forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 18 feb 2021 07:04:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata! Meniul complet de ieri. Aseara nu am mai intrat, am avut o migrena groaznica.
Md - ceai negru cu lapte, o banana
Pranz - 3 wasa, ciorba de perisoare
Gustare - mar golden
Cina - iahnie de fasole, salata iceberg cu castraveti si ceapa.
20 minute Turbo jam.

Pentru azi
Md - cafea cu lapte, mar golden
Pranz - iahnie de fasole, castraveti murati, wasa
Cina - inca nu stiu
Sport - probabil 30 min Turbo jam.
In weekend mergem la tara si reusesc, in sfarsit, sa il pun pe sot sa repare stepperul.
Zi buna!

lidiuta 18 feb 2021 09:53:22

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
O zi frumoasă, Diana!

happygirldiana 18 feb 2021 09:57:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1452989)
O zi frumoasă, Diana!

Multumesc! Si tie, Lidi!

Azi am fost mai in forma si mai dispusa, 45 de minute Turbo Jam tocmai terminate.

happygirldiana 19 feb 2021 07:13:17

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neata!
La meniul de ieri adaug la gustare dupa amiaza un mar golden, cina a fost omleta cu legume si castraveti murati si doua linguri de lapte de pasare, a facut sora-mea si am gustat sa nu raman ignoranta, nu mancasem niciodata dar nici nnu mi se pare ceva iesit din comun :))

happygirldiana 19 feb 2021 10:05:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Doar 20 de minute Zumba azi si alea putin cam "chinuite" pentru ca m-am trezit cu durere de spate de azi. Zona lombara. Probabil am dormit prost, mi s-a parut o noapte lunga cu treziri dese.
Azi mergem la parintii mei, stam tot weekendul, desi prognoza meteo s-a schimbat si nu va mai fi cald. De data asta voi fi cuminte acolo, pentru ca de cate ori merg la mama, scap ca vaca in lucerna. De data asta nu.
Weekend frumos va doresc. Revin pe seara cu raport complet, nu stiu ce meniu am azi.

lidiuta 19 feb 2021 11:07:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Cafeaua băută cu măsură nu face rău la fiere, teoretic; 2-3 ceşti pe zi merg.Dar dacă sunt deja probleme cu fierea, trebuie întrebat medicul.
Mă refeream la cafeaua decofeinizată că e puţin agresivă cu fierea, pentru că modalitatea de a extrage cafeina din cafea nu e tocmai ok, e ceva chimic, se folosesc un fel de solvenţi. Dar şi aici cantitatea şi măsura dictează.
O zi frumoasă! Sănătate coloanei, acum ne afectează în zona lombară şi nu numai diferenţele de temperatură.

happygirldiana 21 feb 2021 17:24:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
M-am gandit ca poate si vremea mi-a influențat cumva genunchiul si spatele. Ma bucur, insa, ca genunchiul e foarte bine, durerea de spate cedeaza si ea, abia mai simt. Probabil si miscarea a contribuit. Am mers mult pe jos cat am fost la parinti, am si pedalat putin pe bicicleta stationara.
Ieri am stat toata ziua in bucatarie, le-am facut parintilor briose si covrigi, sa aiba cate o gustare, ca le place sa mai ciuguleasca seara, la tv. 30 de covrigi si vreo 60 de briose :)) o briosa si un covrig am mancat si eu. In rest, mese usoare.
A fist un weekend cam incarcat si cu grija, cel mic a racit, vineri si sambata a fost mai rau, cu febra si gat rosu, azi deja se simte mult mai bine, dar se pare ca racesc eu si sotul :)) Ceaiuri, niste pastile pentru gat si masaj ar trebui sa rezolve repede.
Azi fara sport, abia ce am ajuns acasa, am despachetat, pregatesc cina.
De maine, iar, cu sanatate!

lidiuta 22 feb 2021 10:12:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Sănătate multă!>:D<
Pentru coloană mersul pe jos şi bicicleta staţionară sunt cele mai indicate, exerciţiile cu sărituri nu prea. Nu poţi să îţi aduci acasă bicicleta?
O, dar ai muncit serios în bucătărie! Atâtea brioşe...:)
O zi frumoasă!

happygirldiana 23 feb 2021 08:02:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!
Ieri mic dejun - ceai negru cu putin lapte, o felie de paine , salam Sinaia
Pranz - saramura de pui, paine
Cina - mancare de spanac, pulpa de pui
Fara sport.

adinico 23 feb 2021 09:36:27

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1453028)

Cina - mancare de spanac,
.

:x:x:x o idee buna de meniu ....ceva spanac mai am in congelator ....

sanatate celui mic iti doresc si sa fiti bine!
determinare maxima si perseverenta ...o zi buna!


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:39:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO