forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Le journal d'Anca (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/le-journal-danca-920.html)

dienusha 14 sep 2009 13:49:05

Re: Le journal d'Anca
 
Anca promit si eu sa iti zic o parere obiectiva!

meapasarica 14 sep 2009 13:49:12

Re: Le journal d'Anca
 
Citat:

Anterior postat de sweetyancutza (Post 31071)
aia ii legat si de conformatie:-s stiu ca si eu asa is, am picioarele groasee:( si tot timpul cand dau cate ceva jos de pe mine cel mai tare se vede la burtica chiar daca merge si de pe fundulet si picioare acolo parca tot asa is:(

Corect Ancutza...e doar chestie de conformatie

meapasarica 14 sep 2009 13:49:48

Re: Le journal d'Anca
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 31080)
Anca promit si eu sa iti zic o parere obiectiva!

Sarumana de sustinere>:D<

Slabuta 14 sep 2009 13:50:33

Re: Le journal d'Anca
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 31077)
;;)eu cred ca e mai mult o obsesie ..vedem fete inalte care au partea de sus a piciorului super dreapta si subtire..doar ca fetele mai minione ..cum sunt si eu le este cam imposibil sa le aiba asa ..e ca si cum mi-as dori picioare de 2m dar nu am cum sa le am ..plus ca e un super avantaj ca avem solduri mai late ..vom naste niste copii sanatosi ;)>:D<cica instinctiv barbatii aleg femeile cu solduri mai late..ca sa poate procreea:Dcopii frumosi si sanatosi:P

Adella incepi sa gandesti bine :)
Sigur este o obsesie ;) Mereu mi-am dorit picioare frumoase ca la fotomodele nu pulpanele astea, dar in timp m-am convins ca oricat m-as lupta nu fac decat sa imi pierd timp si nervi, asa ca am grija sa nu imi atarne pielea si sa nu am celulita restul nu ma intereseaza :)

Slabuta 14 sep 2009 13:51:37

Re: Le journal d'Anca
 
Ideea e sa te impaci cu tine insuti, sa te accepti asa cum esti si sa vezi ce fericita si implinita vei fi atunci ;) Lucrurile care nu tin de tine nu ai cum sa le schimbi :)

Adella 14 sep 2009 13:52:34

Re: Le journal d'Anca
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 31074)
Stii ce vreau eu sa zic Adella, este k in haine arat ok, nu dau pe afara nicaieri :)), dar cand pun mana se simte k e in plus si se simte si la haine...nu mai incap in blugii ce ii aveam cand m-am mutat aici, mi-am luat cu un nr mai mare...m-am ingrasat peste tot...nici bluzeele nu mi-s mai bune ca is prea scurte (s-au marit sanisorii)...deci e o diferenta...darrrrr....o sa imi fac poze din lateral ca sa se vada exact...

E ciudat ..cat imi doream sa am 49 (nu 47 sau 46 cum vreau acum) cand aveam 60 kg ..si acum sunt un pic cam inconstienta ..ar trebui sa ajung la stadiul in care sa ma bucur pe deplin de aceasta greutate;;)
Al meu clar m-a facut nebuna ..el ma vede mai bine:))din toate unghiurile ..si mi-a zis ca nu sunt sanatoasa ..si rade cand stau in fata oglinzii si ma chinui sa trag de o bucata de carne:))sa-i arat ca e grasime :-s
Oricum sunt mult mai calma ca la 49 ..ma apropiam cam repede de 50 ..si acel prag nu are voie sa mai fie depasit

meapasarica 14 sep 2009 13:53:18

Re: Le journal d'Anca
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 31077)
;;)eu cred ca e mai mult o obsesie ..vedem fete inalte care au partea de sus a piciorului super dreapta si subtire..doar ca fetele mai minione ..cum sunt si eu le este cam imposibil sa le aiba asa ..e ca si cum mi-as dori picioare de 2m dar nu am cum sa le am ..plus ca e un super avantaj ca avem solduri mai late ..vom naste niste copii sanatosi ;)>:D<cica instinctiv barbatii aleg femeile cu solduri mai late..ca sa poate procreea:Dcopii frumosi si sanatosi:P

Nu stiu ce sa zic cu obseseia...eu sunt o persoana f pragmatica, rationala si care isi cunoaste limitele...eu vad si stiu ca m-am ingrasat Adella, si nu am pretentii la picioare de-alea super subtrir ca stiu ca nu merge, suntem micute si asta e, am incetat sa ma mai impotrivesc, insa se poate si mai bine, va spun sincer ca mie mi rusine sa merg in Ro pt k m-am ingrasat asa tare, si in aprilie cand am mers si aveam cam 44 de kg a zis toata lumea : vai ce te-ai ingrasat pt k sunt mica si se vede rpd cand pun un pic...ce-or zice acuma cand am mai mult?:-/

meapasarica 14 sep 2009 13:55:13

Re: Le journal d'Anca
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 31086)
E ciudat ..cat imi doream sa am 49 (nu 47 sau 46 cum vreau acum) cand aveam 60 kg ..si acum sunt un pic cam inconstienta ..ar trebui sa ajung la stadiul in care sa ma bucur pe deplin de aceasta greutate;;)
Al meu clar m-a facut nebuna ..el ma vede mai bine:))din toate unghiurile ..si mi-a zis ca nu sunt sanatoasa ..si rade cand stau in fata oglinzii si ma chinui sa trag de o bucata de carne:))sa-i arat ca e grasime :-s
Oricum sunt mult mai calma ca la 49 ..ma apropiam cam repede de 50 ..si acel prag nu are voie sa mai fie depasit

Apoi stii tu Adella...noi niciodata nu putem fii multumite:))

Adella 14 sep 2009 13:58:21

Re: Le journal d'Anca
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 31084)
Ideea e sa te impaci cu tine insuti, sa te accepti asa cum esti si sa vezi ce fericita si implinita vei fi atunci ;) Lucrurile care nu tin de tine nu ai cum sa le schimbi :)

Dap ..si oricum am ajuns exact unde am vrut ..ca asa suntem noi oamenii mai lacomi si nu ne multumim cu ce avem...dar imi trec crizele astea:))
Apropo ..eram in autobuz ..si vad un baiat cu probleme (cu handicap)si imi zic in cap ..cat de nerecunoscatoare pot fi ,eu imi fac griji ptr un kg ..cand mama acestui copil trebuie sa-l ingrijeaza toata viata ..el nu stiu cat era de constient ..si cata durere o fi in sufletul acelei femei ..si nu si-ar dori decat sa aiba un copil normal ..si eu care Slava Domnului m-a inzestrat Dumnezu cu de toate ..fac nazuri ..m-am simtit foarte rau cu mine si cu egoismul meu :-s

meapasarica 14 sep 2009 13:59:37

Re: Le journal d'Anca
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 31090)
Dap ..si oricum am ajuns exact unde am vrut ..ca asa suntem noi oamenii mai lacomi si nu ne multumim cu ce avem...dar imi trec crizele astea:))
Apropo ..eram in autobuz ..si vad un baiat cu probleme (cu handicap)si imi zic in cap ..cat de nerecunoscatoare pot fi ,eu imi fac griji ptr un kg ..cand mama acestui copil trebuie sa-l ingrijeaza toata viata ..el nu stiu cat era de constient ..si cata durere o fi in sufletul acelei femei ..si nu si-ar dori decat sa aiba un copil normal ..si eu care Slava Domnului m-a inzestrat Dumnezu cu de toate ..fac nazuri ..m-am simtit foarte rau cu mine si cu egoismul meu :-s

Aici nu pot decat sa iti dau dreptate..asa imi zice si mama mereu: fii multumita ca esti intreaga si sanatoasa, restul le rezolvi tu


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:56:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO