forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

floricica0vesela 12 feb 2015 20:09:01

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Diana, daca bine tin minte de ultima data cand am luat bilete de avion (numai online cu card am luat), cu ceva timp inainte de zbor o sa primiti un e-mail de la compania aeriana cu rezervarile si cu ce trebuie sa faci.
cand am zburat eu ultima data check-in-ul se facea cu maxim o saptamana inainte de zbor, on-line,se introduc toate datele pasagerului, si il printezi si mergi cu el la aeroport, unde il prezinti cu CI impreuna si primesti biletul cu care faci vama si te imbarci
asa era atunci, acu nu stiu daca e la fel

floricica0vesela 12 feb 2015 20:12:22

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
noi am fost la eco azi, baietelul lui mami are 200 de g, e hiper activ in burtica, face tumbe, nu sta la masurat

ne mai vedem pe 3 martie sa masuram fluxurile pe arterele uterine la 20 de saptamani

happygirldiana 12 feb 2015 20:28:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Hi,hi, ce ma bucur de veeesti!!! Deja 200 de grame! Maricel bebele :-)
Lasa ca-i bine ca e jucaus, sa vezi cand o mai creste, dansuri la tine-n burtica :))
Ce de controaaale... La noi, la Calafat, nu se fac atatea controale, atatea ecvo etc. Sunt curioasa la ce analize ma vor chema cand merg in tara. Aici voi apuca saz mai fac nuchal scan si test de sange pt depistarea sindrtomului Down, la aproape 12 sapt adica intre 3 si 5 martie. Ce bucurie sa il poti vedea, sa stii ca e bine, vioi!
De-abia astept si eu urmatorul scan!

floricica0vesela 12 feb 2015 22:30:19

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
eu fac mai multe din cauza ca am trombofilie

asteptam cu drag si dansurile din burtica :x:x:x

lacra81 13 feb 2015 08:05:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
neata!
Felicitari pt bebe ,dienutelor:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<
Sarcina usoara si bebei sanatosi>:D<>:D<>:D<

happygirldiana 13 feb 2015 18:53:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Lacra, multumesc!!! :*
Ce mai faci? Cam mult ai lipsit!

floricica0vesela 14 feb 2015 10:33:40

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna mamico!
cum te simti?

noi tot bine, ne-am odihnit din plin zilele astea si ne-am documentat despre alaptare la san :x:x:x

am inceput sa simt fluturasi si balonase in burtica cand ma intind in pat, parca ma gadila bebe mic

sa aveti un weekend minunat

happygirldiana 14 feb 2015 12:13:26

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1374616)
Buna mamico!
cum te simti?

noi tot bine, ne-am odihnit din plin zilele astea si ne-am documentat despre alaptare la san :x:x:x

am inceput sa simt fluturasi si balonase in burtica cand ma intind in pat, parca ma gadila bebe mic

sa aveti un weekend minunat

Buna, mami!
Sunt bine, multumesc, doar ce m-am trezit, sa stii ca si eu am inceput sa dorm mai bine. Nu mai am probleme asa mari cu somnul, noaptea.
Aseara m-a durut putin burtica. Domnisoara care ne-a facut eco si cu care tin legatura, mi-a comparat dezvoltarea sarcinii cu un fel de scobit in uter, care este un soi de muschi. Si ii spuneam sotului, aseara, ca bebe cred ca isi vedevde crestere ca ma cam doare burtica :))

Ce frumos trebuievsa fie... De-abia astept sa il simt si eu. Am citit ca el si acum e destul de activ dar, micut fiind, nu pot sa il simt.
Si noi ne documentam zi de zi,trebuie sa fim pusi la punct :-D

Un weekend frumos si voua! :*

floricica0vesela 14 feb 2015 13:24:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Diana, eu stiu ca bebe se misca de prin saptamana 10 de sarcina, cand are toate organele si memebrele dezvoltate, cam atunci se misca el ca poate da din manute si picioruse.

sa stii ca noi l-am vazut la ecografie cum da din maini si picioare, s-a dat peste cap, s-a intors pe o parte, pe spate, a incrucisat picioarele, si eu nu simteam NIMIC
pana acuma am tot simtit si eu intepaturi, crampre etc semn ca uterul si burtica cresc, si mai am discomforturi din astea, dar balonasele astea si gadilatul le simnt altfel, nu stiu sa iti explic, parca as fi in apa si as simti un curent de apa pe piele, usos usor. nu sunt dureroase sau cu discomfort deloc, parca m-ar mangaia ceva in burtica. uneori m-ai am senzatia ca se scutura usor uterul, asa usor cum simteam iaurtul de baut alunecand pana in stomac.

adevarul e ca eu una sunt foarte sensibila la atingeri, si rezistenta la durere, sunt o ciudata

happygirldiana 14 feb 2015 13:58:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1374627)
Diana, eu stiu ca bebe se misca de prin saptamana 10 de sarcina, cand are toate organele si memebrele dezvoltate, cam atunci se misca el ca poate da din manute si picioruse.

sa stii ca noi l-am vazut la ecografie cum da din maini si picioare, s-a dat peste cap, s-a intors pe o parte, pe spate, a incrucisat picioarele, si eu nu simteam NIMIC
pana acuma am tot simtit si eu intepaturi, crampre etc semn ca uterul si burtica cresc, si mai am discomforturi din astea, dar balonasele astea si gadilatul le simnt altfel, nu stiu sa iti explic, parca as fi in apa si as simti un curent de apa pe piele, usos usor. nu sunt dureroase sau cu discomfort deloc, parca m-ar mangaia ceva in burtica. uneori m-ai am senzatia ca se scutura usor uterul, asa usor cum simteam iaurtul de baut alunecand pana in stomac.

adevarul e ca eu una sunt foarte sensibila la atingeri, si rezistenta la durere, sunt o ciudata

Di, eu spun ce am citit cam pe toate site-urile pe care intru. Nu stiu de la mine, nu am de unde sa stiu :)) Aiureaza ele,aiurez si eu.

Senzatia aia de scuturare poate fi de la gaze, am tot citit asta si ca uneori pot fi confundate cu miscarile lui bebe.
Niciodata nu o sa putem sti 100% ce e acolo, numai sa il monitorizezi permanent, asa ca.... Indiferent de cand incepe sa miste, daca el gadila sau nu,vrem doar sa fie sanatos, sa creasca mare si sa se nasca in regula :-)

Si eu zic ca sunt rezistenta la durere. Vedem cand oi naste :)))


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:00:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO