forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Lovemyself-Nemancat noaptea II:D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/lovemyself-nemancat-noaptea-ii-d-3284.html)

lovemyself 19 apr 2010 07:42:19

Re: Lovemyself-Nemancat noaptea II:D
 
Buna dimi:*

Iata-ma si pe mine la o saptamana de la dieta..o saptamana in care nu am mai mancat noaptea,desi m-am trezit,dar in schimb am cam exagerat cu mancarea,cantitatea..astfel incat daca miercuri dimineatza aveam 56,6 acum am 57,2.
Nu ma plang pt ca ma asteptam sa arate mai mult cantarul.
M-am si masurat si:
-1 cm in talie
-2 cm solduri
-1 cm picior sus


Deci treaba e buna..imi da speranta si ma ambitioneaza si mai mult sa merg inainte:)

Ps: ieri am scos bicicleta la plimbare:p
Am uitat cat de bine si frumos e sa mergi cu bicla.

O zi buna va doresc din tot sufletul si o saptamana pe masura!

Slabuta 20 apr 2010 18:34:53

Re: Lovemyself-Nemancat noaptea II:D
 
Citat:

Anterior postat de lovemyself (Post 156273)
Buna dimi:*

Iata-ma si pe mine la o saptamana de la dieta..o saptamana in care nu am mai mancat noaptea,desi m-am trezit,dar in schimb am cam exagerat cu mancarea,cantitatea..astfel incat daca miercuri dimineatza aveam 56,6 acum am 57,2.
Nu ma plang pt ca ma asteptam sa arate mai mult cantarul.
M-am si masurat si:
-1 cm in talie
-2 cm solduri
-1 cm picior sus


Deci treaba e buna..imi da speranta si ma ambitioneaza si mai mult sa merg inainte:)

Ps: ieri am scos bicicleta la plimbare:p
Am uitat cat de bine si frumos e sa mergi cu bicla.

O zi buna va doresc din tot sufletul si o saptamana pe masura!

Hey, nu trebuie sa te demoralizezi :)
Ori de cate ori "cazi" ridica-te, chiar daca aparent ai pierdut tot ce ai "construit" pana in acel moment, te asigur ca faci pasi inainte, din fiecare cazatura trage niste lectii :)

Iti tin pumnii pentru acest nou inceput :)

lovemyself 20 apr 2010 19:34:05

Re: Lovemyself-Nemancat noaptea II:D
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 158526)


Hey, nu trebuie sa te demoralizezi :)
Ori de cate ori "cazi" ridica-te, chiar daca aparent ai pierdut tot ce ai "construit" pana in acel moment, te asigur ca faci pasi inainte, din fiecare cazatura trage niste lectii :)

Iti tin pumnii pentru acest nou inceput :)

Saru'mana din suflet slabuta>:D<

Tocmai am avut un acces de mancat nervos..am mancat cam mult..inca trebuie sa lucrez la treaba asta.
Oricum ar fi fac progrese..am o saptamana de cand nu am mai mancat noaptea.
Deci un prim mare pas l-am facut.
De acum trebuie sa fiu mai cumpatata la cantitate..


Slabuta, urarea ta pe bune ca ma face sa ma simt mai bine.
Si incepand cu maine..ba nu incepand cu acest moment voi face sa fie UN NOU INCEPUT.


PS: am citit si eu mare parte din jurnalul tau..felicitari din suflet pentru atata vointa.
Chiar esti un exemplu de urmat in sensul asta:)

lovemyself 21 apr 2010 07:52:33

Re: Lovemyself-Nemancat noaptea II:D
 
Buna dimineatza:)

Am avut o noapte urata:(
M-am trezit azi nopate pe la 3 si am avut un acces de mancat.
Initial am ezitat sa mananc dar ma rodea un pic stomacul si am zis ca doar gust ceva..dar bineinteles ca nu m-am orpit doar la a gusta ceva:(
Asta este ,acum sa fiu sincera daca e cate o noapte odata la o saptamana nici macar nu m-as mai plange.
Is constienta ca de "patima"asta nu pot scapa asa peste noapte.dar uite ca aseara am lasat garda jos ca am zis ca au trecut atatea nopti in care am reusit sa ma abtin si ca daca am sa gust ceva nu o sa se intample nimic..dar nuuu..dependenta e dependent


Azi,de fapt de azi vreau asa fac lucrurile asa cum trebuiesc...dieta in adevaratul sens al cuvantului,sport si odihna.

Voi fi ceva mai stricta pt urmatoarele doua saptamani,in sensul ca nu mai mananc smantana si nici firsca din aia,ca de fiecare data cand am cumparat cate un tub in final nu ajungeam decat sa o mananc cu lingura si in doua zile max era gata:p


Deci nu ma mai plang si fac treaba,pentru ca vreau si e timpul sa o iau din loc serios ca nu se mai poate!
Un lucru e cert..nici in visele mele cele mai urate nu credeam ca am sa ajung la sf lui aprilie sa am greutatea asta!
Numai vreau,gataaaa!


PS: o zi frumoasa si productiva tuturor:*

DrIulia2010 21 apr 2010 09:02:34

Re: Lovemyself-Nemancat noaptea II:D
 
Neata.
Ieri,in timpul zilei ce ai mancat?
Nu trebuie sa fii trista,mobilizeaza-te si incet vei reusi.:)
Incearca sa eviti stresul si problemele care duc la mancatul pe baza nervoasa.
Da,e foarte bine sa lasi deoparte smantana,hrisca,chiar si costita,mezelurile in general.
Mananca multe fructe,legume proaspete,hidrateaza-te,odihneste-te si gandeste pozitiv.>:D<

DrIulia2010 21 apr 2010 09:09:56

Re: Lovemyself-Nemancat noaptea II:D
 
Edit:Acum am vazut ca urmezi atkins,si eu iti spuneam sa mananci fructe si legume.:D

lovemyself 21 apr 2010 09:17:10

Re: Lovemyself-Nemancat noaptea II:D
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 159197)
Edit:Acum am vazut ca urmezi atkins,si eu iti spuneam sa mananci fructe si legume.:D


Neatza:)


Nu-i nimic Iulia,intentia de a ma ajuta cu un sfat,asta conteaza!
Stiu ca trebuie sa las stresul deoparte.
Cum am mai zis,fac progrese,eu sunt asa mai perfectionista de felul meu si am tendinta de a anula orice efort reusit daca nu e in proportie de 99,9% realizat intocmai conform planului meu:p
De cand am intrat in aceasta comunitate incep sa imi revin..cu pasi ff fff mici intr-adecar dar SIGURI!

O ZI BUNA TUTUOR SI VA MULTUMESC PT SFATURI SI SPRIJIN>:D<

ianna 23 apr 2010 07:24:05

Re: Lovemyself-Nemancat noaptea II:D
 
nu te mai amarai atat ca doar nu fugi la frigider noapte de noapte.

Se apropie cumva musafirii?Daca da... se intelege. Daca nu... asta e...mai ai si zile mai proste ca daca ar fi fara piedici .... toata lumea ar fi plina de fotomodele:DPoate e cazul sa analizezi ziua respectiva si sa mai adaugi ceva in meniu...poate a fost un pic saracacios daca ti-a forfait stomacelul.

>:D<

lovemyself 23 apr 2010 08:03:44

Re: Lovemyself-Nemancat noaptea II:D
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 162115)
nu te mai amarai atat ca doar nu fugi la frigider noapte de noapte.

Se apropie cumva musafirii?Daca da... se intelege. Daca nu... asta e...mai ai si zile mai proste ca daca ar fi fara piedici .... toata lumea ar fi plina de fotomodele:DPoate e cazul sa analizezi ziua respectiva si sa mai adaugi ceva in meniu...poate a fost un pic saracacios daca ti-a forfait stomacelul.

>:D<


Buna dimineatza Ianna>:D<
Esti asa dragutza,multumec mult pt pont.
Asa este,am reusit din fericire sa nu mai fug nopate de noapte la frigider:D
Stiu ca am plang prea mult si fac prea putine,dar lucrez sa schimb treaba asta:P

O zi buna sii nu uitati: odihna sport dieta si multa voie buna la toata lumea:-*

Sibel H 23 apr 2010 11:29:44

Re: Lovemyself-Nemancat noaptea II:D
 
....:)...Salut!Lovemyself...multumesc de urare...am sa trec destule detali in jurnal...acesta este doar inceputul...vad ,ca ai mici probleme...o sa imi fac ceva timp sa-ti citesc jurnalul...>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:57:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO