forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-slabutelor-motivate-vrem-deci-putem-9987.html)

Prapadeala 29 sep 2011 08:36:56

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 804823)
am revenit.....mai sunteti cineva in casuta sau inca nu?:-/:P


Sunt eu pe aici... am ajuns la servici si acum incerc sa ma trezesc ca sa fac si niste treaba.

marinuta 29 sep 2011 08:38:11

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
vad ca nu ai raspuns la noi in casuta, tu faci sport? si cite minute pe zi?:)

Prapadeala 29 sep 2011 08:47:36

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 804834)
vad ca nu ai raspuns la noi in casuta, tu faci sport? si cite minute pe zi?:)


Pana ieri am facut - cam 30 de minute de cardio pentru ca si rezistenta mea e scazuta. Ieri am plecat foarte tarziu de la servici si nu am mai reusit sa fac sport.

Azi sper sa fac un program de 40 de minute de Turbo Jam

marinuta 29 sep 2011 08:53:11

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
aha,,,,,,pe zi cite calorii maninci?;)

Prapadeala 29 sep 2011 12:23:36

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 804847)
aha,,,,,,pe zi cite calorii maninci?;)


M-am tinut momentan pe la 1100 -1200 ...procesul de slabire e greoi, dar nu ma grabesc...daca reusesc 2 kg/luna, e perfect pentru ca pana in martie as reusi sa ajung la greutatea visata.

Georgii 29 sep 2011 12:55:14

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Hello gagicile .:P
Ce faceti azi?b-)

marinuta 29 sep 2011 16:26:28

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
salutare am papat de 1281 calorii cam mul zic eu dar deseara dac numai decit 2 h de sport, la prinz micuta nu a dormit:(( dar pe la 10 o pun la somnic si apoi ma bag la sport

Geanynna 30 sep 2011 07:47:05

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
http://images.notfallingapart.multip...nmid=110615903

marinuta 30 sep 2011 10:01:38

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
neata Geanyna ce faci? ieri mi-am propus sa dac 2 h de sport dar micuta ziua nici un ochi nu a inchis si seara pe la 22.45 a adormit si am facut 30. min de cardio+20 min de bici, e putin sport facut asai? si am papat de 1281 calorii:P

Geanynna 30 sep 2011 10:25:56

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 805882)
neata Geanyna ce faci? ieri mi-am propus sa dac 2 h de sport dar micuta ziua nici un ochi nu a inchis si seara pe la 22.45 a adormit si am facut 30. min de cardio+20 min de bici, e putin sport facut asai? si am papat de 1281 calorii:P

Poi e o ora aproape!
Decat sa nu fi facut nimic, eu zic ca este bine, foarte bine!
Macar te mentii pe pozitii;)

marinuta 30 sep 2011 10:42:40

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
da dar am papat de 1281 calorii si azi cu deasila pe micuta o pun la somnic si voi face cardio 60 min si bici 30 sau 45 min depinde cum voi reusi:P

mkarina 30 sep 2011 20:21:46

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
hei! am mare nevoie de un sfat...in seara asta iar am mancat o chifla jumate de paine...problema e ca vin de la meditatie..(dupa 4 ore de meditatie la matematica de ex azi) dupa liceu...si pe la 8 jumate seara simt nevoia sa mananc paine..si mananc a prostie asa paine:| si nu ma pot controla..ce pot face? problema e ca atunci cand vin de la meditatie vin fr fr obosita dupa un efort intelectual fr mare..si ma ia tremuratu..desi sunt fr fr gros imbracata eu am extremitatile extraordinar de reci(din cauza hipoglicemiei..)...si ma iau frigurile si ma infig in paine in momentul ala...nu reusesc sa ma controlez...si e a 2.a seara cand fac asa deja:| dar organismul meu cere intruna paine...numai la paine ma gandesc toata ziua..

simocasandra 01 oct 2011 14:58:19

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
buna fetelor cmf? eu vam promis k trec zilnic pe la voi si k ma apuc de sport mie rusine sa va spun dar na fost asa sport nam mai facut decand a inceput sc am mai slabit cateva sute de grame vineri find zi de tiket aveam 66.4kg....sper dak pana in decembrie nu scap de 6 kg macar de 3 ca sa nu mai fiu supraponderata ....:)mia fost dor de voi si am intrat sa va salut:*>:D<

marinuta 01 oct 2011 20:57:57

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
ce fac fetele ? am trecut pe 5 min sa va salut ce ati papt azi? ati facut sport? am papat de 1004 calorii si am facut cardio 1 h si apoi voi face cardio inca 30 min+30 min de bici ced....:))

Monica17 02 oct 2011 11:16:58

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Bunaaa! Ce fac fetele? :x

Prapadeala 02 oct 2011 11:20:53

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de Monica17 (Post 807122)
Bunaaa! Ce fac fetele? :x


Buna!

Eu am fost la aerobic (pentru prima data) si acum ma duc la dus - sala este peste drum de apartamentul meu. Am fost la Fit Aerobic si simt ca voi face o febra musculara de zile mari :(

Tu ce faci?

Monica17 02 oct 2011 14:21:24

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 807125)



Buna!

Eu am fost la aerobic (pentru prima data) si acum ma duc la dus - sala este peste drum de apartamentul meu. Am fost la Fit Aerobic si simt ca voi face o febra musculara de zile mari :(

Tu ce faci?

Mi-au spus si mie alte fete ca o aspirina si un dush ajuta cu siguranta atunci cand e vorba de febra musculara :-*. Cum ti s-a parut la prima sedinta de aerobic? Eu ma pregatesc sa ies putin :D. Te pup :-*

bogzalacra 02 oct 2011 14:26:46

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 806937)
ce fac fetele ? am trecut pe 5 min sa va salut ce ati papt azi? ati facut sport? am papat de 1004 calorii si am facut cardio 1 h si apoi voi face cardio inca 30 min+30 min de bici ced....:))

Nu stiu cum reusesti 1 h cardio ca eu fac 10 min si sunt terminata.Felicitari! Ma duc sa mai fac si eu 10 min ca mi-e rusine cu mine.x-(

Monica17 02 oct 2011 21:33:06

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de bogzalacra (Post 807205)
Nu stiu cum reusesti 1 h cardio ca eu fac 10 min si sunt terminata.Felicitari! Ma duc sa mai fac si eu 10 min ca mi-e rusine cu mine.x-(

Daca o sa faci zilnic o sa reusesti sa rezisti mai mult! >:D<

Monica17 03 oct 2011 09:41:27

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Buna dimineata! Nu e nimeni pe aici?

marinuta 03 oct 2011 13:51:20

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Buna ce fac fetele?>:D<

Cintya 03 oct 2011 15:33:11

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru. Nu stiu ce sa mai fac :( Fac sport de 6 ori pe saptamana. De 3 ori pe saptamana fac cate o ora de sport si de 3 ori cate 2 ore. Fac aerobic si zumba. Cu toate acestea nu slabesc nici un gram. Oscilez intre 82.5 si 83.5 de la o zi la alta. Nu stiu ce se intampla cu mine, incerc sa mananc dietetic, am avut si scapari sau zile in care am mancat mai mult, dar nu au fost multe. In general dupa antrenamentul de 2 ore mi se face pofta de dulciuri si mananc ciocolata amaruie. Nu intotdeauna, cred ca se intampla o data sau de 2 ori pe saptamana.

In perioadele in care nu am facut atat de mult sport, am slabit destul de usor. E posibil sa fie sportul de vina? Mi se pare aberant.. tocmai d`aia va cer si voua parerea. Care credeti ca este cauza?

marinuta 03 oct 2011 16:22:58

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
pai nu te cintari in fiecare zi, cintarestete odata pe saptamina oscilez asa deoarece te cintaresti in fiecare zi si muschii cintaresc ceva, nu? cintareste-te 1 pe saptamina si vei vedea cum slabesti

azra 04 oct 2011 06:38:16

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
neata
ce mai faceti?
desi nu am mai scris pe aici v-am urmarit zilnic,de cand sunt cu rina am slabit un kg,iar sportul...merge si el dar mai incet:(ca am fost racita si nu m-am ridicat din pat cateva zile.
o zi superba va doresc
http://i.mynicespace.com/932/93204.gif

marinuta 04 oct 2011 07:29:47

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
neata azra, sper ca te-ai insanatosit:D, 1 kg pe saptamina ai slabit[*2*]?Eu 1 saptamina nu mam cintarit, dar pina pe 11 nu ma cintaresc sa vd ce surpriza ma asteapta......mor de curiozitate mam masurat doar la aripioare la picioare aveam 51 cm acum am 49, sper sa am macar 47.5 kg^:)^

azra 04 oct 2011 07:45:55

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 808825)
neata azra, sper ca te-ai insanatosit:D, 1 kg pe saptamina ai slabit[*2*]?Eu 1 saptamina nu mam cintarit, dar pina pe 11 nu ma cintaresc sa vd ce surpriza ma asteapta......mor de curiozitate mam masurat doar la aripioare la picioare aveam 51 cm acum am 49, sper sa am macar 47.5 kg^:)^

la cat de mult sport faci eu cred ca o sa ajungi cat de curand la mentinere:)

marinuta 04 oct 2011 07:54:42

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
pe zi fac 1 h de cardio si 1 de bici, ieri am facut numai 1 de bici si seara am chefuit in piine si salam si mi-am zis gata Fata:))

azra 04 oct 2011 08:01:41

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 808845)
pe zi fac 1 h de cardio si 1 de bici, ieri am facut numai 1 de bici si seara am chefuit in piine si salam si mi-am zis gata Fata:))

eh pai vezi,cam putine pers faca cate 2 ore de sport pe zi si zilnic:D

marinuta 04 oct 2011 08:06:37

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
nuuu ma mai odihnesc 1-2 zile:))

azra 04 oct 2011 08:10:46

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 808866)
nuuu ma mai odihnesc 1-2 zile:))

aaa am inteles acum
oricum faci destul de mult sport:D

marinuta 04 oct 2011 08:12:11

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
da daca am timp de ce sa nu fac, tu 1 kg ai slabit timp de 1 saptamina?;)

Prapadeala 04 oct 2011 08:32:56

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Neata, slabutelor?

Cum sunteti? Eu sunt pe baricade la munci si sunt putin trista ca nu prea mai apuc sa fac sport deorece ajung dupa 21:30 acasa :(

La voi cum merge treaba?

azra 04 oct 2011 09:01:26

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 808875)
da daca am timp de ce sa nu fac, tu 1 kg ai slabit timp de 1 saptamina?;)

neata
dupa 12 zile am slabit un kg
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 808904)
Neata, slabutelor?

Cum sunteti? Eu sunt pe baricade la munci si sunt putin trista ca nu prea mai apuc sa fac sport deorece ajung dupa 21:30 acasa :(

La voi cum merge treaba?

neata
o zi superba si spor la serviciu sa ai:)

Prapadeala 04 oct 2011 09:11:29

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 808947)
neata
dupa 12 zile am slabit un kg


neata
o zi superba si spor la serviciu sa ai:)

Azra, scapam noi de kilograme...pentru prima oara in viata mea simt ca am rabdare si doar cu rabdare voi reusi. Pana acum incercam tot felul de cure drastice care se intorceau impotriva mea, atat prin prisma faptului ca puneam totul la loc cat si prin prisma faptului ca deveneam frustrata.

Acum sunt optimista ca de data asta voi reusi. Singura "durere" este ca nu apuc sa fac sport si voi face celulita mai mare decat am acum.

Chiar, fetelor, voi cum preveniti celulita sau ce faceti sa dispara aia pe care o aveti acum?

Monica17 04 oct 2011 10:38:31

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de Cintya (Post 808210)
Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru. Nu stiu ce sa mai fac :( Fac sport de 6 ori pe saptamana. De 3 ori pe saptamana fac cate o ora de sport si de 3 ori cate 2 ore. Fac aerobic si zumba. Cu toate acestea nu slabesc nici un gram. Oscilez intre 82.5 si 83.5 de la o zi la alta. Nu stiu ce se intampla cu mine, incerc sa mananc dietetic, am avut si scapari sau zile in care am mancat mai mult, dar nu au fost multe. In general dupa antrenamentul de 2 ore mi se face pofta de dulciuri si mananc ciocolata amaruie. Nu intotdeauna, cred ca se intampla o data sau de 2 ori pe saptamana.

In perioadele in care nu am facut atat de mult sport, am slabit destul de usor. E posibil sa fie sportul de vina? Mi se pare aberant.. tocmai d`aia va cer si voua parerea. Care credeti ca este cauza?

Buna, Cintya! >:D<
Nu intra in panica, tu stii regulile stricte... Nu ne cantarim zilnic :>, bem apa multa, facem sport (am vazut ca faci) si tinem dieta. Dar am invatat de la surioara mea ca atunci cand vrei sa slabesti mult si frumos, nu trebuie sa mai ai scapari. Alege-ti o zi pe saptamana (asta e confirmata si de nutritionist) in care iti permiti la o masa sa te rasfeti cu ceva "interzis" si o sa vezi ca in ritmul asta vei slabi. De azi suntem "surori de suferinta" pentru ca m-am hotarat sa revin la dieta. Da, de azi! :x Sunt foarte happy pentru ca am reusit sa iau decizia asta.. Ma chinui de ceva timp si nu am reusit, acum o sa mearga, sunt sigura >:). Vreau 50kg si pace :)), o sa reusesc :x. Am scapat de mai mult de 20 si nu mai scap de 7? imposibil!
Si tu ai slabit mult, deci hai la treaba ca putem >:). Te pup si o zi minunata sa ai! >:D<


O zi minunata tuturor! :x

Cintya 04 oct 2011 11:05:45

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Monnniii >:D< Mi`era dor de tine :)) Ma obisnuisem cu voi, cele din grup si acum nu prea mai intra fetele pe aici.

De azi o sa incerc sa tin dieta corect, fara abateri. Apa m`am invatat sa beau, adica m`am fortat dar a mers :D beau in fiecare zi minim 2L de apa si 0.5L de ceai.

O sa incerc sa fac doar o ora de sport pe zi si duminica pauza. Poate asa dau randament. Ma gandesc ca nu e buna suprasolicitarea si poate si asta ma tine in loc.

Marti o sa vin sa dau raportul. Sper sa am rezultate ;;)

Succes Moni si te astept si pe tine cu rezultatele :-*

olihuryah 04 oct 2011 12:17:55

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Buna :">
ma numesc Olivia, imi puteti spune Oli :D , ma bag si eu printre voi..
De anul nou ma intalnesc cu iubitul meu pe care nu l-am vazut de 2 luni si vreau sa slabesc pana atunci insa singura nu ma prea descurc, am nevoie sa stiu ca pot vorbi cu cineva cand ma mai apuca poftele sau lenea,
Va pup, sa aveti o zi excelenta :x

azra 04 oct 2011 12:24:28

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
Citat:

Anterior postat de olihuryah (Post 809127)
Buna :">
ma numesc Olivia, imi puteti spune Oli :D , ma bag si eu printre voi..
De anul nou ma intalnesc cu iubitul meu pe care nu l-am vazut de 2 luni si vreau sa slabesc pana atunci insa singura nu ma prea descurc, am nevoie sa stiu ca pot vorbi cu cineva cand ma mai apuca poftele sau lenea,
Va pup, sa aveti o zi excelenta :x

bine ai venit Olivia
aici ai tot ce iti trebuie :D
fetele te vor incuraja ori de cate ori va fi nevoie,te vor corecta si te vor certa cand e cazul:P
la ce dieta te-ai orientat?sport faci?

olihuryah 04 oct 2011 12:33:16

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
bine v-am gasit :D
sincer abia am inceput acum 2 zile sa ma abtin asa.. nu am ales o dieta din cele cunoscute, m-am gandit sa imi incep ziua cu niste musli cu lapte, la pranz spanac cu peste sau pui, ori o ciorbita, in functie de cat imi etse de foame, si seara un iaurt sau un fruct.. cu 2 gustari eventual intre mese care constau intr-un iaurt sau fruct..
Nu stiu daca gresesc undeva.. cat despre sport sincer nu fac acum :( obisnuiam sa fac mult sport si din cauza ca m-am lasat dar si alte motive m-am si ingrasat, incerc sa ies la alergat cu cainele in parc dar nu am mai apucat nici asta in ultima vreme.. ce sport imi recomandati? ce zice-ti de Zumba?.. imi e cam teama sa merg la sala sa nu cresc in masa in loc sa ard grasimile :-s

olihuryah 04 oct 2011 12:39:28

Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!
 
ce-mi place puiul ala care se plimba sub numele meu :)) :x


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:57:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO