forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

Sabine_28 12 feb 2015 13:25:28

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Super, mă bucur ca ati rezolvat:) Cu wizz zburati sau cu Blue? Ati luat si bagaj de cala? Mi se pare ciudat ca nu e check in online, ati bifat cumva check in la aeroport?
Pupici

happygirldiana 12 feb 2015 15:13:23

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 1374460)
Super, mă bucur ca ati rezolvat:) Cu wizz zburati sau cu Blue? Ati luat si bagaj de cala? Mi se pare ciudat ca nu e check in online, ati bifat cumva check in la aeroport?
Pupici

Sabi, cu Wizz plecam. Bagaj la cala nu avem, doar cate o gentuta pe care o luam cu noi, sus. Adica, cred ca fiecare are dreptul la cate una :-)
Nu am bifat nimic, asta scrie pe pagina lor, asta spun. Poate arunci un ochi, la "cum rezerv" si te convingi si in acelasi timp ma asiguri si pe mine ca e in regula, te pricepi mai bine.
Dar eu asa am citit (cod confirmare plus act ident cu poza), asa sper ca e bine, asa osa fac... :-s

Sabine_28 12 feb 2015 16:07:09

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Da, aveti dreptul la cate o gentuta fiecare:)Sa aveti grija sa nu aveti lichide>100 ml in ea, ca vi le opresc.
La wizz se face check in online.Cand ati rezervat aveati optiunea web check in sau la aeroport, cu taxa. Oricum ar fi nu e filozofie, cu maxim 30 de zile înainte se introduc datele voastre si se face check in.Trebuie sa scrie in rezervare daca e online sau nu.Pe site-ul lor intrii la Rezervarea mea, scrii codul si numele si iti apare.
Sa nu-ti fie teama de zbor, va fi ok, s-ar putea chiar sa-ti placa:)

happygirldiana 12 feb 2015 16:36:55

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 1374470)
Da, aveti dreptul la cate o gentuta fiecare:)Sa aveti grija sa nu aveti lichide>100 ml in ea, ca vi le opresc.
La wizz se face check in online.Cand ati rezervat aveati optiunea web check in sau la aeroport, cu taxa. Oricum ar fi nu e filozofie, cu maxim 30 de zile înainte se introduc datele voastre si se face check in.Trebuie sa scrie in rezervare daca e online sau nu.Pe site-ul lor intrii la Rezervarea mea, scrii codul si numele si iti apare.
Sa nu-ti fie teama de zbor, va fi ok, s-ar putea chiar sa-ti placa:)

Mi se pare complicat :))
Dar zi-mi te rog, cum procede, scriu codul si numele cumnatului (el a facut rezervarea - i-au cerut un fel de login) sau numele unuia dintre pasageri? (Al meu sau al sotului).
Mi se pare complicat pt ca in mailulde confirmare primit de la Wizz nu se pomeneste de asa ceva. Sa nu ma bagi in ceata!

happygirldiana 12 feb 2015 16:40:28

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Nu m-a lasat pe mine sa fac rezervarea, exact cum ma asteptam si va spuneam ieri, a facut-o el, dat fiind ca crede ca e foarte priceput si ne mai ajuta si cu plata cu cardul. Asa ca in loc sa ma logheze pe mine, s-a logat el si a facut el rezervare pentru noi, pe numele noastre.

niculina04 12 feb 2015 17:50:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Pfff Dy,cate complicatii#:-ssi cat era de simplu:(atunci cand iti introduce numele tau sub sunt trei intrebari parca una:bagage,2: nu mai stiu;3:chek web,la aeroport se plateste+ ca tre sa fii cu 2 h inainte pt asta:( ai mei dadusera de naiba in 2010 cand nu l-am scos si au platit 30 euro in +:)).....bun,nu stiu ce mesaj ai primit de confirmare dar intreaba-l daca ti-a bifat sau nu check si daca da citeste pe site-ul wizz cum poti sa ti-l scoti,e simplu doar ca eu am uitat de anul trecut:-sbatranetea.......pana la urma sa fiti voi sanatosi si sa ajungeti cu bine,"micile"neplaceri cu asta trec repede:D
Stii ca si eu am frica de inaltime?dar cu prima ocazia cand nu plecam cu masina in Ro vin cu avionul:x

niculina04 12 feb 2015 17:51:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1374473)
Nu m-a lasat pe mine sa fac rezervarea, exact cum ma asteptam si va spuneam ieri, a facut-o el, dat fiind ca crede ca e foarte priceput si ne mai ajuta si cu plata cu cardul. Asa ca in loc sa ma logheze pe mine, s-a logat el si a facut el rezervare pentru noi, pe numele noastre.

:-j:-j:-j:-j:-j:-j

happygirldiana 12 feb 2015 18:34:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Nic, nu a bifat nimic. O sa fac check-in online, sunt cat de cat lamurita. O nelamurire as avea... E o singura rezervare pentru amandoi, adica atunci cand a cautat zbor disponibil a bifat 2 adulti, nu 1 si a facut rezervarea apoi a repetat. Asadar, pe rezervare suntem amandoi trecuti. Check in-ul ar trebui sa fie tot asa? Unul pentru amandoi? Adica sa apara ambele nume pe foaia aia? Sau separat?

Ooofff..ma simt proasta :)))

Sabine_28 12 feb 2015 18:49:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Relax, eu prima data am zburat singura si nu stiam nici cum se pune centura de siguranta:))
Ceva tot trebuia sa bifeze, ori web ori aeroport. Daca e facuta rezervarea pe contul lui, va trebui sa se logheze el ca sa faceti check in. Dar mai e pana atunci, o sa iti explic atunci cum sta treaba;) Normal ca aveti o rezervare, dar check in se face pt fiecare, pt ca se trece numarul de la CI si data la care expira.
Important e ca le-ati luat si ati scapat de un stres:)

happygirldiana 12 feb 2015 19:29:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 1374484)
Relax, eu prima data am zburat singura si nu stiam nici cum se pune centura de siguranta:))
Ceva tot trebuia sa bifeze, ori web ori aeroport. Daca e facuta rezervarea pe contul lui, va trebui sa se logheze el ca sa faceti check in. Dar mai e pana atunci, o sa iti explic atunci cum sta treaba;) Normal ca aveti o rezervare, dar check in se face pt fiecare, pt ca se trece numarul de la CI si data la care expira.
Important e ca le-ati luat si ati scapat de un stres:)

Am inteles :* :-D
Chiar nu i-a aparut nimic de bifat. Am fost langa el. A aparut doar adaugati servicii si in paranteza scria ca poti adauga oricand ce servicii vrei, daca nu adaugi in momentul rezervarii, iar printre servicii e check-in-ul. Daca il vrei la aeroport, intri si adaugi serviciul, il platesti cu card si gata. Daca nu faci asa, poti spune la aeroport direct, in ziua plecarii, si il vor face ei dar mai scump decat e cel anuntat si platit cu cardul. Daca vrei check in online, intri pur si simplu si il faci. De bifat nu s-a cerut nimic a fi bifat, stiu sigur. Eh, la inceputul lui martie voi face check-in-ul, apoi va mai ramane doar sa gasesc o imprimanta sa il listez.

Multumesc pentru ajutor, Sabi! Pot da reale batai de cap, uneori, stiu! :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:37:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO