forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

Alexandra Andreea 14 mar 2011 10:34:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
http://www.blogcalivitasantamia.cali...ceai-verde.jpg

O saptamana minunata draga mea! >:D<

vera37 14 mar 2011 13:22:26

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
buna diana>:D<>:D<
hai sus moralul ca afara e soare si cald:-*:-*
o zi buna

happygirldiana 14 mar 2011 17:33:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
salutare fete dragi>:D< am venit si eu de la facultate!in sfarsit!Doamne,lunga zi:d imi venea sa plang la facultate.am avut de la 8 la 4.de la 12 am avut o fereastra,am mers si am cumparat 2 bluzite,de fapt camasute,de primavara asa,vapooroase,nu sunt cambrate ca nu am gasit deci.....ma fac trunchioasa asa,mai grasuna decat sunt,dar...important e ca sunt racoroase,ca si aici e caaaald:x:x
apoi am mers la farmacie,am luat o cutie de desorelle ca nu mai aveam si...am mai cumparat un...test de sarcina:D asta era problema mea.imi zisese mama ieri ca m-a visat gravida si ca de-asta luam in greutate.si am inceput sa imi fac probleme,si sa imi atribui dureri si simptome,ireale ce e drept.ca mi-e asa,ca mi-e pe dincolo....era imposibil sa fiu pentru ca iau desorelle,iau anticonceptionale de 2 ani jum aproape si piticul meu de pe creier cere si prezervativ cateodata:)))) dar daca sunt fixista si nebuna SUNT:d am facut testul,a iesit negativ:d m-am linistit...asta era problema mea:D mi-e greu sa va spun pentru ca na..nu am mai facut teste de sarcina pana acum si desi ma gandeam ca nu am cum sa fiu,in acelasi timp ma impingea al cu coarne sa cred ca as fi.mai ales dupa visu' lu' mama:D sper sa nu va schimb parerea pe care o aveati despre mine:D

am venit de la faculta,dupa ce am trecut pe la piata de unde am luat salata verde,ceapa verde,ridichi:x am ppapat,acum lenevesc un pic,apoi sar pe steppr,dus si apoi....licenta:(((

vera37 14 mar 2011 18:19:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
eeeeee diana banuisem eu ca asta era problema...dar te-am lasat in pace;););)
de ce sa ne schimbam parerea:-o:-o:-o:-o.....e ceva normal, omeneste:-*:-*:-*
f bine ca esti fata desteapta si te protejezi:):):)

Alexandra Andreea 14 mar 2011 18:45:10

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 570423)
salutare fete dragi>:D< am venit si eu de la facultate!in sfarsit!Doamne,lunga zi:d imi venea sa plang la facultate.am avut de la 8 la 4.de la 12 am avut o fereastra,am mers si am cumparat 2 bluzite,de fapt camasute,de primavara asa,vapooroase,nu sunt cambrate ca nu am gasit deci.....ma fac trunchioasa asa,mai grasuna decat sunt,dar...important e ca sunt racoroase,ca si aici e caaaald:x:x
apoi am mers la farmacie,am luat o cutie de desorelle ca nu mai aveam si...am mai cumparat un...test de sarcina:D asta era problema mea.imi zisese mama ieri ca m-a visat gravida si ca de-asta luam in greutate.si am inceput sa imi fac probleme,si sa imi atribui dureri si simptome,ireale ce e drept.ca mi-e asa,ca mi-e pe dincolo....era imposibil sa fiu pentru ca iau desorelle,iau anticonceptionale de 2 ani jum aproape si piticul meu de pe creier cere si prezervativ cateodata:)))) dar daca sunt fixista si nebuna SUNT:d am facut testul,a iesit negativ:d m-am linistit...asta era problema mea:D mi-e greu sa va spun pentru ca na..nu am mai facut teste de sarcina pana acum si desi ma gandeam ca nu am cum sa fiu,in acelasi timp ma impingea al cu coarne sa cred ca as fi.mai ales dupa visu' lu' mama:D sper sa nu va schimb parerea pe care o aveati despre mine:D

am venit de la faculta,dupa ce am trecut pe la piata de unde am luat salata verde,ceapa verde,ridichi:x am ppapat,acum lenevesc un pic,apoi sar pe steppr,dus si apoi....licenta:(((

Offf fata nebuna mai esti!!! >:D< Draga mea, cateodata ne facm rau cu mainile noastre!! :| Ti-am zis eu ca totul e psihologic! :)) Ma bucur tare mult ca esti bine!! :x

Sa porti santoasa bluzitzele, si eu vreau sa imi iau asa vaporoase ca eu transpir ff mult :(( si ma enerveaza ca se vede si ma simt si naspa! Cred ca asta e cea mai mare problema a mea! :-s Si trebuie sa fiu foarte atenta la hainele de vara, sa fie culori si materiale care sa nu se vada daca sunt uda leoarca! Sexy huh? :>:> :)))

Superstitioaso nu mai crede in toate prostiile astea cu visele etc. Ele sunt doar inchipuiri ale subconstientului nostru , uneori bolnav :D !!!

Mult spor la scris!! >:D< Mai vb daca te mai prind pe aici!! :-*:-*:-*

Cu mult drag,
Alexandra

happygirldiana 14 mar 2011 19:04:09

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 570485)


Offf fata nebuna mai esti!!! >:D< Draga mea, cateodata ne facm rau cu mainile noastre!! :| Ti-am zis eu ca totul e psihologic! :)) Ma bucur tare mult ca esti bine!! :x

Sa porti santoasa bluzitzele, si eu vreau sa imi iau asa vaporoase ca eu transpir ff mult :(( si ma enerveaza ca se vede si ma simt si naspa! Cred ca asta e cea mai mare problema a mea! :-s Si trebuie sa fiu foarte atenta la hainele de vara, sa fie culori si materiale care sa nu se vada daca sunt uda leoarca! Sexy huh? :>:> :)))

Superstitioaso nu mai crede in toate prostiile astea cu visele etc. Ele sunt doar inchipuiri ale subconstientului nostru , uneori bolnav :D !!!

Mult spor la scris!! >:D< Mai vb daca te mai prind pe aici!! :-*:-*:-*

Cu mult drag,
Alexandra

da...psihologic.mi-a fost aiurea sa zic de aseara,am vrut sa aflu rezultatul:D
si eu transpir dar la efort,fooooarte rau transpir atunci:D am cateva superstitii care cateodata ma omoara.....nu am scris la licenta deloc,am terminat acum 30 de min de stepper,fug la dus si apoi ma pun pe treaba,dupa ce iau un pic de cina:D si dupa ce fac meniul.iar inainte de somn un pic de masaj cu relax and tone:D
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 570459)
eeeeee diana banuisem eu ca asta era problema...dar te-am lasat in pace;););)
de ce sa ne schimbam parerea:-o:-o:-o:-o.....e ceva normal, omeneste:-*:-*:-*
f bine ca esti fata desteapta si te protejezi:):):)

m-am gandit eu ca am dat de inteles ce se intampla:d da,din punctul asta de vedere sunt cu capu' daca as putea,as folosi 5 metode:)))

happygirldiana 14 mar 2011 19:57:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 19:18
Iaurt Nutriday Natural, Danone, 145g - 95 calorii, 4.6 proteine, 5.9 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Biscuiti de ovaz, fara zahar adaugat, Misura, 27g - 114 calorii, 2.2 proteine, 4.1 grasimi, 0 colesterol, 19.1 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sodiu, 0.5 zahar

Gustare 1, ora 19:36
Baton de cereale cu alune, Hacendado, 25g - 108 calorii, 2.2 proteine, 4.5 grasimi, 0 colesterol, 14.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 6.5 zahar

Prânz, ora 19:39
Spanac gatit, 250g - 74 calorii, 7.5 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 5.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Salata verde cu ton, 300g - 205 calorii, 15.3 proteine, 2.4 grasimi, 0 colesterol, 30.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 19:43
Mere, 120g - 63 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 16.8 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 12 zahar

Cina, ora 19:50
Ciorba de gaturi de curcan a la Anorien, 250ml - 87 calorii, 11 proteine, 3 grasimi, 39.3 colesterol, 4.3 carbohidrati, 1 fibre, 53.5 sodiu, 1.3 zahar
Rosii, 125g - 23 calorii, 1.1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 4.9 carbohidrati, 1.5 fibre, 6.3 sodiu, 3.3 zahar

Gustare 3, ora 19:51
Mar Golden, 150g - 74 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 16.8 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Seminte de floarea soarelui prajite fara sare, Nota 11, 60g - 288 calorii, 11 proteine, 19.3 grasimi, 0 colesterol, 7.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1131 calorii, (mic)54.9 proteine, (mult)42.5 grasimi, 39.3 colesterol, (mic)126.2 carbohidrati, 5.8 fibre, 59.8 sodiu, 23.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers 3.5 mile/ora (5.6 km/h), pas vioi, 30min - 99 calorii
Stepper, fara suport maini, 30min - 178 calorii
Metabolism bazal - 1524 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1801 calorii

andra_aly 14 mar 2011 21:31:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Am venit fuga fuguta in jurnal sa citesc care erau piticii aia ai tai de aseara:P
Ei... stai linistita draga mea ca si eu am pitici de astia;)) si chiar si daca doctorul imi spune ca nu se poate, eu cred ca pana nu ma conving, nu cred:)) Sunt ca si Toma Necredinciosul.
Hai ca e bine macar ca nu e ceva mai grav.. chiar stateam si ma gandeam si nu puteam sa descifrez:D
Pupici draga mea. acum sper ca ti-ai revenit, deci sa nu vad meniuri ca ala de ierib-)
>:D<

Alexandra Andreea 15 mar 2011 07:45:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neatza Diana! >:D<
http://www.flu.ro/imgblog/949_big/cafea-cu-lapte.jpg
O zi insorita! >:D<

pufik 15 mar 2011 10:16:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Hello Diana ! Bine ca a fost doar asta ;), ma bagasei la idei . Eu nu cred in vise si in superstitii. Asa cum a zis si Ale cred ca visele vin din subconstient si din grijile noastre. Eu cred ca Dumnezeu nu a lasat pe pamanat sa ne cunoastem viitorul si e mai bine sa nu credem in horoscop, vrajitoare etc . Iar cu superstitiile inainte crdeam ca pisica neagra aduce ghinion cand iti taie calea la stanga dar de cand am pisoi m-am lecuit :)).>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:19:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO