forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-ambitie-fier-buterfly89-3559.html)

buterfly89 21 apr 2010 11:16:37

Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
nu am putut niciodata sa ating o greutate normala..ba mai mult d atat d cate ori slabesc cu adv nu am nergie deloc in mine si rup dulciurile..astazi 22 aprilie am inceput un alt stil..si d data asta nimic nu ma va impiedica sa nu imi duc planul pana la capat..da m,am trezit cu o ambitie d fier si sper sa reusesc..am 1 65 si 64 d kg..da e ffff mult stiu asta..da sper cu ajutorul vostru sa reusesc..pt k e atat d bine k cineva strain sa,ti dea sfaturi..pt k stiu ff bine k sunt din suflet si d aceea am decis sa postez si eu acest mesaj..;;)..pff...sper sa pot vb cu cineva..

Gea 21 apr 2010 11:38:37

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Citat:

Anterior postat de buterfly89 (Post 159451)
nu am putut niciodata sa ating o greutate normala..ba mai mult d atat d cate ori slabesc cu adv nu am nergie deloc in mine si rup dulciurile..astazi 22 aprilie am inceput un alt stil..si d data asta nimic nu ma va impiedica sa nu imi duc planul pana la capat..da m,am trezit cu o ambitie d fier si sper sa reusesc..am 1 65 si 64 d kg..da e ffff mult stiu asta..da sper cu ajutorul vostru sa reusesc..pt k e atat d bine k cineva strain sa,ti dea sfaturi..pt k stiu ff bine k sunt din suflet si d aceea am decis sa postez si eu acest mesaj..;;)..pff...sper sa pot vb cu cineva..

Buna Buterfly >:D< Bine ai venit pe meleagul slabutelor (de fapt a slabutelor in devenire ;)) Felicitari pentru decizia luata! Intotdeauna cu sustinere vei reusi sa obtii ceea ce doresti, atata vreme cat motorasul din interiorul tau, responsabil cu dorintele, functioneaza.

Primul pas este sa reduci pe cat posibil prajelile, grasimile, painea si sucurile carbogazoase si cu multi indulcitori. Bea multa apa, intre 1.5 si 2.5 l pe zi si vei vedea primele rezultate. Cu putin sport vei slabi frumos si mai repede ;)

Posteaza un meniu obisnuit dintr-o zi, sa ne dam si noi cu parerea si sa vedem unde gresesti...

Asteptam vesti de la tine!
Pupici >:D<

lovemyself 21 apr 2010 13:24:47

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Citat:

Anterior postat de buterfly89 (Post 159451)
nu am putut niciodata sa ating o greutate normala..ba mai mult d atat d cate ori slabesc cu adv nu am nergie deloc in mine si rup dulciurile..astazi 22 aprilie am inceput un alt stil..si d data asta nimic nu ma va impiedica sa nu imi duc planul pana la capat..da m,am trezit cu o ambitie d fier si sper sa reusesc..am 1 65 si 64 d kg..da e ffff mult stiu asta..da sper cu ajutorul vostru sa reusesc..pt k e atat d bine k cineva strain sa,ti dea sfaturi..pt k stiu ff bine k sunt din suflet si d aceea am decis sa postez si eu acest mesaj..;;)..pff...sper sa pot vb cu cineva..

Bine ai venit si din partea mea:)
Cu vointa si incredere orice e posibil.
Sa vrem ca rstul e un joc,cum am mai zis in alt post;)
Hia spor la treaba sii numai bine>:D<

Sibel H 21 apr 2010 13:45:03

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Citat:

Anterior postat de buterfly89 (Post 159451)
nu am putut niciodata sa ating o greutate normala..ba mai mult d atat d cate ori slabesc cu adv nu am nergie deloc in mine si rup dulciurile..astazi 22 aprilie am inceput un alt stil..si d data asta nimic nu ma va impiedica sa nu imi duc planul pana la capat..da m,am trezit cu o ambitie d fier si sper sa reusesc..am 1 65 si 64 d kg..da e ffff mult stiu asta..da sper cu ajutorul vostru sa reusesc..pt k e atat d bine k cineva strain sa,ti dea sfaturi..pt k stiu ff bine k sunt din suflet si d aceea am decis sa postez si eu acest mesaj..;;)..pff...sper sa pot vb cu cineva..

Bine ai venit! printre noii,Buterfly89 ...si eu sant noua ...cu rabdare iti vei atinge telul si scopul propus....depinde cat de pregatita esti si pt. ce regim s-au dieta optezi...iti doresc mult Succes! ...:)

LicuriciColorat 21 apr 2010 15:06:53

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Buna si bine ai venit pe la noi>:D<,pt a slabii e necesar sa ai o alimentatie sanatoasa:fructe,legume,carne la gratar/cuptor/fiert,cereale si lactate slabe,neaparat 2l apa/zi si sport(ajuta foarte mult,nu conteaza poate sa fie orce,gasesti si aici pe site filmulete,sport poate insemna:alergat,stepper,bicicleta,,sarit coarda,sala,zumba,dans,aerobic,pilates,tae-bo).Iti doresc mult succes,cu rabdare si perseverenta vom reusii toate sa devenim slabute demne de admirat>:D<

buterfly89 21 apr 2010 19:32:51

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
thoamne cate mesaje..nu pot sa cred ..p bune..:xam ramas masca..da eu am inceput un regim kre slabesti in 2 luni maxim 20 d kg..insa cunosc fete care in 2 sapt au slabit 5 kg da trebuie tinut ffff strict..as vrea sa vb cu toate..sa am multi preteni..sunt o fire deschisa,.,.va multumesc mult pt urari..deja pot zice k va ador:*********************************>:D<>:D<>:D< >:D<>:D<:P

buterfly89 21 apr 2010 19:40:06

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
astazi este prima zi d dieta..am baut un 3 in 1..apoi am papt un ou cu putin salam cu mustar..cu branza si putin castravete..apoi p la 3 la fel..apoi am baut maxim 3 litrii d apa plata..am alergat 3 km..am facut scari..spre seara mi s facuse o pofta d castraveti acrii:X:X:X:X:aoleu:X:X:X:Xkm asta e tot c am mancat azi:D:si ma simt full..nu vreau sa mai aud d mancare beahhh:((((sper sa ma tin asa si in 4 zile sa nu lesin dupa dulciuri:D:-s:-s:">:">va pwp p toate si cu dzeu inainte

andra_aly 21 apr 2010 19:41:00

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Cam putine calorii:-s nu crezi? risti sa ti se faca rau:(

ianna 21 apr 2010 19:47:20

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Citat:

Anterior postat de buterfly89 (Post 160311)
astazi este prima zi d dieta..am baut un 3 in 1..apoi am papt un ou cu putin salam cu mustar..cu branza si putin castravete..apoi p la 3 la fel..apoi am baut maxim 3 litrii d apa plata..am alergat 3 km..am facut scari..spre seara mi s facuse o pofta d castraveti acrii:X:X:X:X:aoleu:X:X:X:Xkm asta e tot c am mancat azi:D:si ma simt full..nu vreau sa mai aud d mancare beahhh:((((sper sa ma tin asa si in 4 zile sa nu lesin dupa dulciuri:D:-s:-s:">:">va pwp p toate si cu dzeu inainte


ai grija ca papi mult prea putin si risti sa scazi din masa musculara si nu din gelatina...cum ti-ai dori...ca sa nu zic de efectul yo yo la kg sau stagnare:-s

buterfly89 21 apr 2010 19:59:58

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
da asa e dieta ..nu pot sa mai mananc nimic..imi vine rau sa ma gandesc la ou salam carne castravete masline si etc..mda asta am zis si eu..da..nu pot mai mult

buterfly89 21 apr 2010 20:08:43

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
:-/:-/:-/:-/:-/nu stiu kt d buna este..da toti doctorii o recomanda..eu am sa va zic cat d eficace este..pana acum eu ma simt ff bine..nu fac foame nu fac nimic..

ianna 21 apr 2010 20:22:13

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
hai sa-ti zic un secret ...care nu e tocmai secret:))...cand am zis foame nu m-am referit la ce percepi tu ci la ce percepe organismul tau si tu ignori. Ca sa slabesti sanatos si sa ai o alimentatie sanatoasa trebuie sa papi un min de 1000-1200 kcal/zi sanatoase... nu zic sa ignori complet doctorii, mai ales ca eu nu-s nutritionist:)), dar sunt convinsa ca multi vorbesc baliverne si dieta respectiva nu a fost personalizata pentru tine...ci ptr x persoana, de o x varsta, cu x antecedente medicale etc... ca sa nu intram in speculatii privind cativa (daca nu marea parte) a nutritionistilor romani... care dau dieta si pastile ...multi fara sa faca o analiza amanuntita a pacientului. Dar sa revenim la oile noastre....

NU exista atat pot manca ...si doar atat vreau eu sa mananc;)altfel, cum ai reusit sa te ingrasi?eu doar te atentionez ca nu faci bine...tu...asculti sau treci cu vederea peste mesajul meu;)este efectiv , alegerea ta ! Dar ...ma repet... sanatos nu e ce faci.

LicuriciColorat 21 apr 2010 20:31:51

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Cum a spus si Ianna mai sus,nu e sanatos ceea ce faci,eu stiu ca vrei sa slabesti repede,toate am vrea,dar kg date jos foarte repede se depun imediat ce ai inceput sa mananci un mar in plus fata de dieta(si pe cuvant ca nu exagerez).Daca ai sa urmaresti jurnalele unor slabute de aici vei vedea ca au slabit in timp ce-i drept dar au slabit frumos si sanatos.Ai grija de tine si de corpul tau,sa nu iti para rau mai tarziu,mai bine slabim in timp da fara efecte secundare.Cu rabdare si perseverenta vom ajunge unde vrem.
P.S: sa nu te superi,noi iti vorbim prieteneste,tu faci cum vrei,e alegerea ta,dar mai bine te gandesti de 2 ori inainte de a te apuca de o dieta asa drastica,decat sa te grabesti si sa regreti apoi.>:D<

buterfly89 21 apr 2010 20:38:56

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
da..aveti dreptate..nu am dc sa ma supar sincer va zic..din contra va multumesc din tot sufletul,.,.d maine am sa incep sa,mi numar caloriile pt inceput ..si ..nu stiu sper sa mearga totul bine:D,,nu am dc sa ma supar repet..e bn knd iti indrepti greseala,..nu atunci knd iti dai pumni k nu ai ascultat kndva>:D<:-*:-*:-*:-*

ianna 21 apr 2010 20:40:58

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Citat:

Anterior postat de buterfly89 (Post 160389)
da..aveti dreptate..nu am dc sa ma supar sincer va zic..din contra va multumesc din tot sufletul,.,.d maine am sa incep sa,mi numar caloriile pt inceput ..si ..nu stiu sper sa mearga totul bine:D,,nu am dc sa ma supar repet..e bn knd iti indrepti greseala,..nu atunci knd iti dai pumni k nu ai ascultat kndva>:D<:-*:-*:-*:-*


>:D<inteleapta atitudine>:D< si chiar nu ai de ce sa te superi... si eu recunosc... ca de multe ori in dieta nu am facut alegerile potrivite...dar am avut alte slabute care "mi-au dat usor peste ceafa" ..trezindu-ma la realitate:D:">

buterfly89 21 apr 2010 20:42:12

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*va multumesc fff mult:*:">

ianna 21 apr 2010 20:44:57

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
:Dsi acum ca suntem pe aceeasi lungime de unda...astept sa vad noul tau meniu de maine incolo;;)

buterfly89 21 apr 2010 20:46:39

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
dak d ex cum fac eu alerg mai mereu si am ajuns sa o fac in fiecare zi..bn mai combin si cu taebo...e o alegere proasta???

buterfly89 21 apr 2010 20:48:24

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
da maine am sa pun un meniu..mai eficace..cu toate k imi doresc sa continui aceasta dieta..cuprinde 4 etape..am sa vad cum reusesc sa l combin p aman2:d

buterfly89 21 apr 2010 20:50:15

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
specific k..sunt o persoana ff activa..la facultate mereu am miscare..naveta..acasa treaba..;;)

ianna 21 apr 2010 20:58:02

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Citat:

Anterior postat de buterfly89 (Post 160403)
dak d ex cum fac eu alerg mai mereu si am ajuns sa o fac in fiecare zi..bn mai combin si cu taebo...e o alegere proasta???


alergatul e foarte bun pentru inima si circulatie + etc + slabit

tae-bo e foarte bun pentru slabit si modelare

combinarea lor este ideala

dar daca esti asa activa vezi ca poate tre sa maresti caloriile la mai mult de 1000... tre sa vad exact cam cat faci zilnic sport... teroia zice sa faci un minus de 500kcal...vreo 200 din mancare (decai daca la mentinere tre sa papi 1800 ...la dieta sa papi 1600 - cifre date fara sa ma uit la tine in profil deci nu le lua mot-a-mot)si restul 300 arde-le prin sport:)

buterfly89 21 apr 2010 21:03:43

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
am inteles multumesc fff frumos:***************>:D<>:D<

LicuriciColorat 21 apr 2010 21:19:33

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
e foarte bine ca faci miscare,ajuta foarte mult,tocmai ca ai o viata activa trebuie sa mananci nu sa te infometezi,ma bucur enorm ca vrei sa adopti o alta dieta,fie ca iti numeri caloriile fie ca iti faci o dieta personalizata important e sa ai 3 mese si 2 gustari(cei drept si eu uneori mai gresesc pe ici pe colo,dar in timp voi face asa cum e corect:)).nu uita ca suntem ataturi de tine>:D<

buterfly89 22 apr 2010 08:54:59

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
neatza printeselor...pff o zi atat d calda..asa mai zic si eu sa t trezesti...:>..acum beau o cafea fara zahar...:>:>:>..c bine dak eram toate la sueta:X:X:X:x

buterfly89 22 apr 2010 09:59:41

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
pff..azi e a doua zi d dieta\:d/..am atata energie in mine...am papat un mic dejun consistent;;);;);;);;);;);;)...\:d/..abia atept sa ma cantaresc miercurea viitoare\:d/:x:x:x:x

Sibel H 22 apr 2010 10:19:28

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
;;)...Buna..Printeso ....gimnastica s-au sport nu faci..? ..pe langa dieta...vezi, pe forum la rubrica Sport ,gasesti o gramada de filmulete din diferite, programe de sport...alege s-au opteaza si pentru un program de sport...ce zici? ...>:D<

buterfly89 22 apr 2010 10:23:28

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
eu cred ca taebo si alergatul sunt cele mai bune..si cateodata mai sar coarda:)))e ff amuzanta..dar fratele meu rade mereu de mine cand fac asta ..asa ca mai bine prefer stadionu si knd el e plecat taebo:d

buterfly89 22 apr 2010 10:28:14

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
multa si multa si multa apaaaa...:)))))o sa ajung:)))))da multaaaaaaaaaaa:)):)):)):))...de ieri am si inceput un alt stil si cu pielea si cu totul,,,e fff bine pentru pielea fetei infuzii d musetel apoi cu o perie(moale)sau cu un gel plin d particule in el.sau zatz d cafea:X:X:X.sau un castravete face minuni si un masaj..pfff..o piele d invidiat...si apoi o apa termala..insa am grija si d sanii mei..pt k dak am sa slabesc imi este teama sa nu pateasca ceva..asa ca fac dusuri reci de dimineatza si masaj cu o crema speciala..insa ma ajuta si taebo:X..si pielea acum miere si ulei d masline..la voi s,a modificat ceva in timp ce ati slabit????ma refer la sani si la burtica..:-/:-/

buterfly89 22 apr 2010 10:41:17

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
zumba pufoasele mele..acum am descoperit programul..la energia mea..merge perfect..multumesc unei pufoase dulci:X:X:Xvb apoi ..time 4 zumba\:D/>:D<>:D<

buterfly89 22 apr 2010 10:41:57

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
iubesc acest site:))..ajuta foarte mult.\:d/>:D<

andra_aly 22 apr 2010 11:23:28

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Intradevar .. acum nu fac reclama;)) dar si eu sunt de aceeasi parere cu tine:)

buterfly89 22 apr 2010 12:27:01

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
pff...20 d min zumba...30 de minute taebo:x:x:x:x:xsi tot am energie:)))

buterfly89 22 apr 2010 13:08:18

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
plus 1000 de sarituri la coarda...ma declar linistita..pana la ora 5..nu va speriati dar azi nu stiu c a fost cu mine:)));;);;)..merg sa beau apa si sa pap ceva fortat:X:XX

buterfly89 22 apr 2010 16:29:08

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
plecata la alergat..\:d/ va pwp dulce:*

LicuriciColorat 22 apr 2010 16:34:02

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Citat:

Anterior postat de buterfly89 (Post 161396)
plecata la alergat..\:d/ va pwp dulce:*


dute:),spor la alergat>:D<:-*

buterfly89 22 apr 2010 17:58:49

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
shi ink 3 km ,.,,hai 4 km...:)))...pfff acum mi,am facut o masca pt par..apoi ma bag la o baie..:XX::XX:

Gea 22 apr 2010 19:09:17

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Citat:

Anterior postat de buterfly89 (Post 161153)
plus 1000 de sarituri la coarda...ma declar linistita..pana la ora 5..nu va speriati dar azi nu stiu c a fost cu mine:)));;);;)..merg sa beau apa si sa pap ceva fortat:X:XX

Sa stii ca si sportul iti da energie :) Imi place foarte mult atitudinea ta :D Tot asa si vei ajunge cum doresti ;)

buterfly89 22 apr 2010 19:24:11

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
sunt plina de portocala..mi,am facut un gomaj din ulei se masline si malai..m,am dat pe corp apoi am luat o portocala mi,am hidratat pielea..e super si mirosu si si catifeaua..pfff\:d/de 2 zile sunt alta fata:X:X:X:X:xnu stiu va iubesc pur si simplu\:d/

LicuriciColorat 22 apr 2010 20:13:08

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Citat:

Anterior postat de buterfly89 (Post 161674)
sunt plina de portocala..mi,am facut un gomaj din ulei se masline si malai..m,am dat pe corp apoi am luat o portocala mi,am hidratat pielea..e super si mirosu si si catifeaua..pfff\:d/de 2 zile sunt alta fata:X:X:X:X:xnu stiu va iubesc pur si simplu\:d/


uhh bun asa,bravo>:D< e bine ca te rasfeti si te ingrijesti caci meriti sa fii frumoasa:x:-*

LicuriciColorat 22 apr 2010 22:10:15

Re: Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89
 
Noapte buna>:D< Ne auzim maine:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:57:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO