forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei curioase - Extincteva (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-curioase-extincteva-3791.html)

extincteva 16 mai 2010 07:51:40

Re: Jurnalul unei curioase - Extincteva
 
56. 9, asa zice cantarul azi. Ceea ce inseamna ca am slabit ceva.
Incerc sa nu ma descurajez.
Azi am un party asa ca voi incerca de dimineata sa mananc 100 de calorii, un mar si putin lapte cu niste ridichii 40 g,
la 11 tot 100 si la 12 o sa am voie 300. La 15, 300 si la 19, 200 de calorii.
chiar aici gresesc, ca nu imi programez mesele. Stii, in afara de micul dejun, niciuna din mesele mele nu e sigura. iti zic cum a decurs ziua.
:P

extincteva 16 mai 2010 18:46:13

Re: Jurnalul unei curioase - Extincteva
 
Uau m-am cantarit acum si am 56.4 kg. Ma gandesc ca nu functioneaza. Cum sa am o greutate mai mica decat de dmineata?
Am baut multa apa si vin demisec 200 ml
3 frigarui cu carne de pui si legume, deci 200 calorii
si 5 mici, cam 150 g.
Oare cate calorii are un mic?

Plus o cana de floricele la pranz, 100 de calorii.

LicuriciColorat 16 mai 2010 18:54:11

Re: Jurnalul unei curioase - Extincteva
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 189345)
Uau m-am cantarit acum si am 56.4 kg. Ma gandesc ca nu functioneaza. Cum sa am o greutate mai mica decat de dmineata?
Am baut multa apa si vin demisec 200 ml
3 frigarui cu carne de pui si legume, deci 200 calorii
si 5 mici, cam 150 g.
Oare cate calorii are un mic?

Plus o cana de floricele la pranz, 100 de calorii.


poi se poate,
daca cumva ai fost la toaleta intre cantarit sigur cantaru arata mai putin:D

extincteva 16 mai 2010 18:57:29

Re: Jurnalul unei curioase - Extincteva
 
Azi am facut sport cam asa
20 minute jogging de dimineata
cardio 30 de minute pilates
forta abdomen
volei cam jumatate de ora
am facut intrecere pe plaja, alergare viteza si skandenberg cu baietii... toti baietii m-au batut

extincteva 16 mai 2010 18:58:28

Re: Jurnalul unei curioase - Extincteva
 
pai da
dar eu oricum merg in fiecare zi

Adella 17 mai 2010 14:22:45

Re: Jurnalul unei curioase - Extincteva
 
Buna;;);;);;)
Felicitari pentru sport;)Ce mai faci?
O saptamana minunata!

LicuriciColorat 20 mai 2010 18:10:21

Re: Jurnalul unei curioase - Extincteva
 
Ceao>:D<
ce mai faci?
cum merge dieta?

extincteva 21 mai 2010 18:29:46

Re: Jurnalul unei curioase - Extincteva
 
Buna draga licurici
Saptamana asta consider ca a fost foarte utila
Toata dieta mea si regimul de exercitii a fost verificata de un consultant wellness. Analiza absolut gratuita de altfel.
Am aflat cata grasime am in corp
Am aflat ce e in neregula cu dieta mea
De ce nu slabesc si de ce mi-e foame si am mai aflat si ca azum nu-mi mai e foame
Se pare ca eu faceam sport degeaba.
Masa musculara nu se depunea fiindca nu consumam proteine
Adevarul e ca nu pre aimi place carnea, asa ca dieta mea se bazeaza mai mult pe grasimi si carbohidrati. Nu sunt nici o fana a alimentului numit soia pe care il pun in categoria cereale.
Ceea ce e foarte rau
Intrebarea cea mare e cum mi-am chinuit eu corpul in halul asta si nici macar nu mi-am cerut scuze...
Deci...dieta mea se baza pe fructe
legume
uleiuri- masline, porumb, samburi
alune nuci fasole
cartofi
lapte, oua
Gustarea mea preferata erau alunele crude cu ulei de masline crud. Le consumam ca pe floricele. Ca pe mese.
Deci grasimea mea se datora faptului ca mancam destul de sanatos dar mult. Si imi era foame pentru ca organismul meu nu se hranea. Celula nu avea parte de material de constructie. Inchipuiti-va ca organismul meu avea nevoie de 2g/kgcorp proteine pe zi. Deci 99 g.
A, chiar, stiati ca un kg de grasime consuma 4 calorii pe ora iar un kg de muschi 21?
Asa ca mi-am suplimentat dieta cu proteine.
Din peste si curcan.
Si un supliment cu proteine din zer.
Ceea ce inseamna ca greutatea mea a crescut la 58, 4 kg....dar... am slabit. Adica vad ca am slabit. Chiar si aparatul medical de masurat grasimea din corp arata mai putin... cu 2% chiar. E stupid intr-un sens.
Plus ca am aflat ca am o constitutie robusta, deci oasele mele cantaresc destul de mult.
Am continuat cu sportul, uite ieri am alergat 15 minute de dimineata si am mers cu rolele in parc 1 h. Azi 10 minute alergare dimineata(programul scurt).

LicuriciColorat 21 mai 2010 18:35:50

Re: Jurnalul unei curioase - Extincteva
 
uff ma bucur ca te-a lamurit cineva in legatura cu asta
si ca o sa asculti de acum inainte,carnea e foarte importanta pt organism,si mai ales in diete,si eu am facut prostia de a papa prea putina carne in dieta,si am slabit da foarte greu,in fine,ma bucur ca de acum vei papa sanatos
mult succes si sa ne auzim la cat mai multe kg date jos,chiar daca acu creste un pic greutatea,vei slabii,mai ales la cm>:D<

andra_aly 24 mai 2010 11:07:50

Re: Jurnalul unei curioase - Extincteva
 
Buna. ma bucur sa citesc ca acum sti de ce nu slabeai. si ca esti mai informata:D
intradevar proteinele sunt foarte importante;) acum ca esti mai informata, sigur o sa vezi rezultate mai repede. suntem alaturi de tine >:D<
simt ca esti mai optimista acum;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:15:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO