forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 11 oct 2010 00:22:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 360522)
Noapte buna Diana:) sa visezi ingerasi:x

Noapte buna!

silvia juganaru 11 oct 2010 09:13:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
ce faceti dragelor?eu ma simt foarte bine....ma incadrez asa de bine in cura asta....adica sunt satula tot timpu.....aseara pe la 7 am fost sa duc niste haine la curatatorie in mall si nu am rezistat sa nu pap inghetata....2 cupe adica 100 gr...ma gandesc ca mai mult de 200-300 kcal nu a avut...asta e.....dimineata am papat iaurt cu cereale 100 kcal,la pranz ciorbita de vita si putini cartofi cu o bucata mica de piept pui si 2 ardei copti...seara 2 mere .....cam atat...ce ziceti?a fost ok?aaaa si un pahar de must...cred ca asta cam are calorii dar asta e.......dragele mele...eu nu am fumat niciodata...vad ca va luptati cu asta....eu va sustin si sper sa puteti renunta...dar cum ati renuntat la atatea bunatati culinare ma gandesc ca puteti renunta si la spurcata de tigara.... ganditi-va ca papati sanatos....faceti sport si intoxicati corpu cu tigari....nu p pacat...va pup...o zi frumoasa.....eu sunt la servici...cursuri am numa maine.....asa ca astept clienti..

Adella 11 oct 2010 11:04:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata Diana:-*
Am venit in vizita sa vad ce faci;;)si sa-ti urez o saptamana fara tentatii:-*>:D<

cris17 11 oct 2010 11:38:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
WOW....cate chestii ti s-au intamplat de cand n-am mai intrat pe la tine!:-o
Ma bucur ca ai reusit sa te muti intr-un camin mai fain :D
Sa ai o saptamana minunata ca tine! >:D<:-*

Florea Andreea 11 oct 2010 14:40:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Servus, Diana?
Cum e la cursuri? Ti-ai intrat in ritm? Ca eu inca nu:))...
Am intrat sa vad ce mai faci si sa ma plang cum imi e greu sa mananc gustarile alea nenorocite...mai ales pe prima am tot sarit-o.:D
In plus, e tare frustrant fara cantar:D.
Sa ai o zi frumoasa in continuare!!>:D<

happygirldiana 11 oct 2010 15:14:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de silvia juganaru (Post 360708)
ce faceti dragelor?eu ma simt foarte bine....ma incadrez asa de bine in cura asta....adica sunt satula tot timpu.....aseara pe la 7 am fost sa duc niste haine la curatatorie in mall si nu am rezistat sa nu pap inghetata....2 cupe adica 100 gr...ma gandesc ca mai mult de 200-300 kcal nu a avut...asta e.....dimineata am papat iaurt cu cereale 100 kcal,la pranz ciorbita de vita si putini cartofi cu o bucata mica de piept pui si 2 ardei copti...seara 2 mere .....cam atat...ce ziceti?a fost ok?aaaa si un pahar de must...cred ca asta cam are calorii dar asta e.......dragele mele...eu nu am fumat niciodata...vad ca va luptati cu asta....eu va sustin si sper sa puteti renunta...dar cum ati renuntat la atatea bunatati culinare ma gandesc ca puteti renunta si la spurcata de tigara.... ganditi-va ca papati sanatos....faceti sport si intoxicati corpu cu tigari....nu p pacat...va pup...o zi frumoasa.....eu sunt la servici...cursuri am numa maine.....asa ca astept clienti..

Buna Silvia!e bine ca iti prieste dieta asta sie bine ca te simti ok.nu cred ca e problema cu 100 aia de grame de inghetata.Mihaela Bilic in cartea ei chiar rreomanda ca gustare 102 cupe de inghetata asa ca eu cred ca merge:)in ceea ce priveste meniul eu zic ca e ok,desi ai papat fructe la cina.am eu ceva cu fructele la cina dar daca ti se pare bine nu am nicio problema.am vazut ca mai sunt fete care iau ca cina fructe.eu nu pot,fructele le tin ca gustari:)sa ai serviciu usor si spor la cursuri;)si ai grija de tine:*
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 360905)
Buna dimineata Diana:-*
Am venit in vizita sa vad ce faci;;)si sa-ti urez o saptamana fara tentatii:-*>:D<

Hei Adella!Neata,desi iti raspund cam tarziu,de dimineata nu am mai avut timp sa trec pe aici.multumesc pentru urari si iti doresc si eu tie la fel,sa fii cat mai cumintica;):*
Citat:

Anterior postat de cris17 (Post 360954)
WOW....cate chestii ti s-au intamplat de cand n-am mai intrat pe la tine!:-o
Ma bucur ca ai reusit sa te muti intr-un camin mai fain :D
Sa ai o saptamana minunata ca tine! >:D<:-*

Buna Cris>:D<dap,m-am mutat aici in caminul 1 desi azi am vb cu o colega si mi-a zis ca mi s-a facut loc si inc aminul in care am stat anul trecut.si nu stiu daca sa ma mai mut sau nu.m-as muta numai pt bai:)bine..si pentru faptul ca acolo am foarte multe cunostine:-s ma mai gandesc putin,mai am timp de gandire pana deseara:)
si tu sa ai o saptamana cat mai frumoasa!:-*
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 361203)
Servus, Diana?
Cum e la cursuri? Ti-ai intrat in ritm? Ca eu inca nu:))...
Am intrat sa vad ce mai faci si sa ma plang cum imi e greu sa mananc gustarile alea nenorocite...mai ales pe prima am tot sarit-o.:D
In plus, e tare frustrant fara cantar:D.
Sa ai o zi frumoasa in continuare!!>:D<

Salutare Andu!:*Cum sa fie....incerc sa ma reobisnuiesc cu cursurile:D nu am decat sa imi intru in ritm ca altfel o incurc:)te inteleg ca iti greu cu gustarile.pe prima si eu o sar mereu:d sunt la scoala si nu imi vine sa mananc.si poate as manca dar uit mereu fructul pe masa,in camera:))cat despre cantar...daaaa,e frustrant rau!si ma refer si la cantarul pt alimente si la celalalt.eu eram obisnuita sa cantaresc totul!nu sunt dependenta de el dar ma simt mai bine cand stiu sigur cat mananc:)
O zi frumoasa sa ai si tu>:D<

happygirldiana 11 oct 2010 15:52:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
fetelor...am tras o spaima azi....m-au sunat cei de la caminul 13,unde am stat saptamana trecuta,sa ma anunte sa trec maine pe acolo ca vor sa vb cu mine si ei si cei de la politie.sincera sa fiu mi-a fost teama.am aflat pana la urma ca vor sa merg acolo impreuna cu colegele mele de camera pt a ne face referat sa ne dea afara din camin(sa nu mai putem sta in niciunul)pt ca,cu o seara inainte de a se intampla furtul am avut vizita la noi in camera,dupa ora 23 si s-a consumat si alcool(desi eu sincera sa fiu nici nu am vazut cand au adus baietii aia alcool,dar a iesit Timisoreana in poza facuta de politisti a doua zi).ma rog...am sunat la politie si ghiciti ce au spus:ca ar cam vrea sa imi retrag declaratia pt ca deja sunt incarcati cu alte cazuri si nu pot sa se ocupe de asta si daca retrag declaratia nu o sa ii mai preseze pe cei de la admin caminelor sa ne faca referat sa ne dea afara.so....maine o sa merg sa imi retrag declaratia ca nici macar plangere nu e.o retrag...decat sa nu am unde sa stau prefer sa ramana totul asa.oricum nu m-au ajutat cu nimic:d si uitati dragele mele,asa se rezolva problemele:)

asa cum ziceam si mai sus,mi s-a gasit loc in caminul in care am stat in anii precedenti,m-ar "baga" a 6 a in camera.nu stiu sigur daca as avea dulap si noptiera pt ca o camera este de 5 persoane dar in toate o sa puna cate 6 pt ca sunt cererile mari.dar nu stiu daca sa ma mut sau nu...treaba e ca m-am saturat de atataea mutari...inca nu stiu,ma mai gandesc ce sa fac,pana deseara.
azidimineata cand am plecat la facultate m-a muscat un caine.nu rau,e mult spus muscat,m-a apucat de picior am avut noroc ca am facut pas si mi-a dat drumul dar vaaai cum facea in fata mea...m-am panicat,am inceput sa urlu,rasuna caminul si curtea de vocea mea.am apucat sa ii dau cu mapa in cap,stiu ca nu am facut bine dar numai asa l-am departat putin.noroc ca a fost un nene pe acolo si l-a gonit.acum ocolesc toata curtea sa merg la facultate,de frica:-ss numai caini peste tot:|

voi cce mai spuneti?ati inceput cursuri,servicii cum trebuie?

amy0404 11 oct 2010 16:03:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 361329)
fetelor...am tras o spaima azi....m-au sunat cei de la caminul 13,unde am stat saptamana trecuta,sa ma anunte sa trec maine pe acolo ca vor sa vb cu mine si ei si cei de la politie.sincera sa fiu mi-a fost teama.am aflat pana la urma ca vor sa merg acolo impreuna cu colegele mele de camera pt a ne face referat sa ne dea afara din camin(sa nu mai putem sta in niciunul)pt ca,cu o seara inainte de a se intampla furtul am avut vizita la noi in camera,dupa ora 23 si s-a consumat si alcool(desi eu sincera sa fiu nici nu am vazut cand au adus baietii aia alcool,dar a iesit Timisoreana in poza facuta de politisti a doua zi).ma rog...am sunat la politie si ghiciti ce au spus:ca ar cam vrea sa imi retrag declaratia pt ca deja sunt incarcati cu alte cazuri si nu pot sa se ocupe de asta si daca retrag declaratia nu o sa ii mai preseze pe cei de la admin caminelor sa ne faca referat sa ne dea afara.so....maine o sa merg sa imi retrag declaratia ca nici macar plangere nu e.o retrag...decat sa nu am unde sa stau prefer sa ramana totul asa.oricum nu m-au ajutat cu nimic:d si uitati dragele mele,asa se rezolva problemele:)

asa cum ziceam si mai sus,mi s-a gasit loc in caminul in care am stat in anii precedenti,m-ar "baga" a 6 a in camera.nu stiu sigur daca as avea dulap si noptiera pt ca o camera este de 5 persoane dar in toate o sa puna cate 6 pt ca sunt cererile mari.dar nu stiu daca sa ma mut sau nu...treaba e ca m-am saturat de atataea mutari...inca nu stiu,ma mai gandesc ce sa fac,pana deseara.
azidimineata cand am plecat la facultate m-a muscat un caine.nu rau,e mult spus muscat,m-a apucat de picior am avut noroc ca am facut pas si mi-a dat drumul dar vaaai cum facea in fata mea...m-am panicat,am inceput sa urlu,rasuna caminul si curtea de vocea mea.am apucat sa ii dau cu mapa in cap,stiu ca nu am facut bine dar numai asa l-am departat putin.noroc ca a fost un nene pe acolo si l-a gonit.acum ocolesc toata curtea sa merg la facultate,de frica:-ss numai caini peste tot:|

voi cce mai spuneti?ati inceput cursuri,servicii cum trebuie?

Offf :( Doamne, ce de chestii ai patit :(
Ai grija sa nu fie turbat catelul. Daca ti-a dat sangele sa te duci la doctor, nu e de gluma:-s Nu se mai fac injectii in burtica (stiu :D), se fac in brat.
Cu politia....no comment. Mie mi s-a furat detectorul din masina odata si dupa o luna m-au rugat sa imi retrag plangerea, ca ei oricum nu vor gasi vinovatul si asa.. de ce sa stea cu inca un caz pe cap....deci, no comment. Vorba lu' Badea: Traim in Ro si asta ne ocupa tot timpul :))

Adella 11 oct 2010 16:09:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 361329)
fetelor...am tras o spaima azi....m-au sunat cei de la caminul 13,unde am stat saptamana trecuta,sa ma anunte sa trec maine pe acolo ca vor sa vb cu mine si ei si cei de la politie.sincera sa fiu mi-a fost teama.am aflat pana la urma ca vor sa merg acolo impreuna cu colegele mele de camera pt a ne face referat sa ne dea afara din camin(sa nu mai putem sta in niciunul)pt ca,cu o seara inainte de a se intampla furtul am avut vizita la noi in camera,dupa ora 23 si s-a consumat si alcool(desi eu sincera sa fiu nici nu am vazut cand au adus baietii aia alcool,dar a iesit Timisoreana in poza facuta de politisti a doua zi).ma rog...am sunat la politie si ghiciti ce au spus:ca ar cam vrea sa imi retrag declaratia pt ca deja sunt incarcati cu alte cazuri si nu pot sa se ocupe de asta si daca retrag declaratia nu o sa ii mai preseze pe cei de la admin caminelor sa ne faca referat sa ne dea afara.so....maine o sa merg sa imi retrag declaratia ca nici macar plangere nu e.o retrag...decat sa nu am unde sa stau prefer sa ramana totul asa.oricum nu m-au ajutat cu nimic:d si uitati dragele mele,asa se rezolva problemele:)

asa cum ziceam si mai sus,mi s-a gasit loc in caminul in care am stat in anii precedenti,m-ar "baga" a 6 a in camera.nu stiu sigur daca as avea dulap si noptiera pt ca o camera este de 5 persoane dar in toate o sa puna cate 6 pt ca sunt cererile mari.dar nu stiu daca sa ma mut sau nu...treaba e ca m-am saturat de atataea mutari...inca nu stiu,ma mai gandesc ce sa fac,pana deseara.
azidimineata cand am plecat la facultate m-a muscat un caine.nu rau,e mult spus muscat,m-a apucat de picior am avut noroc ca am facut pas si mi-a dat drumul dar vaaai cum facea in fata mea...m-am panicat,am inceput sa urlu,rasuna caminul si curtea de vocea mea.am apucat sa ii dau cu mapa in cap,stiu ca nu am facut bine dar numai asa l-am departat putin.noroc ca a fost un nene pe acolo si l-a gonit.acum ocolesc toata curtea sa merg la facultate,de frica:-ss numai caini peste tot:|

voi cce mai spuneti?ati inceput cursuri,servicii cum trebuie?

:-s:-s:-sVai ce evenimente neplacute ai trait :-o...si in Bucuresti cainii sunt o problema ..in privinta caminului tu stii mai bine ..daca nu iti poti permite o chirie eu zic sa stai la camin ,e mult mai usor:-s
Eu incep cursurile miercuri,iar jobul as vrea si eu curand ...dar nu apare nimic :((
Ms frumos ..voi avea grija sa fiu cuminte:-*>:D<

happygirldiana 11 oct 2010 16:15:14

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 361367)
:-s:-s:-sVai ce evenimente neplacute ai trait :-o...si in Bucuresti cainii sunt o problema ..in privinta caminului tu stii mai bine ..daca nu iti poti permite o chirie eu zic sa stai la camin ,e mult mai usor:-s
Eu incep cursurile miercuri,iar jobul as vrea si eu curand ...dar nu apare nimic :((
Ms frumos ..voi avea grija sa fiu cuminte:-*>:D<

mie nu imi era frica de caini,adica treceam nepastoare dar acum...e grav.numai gandul ca trebuie sa plec la facultate ma ingrozeste:-ss chirie nu imi permit sa platesc,e prea mult.raman cu caminul,ma hotarasc unde vreau sa stau:)
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 361355)


Offf :( Doamne, ce de chestii ai patit :(
Ai grija sa nu fie turbat catelul. Daca ti-a dat sangele sa te duci la doctor, nu e de gluma:-s Nu se mai fac injectii in burtica (stiu :D), se fac in brat.
Cu politia....no comment. Mie mi s-a furat detectorul din masina odata si dupa o luna m-au rugat sa imi retrag plangerea, ca ei oricum nu vor gasi vinovatul si asa.. de ce sa stea cu inca un caz pe cap....deci, no comment. Vorba lu' Badea: Traim in Ro si asta ne ocupa tot timpul :))

nu...nu a dat sangele..cat despre injectii in burtica..brrr:-ss credca doareeee:D nu e cazul de injectie dar asa rau m-am speriat incat acum stau cu frica si in camera.ai naiba de caini...mi-e groaza de ei.
nu stiu ce s-a intamplat anul.ca am inceput cu stangul...totul a inceput cu stangul.(ma refer la anul universitar..)


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:04:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO