forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   *Jurnalul unei Chocogirl* - Cherie (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-chocogirl-cherie-9795.html)

Cherie 26 iul 2011 13:29:48

Re: *Jurnalul unei Chocogirl* - Cherie
 
Buna Pumpkin >:D<
problema e ca dimineata nu mi-e chiar foame...--_--" cel mai tare mi-e foame seara, mai ales inainte de culcare sa vezi ce pofta de toate am...
citisem undeva ca 50% din mancarea pe toata ziua trebuie s-o mancam dimineata, 35% la pranz si 15% seara, nu stiu daca o fi corect, dar cel putin alea 50 de procente din calorii reusesti sa le arzi pe parcursul zilei...asa ca voi incerca >:D<;)
mi-e mai greu sa calculez caloriile pentru ca nu am cantar ca sa stiu greutatea exacta a produselor, le iau si eu la ochi...dar nu cred k e mai putin de 1000 de kcal :-/

Pumpkin 26 iul 2011 13:38:58

Re: *Jurnalul unei Chocogirl* - Cherie
 
Asa mi se intampla si mie, mai ales ca ma trezesc numai la 11-12 si nu prea am timp de micul dejun.. Acum esti abia la inceput, mie mi-a fost foarte greu sa renunt la "bunatati", dar in timp m-am obisnuit si acum poti sa mananci ciocolata langa mine ca nu mi-e pofta :)) Avantajul tau este inaltimea.. eu la greutatea ta ideala de 59 kg aratam ca un butoias X_X

Cherie 26 iul 2011 13:51:44

Re: *Jurnalul unei Chocogirl* - Cherie
 
yeaaaah, ciocolata :(( la asta am renuntat si eu, mai mult din motive cosmetice, pt k la mine ciocolata e direct proportionala cu acneea, e ciocolata=e acnee, daca ar fi problema in grasime, cred k as manca numai ciocolata avand grija sa nu depasesc limita de 1000 de kcal :))
59 de kg nu e chiar ideal pentru mine, e mai mult ca un prim pas, daca reusesc sa ajung la 59 merg mai departe pana o sa ma simt bine in corpul meu, nu am pus un target fix la inceput pentru ca nici eu nu stiu cum voi arata la kg respective, asa ca pe parcurs vedem, mai scadem, mai adaugam, pana ajungem la silueta perfecta ;;)

mvthebest 23 sep 2011 13:48:32

Re: *Jurnalul unei Chocogirl* - Cherie
 
Citat:

Anterior postat de Cherie (Post 736746)
yeaaaah, ciocolata :(( la asta am renuntat si eu, mai mult din motive cosmetice, pt k la mine ciocolata e direct proportionala cu acneea, e ciocolata=e acnee, daca ar fi problema in grasime, cred k as manca numai ciocolata avand grija sa nu depasesc limita de 1000 de kcal :))
59 de kg nu e chiar ideal pentru mine, e mai mult ca un prim pas, daca reusesc sa ajung la 59 merg mai departe pana o sa ma simt bine in corpul meu, nu am pus un target fix la inceput pentru ca nici eu nu stiu cum voi arata la kg respective, asa ca pe parcurs vedem, mai scadem, mai adaugam, pana ajungem la silueta perfecta ;;)

Ciocolata in exces cauzeaza cosuri... :)

mvthebest 23 sep 2011 13:50:37

Re: *Jurnalul unei Chocogirl* - Cherie
 
Citat:

Anterior postat de Cherie (Post 736710)
Buna Pumpkin >:D<
problema e ca dimineata nu mi-e chiar foame...--_--" cel mai tare mi-e foame seara, mai ales inainte de culcare sa vezi ce pofta de toate am...
citisem undeva ca 50% din mancarea pe toata ziua trebuie s-o mancam dimineata, 35% la pranz si 15% seara, nu stiu daca o fi corect, dar cel putin alea 50 de procente din calorii reusesti sa le arzi pe parcursul zilei...asa ca voi incerca >:D<;)
mi-e mai greu sa calculez caloriile pentru ca nu am cantar ca sa stiu greutatea exacta a produselor, le iau si eu la ochi...dar nu cred k e mai putin de 1000 de kcal :-/

Mananca cu 4h inainte sa te pui la nani, iar seara nu iti va mai fi fomica. Dar sa papi ceva lejer:un fruct,iaurt usurel,un pumn de alune/seminte.
Nu conteaza nr de calorii, conteaza ce mananci in nr acela d calorii. Mananca putine grasimi rele si dulciuri si ve-i slabi mai frumos....


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:46:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO