forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-slabute-devenire-vuvuzela-10094.html)

Vuvuzela 02 sep 2011 09:26:27

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Am pus mai sus un meniu. Vreau sa il schimb sa mai bag ceva calorii ca e prea putin si dupa aia risc sa ma ingras la loc. Dupa ce o sa mai adaug calorii cred ca o sa slabesc mai incet, dar macar e mai sanatos. O sa pun zilele astea cand o sa am timp meniul schimbat ;)

ella 78 02 sep 2011 11:49:17

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Pai...e ceea ce vreau sa port iar toti blugii din dulap...si incet incet se implineste dorinta mea....slabisem vreo 6 kile cu concursul dar se pare ca am luat iar 2-jumate in vacanta....oricum ar fi eu sunt hotarita...sa scap de ele....asa ca tine aproape...si la cit mai multe kg date jos in mod sanatos....ciao

Vuvuzela 02 sep 2011 12:42:34

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Fiecare pune ceva kg in vacanta, eu sper sa nu pun prea multe....incerc sa ma abtin. Te pupic si iti urez succes sa ajungi la greutatea dorita ;)

ella 78 10 sep 2011 21:09:36

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Eiii,ce faci,cum esti?Pantalonii i-ai imbracat?:Dpupicei si o duminica fara abateri;):D>:D<>:D<>:D<:-*

Vuvuzela 18 sep 2011 19:22:19

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Hello, hello! Azi am ajuns acasa dupa un concediu cam prelungit. Inca nu mi-am facut curaj sa ma urc pe cantar, am zis ca de luni :D. Ce-i drept am cam papat zilele astea si un kg - doua tot am pus, daca nu mai mult :-s :(, dar vedem rezultatul maine cand o sa incep iar cu regim si sport. Mai am destul timp pana vara viitoare sa ajung la greutatea dorita, dar imediat trece asa ca trebuie sa ma pun pe treaba. Am zis ca la anul nu o sa imi mai fie rusine sa ma afisez in costum de baie pe plaja :).

Vuvuzela 21 sep 2011 15:35:36

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Am uitat sa mai spun, m-am cantarit luni si aveam cam 82.5, mare lucru nu am pus... jumate de kg....eu zic ca l-am dat jos zilele astea cu un regim mai strict. O sa ma urc vineri pe cantar sa vedem ce arata, nu de alta, dar ma stresa rau jumatea aia de kilx-(Duminica am stat mai mult nemancata, ma simteam umflata si mi-era ca rup cantarul cand ajung acasa, de aia nici nu am avut curajul sa ma cantaresc.
Azi am mancat dimineata o rosie cu o felie de ardei, o bucatica de branza light (cam cat un deget) si o bucatica de pui la gratar (de doua degete) - nu le-am cantarit sa stiu cat au. La pranz un sandwich cu o felie de pastrama de vita, un cub de branza topita, o felie de branza light si ardei. Am pus paine integrala - cam o felie jumatate, ca felia de deasupra n-am mancat-o toata. Nu stiu daca mai mananc altceva in afara de un mar in seara asta. Am impresia ca am mancat mult...

vio ce doreste sa slabeasca 21 sep 2011 16:58:31

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
[QUOTE=Vuvuzela;797620][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="Navy"][SIZE="3"]Am uitat sa mai spun, m-am cantarit luni si aveam cam 82.5, mare lucru nu am pus... jumate de kg....eu zic ca l-am dat jos zilele astea cu un regim mai strict. O sa ma urc vineri pe cantar sa vedem ce arata, nu de alta, dar ma stresa rau jumatea aia de kilx-(Duminica am stat mai mult nemancata, ma simteam umflata si mi-era ca rup cantarul cand ajung acasa, de aia nici nu am avut curajul sa ma cantaresc.


SE MAI INTAMPLA ,nu tot timpul poti fi pe redute,ai pierdut o mica batalie dar fii sigura ca razboiul o sa -l castigi...Eu daca ajung la 82 dau bairam de ma ingras 5 kg(se pare ca glumesc....)
Apa bei? incearca dimineata pana la ora 10 sa bei 2 litri,incet, incet,de la ora 7 incepand si vezi ca pana in 11 o elimini si e bine,zic eu!Eu m-am invatat si chiar imi lipseste atunci cand nu beau,de pilda cand merg undeva si nu am posibilitatea de a merge des la baie.Poate bei dar nu am fost eu pe faza...pupicei!

Vuvuzela 21 sep 2011 20:33:08

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Nu prea beau apa. Am incercat, dar daca nu mi-e sete cam uit ca mai trebuie sa beau si apa. As vrea sa reusesc sa beau 2l pe zi macar. De cand ma stiu nu am baut apa multa, mi se intampla si sa ma ridic de la masa fara sa beau apa.

SOFICA 22 sep 2011 10:27:57

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Citat:

Anterior postat de Vuvuzela (Post 797820)
Nu prea beau apa. Am incercat, dar daca nu mi-e sete cam uit ca mai trebuie sa beau si apa. As vrea sa reusesc sa beau 2l pe zi macar. De cand ma stiu nu am baut apa multa, mi se intampla si sa ma ridic de la masa fara sa beau apa.

Buna dimineata, m-am gand sa-ti fac si eu o vizita.Am citit ca ai probleme cu bautul apei, de ce nu incerci sa iti umpli o sticla de 0,5l si o asezi in fata ta, poate asa vei fi tentata mai mult sa bei apa;)
Iti doresc sa ai o zi minunata>:D<

Vuvuzela 22 sep 2011 10:54:23

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Citat:

Anterior postat de SOFICA (Post 798280)
Buna dimineata, m-am gand sa-ti fac si eu o vizita.Am citit ca ai probleme cu bautul apei, de ce nu incerci sa iti umpli o sticla de 0,5l si o asezi in fata ta, poate asa vei fi tentata mai mult sa bei apa;)
Iti doresc sa ai o zi minunata>:D<

Neatza! Mi-am umplut un pahar si am tot baut din el. Cand se goleste imi pun iar apa. Poate ajung la 2l pe zi. Chiar ma tenteaza sa beau din el si mai tine si de foame ca mai am o ora pana la masa :P
O zi minunata si tie si multumesc pentru vizita :-* >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:34:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO