forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei grasute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-grasute-882.html)

ltrandafir 19 aug 2009 07:49:45

Re: Jurnalul unei grasute
 
Multumesc fetelor!

Ma bucur ca am scapat de "obiceiul" de a manca dulciuri naspa. Intrucat am o glicemie cam mica este explicabila pofta mea de dulce. Acum o potolesc cu fructe deshidratate. Astea imi tin un nivel mai ridicat al glicemiei mai mult timp. In rest ... nimic nou. Sau da. Beau multe lichide (min 3 litri de ceai+apa).
Si nu ma infometez. In nici un caz. Foarte multe fructe am spus ca nu mai pot consuma. Daca in doua saptamani mai dau 3-4 kg jos este OK.

ras_cristalin 19 aug 2009 14:10:33

Re: Jurnalul unei grasute
 
Felicitari pentru ca ai renuntat la dulciuri!
Eu incerc sa le reduc de ceva vreme... cand nu mai pot, iau o patratica de ciocolata neagra care nu ingrasa asa mult. Adica are indicele glicemic 25.
Am o tableta de ciocolata de vreo saptamana si ceva :)) se pune praful pe ea pana o termin
Bafta la slabit!

Slabuta 19 aug 2009 20:25:17

Re: Jurnalul unei grasute
 
Citat:

Anterior postat de ltrandafir (Post 19664)
ha!
am mai dat jos 3 kg!!


Felicitari :-*>:D<
Tine-o tot asa :)
Sa vedem tickerul cu 3 in minus :D

ras_cristalin 20 aug 2009 21:40:09

Re: Jurnalul unei grasute
 
Ce mai faci, trandafirasule? Cum merge?

dienusha 21 aug 2009 00:44:17

Re: Jurnalul unei grasute
 
Citat:

Anterior postat de ltrandafir (Post 19814)
Multumesc fetelor!
Intrucat am o glicemie cam mica este explicabila pofta mea de dulce. Acum o potolesc cu fructe deshidratate. Astea imi tin un nivel mai ridicat al glicemiei mai mult timp. In rest ... nimic nou. Sau da. Beau multe lichide (min 3 litri de ceai+apa).
Si nu ma infometez. In nici un caz.

asa ma regasesc in asta de parca eu as fi scris :) si eu mai am 4 kg pana sa depasesc "pragul psihologic", dar nu mai am rabdare!! :)

ras_cristalin 21 aug 2009 05:55:35

Re: Jurnalul unei grasute
 
Uuuufff, 4 kg mai am si eu pana sa ajung la 60 si ceva :) ce bine suna. N-am mai avut greutatea asta... de pe la inceputul liceului. Oare cum o fi? :))

ltrandafir 21 aug 2009 07:48:19

Re: Jurnalul unei grasute
 
Multumesc de atentie si incurajari!

Ce sa fac! Ca in Romania! Daca va aduceti aminte, zugravesc. Am inceput actiunea zugraveala cam pe 1 iulie, iar aia cu termopanele au zis ca vin ultimile 2 geamuri pe 26 august. Stau cu casa cu ****' in sus de 2 luni!!!! Mai am putin si ma duc la balamuc. Nu mai gasesc nimic cu ce sa ma imbrac pentru servici, nici sotu', iar copilu' a venit de la rude si n-are calculator. Va dati seama! Asa ca trebuie sa ma duc cu el in fiecare zi in parc sau la bazin! Sunt rupta de oboseala. Cred ca mai mult de nervi. Acu' ma sacaie si o masea (in mod sigur de la excesele de dulciuri). Trebuie sa gasesc timp si pentru stomatolog.
In rest sunt OK!

ras_cristalin 21 aug 2009 15:14:01

Re: Jurnalul unei grasute
 
Succes la stomatolog :( sunt cu tine. Si eu mai am 2 maselute si gata!
Iti trimit o carutza de curaj !

si o floare @};-

ltrandafir 01 sep 2009 07:29:57

Re: Jurnalul unei grasute
 
Multumesc ras_cristalin.

A mai trecut o saptamana in care nu am monitorizat ce am dat jos si ce am mancat.
Dupa haine sunt la fel ca saptamana trecuta. Nu ma sui pe cantar pana nu simt ca ma voi putea bucura de ce vad!

Va imbratisez si va doresc o zi buna!

Slabuta 05 sep 2009 02:12:51

Re: Jurnalul unei grasute
 
Trandafiras ce vesti ne mai aduci? :)
Hai sa ne luptam cu kg, impreuna vom reusi :)>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:49:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO