forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu Pissy (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-pissy-9799.html)

Pissy 25 iul 2011 21:26:38

Gata!
 
Am introdus şi cina şi tare puţinul sport pe care l-am făcut azi şi în sfârşit am un meniu complet. Am mâncat astăzi 1100şi ceva de calorii(spar că e bine),1250ml apă şi după dieta cu puncte am mâncat 24. Voi continua cu 24 de puncte cam o săptămână,iar apoi voi trece la 22 de puncte.;)
Seara am mâncat o omletă din 2 ouă şi o felie şi umătate de pâine albă cu o lingură de unt. Acum sunt cam multe grăsimi,dar măcar nu am mai mâncat atâta pâine:)

Pissy 25 iul 2011 21:32:05

...
 
[QUOTE=Georgii;735913]Buna si scuze pentru raspuns intarziat:">.
Deci nu imi vine sa cred cum nu puteti manca dimineata..cand eu ma trezesc cu foamea'n cap:))..Nu merg cu carne din cate stiu..merg cu legume verzi:P.Da,tin WW dar nu am mai pus la profil pentru ca imi calculez punctele pt mine:D.Si atkins..am luat doar principiile de la el..desi mai incalc.Principiul Atkins:low-carb:.Are o etapa de pregatire de 2 sapt ..dupa incepe dieta in sine..ma rog..se gasesc detalii la diete:x.

Si ma bucur extrem de mult ca amandoua tinem WW.>:D
Nu e chiar aşa întârziat răspunsul. E şi vorba:Mai bine mai târziu decât niciodată.
Nu ai idee cât mă bucur că îmi citeşte şi mie cineva jurnalul,că mă susţine cineva. Îţi mulţumesc foarte mult că vrei să fii prietena mea .>:D< Mai vorbim.

Georgii 25 iul 2011 21:39:21

Re: ...
 
[QUOTE=Pissy;736017]
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 735913)
Buna si scuze pentru raspuns intarziat:">.
Deci nu imi vine sa cred cum nu puteti manca dimineata..cand eu ma trezesc cu foamea'n cap:))..Nu merg cu carne din cate stiu..merg cu legume verzi:P.Da,tin WW dar nu am mai pus la profil pentru ca imi calculez punctele pt mine:D.Si atkins..am luat doar principiile de la el..desi mai incalc.Principiul Atkins:low-carb:.Are o etapa de pregatire de 2 sapt ..dupa incepe dieta in sine..ma rog..se gasesc detalii la diete:x.

Si ma bucur extrem de mult ca amandoua tinem WW.>:D
Nu e chiar aşa întârziat răspunsul. E şi vorba:Mai bine mai târziu decât niciodată.
Nu ai idee cât mă bucur că îmi citeşte şi mie cineva jurnalul,că mă susţine cineva. Îţi mulţumesc foarte mult că vrei să fii prietena mea .>:D< Mai vorbim.


da,asa e :P.ee pai daca te bucuri asa de mult ,voi veni in fiecare zi pe la tineb-).pe maine:-*.

Pissy 26 iul 2011 10:14:13

Hmm...
 
Astăzi am adăugat un aliment în calculator.#:-sA durat ceva vreme.
Dar trbuia,căci nu-l găseam defel. Căutam iaurt şi găseam budincă:-s. Nu ştiu cum de se poate aşa ceva.
Oricum... Încep să mă obişnuiesc cu site-ul. ;;)

Pissy 26 iul 2011 10:23:23

Uuuf!
 
Dar nu am slăbit niciun gram până acum. Dar...nu mă las! Am reuşit odată să ajung la 47 de kilograme,aşa că voi putea din nou! Trebuie!
Azi am făcut 45 de minute de dans,adică destul cât să pot mânca cu 2 puncte mai mult.:P
Pe seară am de gând să fac nişte abdomene. Sper să mă ţin de cuvânt. Chiar şi 10 abdomene vor fi un succes,dacă voi avea chef să le fac.:)
(La cât de leneşă sunt...:)))
Slăbit fără sport nu se poate!>:D<

Slabuta 26 iul 2011 10:38:56

Re: Hmm...
 
Citat:

Anterior postat de Pissy (Post 736421)
Astăzi am adăugat un aliment în calculator.#:-sA durat ceva vreme.
Dar trbuia,căci nu-l găseam defel. Căutam iaurt şi găseam budincă:-s. Nu ştiu cum de se poate aşa ceva.
Oricum... Încep să mă obişnuiesc cu site-ul. ;;)

In titlul alimentului pe care l-ai adaugat trebuie specificata marca produsului, altfel nu il va mai putea folosi nimeni si in consecinta va fi sters.

Daca in titlul "budincii" exista cuvantul iaurt, e logic sa fie gasit.

Formularul de adaugare aliment este cat se poate de simplu si cu toate explicatiile si exemplele de rigoare, trebuie doar sa fii atenta. Toate informatiile care trebuie sa le treci acolo, le gasesti pe eticheta produsului.

Exista si un subiect in care am explicat cum se face adaugarea:
http://forum.slabute.ro/sfaturi-calc...orii-3048.html

Geanynna 26 iul 2011 10:56:43

Re: Jurnalul meu Pissy
 
draga pisicutza ... multumesc frumos pentru vorbele frumoase si pentru incurajare !!!! :-*:x va voi tine la curent cu evolutia dietei, sper sa funcioneze, deoarece am hotarat sa renunt la toate alimentele nocive pt silueta .... sper sa ne mai auzim pe aici si iti doresc si tie doar reusite in privinta siluetei ;) ( si si in alte "domenii " :D )
:-*

Pissy 26 iul 2011 11:10:50

Re: Jurnalul meu Pissy
 
Citat:

Anterior postat de Geanynna (Post 736488)
draga pisicutza ... multumesc frumos pentru vorbele frumoase si pentru incurajare !!!! :-*:x va voi tine la curent cu evolutia dietei, sper sa funcioneze, deoarece am hotarat sa renunt la toate alimentele nocive pt silueta .... sper sa ne mai auzim pe aici si iti doresc si tie doar reusite in privinta siluetei ;) ( si si in alte "domenii " :D )
:-*

Mulţumesc!>:D<

Pissy 26 iul 2011 11:17:31

Re: Hmm...
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 736463)

In titlul alimentului pe care l-ai adaugat trebuie specificata marca produsului, altfel nu il va mai putea folosi nimeni si in consecinta va fi sters.

Daca in titlul "budincii" exista cuvantul iaurt, e logic sa fie gasit.

Formularul de adaugare aliment este cat se poate de simplu si cu toate explicatiile si exemplele de rigoare, trebuie doar sa fii atenta. Toate informatiile care trebuie sa le treci acolo, le gasesti pe eticheta produsului.

Exista si un subiect in care am explicat cum se face adaugarea:
http://forum.slabute.ro/sfaturi-calc...orii-3048.html

Mai pot modifica acum ceva? Sau va trebui să-l adaug din nou?

Slabuta 26 iul 2011 11:18:41

Re: Hmm...
 
Citat:

Anterior postat de Pissy (Post 736523)
Mai pot modifica acum ceva? Sau va trebui să-l adaug din nou?

Ba da, il poti modifica, nu trebuie unul nou. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:46:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO