forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Paulei (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-paulei-2694.html)

paulla 27 feb 2010 06:42:07

Re: Jurnalul Paulei
 
:) Atunci cand am plecat nu m-am gandit ce las in urma pentru ca nu aveam termen de comparatie :)
Acum dupa ce am termen de comparatie mandra mi-s de unde sunt si ma intorc cu drag ori de cate ori am timp ACASA :) si acolo e coltul meu de rai.
Dar microbul Bucurestiului mi-a intrat in sange :). Mi-am construit viata aici pas cu pas, o retea de prieteni, de cunostinte :) de lucruri si locuri care-mi plac. Treaba multa :) avand in vedere ca atunci cand am venit in Bucuresti eram doar eu cu mine.

Am avut pe la 19-20 de ani un iubit in Deva, faceam saptamanal naveta :) ce-mi placea Deva.... eram indragostita de oras, si de iubit, eram decisa sa ma marit cu el :) spre amaraciunea parintilor mei care nu stiau ce sa faca sa ma convinga sa mai astept ... Ei atunci m-am vindecat. Acum :) nu stiu ce sa-mi mai spuna parintii ca sa ma marit :))) se invarte roata.

paulla 27 feb 2010 06:46:45

Re: Jurnalul Paulei
 
Mailin, eu cred ca miscarea de la sala e suficienta. Poti considera ca ai facut clar.
Acum, no :) daca atunci cand vi acasa mai ai pofta de inca o tura, si daca nu te poti abtine :) fa... si JM :P
Pup

anes 27 feb 2010 08:37:29

Re: Jurnalul Paulei
 
Citat:

Anterior postat de paulla (Post 100274)
:) Atunci cand am plecat nu m-am gandit ce las in urma pentru ca nu aveam termen de comparatie :)
Acum dupa ce am termen de comparatie mandra mi-s de unde sunt si ma intorc cu drag ori de cate ori am timp ACASA :) si acolo e coltul meu de rai.
Dar microbul Bucurestiului mi-a intrat in sange :). Mi-am construit viata aici pas cu pas, o retea de prieteni, de cunostinte :) de lucruri si locuri care-mi plac. Treaba multa :) avand in vedere ca atunci cand am venit in Bucuresti eram doar eu cu mine.

Am avut pe la 19-20 de ani un iubit in Deva, faceam saptamanal naveta :) ce-mi placea Deva.... eram indragostita de oras, si de iubit, eram decisa sa ma marit cu el :) spre amaraciunea parintilor mei care nu stiau ce sa faca sa ma convinga sa mai astept ... Ei atunci m-am vindecat. Acum :) nu stiu ce sa-mi mai spuna parintii ca sa ma marit :))) se invarte roata.

cunosc sentimentul cu microbul, in cazul mei microbul Timisoarii m-a infestat. mi-au placut inca din copilarie cand veneam aici, cladirile, parcurile, bega, podurile ... bineinteles scarile rulante din magazinul universal si mi-au aratat parintii complexul studentesc (mergeam pe la verii mei sa le ducem pachet) si-mi spunea tata:"vezi aici stau copiii care au invatat acasa bine!" wauuuu "da, si stau singuri!" aveam cam 6-7 ani si stiam ca voi sta si eu acolo :) ... dar zic cu mandrie ca-s ardeleanca!

straja am descoperit-o acum 8 ani ... si mi-e tare dor de acea straja de atunci! linisteste-ti parintii, vine si vremea maritatului! :)

paulla 27 feb 2010 08:44:49

Re: Jurnalul Paulei
 
:))) Asa le zic si eu ... ca maritatul nu e rezolvarea tuturor problemelor.
Si eu mi-am dorit Tm, acolo am vrut sa merg, dar dragostea m-a adus in Bucuresti :) si uite asa, el a disparut, noutatea vietii ne-a socat pe amandoi si dupa 8 ani am luat-o pe drumuri diferite, dar Bucurestiul a ramas.
Cat e el de viciat, de aglomerat, de nebun :) m-am indragostit de orasul asta, a fost o provocare pentru mine sa invat sa ma descurc aici. Era si o varsta foarte buna pentru schimbari majore, aveam 26 de ani. Acum invita-ma sa mai fac o schimbare :) ca am sa ma uit chioras ... gata, imi construiesc stabilitate.
Sincer unul dintre avantajele pe care le-am descoperit in prima zi in Bucuresti este anonimatul pe care ti-l ofera :) venind dintr-un oras mic unde cunosteam istoria a unei mari majoritati de oameni, si unde la o iesire pana la piata te intalneai cu colegi, profesori, parinti, vecini etc ... inevitabil. Nu zic ca nu-mi e dor sa ies din casa sa recunosc oamenii, sa ma simt intr-un mediu familiar dar nu foarte des.

anes 27 feb 2010 09:09:19

Re: Jurnalul Paulei
 
da! acest avantaj exista si in tm.
in cazul meu e f simplu, datorita mie s-a stramutat toata familia aici:D. a revenit mama, dupa ce a plecat cu 30 de ani in urma, iar mai apoi si fratele meu. merg cu mare drag la deva .... imi place mult, dar nici eu nu-mi pot imagina viata acolo.

anes 27 feb 2010 09:28:47

Re: Jurnalul Paulei
 
paullllllllllllllla! heeeeelp! de ce nu pot vedea filmul?!!!!!!?! se deschide, merge 1 secunda si gata!

paulla 27 feb 2010 09:34:11

Re: Jurnalul Paulei
 
Trebuie sa fug acum :( am un contract de facut.
Am sa revin dupa masa si am sa verific si am sa vad ce pot face.
Pup

anes 27 feb 2010 09:45:01

Re: Jurnalul Paulei
 
sa ai spor la lucru paulla!:-*

paulla 01 mar 2010 08:13:35

Re: Jurnalul Paulei
 
Azi e a 5-a zi de JM, nu se vede nimic la cantar :) e neschimbat, dar nu-i nimic, in talie cm arata 100 cm. Deci un minus 3 cm :) o fi ceva, un inceput.
Ieri am primit cadou o bluzita eleganta neagra care tzipa pe mine, si inca una alba care tzipa si mai tare. Nu renunt la ele, odata si odata o sa le port, sper ca va fi cat mai curand.
Mai sunt 11 zile pana la intalnirea cu fetele si sunt hotarata sa nu ma las :)
Pana la ultima picatura de sudoare :)
Sper sa revin cu vesti bune....

mvthebest 01 mar 2010 08:22:01

Re: Jurnalul Paulei
 
http://ecards.alege.net:81/8/La_Mult..._Martisor3.jpg


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:58:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO