forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 21 apr 2015 10:08:55

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Tocmai mi-am calculat BMI-ul... Sunt obeza...

flor1ana 21 apr 2015 10:29:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1379261)
Tocmai mi-am calculat BMI-ul... Sunt obeza...

Diana, esti insarcinata, asta nu inseamna ca esti obeza...

happygirldiana 21 apr 2015 11:34:37

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de flor1ana (Post 1379265)


Diana, esti insarcinata, asta nu inseamna ca esti obeza...

Eram supraponderala inainte de flacau :)))
Eh...ce sa zic, slabesc sigur dupa ce nasc. Dar e descurajant...

feelix 21 apr 2015 11:56:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1379259)


Feli, amnio e optional din cate stiu...nu? :-D :-s Noua ni se cam termina resursele, de unde iei si nu mai pui la loc se cunoaste... O sa ne mai ajute parintii mei cat pot si si-a gasit sotul de lucru, slava Domnului!
Triplu = 340 plus 100 drum la Craiova
Morfo fetala = nu stiu inca cat va costa
Torch = 340 lei
Si vor mai fi inca doua, la 28 si 32 de sapt, nu stiu ce sunt si nici pretul. Foarte scumpe mi se par, pt "economiile" noastre. Dar asta e, trebuie sa ne descurcam, vreau sa le facem sa stim sigur ca barbatelul e bine! Atat conteaza!

servus Di !
Am facut amnio pt ca am avut risc de trisomia 18. Este bine ca are cine sa te ajute.
Sanatate si bucura-te de bebe:-*!

GCM 21 apr 2015 20:30:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Tocmai am ajuns de la munca. Plecata la 7:40 de acasa.
Mic dejun o pulpa la cuptor cu ciuperci, pranz 150 g piept de pui cu ciuperci 400 ml iaurt de baut...cina lipsa. La ora asta vreau somn..nu mancare!

GCM 21 apr 2015 20:33:13

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Foarte tare..sunt asa obosita incat am scris raportul la Di in jurnal.
Scuze Di...maine promit sa il mut!

happygirldiana 22 apr 2015 06:33:57

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Draga de tine! Stai linistita, Codris, nu-i nicio problema. Stiu cum se poate manifesta oboseala...

happygirldiana 22 apr 2015 09:11:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Dimineata frumoasa si astazi!
Doar ce am luat md, vitaminele, acum beau un fresh de portocale, am framantat painea cat mi-a spalat sotul vasele, iar acum.... Navigam :-)
Mai tarziu mergem la plimbarica.
Am reusit sa imi restabilesc mesele, o cam luasem razna. Trei mese pe zi plus mici gustari intre ele. Ma strica painea, nu prea lipseste de la nicio masa si mi-e tare ciuda pe mine! Am pus, pana acum, vreo patru kile, asta daca a cantarit corect mr C la inceput de sarcina, o cam luase pe campii atunci, e vb de mr C cel vechi. Acum ma invart la 91-92, variaza mult, plus ca sunt balonata si umflata. N-as sti sa spun cate kile fix am.
Sunt la mijlocul sarcinii, peste 4 luni juma' imi voi tine barbatelul in brate, manca-l-as! :-D Suntem atat de nerabdatori.... Sotul imi tine burtica in brate pana atunci. :))
Azi-maine primim si rezultatele de la analizele de sange facute la triplu test, mergem cu ele la medic si deocamdata terminam cu alergatura :-D

Pupici si o zi faina! :*

Sabine_28 22 apr 2015 11:38:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ce frumoos, o sa treacă repede timpul:) V-ati gândit la un nume?
Ma bucur ca si-a gasit sotul de lucru, stiu ca sunt multe cheltuieli in perioada asta:(
Tu poti sa rezolvi cu cartea de munca, sa iei bani dupa ce nasti?
4 kg nu mi se par multe, desi cred ca din luna a 7a vei pune cel mai mult. Oricum trebuie sa ai grija, pt ca apoi tot tu trebuie sa le dai jos:)
Eu încerc sa ajung la 60 pana la nunta, ca dup-aia vrem si noi bebe si sa-mi fie mai usor.:)
Pupici, o zi minunata:*

happygirldiana 23 apr 2015 06:49:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata! La multi ani voua si sarbatoritilor vostri de Sf Gheorghe! Sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot binele din lume!
Petrecere frumoasa! :*
http://dl7.glitter-graphics.net/pub/...y55nx6k0od.gif


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:03:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO