forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-viitoare-slabute-nicolleta-6532.html)

zuzi 02 nov 2010 20:50:41

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 388258)
Salutare!Bine ai venit,Zuzi>:D<!Da,a fost ziua de fructe ,insa rezultatul a fost mai slabut:68.3kg(ma rog arata mai mult cantarul inainte de ziua de fructe~69.2?).Tu ce mai faci?Esti bine?:-*

lasa ca oricum e bine,;)eu sant bine merci,doar ca umbland brambura prin casutzele altora alaltaieri am uitat sa postez meniul in concurs:))pupici:-*

nicolleta 03 nov 2010 00:45:53

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
:((Azi m-am cam scapat in blide...si ce credeti ca am mancat cu o placere diabolica>:):FASOLE CU AFUMATURA SI ARDEI COPTI:Dam dat buffffful:-sAcum regret,bineinteles,dar nu mai am ce face!!!!!!Offff !nu m-am putut abtine,chiar mi s-a spalat creierul,asa pofta mi-a fost!SPER sa nu mai repet si maine!Ma voi abtine,promit!!:D

zuzi 03 nov 2010 10:18:40

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 389368)
:((Azi m-am cam scapat in blide...si ce credeti ca am mancat cu o placere diabolica>:):FASOLE CU AFUMATURA SI ARDEI COPTI:Dam dat buffffful:-sAcum regret,bineinteles,dar nu mai am ce face!!!!!!Offff !nu m-am putut abtine,chiar mi s-a spalat creierul,asa pofta mi-a fost!SPER sa nu mai repet si maine!Ma voi abtine,promit!!:D

aoleu ce buna e fasolea cu afumatura si ardei copti ;;)dar si cu niste castraveti la otet:))...........

damo 03 nov 2010 21:01:58

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 389368)
:((Azi m-am cam scapat in blide...si ce credeti ca am mancat cu o placere diabolica>:):FASOLE CU AFUMATURA SI ARDEI COPTI:Dam dat buffffful:-sAcum regret,bineinteles,dar nu mai am ce face!!!!!!Offff !nu m-am putut abtine,chiar mi s-a spalat creierul,asa pofta mi-a fost!SPER sa nu mai repet si maine!Ma voi abtine,promit!!:D

Buna Nicoletta, am trecut sa te salut si peste ce dau:-/: Fasole cu afumatura:>...waw ce pofta m-a luat, si eu care stau cu ceaiul lunga mine#:-s...
Te pup si-o seara buna, mergem inainte doar, nu;;)

amy0404 03 nov 2010 21:15:48

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Buna Nico! :)

Nu am mai trecut "de ceva pagini" pe la tine :)) asa ca m-am gandit sa iti fac o vizita.
Vad ca si tu ai facut prostioare azi :P Eu am mancat niste dulciuri in ultimele zile, cu mancarea nu prea le am :) Insa de maine, gata, la treaba, ca doar ce ma laudam ca am slabit.
Cum iti merge cu dieta?

Pupici! >:D<

rodica2010 03 nov 2010 23:29:47

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Buna Nicolleta!:-* Am lipsit cateva zile,ca am fost la o proba de lucru.M-am angajat la o gradinita particulara si am 9 copii in grupa.Salariul nu e grozav,dar mai intra niste banuti in casa.Tu ce-ai mai facut? Sper ca esti bine.Pana luni sunt acasa,deci voi intra mai des si mai vorbim.;)>:D<:-*

nicolleta 04 nov 2010 00:06:57

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
In sfarsit ,Rodica ai venit!Ma bucur pentru tine!Sigur ca e ceva,mult sau putin!Ce sa mai zici,mai sunt salarii mari undeva...Eu lucrez la multinationala-Mittal Steel -Galati si salariile sunt mizere,ture etc...Dar ma bucur ca ai intrat sa ne dai de veste.Te astept!>:D<:-*

nicolleta 04 nov 2010 00:12:29

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de damo (Post 390538)
Buna Nicoletta, am trecut sa te salut si peste ce dau:-/: Fasole cu afumatura:>...waw ce pofta m-a luat, si eu care stau cu ceaiul lunga mine#:-s...
Te pup si-o seara buna, mergem inainte doar, nu;;)

Salutare,Damo!:)Dar mai bine sa nu-ti fie pofta!Am mancat dar nici acum nu-mi revin cu stomacul!:((M-am dereglat de tot,cantarul a luat-o in sus ,nu e bine...Trebuie sa-mi revin...sunt naspa :((.Asa ca NU FACETI CA MINE!!!!!!!!!!#:-s
Pupici,si afla ca ceaiul tau e mai bun...:-*

nicolleta 04 nov 2010 00:19:03

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 390559)
Buna Nico! :)

Nu am mai trecut "de ceva pagini" pe la tine :)) asa ca m-am gandit sa iti fac o vizita.
Vad ca si tu ai facut prostioare azi :P Eu am mancat niste dulciuri in ultimele zile, cu mancarea nu prea le am :) Insa de maine, gata, la treaba, ca doar ce ma laudam ca am slabit.
Cum iti merge cu dieta?

Pupici! >:D<

Amy,salut,ce faci?Eu nu fac prea bine!M-am calicit si acum trag ponoasele... :-sx-(Dar de maine ma potolesc...trebuie...altfel nu mai intru aici:-o.Asta e o mare pedeapsa fiindca chiar am capatat dependenta de acest forum.Ma destinde si ma si ambitioneaza...Iti doresc o zi buna fara abateri:-*>:D<

nicolleta 04 nov 2010 00:29:07

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de zuzi (Post 389625)
aoleu ce buna e fasolea cu afumatura si ardei copti ;;)dar si cu niste castraveti la otet:))...........

Zuzi ,ce mai faci?Scuze ca ti-am facut pofta si tie:-s!Si asa sunt suparata ca nu am fost in stare sa rezist tentatiei...Acum trebuie sa o iau de la capat...Cantarul arata iar mai mult...Asa imi trebuie b-([*plans*].M-am lasat prada tentatiei....Sa nu faci ca mine,daaaaaa?Tu esti bine?:-*Noapte buna!

zuzi 04 nov 2010 10:03:33

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 390757)
Zuzi ,ce mai faci?Scuze ca ti-am facut pofta si tie:-s!Si asa sunt suparata ca nu am fost in stare sa rezist tentatiei...Acum trebuie sa o iau de la capat...Cantarul arata iar mai mult...Asa imi trebuie b-([*plans*].M-am lasat prada tentatiei....Sa nu faci ca mine,daaaaaa?Tu esti bine?:-*Noapte buna!

am mancat si eu o portie de fasolica de la tine si tare a mai fost buna:)):)):)),am avut o discutie cu domnul cantar si mi-a zis ca virtual ma lasa sa mananc atat cat vreau eu>:),e tare intelegator cantarul meu,nu?:>:>,azi mananca mai lejer si ai sa vezi ca totul e ok:-bd,pupici:-*

damo 04 nov 2010 10:34:15

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 390715)
Buna Nicolleta!:-* Am lipsit cateva zile,ca am fost la o proba de lucru.M-am angajat la o gradinita particulara si am 9 copii in grupa.Salariul nu e grozav,dar mai intra niste banuti in casa.Tu ce-ai mai facut? Sper ca esti bine.Pana luni sunt acasa,deci voi intra mai des si mai vorbim.;)>:D<:-*

Hai, ca sint "in visita' la Nicolleta, si-i raspund Rodicai:))...poate ma da afara Nico#:-s...De fapt Rodica vroiam sa te felicit, sa-ti urez inca o data BAFTA multa la noul loc de munca, si sa ai multe satisfacii:). Si nu-ti fa probleme, nici tu nu scapi de noi:))

amy0404 04 nov 2010 17:56:15

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 390752)
Amy,salut,ce faci?Eu nu fac prea bine!M-am calicit si acum trag ponoasele... :-sx-(Dar de maine ma potolesc...trebuie...altfel nu mai intru aici:-o.Asta e o mare pedeapsa fiindca chiar am capatat dependenta de acest forum.Ma destinde si ma si ambitioneaza...Iti doresc o zi buna fara abateri:-*>:D<

Hey Nico!

Am venit sa te verific :D Ai fost cumite?! :P
Cum sa ne privezi de absenta ta?! Intri la "spovedanie" :)) ca sa ramana negru pe alb ;)
Eu cand ma mai uit in jurnalul meu si vad cate dulciuri puteam sa mananc :-o
Norcoc cu fetele, e bine cand stii ca ai un sprijin :)

Te pup! >:D<

rodica2010 04 nov 2010 18:21:47

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 390746)
In sfarsit ,Rodica ai venit!Ma bucur pentru tine!Sigur ca e ceva,mult sau putin!Ce sa mai zici,mai sunt salarii mari undeva...Eu lucrez la multinationala-Mittal Steel -Galati si salariile sunt mizere,ture etc...Dar ma bucur ca ai intrat sa ne dai de veste.Te astept!>:D<:-*

Pai la asta m-am gandit si eu! Macar nu stau in frig,in picioare,iar programul e destul de bun:8-18.S-ar putea sa ne bage in 2 ture si deci voi sta mai putin(6 sau 8 ore);)Bine,ca trebuie sa ajungi un pic mai devreme de 8,dar tot e bine.Salariul e 800 ron.Cu ce dau pe abonament,pe mancare,sa zic ca-mi raman 600 curati.Mancare ne dau de acolo dar nu pot manca ce fac ei,iti dai seama!Eu trebuie sa-mi tin regimul meu.;)La voi cat e salariul?Sotul tau castiga mai bine macar?Eu am noroc cu al meu ca are salariul bun,altfel...Te pup si ai grija de tine.>:D<

zuzi 05 nov 2010 11:52:09

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
neatza nico>:D<,ce mai faci ?ti-ai revenit dupa fasolica aia buna?eu azi am pus sa fac o ciorbica de peste,tu ce papi bun?:-*

polyana 05 nov 2010 15:02:15

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 389368)
:((Azi m-am cam scapat in blide...si ce credeti ca am mancat cu o placere diabolica>:):FASOLE CU AFUMATURA SI ARDEI COPTI:Dam dat buffffful:-sAcum regret,bineinteles,dar nu mai am ce face!!!!!!Offff !nu m-am putut abtine,chiar mi s-a spalat creierul,asa pofta mi-a fost!SPER sa nu mai repet si maine!Ma voi abtine,promit!!:D

Problema e cat ai mancat, nu ce...Eu zic ca e bine sa mai ne scapam din cand in cand, ne va fi mai usor la mentinere. Daca tinem acum strict, mult mai grea va fi mentinerea.
sa ai spor si rezultate frumoase,wk-end minunat!>:D<

http://img11.imageshack.us/img11/271...weekend019.gif

nicolleta 06 nov 2010 04:17:55

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 391611)
Pai la asta m-am gandit si eu! Macar nu stau in frig,in picioare,iar programul e destul de bun:8-18.S-ar putea sa ne bage in 2 ture si deci voi sta mai putin(6 sau 8 ore);)Bine,ca trebuie sa ajungi un pic mai devreme de 8,dar tot e bine.Salariul e 800 ron.Cu ce dau pe abonament,pe mancare,sa zic ca-mi raman 600 curati.Mancare ne dau de acolo dar nu pot manca ce fac ei,iti dai seama!Eu trebuie sa-mi tin regimul meu.;)La voi cat e salariul?Sotul tau castiga mai bine macar?Eu am noroc cu al meu ca are salariul bun,altfel...Te pup si ai grija de tine.>:D<

Salut ,Rodica!Bine ca ai revenit!Stii ca oricum e mai bine!Ei si eu am mare noroc cu al meu sot!Dar stii care e ironia ca noi avem aceleasi studii,am terminat amaindoi odata,ne-am angajat amandoi odata la aceeasi companie,insa faptul ca eu sunt femeie a fost un impediment in avansarea mea profesionala...nu poti sa-ti imaginezi cate piedici am intampinat!Eu ma bucur pentru el ,normal....insa mi-e mila de mine!si de munca mea!x-(El ia de~3 ori mai mult ca mine(eu~10mil-depinde cate nopti prind).Uite asa trec anii ,asteptand salariul si zilele libere...Draga Rodica m-am intristat enorm astazi...poate crezi ca sunt...nebuna ...dar m-a afectat enorm vestea mortii lui Paunescu,cu toate reportajele de pe toare canalele de televiziune!A fost o parte din viata noastra(generatia noastra cred ca stie cel mai bine)si mi-a lasat un gust amar ca s-a mai dus un mare om dintre noi...Ma coplesesc amintirile acelor vremuri,simplitate lor...frumusetea si puritatea cu care traiam...Nu mai exista acum asa ceva...Totul mi se pare cenusiu si murdar,meschin si cu interese ascunse...apropo de iubirea de tara...Atunci chiar imi iubeam tara si credeam in ea...Acum ce a mai ramas?????Stiu ca asta e un forum pentru slabute iar eu bat campii ,dar nu pot fara sa spun ce gandesc...
Dar,gata sa-ti spun ca si cu dieta am dat-o in bara?Saptamana asta hai s-o numesc mentinere...:DMi-am cam dat in petec de mai multe ori:-sMi-e frica sa ma cantaresc:-o!Am nevoie de un dus rece!Pupici:-*
P.S.-cateva zile (3)nu mai pot intra :sunt libera si acasa mi s-a stricat calculatorul-l-am dus la reparat(dureaza ~30 zile)mostua est!!!!!!!!!!!!!!>:D<>:D<

nicolleta 06 nov 2010 04:31:19

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de polyana (Post 392476)
Problema e cat ai mancat, nu ce...Eu zic ca e bine sa mai ne scapam din cand in cand, ne va fi mai usor la mentinere. Daca tinem acum strict, mult mai grea va fi mentinerea.
sa ai spor si rezultate frumoase,wk-end minunat!>:D<

Multumesc ,Poly,pentru incurajari,dar eu nu mi-am revenit nici acum...sunt cu capul.#:-sBine ,am mancat normal ca si cantitate dar,m-am scapat la gemul adus de la mama(facut fara zahar)mai multisor-nu ma puteam opri:D,la zacusca de ghebe pe care tocmai am facut-o(cu ulei de masline si mai putin decat in reteta ,dar am calit ceapa:-s.Ca naiba ca daca te relaxezi,greu iti mai intri in ritm...
Si tu sa ai un weekend minunat...:-*>:D<

nicolleta 06 nov 2010 04:38:49

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 391567)

Hey Nico!

Am venit sa te verific :D Ai fost cumite?! :P
Cum sa ne privezi de absenta ta?! Intri la "spovedanie" :)) ca sa ramana negru pe alb ;)

Multumesc,Amy,pentru prezenta ta aici!:)Si pentru incurajari!Asa este,mare sprijin un umar pe care sa plangi,si cineva care sa te scuture ca sa-ti revii!Tu ce mai faci?Weekend placut!

nicolleta 06 nov 2010 04:42:55

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de zuzi (Post 392278)
neatza nico>:D<,ce mai faci ?ti-ai revenit dupa fasolica aia buna?eu azi am pus sa fac o ciorbica de peste,tu ce papi bun?:-*

Salutare,Zuzi !Nu mi-am revenit,sunt o mare .....x-(!Tot pap bun...si neconform:((Mai e si ziua mamei soacre Sf.Mihail si Gavrila si ne-a chemat la masa!Se supara daca nu mananc...o sa incerc sa ma abtin ...sper...#:-s.O zi frumoasa in continuare!:-*>:D<

zuzi 06 nov 2010 08:45:46

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
lasa,lasa,ca trece tot;;),poi tu pe mama soacra ajut-o la servit si cand stati la masa manaca putintel si ii zici ca ai gustat din toate si nu mai poti,dar ca niste fructe ar fi binevenite ca iti mai taie din greatza;;)sau gasesti tu vreo solutie;),sa ne spui cum a fost:-*

amy0404 06 nov 2010 12:00:09

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 392964)
Multumesc,Amy,pentru prezenta ta aici!:)Si pentru incurajari!Asa este,mare sprijin un umar pe care sa plangi,si cineva care sa te scuture ca sa-ti revii!Tu ce mai faci?Weekend placut!

Iti mai scrisesem o data, dar am ramsa net si nu s-a salvat.
Eu ma duc maine la bunici. Masa in familie : Imi plac asa mult astea ;;) Sper sa fie la fel de frumos ca si azi, nu vreau sa stau in casa. Imi place asa mult cand e soare si e cald...imi da energie, plus vitamina D :P

Te pup! Distractie placuta la petrecere!
Sa ai un weekend calduros!

damo 06 nov 2010 13:50:05

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 392962)
...Draga Rodica m-am intristat enorm astazi...poate crezi ca sunt...nebuna ...dar m-a afectat enorm vestea mortii lui Paunescu,cu toate reportajele de pe toare canalele de televiziune!A fost o parte din viata noastra(generatia noastra cred ca stie cel mai bine)si mi-a lasat un gust amar ca s-a mai dus un mare om dintre noi...Ma coplesesc amintirile acelor vremuri,simplitate lor...frumusetea si puritatea cu care traiam...Nu mai exista acum asa ceva...Totul mi se pare cenusiu si murdar,meschin si cu interese ascunse...apropo de iubirea de tara...Atunci chiar imi iubeam tara si credeam in ea...Acum ce a mai ramas?????>:D<

Nicolleta draga mea, si eu simt la fel...si pe mine m-a intristat incredibil de mult moartea lui:(...eu credeam ca asta din cauza poate pentru ca sint departe de casa, faptul ca mi-e dor, etc...dar ma bucur sa vad ca nu sint singura care e marcata de eveniment...Ma rog, "ma bucur" nu e chiar cuvintul potrivit vazind circumstantele, dar efectiv ma bucur sa vad ca mai sint si oameni sensibili:-* ...Sint de-alea vietii... si viata merge inainte, cu bune si rele:)...apune o stea, se naste o stea;;)...Te pup:-*

rodica2010 07 nov 2010 20:24:25

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 392962)
Salut ,Rodica!Bine ca ai revenit!Stii ca oricum e mai bine!Ei si eu am mare noroc cu al meu sot!Dar stii care e ironia ca noi avem aceleasi studii,am terminat amaindoi odata,ne-am angajat amandoi odata la aceeasi companie,insa faptul ca eu sunt femeie a fost un impediment in avansarea mea profesionala...nu poti sa-ti imaginezi cate piedici am intampinat!Eu ma bucur pentru el ,normal....insa mi-e mila de mine!si de munca mea!x-(El ia de~3 ori mai mult ca mine(eu~10mil-depinde cate nopti prind).Uite asa trec anii ,asteptand salariul si zilele libere...Draga Rodica m-am intristat enorm astazi...poate crezi ca sunt...nebuna ...dar m-a afectat enorm vestea mortii lui Paunescu,cu toate reportajele de pe toare canalele de televiziune!A fost o parte din viata noastra(generatia noastra cred ca stie cel mai bine)si mi-a lasat un gust amar ca s-a mai dus un mare om dintre noi...Ma coplesesc amintirile acelor vremuri,simplitate lor...frumusetea si puritatea cu care traiam...Nu mai exista acum asa ceva...Totul mi se pare cenusiu si murdar,meschin si cu interese ascunse...apropo de iubirea de tara...Atunci chiar imi iubeam tara si credeam in ea...Acum ce a mai ramas?????Stiu ca asta e un forum pentru slabute iar eu bat campii ,dar nu pot fara sa spun ce gandesc...
Dar,gata sa-ti spun ca si cu dieta am dat-o in bara?Saptamana asta hai s-o numesc mentinere...:DMi-am cam dat in petec de mai multe ori:-sMi-e frica sa ma cantaresc:-o!Am nevoie de un dus rece!Pupici:-*
P.S.-cateva zile (3)nu mai pot intra :sunt libera si acasa mi s-a stricat calculatorul-l-am dus la reparat(dureaza ~30 zile)mostua est!!!!!!!!!!!!!!>:D<>:D<

Of,Doamne!Acelasi lucru il simt si eu!Dumnezeu sa-l odihneasca!Chiar ii spuneam lui Damo,cred!,sa citeasca poezia"Spune-mi ceva".E f.frumoasa!Mie mi-a placut teribil.Asa e,ne-a bucurat adolescenta si cred ca nu era cineva care sa nu fi fredonat melodiile de la Cenaclu.Bravo!Mi-ai dat o idee geniala!Si eu am fost la mentinere saptamana asta!;;):))Nu zic ca am dat-o-n balarii,zic ca am fost la mentinere.:))Hai s-o luam de luni de coada si sa ne vedem de treaba.;)Mai e putin pana la Revelion si vreau neaparat sa am 70kg.atunci.Iti doresc si tie sa ajungi la kg.dorite.:-*>:D<

zuzi 09 nov 2010 09:59:39

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
nicolleta ma intreb de ce nu mai apari:-/:-/:-/,sper ca e totul bn,pupici:-*

nicolleta 09 nov 2010 17:37:59

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de zuzi (Post 396513)
nicolleta ma intreb de ce nu mai apari:-/:-/:-/,sper ca e totul bn,pupici:-*

Salutare,Zuzi!:)>:D<Ce mai faci?Mi-a fost dor de voi!Citesc toate jurnalele,am o multime de treaba!Acum sunt la servici,printre picaturi trebuie sa citesc tot!:DAm dus Laptopul la reparat si acasa nu mai pot intra!Ei ,tu ce ai mai facut?Cum merge dieta!Eu m-am mentinut saptamana asta,ma bucur ca nu m-am ingrasat...in rest sunt OK.Am inceput din nou sa fiu mai serioasa cu dieta...sa vedem ce o iesi...Sambata am o nunta si vreau sa mai slabesc 1.5kg !:D:D:DSper....:D:D:DPupici.:-*

nicolleta 09 nov 2010 17:41:38

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
[QUOTE=rodica2010;394639.:))Hai s-o luam de luni de coada si sa ne vedem de treaba.;)Mai e putin pana la Revelion si vreau neaparat sa am 70kg.atunci.Iti doresc si tie sa ajungi la kg.dorite.:-*>:D<[/QUOTE]
>:D<Rodi,pot sa o iau de marti de coada,ca luni am scapat o prajitura de casa pe gat,mmmmamm ...>:).Astazi am inceput din nou sa fiu cuminte...Ce faci?Cum e la servici,cum e cu dieta?:-*>:D<

nicolleta 09 nov 2010 17:45:44

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de damo (Post 393294)
Nicolleta draga mea, si eu simt la fel...si pe mine m-a intristat incredibil de mult moartea lui:(...eu credeam ca asta din cauza poate pentru ca sint departe de casa, faptul ca mi-e dor, etc...dar ma bucur sa vad ca nu sint singura care e marcata de eveniment...Ma rog, "ma bucur" nu e chiar cuvintul potrivit vazind circumstantele, dar efectiv ma bucur sa vad ca mai sint si oameni sensibili:-* ...Sint de-alea vietii... si viata merge inainte, cu bune si rele:)...apune o stea, se naste o stea;;)...Te pup:-*

Salutare,Damo...Vorba ta viata merge inainte cu bune si rele...Trec zile si nopti de nici nu stii cand e noiembrie ?mai e putin si vine Craciunul?Incredibil cu cata repeziciune trec anii...
Tu,ce faci?Cum e cu dieta?E ok?Pup:-*>:D<

aussie_girl 09 nov 2010 18:55:24

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Nicoletta, imi place la tine acasa aici! e.."cozy"..si ma simt ca in familie..imi pla cmult si musafirii tai..damo, rodica, zuzi..(ha..mie mi se spune zuzi in familie..ca deh..sunt cam "zuzi" uneori..plss zuzi nu te supara.. :) ) Deci, imi place si mai vin!!

Daa si eu am fost tare trista cand am auzit de Paunescu. Eu i-am fredonat cantecele, am plans la unele poezii..si am iubit pe versurile altora..off ce vremuri!!

As vrea sa dau si eu cam 3-4 kile jos pana la revelion..si sper sa reusesc. Sunt asa o pofticioasa mai fetelor..zau ca da..o mareee pofticioasaaa!!

va pup si promit sa va mai vizitez in casutele voastre..pe toate..

pupici Nicoletta!!

nicolleta 09 nov 2010 20:10:23

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl;397210
[COLOR=darkorange
As vrea sa dau si eu cam 3-4 kile jos pana la revelion..si sper sa reusesc. Sunt asa o pofticioasa mai fetelor..zau ca da..o mareee pofticioasaaa!![/COLOR]

va pup si promit sa va mai vizitez in casutele voastre..pe toate..

pupici Nicoletta!!

Te astept cu mare drag,de fiecare data...si hai sa slabim odata ...Imi place dieta ta si a lui Sand,va urmaresc de mult.Stii de ce imi e teama ...ca se mananca prea mult...Cred ca fructele sunt prea multe,desi sunt sanatoase nimic de zis ,dar au fructoza...As putea sa o adaptez,nu...Stii Aussie ,eu am mare problema cu dulciurile,dar GATA am spus...am spus...:D:D:D

rodica2010 09 nov 2010 21:22:55

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 397109)
>:D<Rodi,pot sa o iau de marti de coada,ca luni am scapat o prajitura de casa pe gat,mmmmamm ...>:).Astazi am inceput din nou sa fiu cuminte...Ce faci?Cum e la servici,cum e cu dieta?:-*>:D<

Lasa draga,ca n-o fi mare pacat o prajitura! Pun pariu ca nici n-a luat-o in seama cantarul.;)Daca mananci ceva dulce la gustare,nu se baga in seama.Si mai ales daca sunt facute in casa! Vezi sa nu treci de nr.cal./zi. In rest e ok.Serviciul cred ca-l voi incepe de luni.Am semnat contractul si a zis ca mai au niste fete la proba,dupa care vor face turele si ma vor chema atunci.Dumnezeu mai stie! Adevarul e ca vreau sa ies din casa ca m-am tampit!Cu dieta e bine,am revenit pe linia de plutire.Mai e o saptamana si incep postul,asa ca,vor fi mai putine tentatii dulci!;):))Pana la Revelion voi avea 70kg.precis,daca nu chiar mai putin!:)>:D<

nicolleta 09 nov 2010 21:29:14

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Ma bucur ca esti bine,dar parca si putin dezamagita?Poate e o falsa impresie.Bine,Rodica iti doresc o zi buna sa ai!

zuzi 10 nov 2010 11:21:46

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 397109)
>:D<Rodi,pot sa o iau de marti de coada,ca luni am scapat o prajitura de casa pe gat,mmmmamm ...>:).Astazi am inceput din nou sa fiu cuminte...Ce faci?Cum e la servici,cum e cu dieta?:-*>:D<

aha te-am prins,poi tu ai mancat prajituri >:)>:)>:)si ma pui pe mine la colt ca vreau sorici si must?:P:P:P,si ti-a intrat bine prajitura:>:>:>

nicolleta 10 nov 2010 16:16:01

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Da,Zuzi ai si tu dreptate,dar nu pot sa ratez momentul....>:)>:)>:)Ce mai faci draga de tine...Lunea asta am ratat ziua de fructe.Dar ce ma fac sambata la nunta!Sigur n-o sa rezist tentatiei dulciurilor:((:((:((.Ca doar nu sunt de beton!!!!!!!!Poate o sa aleg ce-i mai putin rau...Asta e...x-(Pupici:-*

rodica2010 10 nov 2010 18:31:46

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 397452)
Ma bucur ca esti bine,dar parca si putin dezamagita?Poate e o falsa impresie.Bine,Rodica iti doresc o zi buna sa ai!

Nu neaparat dezamagita.Poate mai mult incordata.Astept tel.ala si ieri mai eram suparata din cauza cantarului.Azi nu se mai pune problema asa.:D;;)Azi am reusit sa ajung la val.de la ticker.;):)Slava Domnului!:xSper ca la tine merge totul snur.Pupici.>:D<

nicolleta 10 nov 2010 18:58:15

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 398539)
Nu neaparat dezamagita.Poate mai mult incordata.Astept tel.ala si ieri mai eram suparata din cauza cantarului.Azi nu se mai pune problema asa.:D;;)Azi am reusit sa ajung la val.de la ticker.;):)Slava Domnului!:xSper ca la tine merge totul snur.Pupici.>:D<

Ei ,nici chiar snur dar nici rau...Am mai dat vreo 400 g jos,dar astept sa vad daca sunt reale...Oricum ,Rodi am inceput sa ma simt mai bine in pielea mea...Mi-am cumparat o pereche de blugi cu 2 nr mai mici si toata lumea a inceput sa vada ca am slabit...Iar mie imi creste inima cand mi se spune...Ma umflu toata in pene...numai sa nu raman asa umflata:P:P:))

rodica2010 10 nov 2010 20:12:47

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 398598)
Ei ,nici chiar snur dar nici rau...Am mai dat vreo 400 g jos,dar astept sa vad daca sunt reale...Oricum ,Rodi am inceput sa ma simt mai bine in pielea mea...Mi-am cumparat o pereche de blugi cu 2 nr mai mici si toata lumea a inceput sa vada ca am slabit...Iar mie imi creste inima cand mi se spune...Ma umflu toata in pene...numai sa nu raman asa umflata:P:P:))

N-ai nicio sansa sa ramai umflata! Daca stai aproape de noi mai ales.;);;)Trebuie sa ne sustinem si incurajam,ca pana la urma sa ajungem unde vrem.;)Sa-i porti cu placere si sa-i schimbi cat mai curand! Cu unii mai mici!;;);):)

nicolleta 10 nov 2010 21:05:34

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 398701)
N-ai nicio sansa sa ramai umflata! Daca stai aproape de noi mai ales.;);;)Trebuie sa ne sustinem si incurajam,ca pana la urma sa ajungem unde vrem.;)Sa-i porti cu placere si sa-i schimbi cat mai curand! Cu unii mai mici!;;);):)

Multumesc frumos!:DSi tie la fel!Pana la Craciun o sa fim slabute cum vrem noi!Urrrraaaaaaaaaaaaa>:D<

ella 78 10 nov 2010 23:01:02

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
:DBuna draga mea.:-*:-*:-* multi si iti multumesc ca ai trecut si pe la mine.Nu stiu cit de bine fac,adica muncesc mereu si nici nu m-am cintarit ca mi-e frica de el:P.Saptamina asta si cea trecuta si cea viitoare chiar imi fac curat in casa si oricit am fost eu de atenta tot am mai calcat aiurea :">:">,am dat iama prin dulciurile fetei mele :>.Hai ca nu ma laud eu atit de bine ca tine .Bravo Nico>:D<>:D<>:D< tine-o tot asa si eu am sa-ti urmez exemplul .poop:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

aussie_girl 11 nov 2010 06:26:33

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Hey Nico,

am trecut si eu pe la tine. Draga mea, ti-am vazut si pozele..pai aratai foarte bine in poze draga mea, iar acum ca ai slabit alte cateva kilograme trebuie sa fie suuuper. Felicitari pentru blugii cei noi cu doua marimi mai mici!! Asuna absolut excelent!!
Imi place pozitivismul tau si faptul ca speri in mai bine tot timpul..As vrea sa devin si eu asa..optimista..cu adevarat..nu doar cu masca aia a optimismului si de fapt in interior un oceam de pesimism..ooofffff...ce ma mai vaiet..

Te pup drag amea si iti doresc o zi minunata.

Maine sunt acasa..asa ca am sa gatesc cateva din retetele Toscai si am sa tin laptopul cu mine in bucatarie ca sa ma conversez si cu voi. Iti urez o zi supar azi!

pupici


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:17:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO