forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 16 iul 2013 12:19:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1279765)
Buna Dienuta, ce dor mi-a fost de tine>:D<>:D<>:D<>:D<.
Felicitari pentru grad, era si normal sa te descurci...tu permanent esti super tare:-*.
De kg ce sa zic, tu arati foarte bine la cite ai; uite-te si la mine cu cite am revenit pe forum:-s...da slabim ca altceva ce avem de facut:D.
O zi frumoasa draga mea!!
Pupicei!!!

Crisulina mea iubita! :-* Ce ma bucur sa te vad!Si ce m-am bucurat sa te vad si pe faceboooook! :-*
Esti o scumpa, Cris, kilogramele o sa se duca. Esti ambitioasa, te stiu eu :)
Ce mai zici, ce mai faci?
CUm esti cu serviciul? :D
Pupicei!

mutulica 16 iul 2013 12:26:24

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1279768)


Crisulina mea iubita! :-* Ce ma bucur sa te vad!Si ce m-am bucurat sa te vad si pe faceboooook! :-*
Esti o scumpa, Cris, kilogramele o sa se duca. Esti ambitioasa, te stiu eu :)
Ce mai zici, ce mai faci?
CUm esti cu serviciul? :D
Pupicei!

Sint bine draga mea, cu sot peste hotare, asa ca-s singura, uneori mi-e bine, alteori mi-e trist; acuma sint la tara la ai mei, e liniste, ma odihnesc.
Am lucrat pina-n mai, apoi sesiunea am avut-o, practica si in august vreau sa-mi caut de lucru la alta scoala.
Cu bune si rele viata merge inainte:D...iar eu sint foarte optimista;;)

rommyna 16 iul 2013 12:40:51

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
http://25.media.tumblr.com/18e5345f9...4uvwo1_500.gif

Vaiiiiiiiiii, ce bucurie! Ce ma bucur sa te revad pe aici! [*4*][*4*][*4*][*4*] :-* Si ce ma bucur pentru vestile bune!

Totusi iti propun sa o lasi mai usor cu stresul, chiar daca ai un job mai solicitant acum. Lucrurile nu se rezolva cu nimic, iar inaintand in viata vei da peste situatii din ce in ce mai stresante. Nicicand viata ta nu va fi linistita, libera sau mai stiu eu cum :)) Intotdeauna lucrurile se vor precipita, vor aparea situatii neprevazute, etc. Asa ca incearca sa fi zen :D [*106*][*106*][*106*][*106*]

Kilogramele si restul problemelor se aranjeaza. Plus ca nu putem fi mereu la o greutate ideala. Organismul fiecareia are o greutate la care este cel mai bine, nu musai greutatea ideala fiindca nu suntem toti niste tipare...Cum ar fi daca toate fetele de 1,50 m sa fie niste schiloade?!? Care ar fi farmecul sa nu mai vezi o Romina bubulina :)))
Alta stare de normalitate este relatia ta cu Adi. Nu exista relatii perfecte, toate au ups&downs, conteaza ca voi sa fiti unul langa celalalt in momentele grele.

Draga mea, eu am vesti bune, poate deja le-ai citit :) Daca nu, uita-te la tickere! Te pup si iti doresc o zi minunata, ganduri bune si bucurii! :-*>:D<:x

CCristina D 16 iul 2013 12:54:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1279762)
Va salut, dragele mele!
Daca va gandeati, cumva, ca am uitat de voi, va inselati, nu am uitat dar programul nu prea imi mai permite sa stau pe internet.... La serviciu stau la calculator in scop de serviciu iar acasa ajung rupta fara chef de pc, televizor sau alte alea...
De-asta am si lipsit atat, ajung acasa, gatesc un pic, fac putina ordine si somn,daca pot sa dorm, ca de ceva timp am insomnii si sunt data peste cap cu odihna.
Ce sa va spun....SUnt asa cum ma stiti, mai nimic nou. Kilogramele.....hmmm...kilogramele:D Fluctuatii. Ma invartesc in jurul a 72-73 de kilograme, am mese haotice, sport nefacut de vreo 2 luni si cam atat. Celulita e in floare, de la cafea si tigari banuiesc, ca astea sunt deliciul fiecarei zile.
Stressul, la fel, e in floare, cat cuprinde.
Stress si din cauza serviciului, si din cauza relatiei cu Adi, vesnicele mele probleme, stiti voi.
Ce sa va spun altceva? Am avansat in "grad", sunt noul asistant manager al hotelului. Deja am trecut de primul meu eveniment, prima nunta organizata de mine, si am trecut cu brio. A fost un real succes, totul a mers ca pe roate. Urmeaza inca doua nunti si cateva conferinte maricele dar a mai trecut din teama. M-am mai obisnuit aici dar e de munca, e responsabilitate si bataie de cap.
Va las acum, va pup si va imbratisez si sper sa revin curand!
Trec la treaba!Sa aveti o zi frumoasa!
SI va multumesc pentru vizite, nu m-ati uitat :) :-*

Buna Dia draga>:D<:-*
Mi-a fost tare dor de tine...ma bucur ca esti bine...ma bucur ca ocupi un post bun si-ti place...chiar si dc e stresant uneori, dar per ansamblu e bine:).
Te pup, spor in tot ceea ce faci !!
O zi frumoasa !!!>:D<:-*

happygirldiana 16 iul 2013 13:51:57

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de rommyna (Post 1279777)
http://25.media.tumblr.com/18e5345f9...4uvwo1_500.gif

Vaiiiiiiiiii, ce bucurie! Ce ma bucur sa te revad pe aici! [*4*][*4*][*4*][*4*] :-* Si ce ma bucur pentru vestile bune!

Totusi iti propun sa o lasi mai usor cu stresul, chiar daca ai un job mai solicitant acum. Lucrurile nu se rezolva cu nimic, iar inaintand in viata vei da peste situatii din ce in ce mai stresante. Nicicand viata ta nu va fi linistita, libera sau mai stiu eu cum :)) Intotdeauna lucrurile se vor precipita, vor aparea situatii neprevazute, etc. Asa ca incearca sa fi zen :D [*106*][*106*][*106*][*106*]

Kilogramele si restul problemelor se aranjeaza. Plus ca nu putem fi mereu la o greutate ideala. Organismul fiecareia are o greutate la care este cel mai bine, nu musai greutatea ideala fiindca nu suntem toti niste tipare...Cum ar fi daca toate fetele de 1,50 m sa fie niste schiloade?!? Care ar fi farmecul sa nu mai vezi o Romina bubulina :)))
Alta stare de normalitate este relatia ta cu Adi. Nu exista relatii perfecte, toate au ups&downs, conteaza ca voi sa fiti unul langa celalalt in momentele grele.

Draga mea, eu am vesti bune, poate deja le-ai citit :) Daca nu, uita-te la tickere! Te pup si iti doresc o zi minunata, ganduri bune si bucurii! :-*>:D<:x

Roooooooooooomiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!Felicitaaaaaa aaaariiiiiiiiiiiii!!!!!!!!Sa fie intr-un ceas bun!Sa ai o sarcina usoara si fara probleme!Ce veste frumoasa! :-*
Va felicit!

happygirldiana 16 iul 2013 13:52:46

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1279783)


Buna Dia draga>:D<:-*
Mi-a fost tare dor de tine...ma bucur ca esti bine...ma bucur ca ocupi un post bun si-ti place...chiar si dc e stresant uneori, dar per ansamblu e bine:).
Te pup, spor in tot ceea ce faci !!
O zi frumoasa !!!>:D<:-*

Cristinush!Te pup!Multumesc de vizita!
Ce mai faci tu????Toate bune la tine?

rommyna 16 iul 2013 13:57:19

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1279813)

Roooooooooooomiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!Felicitaaaaaa aaaariiiiiiiiiiiii!!!!!!!!Sa fie intr-un ceas bun!Sa ai o sarcina usoara si fara probleme!Ce veste frumoasa! :-*
Va felicit!

Multumesc frumos! :x:x>:D<>:D<>:D< Tare rau imi pare ca nu am mai apucat sa vorbim, mi-e dor de vremurile cand eram mai toate prezente pe aici. Intre timp am luat si disertatia! Deci chiar s-au mai aranjat cateva lucruri :D

LOREDANA99 16 iul 2013 13:58:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1279762)
Va salut, dragele mele!
Daca va gandeati, cumva, ca am uitat de voi, va inselati, nu am uitat dar programul nu prea imi mai permite sa stau pe internet.... La serviciu stau la calculator in scop de serviciu iar acasa ajung rupta fara chef de pc, televizor sau alte alea...
De-asta am si lipsit atat, ajung acasa, gatesc un pic, fac putina ordine si somn,daca pot sa dorm, ca de ceva timp am insomnii si sunt data peste cap cu odihna.
Ce sa va spun....SUnt asa cum ma stiti, mai nimic nou. Kilogramele.....hmmm...kilogramele:D Fluctuatii. Ma invartesc in jurul a 72-73 de kilograme, am mese haotice, sport nefacut de vreo 2 luni si cam atat. Celulita e in floare, de la cafea si tigari banuiesc, ca astea sunt deliciul fiecarei zile.
Stressul, la fel, e in floare, cat cuprinde.
Stress si din cauza serviciului, si din cauza relatiei cu Adi, vesnicele mele probleme, stiti voi.
Ce sa va spun altceva? Am avansat in "grad", sunt noul asistant manager al hotelului. Deja am trecut de primul meu eveniment, prima nunta organizata de mine, si am trecut cu brio. A fost un real succes, totul a mers ca pe roate. Urmeaza inca doua nunti si cateva conferinte maricele dar a mai trecut din teama. M-am mai obisnuit aici dar e de munca, e responsabilitate si bataie de cap.
Va las acum, va pup si va imbratisez si sper sa revin curand!
Trec la treaba!Sa aveti o zi frumoasa!
SI va multumesc pentru vizite, nu m-ati uitat :) :-*

Hello scumpa Dia! Noroc cu fbk-ul asta de te mai vede omul la fata :P

Ma bucur ca esti ok, dar lasa stresul, tigarile si cafeaua...viata e ceea ce traiesti in fiecare zi, si ai grija sa faci si cate ceva pt tine, nu doar pt altii...te pup si ma bucur ca ai trecut pe-acasa :-*

GCM 16 iul 2013 14:23:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Was the time babe...was the time!

diana87 16 iul 2013 15:51:57

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<Dienuta scumpa ce dor imi era de tine...ma bucur ca esti bine si ca in sfarsit ai trecut pe aici..iti urez o zi frumoasa si iti trimit multe imbratisari >:D<>:D<:-*:-*:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:46:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO