt mai bine.Ce m-as face fara ea!!Mama tot mama ramane.Conteaza foarte mult in asemenea situatii:):)>:D<>:D<

Imi pare bine ca te simti mai bine! EU sunt MAMA! EU treb sa am grija de toata fam,iar de mine are cel de sus :-*

aussie_girl 19 mai 2010 18:26:08

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 192949)
Sarmana..deja ma simt mai bine azi..sunt putin ametita..si slabita..dar a venit mama in vizita cu supica si cu grija ce mi-o poarta si deja sunt mai bine.Ce m-as face fara ea!!Mama tot mama ramane.Conteaza foarte mult in asemenea situatii:):)>:D<>:D<>:D<


Ma bucur mult ca esti mai bine draga mea. Ce bine ca o ai pe mami a ta langa tine!! Inseamna enorm..eu plang..ca a mea e departe..:(:( La fel m-ar "bibili" si pe mine a mea mamica..dar helloooo am eu acum puiuti..deci, gata

Deci, esti pe picioare, totul ok? Cantarul ar trebui sa fi mers in jos:)

sunshine 20 mai 2010 05:44:55

re: Jurnalul meu medeeams
 
neata http://i209.photobucket.com/albums/b...ze/micdej2.jpg


sa ai pofta la MD:)

eu am luat o pe urmele tale:( sunt racita:(( ma doare in gat, si ma simt f obosita

medeeams 20 mai 2010 07:01:03

re: Jurnalul meu medeeams
 
Neata,vad ca esti mai harnicuta decat mine,sper ca nu te-am molipsit.Ia ceva pt gat cat mai repede.

LoLy 20 mai 2010 09:02:39

re: Jurnalul meu medeeams
 
http://orkutluv.com/images/Good%20Mo...0%28217%29.gif Imi pare bine ca esti din nou pe baricade! O zi COLORATA iti doresc! :-*

sunshine 20 mai 2010 14:54:10

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 193757)
Neata,vad ca esti mai harnicuta decat mine,sper ca nu te-am molipsit.Ia ceva pt gat cat mai repede.

pai eu la 6 hopa sus in fiecare zi . dim am luat 3 lingurite miere, si am baut ceai cu multa lamaie

medeeams 20 mai 2010 20:00:22

re: Jurnalul meu medeeams
 
Ms loly.Bravo sun!


Meniul pe azi 20.05.2010

08:00 1lgt miere
09:00 lapte0%wasa
12:00 1mar
14:00 pui la rotisor cu salata de varza ,caise deshidratate
19:30 supa de linte greceasa si putin pui cu varza,cioc 85%

Apa plata cu lamaie,ceai.

Nu mi-a placut defel supa de linte...

medeeams 20 mai 2010 20:08:22

re: Jurnalul meu medeeams
 
Imi pare bine ca te simti mai bine! EU sunt MAMA! EU treb sa am grija de toata fam,iar de mine are cel de sus :-*[/QUOTE]

Asa e loly,de toti are grija cel de sus,asa fac mamele.Eu am fost fata mamei.Mai am 3surori,insa am fost ,mamoasa de mica si m-a simtit".Imi spunea ca atunci cand aveam vreo 4-5 ani ma adormea in patul meu ,in camera cu sora si dimineata ma gasea la picioarele ei.:):)Am o legatura speciala cu mama.Si-apoi..macar o vorba de mi-ar zice si ajunge unde trebuie,ca in rest am un sot de nota 20!!

Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 193302)
Ma bucur mult ca esti mai bine draga mea. Ce bine ca o ai pe mami a ta langa tine!! Inseamna enorm..eu plang..ca a mea e departe..:(:( La fel m-ar "bibili" si pe mine a mea mamica..dar helloooo am eu acum puiuti..deci, gata

Deci, esti pe picioare, totul ok? Cantarul ar trebui sa fi mers in jos:)

Si eu am un pui,dar prinde altfel de la mama...Daaa sunt bine!!Sa speram..nu m-am cantarit,ti-am zis ca ziua mea e lunea si atat.Azi m-am speriat de cum aratau blugii pe mine,stau nu rau,foarte rau ..adunati in fata si lasati la fund ..tre sa investesc in altii noi,pana mai slabesc:D:DVedem luni;);)pup>:D<>:D<

aussie_girl 20 mai 2010 20:26:25

re: Jurnalul meu medeeams
 
ohh Doamneee cand am sa ajung si eu sa spun astfel despre jeansii mei?!?!

Pai, aseara am vrut sa-mi fac poze cu doua din perechile mele preferate de blugi! Fetelor, dezastruuu!!! M-am transpirat exact cum v-am mai spus eu acum cateva mesaje. mai ceva decat daca facem vreo 50 de abdomene!! M-a apucat o sila..ca-mi venea sa ma trantesc!!:(:(

Ma bucur ca te simti bine Alina!! Stii ca am citit ca pana si din raceli ne revenim mai repede daca organismul este hranit sanatos, fara prostii si chemicals.

te pup

sunshine 20 mai 2010 21:40:20

re: Jurnalul meu medeeams
 
lasa aussie ca o sa vina si timpul nostru:D
si eu ma ingrozesc cand vad ca nu ma mai incap pantalonii de anul trecut:( dar cu sport sigur tre sa mai dam jos. ca dieta o tinem deja

LoLy 20 mai 2010 22:07:00

re: Jurnalul meu medeeams
 
Iti doresc sa te bucuri cat mai mult de mama ta.E chiar cum spun italienii:``di mamma c`e ne solo una`` ;)

Referitor la jeansi:bucura-te ca e asa si nu invers :D

LoLy 20 mai 2010 22:54:40

re: Jurnalul meu medeeams
 
http://www.lastellinadelweb.it/Gif%2...anotte-304.gif

LoLy 21 mai 2010 08:40:01

re: Jurnalul meu medeeams
 
http://www.glitter-grafica.com/image...buongiorno.gif

medeeams 21 mai 2010 13:18:35

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 194811)
ohh Doamneee cand am sa ajung si eu sa spun astfel despre jeansii mei?!?!

Pai, aseara am vrut sa-mi fac poze cu doua din perechile mele preferate de blugi! Fetelor, dezastruuu!!! M-am transpirat exact cum v-am mai spus eu acum cateva mesaje. mai ceva decat daca facem vreo 50 de abdomene!! M-a apucat o sila..ca-mi venea sa ma trantesc!!:(:(

Ma bucur ca te simti bine Alina!! Stii ca am citit ca pana si din raceli ne revenim mai repede daca organismul este hranit sanatos, fara prostii si chemicals.

te pup

Nici eu nu credeam cand am inceput dieta,mai ai putintica rabdare ,aussi,putintica si vei vedea!!Tb doar sa ne expui meniul,ca sport faci.:-*:-*Da,eu speram sa nu mai racesc deloc deloc cu un resgim mai sanatos,dar cred ca e doar o chestiune de timp pana asimileaza..ce mai..am doar 6sapt..ii cer prea multe.Oricum s-a descurcat fantastic(organismul) pt ca de obicei..cand imi crestea temperatura nu se oprea decat la 39-40 (din cauza amigdalitelor)si intram in panica si nu-mi trecea decat daca luam antiobiotic,nu antitermice.Acum am zis nu antibioticelor si m-am limitat la paracetamol si aspirina,plus ca am avut 38 cel mai mult,So...>:D<>:D<

Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 194953)
Iti doresc sa te bucuri cat mai mult de mama ta.E chiar cum spun italienii:``di mamma c`e ne solo una`` ;)

Referitor la jeansi:bucura-te ca e asa si nu invers :D

Multumesc,adevarata vorba!:)Daaaa,mai spui#:-s#:-ste imbratisez

Adella 21 mai 2010 17:22:11

re: Jurnalul meu medeeams
 
Buna Medeea:)
Pupici si un weekend minunat!

sunshine 21 mai 2010 17:48:48

re: Jurnalul meu medeeams
 
medeeams ce ai facut sa scapi de raceala?:((
eu am o stare naspa rau..incep sa fac temperatura, si ma doare in gat, ma doare capul

aussie_girl 21 mai 2010 18:45:08

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 195530)
Nici eu nu credeam cand am inceput dieta,mai ai putintica rabdare ,aussi,putintica si vei vedea!!Tb doar sa ne expui meniul,ca sport faci.:-*:-*


da..si eu sper..dealtfel, uimitor dar sunt chiar plina de speranta:). Am inceput sa ma si "vizualizez" slabutica si sprintara!!:):) Asta e bine pentru ca ideea ma tine departe de tentatii.

Pe unde umbli tu medeeams????? vineri seara..huh?! petreceri..dans?:)

medeeams 21 mai 2010 19:57:47

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 195766)
Buna Medeea:)
Pupici si un weekend minunat!

Buna ,ms adela si tie la fel!!>:D<

Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 195797)
medeeams ce ai facut sa scapi de raceala?:((
eu am o stare naspa rau..incep sa fac temperatura, si ma doare in gat, ma doare capul

Pai am luat miere pe stomacul gol,ceaiuri la greu ca avea frisoane si asa ma incalzeam,bai cu sare la picioare,baie calda in cada si frectie cu carmol(te incalzeste)si o zi am luat 2 paracetamoale ca sa scada febra si o zi 2 aspirine.Pt gat am luat hexoraleten,cu ala imi trece gatul si tantum verde spray.cam atat..sper sa-ti fie de ajutor ceva.
Uite azi l-am sunat pe nenea cu albinutele,povesteam zilele tyrecute de el sa-l intreb despre picaturile de propolis si el a spus ca propolisul tb luat pe paine sau pe un biscuite pt ca trece direct in sange si e asimilat mai bine si nu pe zahar ca ,zaharul e toxic:D..asa a zis..stie el ce stie...(adica stie si el) si ca nu e un antibiotic ci o multitudine de antibiotice naturale si sa fac o cura de 1luna de zile.incearca si ru,eu merg duminica sa-mi iau de la el propolisul.pup si ai grija de tine>:D<

Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 195870)
da..si eu sper..dealtfel, uimitor dar sunt chiar plina de speranta:). Am inceput sa ma si "vizualizez" slabutica si sprintara!!:):) Asta e bine pentru ca ideea ma tine departe de tentatii.

Pe unde umbli tu medeeams????? vineri seara..huh?! petreceri..dans?:)

As vrea eu...nici gand .lamine petrecerile pica destul de rar:DAcasa cu cea mica...:)

medeeams 21 mai 2010 19:58:44

re: Jurnalul meu medeeams
 
Meniul pe astazi:21.05.2010

08:00 1lgt miere naturala
09:30 lapte0%,wasa,dulceata
13:10 ciorba cu peste,peste cu legume la cuptor,caise desh,cioc 85%
17:00 1mar,3caise desh
19:40 peste pane (ou cu faina de soia)la cuptor cu usturoi si "mamaliguta "din faina de soia(nu am avut naut..dar a mers combinatia,cioc 85%


Apa plata,ceai.
Azi am facut 30min de walking.

aussie_girl 21 mai 2010 21:52:59

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 195936)
As vrea eu...nici gand .lamine petrecerile pica destul de rar:DAcasa cu cea mica...:)


cati ani are printesa ta??

la mine petrecerile pica mai des!!;)

somnic usor!!

medeeams 22 mai 2010 07:59:21

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 196079)
cati ani are printesa ta??

la mine petrecerile pica mai des!!;)

somnic usor!!

Neata.face 3 pe 18 iunie,a ta?

http://media.picfor.me/00167AE3/Good...orno_large.jpgHave a great Sunday!

LoLy 22 mai 2010 08:42:15

re: Jurnalul meu medeeams
 
Week end placut!

http://i92.photobucket.com/albums/l2...end-flower.gif

aussie_girl 22 mai 2010 22:15:57

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 196208)
Neata.face 3 pe 18 iunie,a ta?

http://media.picfor.me/00167AE3/Good...orno_large.jpgHave a great Sunday!


hehe..medeeams..eu am fost intr-o graba nebuna..ma indragostii de sot..asa imediat ce terminai liceu' si sarii in facultate..si zdrang am facut printesa mea!! si uite-asa...anul asta pe 30 august, fata mea implineste 17 ani...si uneori prin casa ma striga: "big sis"..:);)


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:05:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO