forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 11 mar 2015 10:49:57

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!
Am primit rezultatul analizelor de sange. Este bine totul, bebe prezinta un grad foarte scazut de sindrom Down, de fapt, mi-a explicat asistenta, este aproape imposibil sa se nasca cu acest sindrom, insa asa incadreaza cazurile. Iar noi mergem la low risk. Nimeni nu este incadrat la niciun risc pt ca isi iau o marja de eroare si precautie.
Intr-adevar, placenta e posterior low dar m-au linistit spunandu-mi ca nu e cazul de placenta praevia si sigur se va ridica pe masura ce inainteaza sarcina.
Ma bucur mult ca este totul bine! Mergem inainte!

Eu am o mica problema, am mai spus-o dar vad ca persista. Am niste dureri la mana dreapta si, mai nou, la piciorul drept. Un fel de junghiuri, de durere pe os. La mana era doar umarul si clavicula dar acum simt cum coboara acea durere... Ma tem foarte tare de ce ar putea fi....
Duminica ma voi vedea cu asistenta romanca pe care am cunoscut-o la clinica de aici, o voi intreba si pe ea ce parere are despre aceste dureri...

In doua saptamani de azi voi pleca acasa. De-abia se misca timpul asta...
Astazi gatesc, fac paine, spal si, desigur, citesc. Acum voi merge sa iau jd-ul, am fost cam lenesa in dimineata asta.

O zi buna tuturor!

elenavulpe 14 mar 2015 10:43:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Vaaaiiii... ce frumuseti frumoase citeeeeesc!!!
Sa fie toate intr-un ceas bun! Sa aveti parte de tot frumosul din lume, de multa abundenta si prosperitate!
Sa ajungi cu bine la finalul calatoriei, graviduta! sa te intalnaesti cu un copil sanatos, frumos si sa va bucurati unul de celalalt!

happygirldiana 14 mar 2015 10:52:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de elenavulpe (Post 1376510)
Vaaaiiii... ce frumuseti frumoase citeeeeesc!!!
Sa fie toate intr-un ceas bun! Sa aveti parte de tot frumosul din lume, de multa abundenta si prosperitate!
Sa ajungi cu bine la finalul calatoriei, graviduta! sa te intalnaesti cu un copil sanatos, frumos si sa va bucurati unul de celalalt!

Pana sa vin sa iti raspund ce mai fac, aflasi singurica :-D
Multumim, Nana! Sa te auda Dumnezeu!
S-au schimbat cateva "chestii" in viata mea de cand am vorbit noi ultima data :-D
Sunt fomeie de casa acum, na :))
Te pup de o mie de ori si sper sa ne auzim mai des!

elenavulpe 14 mar 2015 11:03:46

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ma bucur mult pentru tine Diana! sa ai o viata minunata! >:D<>:D<>:D<
Si eu sper sa ne auzim si vedem mai des pe-aici! :-*:-*:-*

happygirldiana 17 mar 2015 14:37:28

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Hello!
Implinim 13 saptamani in burtica azi si suntem bine amandoi. Eu... Incep sa am tot mai des "apucaturi" de gravida :))
Aseara aveam niste crampe groaznice la burta, din cauza balonarii, oribila treaba. Am baut un ceai de ghimbir cu lamaie si s-au mai linistit "apele" :)) Asa ca, merci, Fluturas! :-D
Dorm mai bine, in ultimul timp, in sensul ca dorm aproape toata noaptea, insa tot aproape toata noaptea visez si de obicei...urat. Cica si asta e normal.
Nu stiu daca e normal, pe de alta parte, sa ma trezesc plangand de durere de mana. M-a dat peste cap azinoapte, nimic altceva. Oricum as fi pozititionat-o, durere, durere si iar durere. Cu chiu cu vai m-a lasat sa adorm din nou....
Incepand de maine imi incepe ultima saptamana petrecuta in Anglia, joia viitoare voi dormi in patul meu, in casa mea. De-abia astept, pt ca aici in casa spiritele sunt tot mai incinse, atmosfera chiar e incordata si eu nu mai pot face fata prea mult nepasarii colegilor, cu usi deschise, curent, centrala oprita etc...
In fine... Astea fiind zise, incerc sa fiu vesela, pozitiva si sa ignor tot ce ma deranjeaza.
Va doresc o zi buna!

lidiuta 17 mar 2015 15:01:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
O zi buna si tie! Revii in tara? :)

happygirldiana 17 mar 2015 17:24:24

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1376665)
O zi buna si tie! Revii in tara? :)

Multumesc!
Da, Lidi, ma intorc acasa. Cel putin pana dupa ce nasc. Mai vedem apoi. Stiu sigur ca imi va fi bine acasa, voi fi linistita, fara nervi, fara suparari, voi fi mai zen si voi putea sa ma bucur de perioada asta frumoasa.
Sunt incordata, nici nu ma simt deosebit, diferit in sarcina, aici. De-asta ma intreb uneori daca am spirit matern, ca nu prea pare :))

rommyna 18 mar 2015 23:12:14

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1376671)


Sunt incordata, nici nu ma simt deosebit, diferit in sarcina, aici. De-asta ma intreb uneori daca am spirit matern, ca nu prea pare :))

O sa fie bine Di! PErioada deosebita vine un pic mai incolo, mai dupa jumatatea sarcinii. Of, nici nu stiu cand a trecut timpul, acum visez noaptea fluturasi in burtica. Simt un pic de nostalgie dupa toata perioada si dor dupa linistea de atunci :D

Nu iti face griji de spiritul matern. Vine el, vine precum turcii, in hoarde: la fiecare scrancet si nemultumire, la fiecare incercare, la orice schimbare de scutec sau de stare, la si la. Si atunci nu o sa te mai intrebi cum a venit acest sentiment, doar te vei gandi cu si mai multa dragoste la mama ta si la toate gesturile pe care le-a facut.

Vor veni ele vremurile mai bune. Vei sta despartita de sot? Sper sa nu va fie greu. Mii de pupici, chiar daca nu am apucat sa citesc sau sa scriu, am mereu un gand bun pentru tine :x >:D< :-*

happygirldiana 18 mar 2015 23:40:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Romiiii!! Scumpa mai esti la vedere!
Multumesc pentru vizita si, ca de ibicei, pt sustinere :*
Nuuuu, nu voi sta despartita de sot! Pentru nimic in lume! Mergem impreuna acasa :-)
:* :*

rommyna 18 mar 2015 23:59:51

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ma gandeam :) Cand am fost gravida si am stat la ai mei doua sau trei saptamani de Craciun, a fost crunt. M-a apucat un dor nebun dupa sot, eram si in luna mare si nu mai puteam sa fiu cu el, sa-l am alaturi. Ce trista mai eram! :D

De cand cu Victor s-au mai schimbat lucrurile, suntem amandoi innebuniti sa fim cu el :)) De noi doi nu prea mai avem timp, nici dupa 13 luni de la aparitia gandacelului :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:27:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO