forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu Vty16 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-vty16-8529.html)

Roxii 12 mar 2011 22:58:18

Re: Jurnalul meu Vty16
 
Citat:

Anterior postat de Vty16 (Post 568151)
azi la micul dejun am servit 2-3 linguri de fasole batuta cu salata [rosii,castraveti,ceapa si masline]. ca desert am mancat o portocala.
la cina [pe la 4] am mancat 4 sarmale din legume si cateva bucati de soia cu castraveti murati. ca desert am mancat placinta de dovleac slab indulcita [ 2 bucati]
cam mult:((

Nu serios acum..dar cand ai de gand sa asculti si de sfaturile noastre?Intelege ca pranzul trebuie sa existe si el.Plus ca cina ai luat`o prea devreme...Si nu`i capat de tzara cu placinta aia:PMaine esti cuminte si recuperezi tu prin sport;;)

dr jekil 13 mar 2011 10:17:51

Re: Azi
 
Citat:

Anterior postat de Vty16 (Post 568151)
azi la micul dejun am servit 2-3 linguri de fasole batuta cu salata [rosii,castraveti,ceapa si masline]. ca desert am mancat o portocala.
la cina [pe la 4] am mancat 4 sarmale din legume si cateva bucati de soia cu castraveti murati. ca desert am mancat placinta de dovleac slab indulcita [ 2 bucati]
cam mult:((

Care mult..ca mie nu mi se pare deloc mult..E chiar putin!(exceptand placinta)

Vty16 13 mar 2011 10:56:27

Re: Jurnalul meu Vty16
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 568414)


Nu serios acum..dar cand ai de gand sa asculti si de sfaturile noastre?Intelege ca pranzul trebuie sa existe si el.Plus ca cina ai luat`o prea devreme...Si nu`i capat de tzara cu placinta aia:PMaine esti cuminte si recuperezi tu prin sport;;)

roxy am incercat sa includ pranzul insa nu pot:-|
eu de cand ma stiu mananc de 2 ori pe zi. adica asa se mananca in familie si iti dai seama ca nici sa ma fortez nu pot.
pranzul imi e ceva imposibil pentru un moment.sunt constienta ca el trebuie sa existe.

Vty16 13 mar 2011 10:58:04

Re: Azi
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 568642)
Care mult..ca mie nu mi se pare deloc mult..E chiar putin!(exceptand placinta)

wow:|
mie mi se parea ca am mancat cat o vacuta:">
si asta pentru ca ma simteam prea plina:|

Roxii 13 mar 2011 10:58:45

Re: Jurnalul meu Vty16
 
Citat:

Anterior postat de Vty16 (Post 568680)
roxy am incercat sa includ pranzul insa nu pot:-|
eu de cand ma stiu mananc de 2 ori pe zi. adica asa se mananca in familie si iti dai seama ca nici sa ma fortez nu pot.
pranzul imi e ceva imposibil pentru un moment.sunt constienta ca el trebuie sa existe.

Nu exista nu pot ci NU VREAU!Eu inainte mancam o singura data pe zi,deci iti dai seama ca mi`a fost greu sa trec de la una la 5 mese pe zi...dar am reusit..asa ca daca eu am reusit poti si tu.Crede`ma,ca eu nu`ti vreau raul spunandu`ti toate astea,ci din contra;)

Vty16 13 mar 2011 17:19:07

Re: Jurnalul meu Vty16
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 568684)


Nu exista nu pot ci NU VREAU!Eu inainte mancam o singura data pe zi,deci iti dai seama ca mi`a fost greu sa trec de la una la 5 mese pe zi...dar am reusit..asa ca daca eu am reusit poti si tu.Crede`ma,ca eu nu`ti vreau raul spunandu`ti toate astea,ci din contra;)

stiu ca nu imi vrei raul.
esti o persoana minunata roxy:*
azi am luat pranzul:D
acum urmeaza cina:)

Roxii 13 mar 2011 21:38:21

Re: Jurnalul meu Vty16
 
Citat:

Anterior postat de Vty16 (Post 569094)
stiu ca nu imi vrei raul.
esti o persoana minunata roxy:*
azi am luat pranzul:D
acum urmeaza cina:)

Hello!>:D<Ma bucur ca te`ai hotarat sa ma asculti;;)

Ia prezinta`ne meniul tau de azi,sa vedem ce ai papat;;)Hai ca usor usor avansezi;;)>:D<Nu`i nimic,nimeni nu s`a nascut invatat;)>:D<

Vty16 14 mar 2011 09:02:16

Re: Jurnalul meu Vty16
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 569463)


Hello!>:D<Ma bucur ca te`ai hotarat sa ma asculti;;)

Ia prezinta`ne meniul tau de azi,sa vedem ce ai papat;;)Hai ca usor usor avansezi;;)>:D<Nu`i nimic,nimeni nu s`a nascut invatat;)>:D<

pai la micul dejun am mancat niste bucati de soia cu castraveti in otet si am servit apoi niste ananas.
la pranz am mancat sarmalute de legume si o bucata de placinta iar la cina ciorba de varza si apoi 2 biscuiti digestivi.
Aseara am baut si 2 cani de ceai verde.
in schimb m-am cantarit si nu s-a schimbat nimic in greutatea mea:(

Roxii 14 mar 2011 12:46:47

Re: Jurnalul meu Vty16
 
Citat:

Anterior postat de Vty16 (Post 569765)
pai la micul dejun am mancat niste bucati de soia cu castraveti in otet si am servit apoi niste ananas.
la pranz am mancat sarmalute de legume si o bucata de placinta iar la cina ciorba de varza si apoi 2 biscuiti digestivi.
Aseara am baut si 2 cani de ceai verde.
in schimb m-am cantarit si nu s-a schimbat nimic in greutatea mea:(

Hai ca imi place meniul tau cu exceptia placintei aleia:DSi as mai avea o mentiune...ananasul,placinta si biscuitii ar trebui mancati ca si gustari,la cel putin 1 ora de la masa.Sport ai facut saptamana asta?Sa stii ca in post se poate sa slabesti mai greu avand in vedere nr mare de carbohidrati ingerati.Daca nu faci nici sport...:-s

Vty16 14 mar 2011 18:56:39

Re: Jurnalul meu Vty16
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 570116)


Hai ca imi place meniul tau cu exceptia placintei aleia:DSi as mai avea o mentiune...ananasul,placinta si biscuitii ar trebui mancati ca si gustari,la cel putin 1 ora de la masa.Sport ai facut saptamana asta?Sa stii ca in post se poate sa slabesti mai greu avand in vedere nr mare de carbohidrati ingerati.Daca nu faci nici sport...:-s

sport am facut cu exceptia weekendului. sambata am avut treaba [am facut mancare,curatenie,am sapat prin gradina] iar duminica am profitat de timpul frumos si am iesit la plimbare.
in timpul saptamanii am facut in total cam 500--550 de abdomene, 2 ore la bicicleta, 3 ore de mers pe jos si ceva gimnastica ca sa imi modelez corpul. oricum nu se vede niciun rezultat si da in post se slabeste mai greu. anul trecut in post m-am ingrasat in jur de 3 kg. ma simt dezamagita de faptul ca nu se vede nicio diferenta dar am o ambitie sa merg mai departe si tu esti modelul meu pentru ca ai slabit frumos.


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:53:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO