forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Le journal d'Anca (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/le-journal-danca-920.html)

meapasarica 13 sep 2009 19:50:25

Re: Le journal d'Anca
 
asta am mancat azi si cu mare mandrie tre sa va anunt ca e prima data cand nu depasesc la grasimi, la zahar, doar un pic la carbohidrati...plus k am facut si o gramada de bicicleta:D;;):P

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 07:30
Lapte 1.5%, Oke!, 250ml - 108 calorii
Chorizo, 20g - 91 calorii
Sunca de vitel, Scan, 30g - 36 calorii
Ou fiert tare, 50g - 78 calorii
Paine crocanta multicereale, Finn Crisp, 20.19g - 71 calorii
Gustare 1, ora 11:12
Kiwi, 90g - 55 calorii
Smochine proaspete, 50g - 37 calorii
Pepene rosu, 150g - 45 calorii
Lapte 1.5%, Oke!, 250ml - 108 calorii
Prânz, ora 13:09
Varza de vara a la Adela, 200g - 108 calorii
Gustare 2, ora 16:42
Apa plata, 250ml - 0 calorii
Cina, ora 20:10
focaccia, 100g - 320 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1057 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 60min - 140 calorii
Bicicleta stationar, intens, 42min - 331 calorii
Dat cu aspiratorul, 30min - 79 calorii
Metabolism bazal - 1141 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1691 calorii

Adella 13 sep 2009 19:51:56

Re: Le journal d'Anca
 
[QUOTE=meapasarica;30742]asta am mancat azi si cu mare mandrie tre sa va anunt ca e prima data cand nu depasesc la grasimi, la zahar, doar un pic la carbohidrati...plus k am facut si o gramada de bicicleta:D;;):P

Felicitari ..la cata munca ai facut ai mai si pedalat?Bravo>:D<

meapasarica 14 sep 2009 08:12:33

Re: Le journal d'Anca
 
Neatza Fetelor!

Inca o dimineatza de luni in care cantarul e la fel exact 45.00, nici o schimbare:(...

Mi-am facut o media a caloriilor din luna sept de pana acum si am mancat cam 940 de calorii pe zi...am ajuns de la 46 la 45 prin 17 august si de atunci e aproape o luna si nu se misca nimik...ma intreb ce fac gresit? mananc prea mult? habar n-am nici eu:-s
nu mai am de dat decat 2 kg, sunt multumita si cu atata, daca as ajunge la 43 as fi nemaipomenit de multumita...

Azi merg la servi si am vreo 2 lectii, plec un pic de la servi si fac si o plimabre dupa masa k sa ma mai misc un pic...oricum merg la bus pe jos, deci in total o sa fac cam 6 km numa din asta...azi mananc la servi mancare de varza cu carne de pui...am mancat deja o bucata de focaccia...si la servi imi iau ceva fructe

Va doresc tuturor o zi frumoasa, saptamana reusita si sa ne auzim cu bine

POOOOP


Anca

ras_cristalin 14 sep 2009 09:21:20

Re: Le journal d'Anca
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 30898)
Neatza Fetelor!

Mi-am facut o media a caloriilor din luna sept de pana acum si am mancat cam 940 de calorii pe zi...am ajuns de la 46 la 45 prin 17 august si de atunci e aproape o luna si nu se misca nimik...ma intreb ce fac gresit? mananc prea mult? habar n-am nici eu:-s
nu mai am de dat decat 2 kg, sunt multumita si cu atata, daca as ajunge la 43 as fi nemaipomenit de multumita...
Anca

Eu nu te-as sfatui sa mananci mai putin... ci doar sa continui asa, cu sport si numarat de calorii. Se poate sa fi inlocuit grasimea cu muschi si cantarul sa arate la fel din motivul asta.
Oricum ar fi, nu te descuraja.>:D<
Cred ca arati super acum :) nu ai motive de nerabdare.
~o) Neata, Ancuta slabuta

nicol30 14 sep 2009 09:22:24

Re: Le journal d'Anca
 
buna dimineata !

meapasarica 14 sep 2009 10:14:50

Re: Le journal d'Anca
 
Neatza Nicol!

M-am inscris si eu acuma la concurs poate da de se misca ceva si la mine...multumesc pentru incurajare>:D<>:D<>:D<

dienusha 14 sep 2009 13:02:16

Re: Le journal d'Anca
 
Buna Anca...varza cu pui zici? :) Reteta mea? :D
Eu cred ca slabesti mai greu pentru ca esti deja slaba si nu prea mai ai de unde sa slabesti...

meapasarica 14 sep 2009 13:12:22

Re: Le journal d'Anca
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 31050)
Buna Anca...varza cu pui zici? :) Reteta mea? :D
Eu cred ca slabesti mai greu pentru ca esti deja slaba si nu prea mai ai de unde sa slabesti...

da,:) reteta ta Dienusha...si eu fac varza calita si nu m-am gandit niciodata sa pun un pic de piept de pui in ea, am facut asa si a fost un succes mare...e tare buna:-*:-*pt reteta

meapasarica 14 sep 2009 13:14:37

Re: Le journal d'Anca
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 31050)
Buna Anca...varza cu pui zici? :) Reteta mea? :D
Eu cred ca slabesti mai greu pentru ca esti deja slaba si nu prea mai ai de unde sa slabesti...

Eu cred ca am de unde sa slabesc...toata viata mea de adult am avut 42-43 de kilograme, si asta e normalitate la mine, 45-46 e prea mult ma simt prea plina, am burta si solduri si grasime prea multa in jurul tailei...deci as avea de unde sa dau jos:D

Slabuta 14 sep 2009 13:18:55

Re: Le journal d'Anca
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 31062)
Eu cred ca am de unde sa slabesc...toata viata mea de adult am avut 42-43 de kilograme, si asta e normalitate la mine, 45-46 e prea mult ma simt prea plina, am burta si solduri si grasime prea multa in jurul tailei...deci as avea de unde sa dau jos:D

Anca ce zici ne pui niste poze cu tine in picioare? :)
Nu de alta, dar vreau sa ma conving ca nu ai o imagine deformata deste felul in care arati....

Nu imi spune de pe acum ca nu o ai, lasa-ne pe noi sa vedem :)

Eu cand aveam 45 de kg la 1,66 toata ziua urlam ca trebuie sa mai slabesc si ca sunt prea grasa la fund, si tot ce mi se spunea in jur, eu nu bagam in seama, pana nu am realizat singura, dupa ce am inceput sa studiez mai bine pozele ;) deci, vreau sa excludem cazul meu :) si dupa ce vedem pozele iti spunem daca mai trebuie sa slabesti sau nu ;)

promit sa dau o parere obiectiva


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:18:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO