forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-viitoare-slabute-nicolleta-6532.html)

nicolleta 01 oct 2010 09:23:04

Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Astept cu nerabdare ziua cand voi spune acest lucru fara falsa modestie!

nicolleta 01 oct 2010 10:23:30

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Mai am~7kg pana atunci,dar si tot timpul din lume!Nu am avut 63kg de mult,dar nici nu am fost asa dornica ca si acum. Imi doresc mult ,mult de tot..............

lucia ely 01 oct 2010 11:09:41

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
buna nicoleta:*
bine te-a gasit in jurnalul tau:)
ce dieta tii?sport faci?
cam la ce interval de ore iei mesele principala?:D
muult succes>:D<

nicolleta 02 oct 2010 02:29:24

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Dieta-hipocalorica ~1000 cal pe zi-cu interval de max 4 ore intre mese.De 2 zile nu mai mananc fructe pentru ca am stagnat~2 saptamani la 71.5kg.Incerc inca 2 zile daca o sa pot fara fructe.Sport-fac,dar saptamana aceasta nu am putut din cauza unei crize de spate care m-a cam imobilizat.Dar gata ,acum ma simt mai bine.De obicei fac 30 min bicicleta,20 min steper,si masaj cu un aparat de masaj.
Cea mai grea problema apare la schimbul de noapte care ma darama.Imi deregleaza metabolismul.Nici nu stiu cum sa iau mesele in aceasta perioada...#:-s

nicolleta 03 oct 2010 01:42:29

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Azi am dat-o in bara rau de tot!Mi-a fost extrem de foame!Cred ca am avut o cadere de glicemie.Am mancat fructe(1 para si 2 struguri).Mi-a fost aproape rau de foame.De ~2luni tin cura dar ca astazi nu mi-a fost foame.E drept ca am lucrat si in schimbul de noapte si e posibil sa afecteze metabolismul...Salutari tuturor slabutelor!

Anycyk90 03 oct 2010 12:24:37

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 348948)
Astept cu nerabdare ziua cand voi spune acest lucru fara falsa modestie!


Bine ai venit!Se spune ca daca iti doresti ceva din adancul sufletului,cu putere si vointa mare intregul Univers va face sa obtii ceea ce iti doresti insa la momentul oportun!
Am observat in afirmatiile tale aceasta putere cu care abordezi situatia,tu chiar vrei si vei reusi!
Dieta hipocalorica da rezultate,am incercat si eu in urma cu cateva luni si am scapat de un -5 kg in 3 sapt,insa la mentinere e mai greu,am dat-o in bara(dulciuri si prajeli si mai putina miscare) si iata-ma ma aflu la inceput...acum insa abodrand situatia dintr-un alt unghi.
Lucrezi in schimburi...da,cam reprezinta un dezavantaj:( dar poate dak procedezi si noaptea ca si ziua(cu alimentatia) ma gandesc ca da rezultate...adik consum de alimente la acelasi interval de 4 ore si sa nu mananci inainte de a te culca cu 3 ore.
Referitor la fructe eu aproape numai fructe si iaurt consumam in acea perioada si rareori legume ori carne.Dar fiecare cu metabolismul lui.Mie nu mi se pare o eroare prea mare k ai mancat o para,care are efect laxativ si depurativ si 2 struguri care au efect antioxidant si sunt sanatoase.Iti urez bafta>:D<

nicolleta 04 oct 2010 00:17:39

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Multumesc mult pentru incurajari,dar chiar imi doresc sa slabesc!Nu cred ca e cazul tau!La 1.73 inaltime -55kg e mai mult decat perfect!Esti o slabuta desavarsita.Iti doresc bafta in tot ce ti-ai propus!:)

nicolleta 10 oct 2010 23:27:37

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Ieri de acum ,pt.ca a trecut de 12 noaptea,mi-am facut de cap...am mancat de toate,tot ce se putea.Am fost slaba la capitolul rezistenta.Am gatit,pt ca am avut musafiri -a fost ziua fetei mele,Ralu(16 ani).Am facut tort Diplomat,rulouri de carne de piept de pui,rulouri cu proscitto ,un aperitiv cu ciuperci copt la cuptor,prajituri,frisca,etc,etc.Nu am rezistat... Toti mancau cu pofta mare...asa ca am dus la gura din toate cate erau pe masa.Promit ca de azi nu mai fac...O sa trebuiasca sa suport consecintele...

zuzi 14 oct 2010 22:55:59

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
hei nicoletta ,mai esti cu noi?ce-a fost a fost,de acum in colo conteaza sa iei masuri.te asteptam.pupici

nicolleta 15 oct 2010 07:21:22

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de zuzi (Post 366675)
hei nicoletta ,mai esti cu noi?ce-a fost a fost,de acum in colo conteaza sa iei masuri.te asteptam.pupici

Multumesc,Zuzi,ca esti alaturi de mine.Am fost cuminte saptamana asta!Dar nici nu se vede nimic la cantar!:-o Mergem mai departe,cu rabdare, nu?:">Nu ma las asa usor!Sa ai o zi buna si un weekend grozav!:D

roxy04 15 oct 2010 16:05:17

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
buna si succes in lupta cu kg:-*>:D<

rodica2010 15 oct 2010 17:23:49

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 360513)
Ieri de acum ,pt.ca a trecut de 12 noaptea,mi-am facut de cap...am mancat de toate,tot ce se putea.Am fost slaba la capitolul rezistenta.Am gatit,pt ca am avut musafiri -a fost ziua fetei mele,Ralu(16 ani).Am facut tort Diplomat,rulouri de carne de piept de pui,rulouri cu proscitto ,un aperitiv cu ciuperci copt la cuptor,prajituri,frisca,etc,etc.Nu am rezistat... Toti mancau cu pofta mare...asa ca am dus la gura din toate cate erau pe masa.Promit ca de azi nu mai fac...O sa trebuiasca sa suport consecintele...

Treceam prin fata casutei tale si am zis ca ar fi politicos sa intru sa te salut.;;)Sa-ti traiasca domnisorica si sa te bucuri de ea!:-*Era chiar culmea sa stai sa te uiti la ceilalti cum mananca si sa stai sa salivezi! Si eu as fi mancat!Fara paine,dar mancam.:))La asemenea bunatati cine ar fi rezistat?:))Lasa ,ca o zi nu e nimic.;;)Sa-ti faci temele constiincios de acum incolo.;)Cand voi mai avea drum pe aici te voi mai vizita, daca nu deranjez!:-*>:D<

roxy04 15 oct 2010 17:47:24

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
weekend placut slabutelor:-*>:D<si aveti grija ce mancati:D:-*>:D<

nicolleta 15 oct 2010 19:52:17

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 367475)
Treceam prin fata casutei tale si am zis ca ar fi politicos sa intru sa te salut.;;)Sa-ti traiasca domnisorica si sa te bucuri de ea!:-*Era chiar culmea sa stai sa te uiti la ceilalti cum mananca si sa stai sa salivezi! Si eu as fi mancat!Fara paine,dar mancam.:))La asemenea bunatati cine ar fi rezistat?:))Lasa ,ca o zi nu e nimic.;;)Sa-ti faci temele constiincios de acum incolo.;)Cand voi mai avea drum pe aici te voi mai vizita, daca nu deranjez!:-*>:D<

Imi face mare placere sa vorbim!Sa stiu ca am pe cineva care trece prin aceleasi stari ca mine>:D<Multumesc si te astept cu nerabdare sa-mi dai vesti despre tine!Weekend placut!::)

nicolleta 15 oct 2010 19:59:13

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 367512)
weekend placut slabutelor:-*>:D<si aveti grija ce mancati:D:-*>:D<

Si tu sa ai parte de zile bune ,relaxante.Odihna placuta!:-*Sa nu ne ingrijoram pentru ce vei manca,nu?Stim ca tu esti constiincioasa:-s weekend placut!

rodica2010 15 oct 2010 21:17:45

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 367759)
Imi face mare placere sa vorbim!Sa stiu ca am pe cineva care trece prin aceleasi stari ca mine>:D<Multumesc si te astept cu nerabdare sa-mi dai vesti despre tine!Weekend placut!::)

Pai daca sunt asa bine primita,mai vin!;;)Weekend placut si tie,dar poate ne mai auzim si in timpul lui daca stai pe acasa.>:D<

zuzi 16 oct 2010 10:53:14

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
buna nicoletta,ce mai faci?:)ei lasa ca poate cu excesul care zici ca l-ai facut dai un branci metabolismului si o sa-ti mearga mai bine de azi inainte.o zi buna si te pup:-*

nicolleta 18 oct 2010 00:22:37

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de zuzi (Post 368290)
buna nicoletta,ce mai faci?:)ei lasa ca poate cu excesul care zici ca l-ai facut dai un branci metabolismului si o sa-ti mearga mai bine de azi inainte.o zi buna si te pup:-*

Multumesc,Zuzi,bine fac!Sa stii ca s-ar putea sa ai dreptate.Chiar joi cantarul a aratat 69.2kg.Am scazut sub 70.M-am bucurat enorm :D ca de ~2 saptamani nimik#:-s
Pupici;;)

nicolleta 18 oct 2010 00:36:18

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 367875)
Pai daca sunt asa bine primita,mai vin!;;)Weekend placut si tie,dar poate ne mai auzim si in timpul lui daca stai pe acasa.>:D<

Salutare!Nu am reusit sa mai intru in acest weekend!Calculatorul are probleme,iar laptopul a fost super solicitat de ai mei:batalie nu gluma.Eu am cedat ca de obicei:P.Acum sunt la servici (am intrat in schimbul de noapte) si ma gandeam ce mai fac slabutele mele?Chiar ma simt foarte bine in compania voastra !Tu Rodica ce mai faci ?Cum a fost in weekend?Ai rezistat tentatiilor?Eu ,hai sa spunem ca am fost cuminte!Desi mi-a fost extrem de greu!:-sAm facut o prajitura pentru fiica-mea!A vrut si s-a rugat de mine desi nu prea vroiam am facut!OF Doamne cred ca asta e cel mai greu,desi cred ca trebuie sa vedem cat putem rezista tentatiilor!Stii ma gandesc ca atunci cand o sa spun STOP DIETA ce o sa fac?:(
O saptamana linitita!Pupici:-*

Anycyk90 18 oct 2010 17:58:18

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Ciao nicoletta,nu sunt suparata,abia am reusit sa citesc si sa postez si eu in jurnal.Sunt bine,in ultima perioada am avut mari dezechilibre...am avut si eu zile de nastere in familie si la fel am procedat si eu cu alimentatia...acum incerc din nou sa rezolv problemele si sa iau in considerare sanatatea in primul rand,apoi frumusetea si silueta:)>:D<

rodica2010 18 oct 2010 19:22:57

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 369884)
Salutare!Nu am reusit sa mai intru in acest weekend!Calculatorul are probleme,iar laptopul a fost super solicitat de ai mei:batalie nu gluma.Eu am cedat ca de obicei:P.Acum sunt la servici (am intrat in schimbul de noapte) si ma gandeam ce mai fac slabutele mele?Chiar ma simt foarte bine in compania voastra !Tu Rodica ce mai faci ?Cum a fost in weekend?Ai rezistat tentatiilor?Eu ,hai sa spunem ca am fost cuminte!Desi mi-a fost extrem de greu!:-sAm facut o prajitura pentru fiica-mea!A vrut si s-a rugat de mine desi nu prea vroiam am facut!OF Doamne cred ca asta e cel mai greu,desi cred ca trebuie sa vedem cat putem rezista tentatiilor!Stii ma gandesc ca atunci cand o sa spun STOP DIETA ce o sa fac?:(
O saptamana linitita!Pupici:-*

Cand vei spune"stop dieta"te vei ingrasa....:DCe fac eu?Eu fac tampenii.:))Am pus pe mine 500g,dar cred ca nu din vina mea.Sunt cam ...constipata de vreo 2 zile si cred ca de aici e buba.Ieri aveam cu 500g in plus,azi mai scapasem de 300g.:-/Prajitura si eu am mancat.Jumate ieri,,jumate azi:D.Nu-i niciun bai daca mananci,asa,o prajitura la nu stiu cat timp.Important e sa n-o combini cu proteinele sau sa mananci in fiecare zi.Eu ma mai rasfat in weekend.;;)Azi am mancat mai subtire,sa compensez.;)Sper ca maine sa-mi arate mai putin.La tine ce zice Mr.C(cantarul)? O saptamana linistita sa ai si tu!>:D<

zuzi 18 oct 2010 20:43:39

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
buna seara nicolleta>:D<,cand o sa spui stop dietei ai sa vezi ca tot o sa fii atenta la ce mananci,pentru ca dieta iti intra in sange,devine o obsesie si o sa fii foarte atenta la kilograme.cum ai luat un pic in greutate,imediat dieta.pupici:-*si noapte buna

nicolleta 19 oct 2010 02:39:37

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de zuzi (Post 371201)
buna seara nicolleta>:D<,cand o sa spui stop dietei ai sa vezi ca tot o sa fii atenta la ce mananci,pentru ca dieta iti intra in sange,devine o obsesie si o sa fii foarte atenta la kilograme.cum ai luat un pic in greutate,imediat dieta.pupici:-*si noapte buna

Salutare!Cred ca doar asa voi resi sa ma mentin!#:-sDe fapt daca stau sa analizez ultimii ani din viata (~10ani)de cand anii au inceput sa se adune,cam asta fac...Dar acum o cam luasem tare din loc:-o.Tare mi-as dori sa ating tinta ce mi-am propus-o..:(.Ei hai ca iar am inceput cu filosofia...gata...:D.Da zuzi ai dreptate!Tu cum stai cu dieta?O zi buna sa ai :)>-

nicolleta 19 oct 2010 03:17:01

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 371107)
Cand vei spune"stop dieta"te vei ingrasa....:DCe fac eu?;;)Azi am mancat mai subtire,sa compensez.;)Sper ca maine sa-mi arate mai putin.La tine ce zice Mr.C(cantarul)? O saptamana linistita sa ai si tu!>:D<

Buna, Rodica!Incearca ceva pentru constipatia asta,poate ceaiuri.Si eu am probleme!Nu prea suport ceaiurile ,dar un pliculet la cana e mai bine (verde,soc ,urzica).Saptamana trecuta am luat pere si cu o cana de apa dupa ,stii ce m-am reglat!Dar depinde de organism#:-s.Nu stiu daca o sa functioneze la fel!Mai mananc si dimineata un iaurt zero cu 2 lingurite de fulgi de ovaz-Bio.Nu stiu de la ce mai exact,dar e mai bine in ultimile zile.Cantarul arata dimineata 69.0.M-am bucurat tare mult:)):)):)):D.Azi o sa am o zi mai grea in sensul ca dupa schimbul de noapte o sa ajung acasa si nu o sa pot dormi!Astept firma de la gaze sa monteze centrala ca m-am saturat de 2 luni am inceput demersurile si nici acum n-am terminat!e asa frumos in tara asta a noastra ca-mi vine sa plec si maine!!!!!!!!
Ferice de cele care au facut-o deja!Bravo!:-*Hai ca am scris prea mult !Pupici>:D<

rodica2010 19 oct 2010 13:39:42

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 371511)
Buna, Rodica!Incearca ceva pentru constipatia asta,poate ceaiuri.Si eu am probleme!Nu prea suport ceaiurile ,dar un pliculet la cana e mai bine (verde,soc ,urzica).Saptamana trecuta am luat pere si cu o cana de apa dupa ,stii ce m-am reglat!Dar depinde de organism#:-s.Nu stiu daca o sa functioneze la fel!Mai mananc si dimineata un iaurt zero cu 2 lingurite de fulgi de ovaz-Bio.Nu stiu de la ce mai exact,dar e mai bine in ultimile zile.Cantarul arata dimineata 69.0.M-am bucurat tare mult:)):)):)):D.Azi o sa am o zi mai grea in sensul ca dupa schimbul de noapte o sa ajung acasa si nu o sa pot dormi!Astept firma de la gaze sa monteze centrala ca m-am saturat de 2 luni am inceput demersurile si nici acum n-am terminat!e asa frumos in tara asta a noastra ca-mi vine sa plec si maine!!!!!!!!
Ferice de cele care au facut-o deja!Bravo!:-*Hai ca am scris prea mult !Pupici>:D<

Da, si la mine au efect perele si prunele dar acum nu stiu ce s-a intamplat.Culmea e ca am mancat fibre si totusi....Eu am inteles ca ai vrea sa te dai batuta cand ai spus"stop dieta".Daca e vorba doar de dupa ce ai ajuns la kg.dorite,atunci cred ca vei fi f.drastica si-ti vei controla greutatea f.bine stiind prin ce-ai trecut.Stiu prin ce treci cu gazele,ca am bagat si eu acum 5 ani!Asta e!Nu tara e de vina ci cei care-o conduc.Poate suna aiurea,dar eu chiar imi iubesc tara.Acum,revenind la oile noastre,sa stii ca ma bucur sa aud ca ai reusit sa mai scapi de ceva grame.;)Felicitari si sper sa te ajung din urma cat mai curand !:-*>:D<

nicoleta100 19 oct 2010 13:46:20

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Salutare NICOLLETA(tiza mea:x)
Sa ai o zi minunata!
http://i.clubafaceri.ro/clients/84/6...-89668_big.jpg

nicolleta 20 oct 2010 00:44:41

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
[QUOTE=nicoleta100;372030]Salutare NICOLLETA(tiza mea:x)
Sa ai o zi minunata!
http://i.clubafaceri.ro/clients/84/6...-89668_big.jpg[/QUOTE
Multumesc,asemeni si tie!:).Tu ce faci?Cum merge dieta?Succes!:-*

nicolleta 20 oct 2010 00:57:32

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 372018)
Da, si la mine au efect perele si prunele dar acum nu stiu ce s-a intamplat.Culmea e ca am mancat fibre si totusi....Eu am inteles ca ai vrea sa te dai batuta cand ai spus"stop dieta".Daca e vorba doar de dupa ce ai ajuns la kg.dorite,atunci cred ca vei fi f.drastica si-ti vei controla greutatea f.bine stiind prin ce-ai trecut.Stiu prin ce treci cu gazele,ca am bagat si eu acum 5 ani!Asta e!Nu tara e de vina ci cei care-o conduc.Poate suna aiurea,dar eu chiar imi iubesc tara.Acum,revenind la oile noastre,sa stii ca ma bucur sa aud ca ai reusit sa mai scapi de ceva grame.;)Felicitari si sper sa te ajung din urma cat mai curand !:-*>:D<

Salutare,Rodica!
Ce faci?Ai scos-o la capat cu constipatia?
In legatura cu ".Poate suna aiurea,dar eu chiar imi iubesc tara",nu ai inteles la ce m-am referit!Nu suna deloc aiurea ,aceleasi sentimente le am si eu,dar nu poti sa nu te revolti cand vezi ca nimic nu functioneaza!Apoi te intrebi ,eu cu ce am gresit,sa traiesc asa!Intrebarea incepi sa o pui din ce in ce mai des,iar daca mai mergi sa vezi cum traiesc altii(in alte tari)chiar devii frustrat!Of,dar asta e,mergem mai departe!!Cu speranta ca o sa se schimbe ceva!Hai ca te-am plictisit destul:)Pupici,pe maine;)

rodica2010 20 oct 2010 11:04:33

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 372927)
Salutare,Rodica!
Ce faci?Ai scos-o la capat cu constipatia?
In legatura cu ".Poate suna aiurea,dar eu chiar imi iubesc tara",nu ai inteles la ce m-am referit!Nu suna deloc aiurea ,aceleasi sentimente le am si eu,dar nu poti sa nu te revolti cand vezi ca nimic nu functioneaza!Apoi te intrebi ,eu cu ce am gresit,sa traiesc asa!Intrebarea incepi sa o pui din ce in ce mai des,iar daca mai mergi sa vezi cum traiesc altii(in alte tari)chiar devii frustrat!Of,dar asta e,mergem mai departe!!Cu speranta ca o sa se schimbe ceva!Hai ca te-am plictisit destul:)Pupici,pe maine;)

Ba am inteles perfect,d-aia ti-am si spus ca de vina sunt cei care ne conduc,nu tara in sine.;)Nu am fost niciodata plecata,dar banuiesc ca e incomparabil.Am reusit sa scap si de ceea ce pusesem pe mine plus 100g in minus.;)Da,s-a mai reglat si tranzitul intestinal.Sunt asa de incantata ca ma apropii de finish-ul asta(ca dupa ce-l voi atinge,incep altul cu un target mai mic...,55kg. poate....;;))incat imi vine sa zbor!:)Sper sa-ti atingi si tu cat mai repede tinta!>:D<

zuzi 20 oct 2010 20:35:55

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
da nicolleta ,ai dreptate,dupa cum zice un proverb,"omul sfinteste locul",noi santem legati sufleteste de tara noastra de bastina.eu de 6 ani fac naveta italia- romania,romania-italia.lucrez 3-4luni ma intorc acasa pt 2-3luni si tot asa,dar pt mine asta e singurul mod sa pot ajuta copii sa termine o scoala,sa ajut un pic familia.cultura lor e diferita de a noastra,modul de alimentatie,ei majoritatea isi iau concediile in august si pleaca la mare si in excursii in tari straine,ce sa mai ,ei stiu sa-si traiasca viata,daca in casa sant 3-4 adulti toti au masina lor personala,si imagineaza-ti salariul minim pt ei e in jur de 1000-1300 iar mancarea,masinile,electronicele,hainele sant la pret la fel ca la noi sau uneori chiar mai ieftine ,asa ca pune salariile noastre cu ale lor.....si vezi ce iese:-/.eu vad diferenta si crede-ma ca nu-mie bine deloc,dar ma consolez cu ideea ca sant una dintre norocoasele care mai au de lucru.sper ca nu te-am plictisit si am sa-ti mai povestesc si altadata despre cum e munca printre straini.pupici:-* si o seara placuta

nicolleta 20 oct 2010 23:51:08

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 373358)
Ba am inteles perfect,d-aia ti-am si spus ca de vina sunt cei care ne conduc,nu tara in sine.;)Nu am fost niciodata plecata,dar banuiesc ca e incomparabil.Am reusit sa scap si de ceea ce pusesem pe mine plus 100g in minus.;)Da,s-a mai reglat si tranzitul intestinal.Sunt asa de incantata ca ma apropii de finish-ul asta(ca dupa ce-l voi atinge,incep altul cu un target mai mic...,55kg. poate....;;))incat imi vine sa zbor!:)Sper sa-ti atingi si tu cat mai repede tinta!>:D<

:DBravo,Rodica ,felicitari,ma bucur pentru tine!:)Imi place ambitia ta.Si mai esti si molipsitoare,pentru mine cel putin...:-oAm cam imbulinat-o zilele astea !Abia astept sa termin tura de noapte.Tare rau ma dereglez!Sunt imbalonata si nu reusesc sa ma odihnesc cum trebuie.Dar asta e ultima noapte!
Am observat ca iti doresti sa o ajuti pe Rozica...Da si eu as vrea sa o pot ajuta!Eu cred ca isi doreste cu adevarat sa slabeasca...numai ca nu ii este tocmai usor...Sa o incurajam.Las pe tine mustruluiala ca stii sa o faci:">E nerabdatoare, cred ca de aici pleaca "micile" ei abateri...Eu am fost si sunt inconjurata de persoane obeze si recunosc suferinta lor:mama,o nepoata draga,surorile mamei mele.Nepoata mea a reusit sa slabesca 30kg anul acesta.Este la mentinere acum!sunt tare mandra de ea:x.Si recunoaste cum i s-a schimbat calitatea vietii!E cu totul alta persoana!Radiaza de fericire!Mai vb.Pupici>:D<>:D<

nicolleta 21 oct 2010 00:06:36

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Da,Zuzi si din pacate sunt multi romani care trebuie sa faca lucrul asta ca sa razbeasca in viata!Sunt foarte revoltata ca nu putem si noi sa fim ca ei!Chiar daca facem un concediu in alta tara,trebuie sa muncesti un an ca sa strangi banii necesari!:-s.Nu mai spun pentru cei tineri cat e de greu sa razbeasca.Fac una,doua facultati,mai fac si masterate,doctorate,invata una,doua limbi straine si apoi ajung sa vanda la un magazin nonstopx-(Cand vad ca nu se mai poate ,pleaca in alta tara si ajung sa faca munci pe care le pot face cu 8 clase.Unde e dreptatea?
Sunt multe de spus pe aceasta tema!Eu nu ma pot abtine!:(Hai sa fim mai optimiste si sa ne concentram pe familiile noastre si pe idealurile noastre!Pupici>:D<>:D<

rodica2010 21 oct 2010 08:06:59

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 374244)
:DBravo,Rodica ,felicitari,ma bucur pentru tine!:)Imi place ambitia ta.Si mai esti si molipsitoare,pentru mine cel putin...:-oAm cam imbulinat-o zilele astea !Abia astept sa termin tura de noapte.Tare rau ma dereglez!Sunt imbalonata si nu reusesc sa ma odihnesc cum trebuie.Dar asta e ultima noapte!
Am observat ca iti doresti sa o ajuti pe Rozica...Da si eu as vrea sa o pot ajuta!Eu cred ca isi doreste cu adevarat sa slabeasca...numai ca nu ii este tocmai usor...Sa o incurajam.Las pe tine mustruluiala ca stii sa o faci:">E nerabdatoare, cred ca de aici pleaca "micile" ei abateri...Eu am fost si sunt inconjurata de persoane obeze si recunosc suferinta lor:mama,o nepoata draga,surorile mamei mele.Nepoata mea a reusit sa slabesca 30kg anul acesta.Este la mentinere acum!sunt tare mandra de ea:x.Si recunoaste cum i s-a schimbat calitatea vietii!E cu totul alta persoana!Radiaza de fericire!Mai vb.Pupici>:D<>:D<

E f. greu in tura de noapte!:(Am lucrat si eu o perioada(si eram tinerica atunci!)si stiu cat e de greu.Cand ajungi acasa nu te ia somnul,auzi galagie,organismul e obisnuit sa fie treaz.....Of! Bine ca scapi!De ce nu iei ceai "ZEIN"?Eu acum nu-mi permit ca e cam scump(70 si ceva de ron),dar cum dau de bani,o sa-mi cumpar iar.;)Ajuta si la slabit! Sa stii ca si eu am mai multa incredere in mine acum si sunt fericita ca am reusit sa arat cat de cat omeneste,din nou.Nu-mi era greu in miscari,imi era greu cand ma vedeam in oglinda!:(Da,imi doresc s-o ajut pe Rozi pt. ca stiu ca inceputul e cel mai greu,te descurajezi de la primele semne de rezistenta ale corpului. Doar ca eu acum stiu ca pana la coada va ceda,iar noi vom invinge!;)Asta trebuie sa inteleaga si ea.Si va intelege!Sper!>:D<

nicoleta100 21 oct 2010 12:12:02

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
[/QUOTE
Multumesc,asemeni si tie!:).Tu ce faci?Cum merge dieta?Succes!:-*[/QUOTE]
SALUTARE!
Sa ai o zi minunata!
Dieta merge bine ,kg mai greu!!!:-s
http://www.grottacafe.ro/images/cafea341.jpg

amy0404 21 oct 2010 16:12:39

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Buna Nicoleta! :)
Am trecut pe la tine in casuta sa iti urez o zi minunata si sa te felicit pt kg pierdute! :-*
Mult succes! >:D<

nicolleta 22 oct 2010 06:55:41

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 375013)
Buna Nicoleta! :)
Am trecut pe la tine in casuta sa iti urez o zi minunata si sa te felicit pt kg pierdute! :-*
Mult succes! >:D<

Salutare,
Iti multumesc,Amy!
Tu ce mai faci?O zi buna si tie!:)

nicolleta 22 oct 2010 06:58:10

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Buna dimineata,Nico!
Eeeeeeei,mie imi spui de kg astea,greu mai pleaca de la noi!Dar lasa ca le venim noi de hac,nu-i asa?Pupici:-*

nicolleta 22 oct 2010 07:11:56

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 374358)
E f. greu in tura de noapte!:(Am lucrat si eu o perioada(si eram tinerica atunci!)si stiu cat e de greu.Cand ajungi acasa nu te ia somnul,auzi galagie,organismul e obisnuit sa fie treaz.....Of! Bine ca scapi!De ce nu iei ceai "ZEIN"?Eu acum nu-mi permit ca e cam scump(70 si ceva de ron),dar cum dau de bani,o sa-mi cumpar iar.;)Ajuta si la slabit! Sa stii ca si eu am mai multa incredere in mine acum si sunt fericita ca am reusit sa arat cat de cat omeneste,din nou.Nu-mi era greu in miscari,imi era greu cand ma vedeam in oglinda!:(Da,imi doresc s-o ajut pe Rozi pt. ca stiu ca inceputul e cel mai greu,te descurajezi de la primele semne de rezistenta ale corpului. Doar ca eu acum stiu ca pana la coada va ceda,iar noi vom invinge!;)Asta trebuie sa inteleaga si ea.Si va intelege!Sper!>:D<

Buna dimineata,Rodica!Te-ai trezit?
Nu am stiut de acest ceai!Am intrat pe net si am citit despre el.In afara de faptul ca e cam scump,se pare ca e f. bun. multumesc pentru pont:)
Cred ca Rozi,e foarte constienta de ceea ce face,numai ca are nevoie de cata un imbold!:-oEi de parca numai ea!Eu ar trebui sa schimb tikerul la 69.8,dar nu ma indur!Poate e doar dereglarea dupa sch. de noapte.Vad maine!:((Pupici:-*O zi buna!>:D<

rodica2010 22 oct 2010 13:18:52

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 375603)
Buna dimineata,Rodica!Te-ai trezit?
Nu am stiut de acest ceai!Am intrat pe net si am citit despre el.In afara de faptul ca e cam scump,se pare ca e f. bun. multumesc pentru pont:)
Cred ca Rozi,e foarte constienta de ceea ce face,numai ca are nevoie de cata un imbold!:-oEi de parca numai ea!Eu ar trebui sa schimb tikerul la 69.8,dar nu ma indur!Poate e doar dereglarea dupa sch. de noapte.Vad maine!:((Pupici:-*O zi buna!>:D<

Nu,la ora aia chiar nu ma trezisem.Asa e!Toate avem nevoie de incurajari si de sustinere.Eu tineam de un an si eram gata sa renunt cand,spre norocul meu am dat de forum si am gasit aici sprijin.Eu zic sa schimbi tickerul pt.ca asa te mai motiveaza.;)Eu il schimb la fiecare suta de grame tocmai in ideea asta si de-a ma obliga sa nu uit ca n-am voie sa ma ingras la loc.Azi,de exemplu,l-am mai mutat cu 200 de grame.;;)Ceaiul e f.bun daca ai probleme cu tranzitul.;)Sa ai o zi frumoasa.>:D<

amy0404 22 oct 2010 16:35:18

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 375599)
Salutare,
Iti multumesc,Amy!
Tu ce mai faci?O zi buna si tie!:)

Eu?! :D Sunt bagata toata in sifonier :)) Am un botez maine si nu stiu cu ce sa ma imbrac.


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:38:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO