forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

Animis23 15 oct 2012 09:22:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Dienush, sa ai o saptamana super!

Spor la spaniola, si , de ce nu, si la germana :D O limba straina in plus nu strica nimanui. Chiar si cunostintele elementare au utilitatea lor! >:D<:-*

happygirldiana 15 oct 2012 09:24:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 1152325)
Dienush, sa ai o saptamana super!

Spor la spaniola, si , de ce nu, si la germana :D O limba straina in plus nu strica nimanui. Chiar si cunostintele elementare au utilitatea lor! >:D<:-*

Merci,Simi!Deocamdata sunt la elementar, o sa avansez curand:)Daca nu stiu chestiile elementare, nu am sa stiu niciodata "dedesubturile":))
Pupici!

Khali 15 oct 2012 09:25:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna, Di!

Iti multumesc mult pentru imaginea pusa la mine :-* Mi-am dat seama ca mi-ai mai pus una mai demult, insa pe aceea n-o pot vedea, pe cea de azi da!

E o idee foarte buna sa inveti limbi straine, nu se stie niciodata cand iti vor fi de folos.

Ma bucur mult ca ai un tonus mai bun, sper sa fie o saptamana reusita din toate punctele de vedere! >:D<

happygirldiana 15 oct 2012 09:27:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Khali (Post 1152328)
Buna, Di!

Iti multumesc mult pentru imaginea pusa la mine :-* Mi-am dat seama ca mi-ai mai pus una mai demult, insa pe aceea n-o pot vedea, pe cea de azi da!

E o idee foarte buna sa inveti limbi straine, nu se stie niciodata cand iti vor fi de folos.

Ma bucur mult ca ai un tonus mai bun, sper sa fie o saptamana reusita din toate punctele de vedere! >:D<

Buna, Ancut!>:D<
Asa m-am gandit si eu, mi-or folosi la un moment dat, in viata asta...Daca mai am vreo sansa sa o imbunatatesc cu ceva:))
Te pup, Ancule, sa ai o saptamana frumoasa si prospera!
Cum ai petrecut weekendul?

Khali 15 oct 2012 09:40:14

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1152330)

Buna, Ancut!>:D<
Asa m-am gandit si eu, mi-or folosi la un moment dat, in viata asta...Daca mai am vreo sansa sa o imbunatatesc cu ceva:))
Te pup, Ancule, sa ai o saptamana frumoasa si prospera!
Cum ai petrecut weekendul?

Cu siguranta se va imbunatati la un moment dat, fii increzatoare! :-*

In weekend n-a fost vremea grozava la noi, ca am fi mers la munte -fusesem sambata trecuta, insa culorile toamnei inca nu se vedeau; asa ca am participat la un concert caritabil organizat pentru copiii cu autism si sunt fericita ca s-au strans 13 000 de SMS-uri pentru ei :x Sunt absolut impresionanti acesti copii si a fost o sambata deosebita.

Iar ieri am hoinarit ieri cu al meu prin oras si...gata, e luni :-o :))

rommyna 15 oct 2012 09:47:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata! Saptamana frumoasa, scumpa mea blondina! :-*

Si foarte bine ca te-ai apucat de studiat limbi straine. Este de apreciat ca-ti folosesti timpul liber intr-un mod constructiv. :)

happygirldiana 15 oct 2012 09:52:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Meniul meu:D:D:D

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:25
Corn Flakes/Fulgi de porumb, Proxi, 40g - 150 calorii, 2.6 proteine, 0.3 grasimi, - colesterol, 33.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Lapte batut 2% grasime, Covalact de Tara, 150g - 68 calorii, 4.8 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 150 sodiu, 5.4 zaharuri
Red Cup, Nescafe, 3.6g - 3 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 1 fibre, 3.6 sodiu, 0.3 zaharuri

Prânz, ora 13:53
Pulpe de pui la gratar, 90g - 160 calorii, 18.3 proteine, 9.5 grasimi, - colesterol, 0.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ciuperci la gratar simple, by Gea, 80g - 22 calorii, 1 proteine, 1.9 grasimi, - colesterol, 3.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 13:54
Iaurt Cremosso 5% grasime Sarut de ciocolata cu menta, Danone, 125g - 152 calorii, 4.8 proteine, 6.3 grasimi, - colesterol, 19.1 carbohidrati, - fibre, 5 sodiu, 17.9 zaharuri

Cina, ora 13:55
Pateu vegetal, Sibiu, 120g - 327 calorii, 6.8 proteine, 29.4 grasimi, 0 colesterol, 8.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Frittata cu blat de malai, 150g - 342 calorii, 23.4 proteine, 15 grasimi, - colesterol, 27.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1224 calorii, (mic)62 proteine, (mult)65.4 grasimi, 0 colesterol, (mic)99.3 carbohidrati, 1 fibre, 158.6 sodiu, 23.6 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 30min - 232 calorii
Metabolism bazal - 1532 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1764 calorii


Ancut, asa a fost si aici vremea, ca si azi,de altfel. Ce frumos ca ati putut sa ii ajutati, un gest de apreciat:)La noi nu se organizeaza astfel de concerte.La noi se fac festivale ale berii, ale toamnei, cu mici, bere, afumaturi si alte aiureli. Bine, poate si asta ar fi de apreciat, dar in conditiile in care primarul ar face si altceva mai bun pt cetateni.Dar cum nu face nimic, cum isi bate joc pe zi ce treece mai mult, nu pot sa apreciez:)

Neata, strumfela!>:D< Pai chiar asa, timp liber la serviciu:)):))Macar sa il folosesc cum trebuie:D:D
Tu ce ai facut in weekend?:>Cum mai e cu apartamentul?

Creatsa 15 oct 2012 10:02:38

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neata Dienut!>:D<
O zi frumoasa si conforma:-*

rommyna 15 oct 2012 10:04:26

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Khali (Post 1152338)
Cu siguranta se va imbunatati la un moment dat, fii increzatoare! :-*

In weekend n-a fost vremea grozava la noi, ca am fi mers la munte -fusesem sambata trecuta, insa culorile toamnei inca nu se vedeau; asa ca am participat la un concert caritabil organizat pentru copiii cu autism si sunt fericita ca s-au strans 13 000 de SMS-uri pentru ei :x Sunt absolut impresionanti acesti copii si a fost o sambata deosebita.

Iar ieri am hoinarit ieri cu al meu prin oras si...gata, e luni :-o :))

Ma gandeam eu ca tu vei fi acolo...data viitoare vin si eu, poate asa te vad :P Foarte frumos gestul tau de sustinere si pentru domnul solict, dar si pentru copiii cu autism!>:D<
Da...week-endul a trecut repede repede...eu am zacut in casa cele doua zile minunate :))
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1152351)
Neata, strumfela!>:D< Pai chiar asa, timp liber la serviciu:)):))Macar sa il folosesc cum trebuie:D:D
Tu ce ai facut in weekend?:>Cum mai e cu apartamentul?

Draga...in week-end am zacut fiindca m-am simtit rau, nu am iesit deloc din casa cu gandul sa nu trag aer rece si sa ma simt mai bine...si speranta ca-mi va trece. Ieri dupa-amiaza m-am simtit un pic mai bine, dar cand m-am pus in pat nu prea ma lua somnul si am tusit o gramada. :D

Ieri dupa-amiaza am facut curat la haine si la pantofi-in sfarsit, iar mister sot a pregatit papa pentru ieri la pranz si apoi a facut un pic de curatenie prin casa...ce noroc am eu cu el!:x...ma rog, ai putin cand suntem ciufuti si ne certam aiurea :))

happygirldiana 15 oct 2012 10:06:38

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Creatsa (Post 1152361)
Neata Dienut!>:D<
O zi frumoasa si conforma:-*

Neata,neata,Cretunel!>:D<
Merci,asemenea!


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:28:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO