forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unui-nou-inceput-shorty-132.html)

Slabuta 02 mar 2009 12:39:43

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 763)
:)) ce ne-am mai distrat ...am vrut sa dau preview si am apasat posteaza..da am apasat repede stop in browser si am sperat ca totul e ok...se pare ca nu a fost :D..si slabuto mi-ai sters topicul bun..dar noroc ca in citatul tau era topicul bun si l-am editat ..ma rog..bine ca s-a rezolvat #:-s

scuze, e prima oara cand am facut treaba asta, inca nu am patit-o :">
dar pe viitor promit sa fiu mai atenta. b-)

Slabuta 02 mar 2009 12:41:12

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 764)
No bine ai venit..scuza-ne ..faceam si noi un pic de curatenie de casa noua :)

da,curatenie... uneam subiectele buclucase >:) le-am venit de hac

Shorty 02 mar 2009 13:21:49

Scuze de incurcatura slabuto :D

Slabuta 02 mar 2009 13:23:21

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 792)
Scuze de incurcatura slabuto :D

nu are nimic.cum zice fratele meu I'm just doing my job :))

Shorty 02 mar 2009 13:45:23

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 794)
nu are nimic.cum zice fratele meu I'm just doing my job :))

te cred da nu vreau sa te incurc in timp ce tu iti faci treaba...credema ca stiu ce inseamna..al meu isi deschide un portal si m-a pus administrator...merg mai rar in vizita pe acolo si mi-e groaza de ziua in care chiar o sa fiu nevoita sa il administrez

cora 03 mar 2009 10:24:46

Spor la noul mod de viata pe care l-ai ales, eu sunt sigura ca vei reusi daca vei fi mereu asa hotarata.
O zi excelenta...

Shorty 03 mar 2009 10:51:42

Citat:

Anterior postat de cora (Post 875)
Spor la noul mod de viata pe care l-ai ales, eu sunt sigura ca vei reusi daca vei fi mereu asa hotarata.
O zi excelenta...


Bine ai venit Cora in casuta mea si pe acest forum.

Multumesc de urari..incerc sa imi pastrez "hotararea" pentru toata viata caci altfel nu ma voi mentine niciodata...am incercat prea multe diete si dupa ce le "terminam" incepeam sa pun la loc..si de fiecare data mai multe kilograme...a durat mult (vreo 10 ani) sa imi dau seama ca am nevoie de un stil de viata daca vreau sa arat bine nu de diete...asa ca asta incerc sa realizez...

Noul stil de viata ma ajuta forte mult...pentru ca nu ma mai demoralizez asa usor...uite de exemplu aseara..am fost la dentist si am stat foarte mult la coada...am ajuns acasa la 8.30 rupa de foame..am mancat un castronel de ciorbica de vacuta... dupa vreo ora al meu pofticos s-a apucat sa manace in camera branza topita si mi-a facut pofta...asa ca am gustat (tot triunghiul) :-$:-"- de obicei asta era motiv de suparare pentru mine si in unele cazuri motiv de renuntat la dieta..ieri am mancat branzica..mi-a picat foarte bine si nu am regretat o secunda..si azi dimineata..mult asteptatul 90 a venit :D...cu toata ca aseara am mancat ceva "interzis" nu m-a afectat deloc si eu am continuat sa slabesc :D

Ce mult am scris...vroiam sa iti zic de fapt bun venit si sa te mai invit pe aici >:D<

cora 03 mar 2009 11:07:01

Multumesc pentru cuvatul de bun venit;;),
Si eu m-am chinuit tot cu diete in ultimii ani, si parca era un facut, mai mult ma ingrasam. Capacul la pus niste pastile minune, de slabit cica, dupa care am pus aproape 17 kg fata de cat aveam initial...Acum mi-am schimbat viziunea, nu mai folosesc nici un fel de medicamente minune, nu mai tin dieta, dar am un alt fel de a ma alimenta, adica mai putin, gust din fiecare, apa incerc sa beau cam 2l/zi, miscare nu fac atat cat ar trebui dar cand am timp ma ocup si de sport.
Felicitari pentru kg pierdut

Slabuta 03 mar 2009 11:24:39

Citat:

Anterior postat de Bianca (Post 879)
Bine ai venit Cora in casuta mea si pe acest forum.

Multumesc de urari..incerc sa imi pastrez "hotararea" pentru toata viata caci altfel nu ma voi mentine niciodata...am incercat prea multe diete si dupa ce le "terminam" incepeam sa pun la loc..si de fiecare data mai multe kilograme...a durat mult (vreo 10 ani) sa imi dau seama ca am nevoie de un stil de viata daca vreau sa arat bine nu de diete...asa ca asta incerc sa realizez...

Noul stil de viata ma ajuta forte mult...pentru ca nu ma mai demoralizez asa usor...uite de exemplu aseara..am fost la dentist si am stat foarte mult la coada...am ajuns acasa la 8.30 rupa de foame..am mancat un castronel de ciorbica de vacuta... dupa vreo ora al meu pofticos s-a apucat sa manace in camera branza topita si mi-a facut pofta...asa ca am gustat (tot triunghiul) :-$:-"- de obicei asta era motiv de suparare pentru mine si in unele cazuri motiv de renuntat la dieta..ieri am mancat branzica..mi-a picat foarte bine si nu am regretat o secunda..si azi dimineata..mult asteptatul 90 a venit :D...cu toata ca aseara am mancat ceva "interzis" nu m-a afectat deloc si eu am continuat sa slabesc :D

Ce mult am scris...vroiam sa iti zic de fapt bun venit si sa te mai invit pe aici >:D<

Neata Bianca! Neata Cora! Hai ca m-am trezit si eu :D

Iar dam petrecere, esti la 90 [*mainilesus*] Suuuper, suuuuper!
Cum mi-ai spus tu ieri, asa ti-o spun si eu azi, un triunghi de branza topita nu e capat de tara, bine ca nu ai mincat o cutie :D

Sa iti schimbi la status in 90 :D Sunt nerabdatoare sa scazi sub 90 :)

Shorty 03 mar 2009 12:33:08

Citat:

Anterior postat de cora (Post 880)
Multumesc pentru cuvatul de bun venit;;),
Si eu m-am chinuit tot cu diete in ultimii ani, si parca era un facut, mai mult ma ingrasam. Capacul la pus niste pastile minune, de slabit cica, dupa care am pus aproape 17 kg fata de cat aveam initial...Acum mi-am schimbat viziunea, nu mai folosesc nici un fel de medicamente minune, nu mai tin dieta, dar am un alt fel de a ma alimenta, adica mai putin, gust din fiecare, apa incerc sa beau cam 2l/zi, miscare nu fac atat cat ar trebui dar cand am timp ma ocup si de sport.
Felicitari pentru kg pierdut

Da ..pastile de slabit..am fost la un pas sa ma apuc de reductil...le-am comadat dar a durat mult sa mi le aduca...asa ca m-am apucat sa mananc sanatos..si cand mi le-a adus nu m-am mai apucat de ele..am zis ca daca pot sa ma abtin de la prostii fara sa imi intoxic corpul cu pastile..atunci de ce sa mai iau...

Foarte bine gandesti - ma bucur cand gasesc aliate in mancatul sanatos si nu in diete...si eu pot sa zic ca mananc putin...datorita meselor la ore fixe si gustarilor (pe care tot le-am sarit in ultima vreme :-") nu mai simt nevoia sa mananc mult...e ciudat ce patesc acuma..eu eram genul de om care cat era in farfurie atata manca..acuma ma opresc fara nici o remuscare din mancat ..pur si simplu simt ca sunt satula..si ma opresc.

Daca faci sport cat de putin e bun..eu sunt o mare lenesa momentan ...dar o sa am apuc si eu.

Multumesc pentru felicitari - momentan se duc usor(am doar 3 saptamani de cand ma educ in ale alimentatiei) si nu ma mai entuziasmez la fiecare kg care se duce...sa vad 89 si atunci ma bucur//suna altfel sa zic am 80 si ceva :)))


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:57:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO