forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 21 mar 2011 15:56:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 581756)
buna diana>:D<>:D<
ti-am simtit lipsa pe aici:-*:-*

buna verushka>:D< reusesc si eu sa intru abia azi:d am fost la tara si ieri nu am avut timp sa intru iar azi am fost la facultate:D tu ce mai spui?
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 580610)
Buna Diana! >:D< Ce ai mai facut in weekend? Cum e cu sportul si mancarea? :D
http://fs29.trilulilu.ro/stream.php?...ul01&key=x.jpg

Buna Alexa>:D< in weekend cum sa fie,,,mai mult am stat,cu parintii,am vorbit,m-am uitat si la tv si cam atat:D tu ce ai mai facut?
Citat:

Anterior postat de bathsheba20 (Post 580028)
ce face tiza mea?:)
am zis sa trec pe la tine,sa te salut,sa te felicit ca esti cumintica..chiar daca mai mult in timpul saptamanii:P..nu cred ca daca ai o mica abatere pe saptamana te poate afecta foarte tare:)
cu licenta cum merge?te-ai apucat de ea?parca am vazut ca ai scris ceva de genul pe aici:)
Pupici darling!:-*:-*

heeei>:D< uite cine m-a vizitat!Dienush!!>:D< abia acum intru si eu,am fost in weekend la tara.multumesc pt felicitari;)sunt relativ cuminte si in weekend dar nu la fel ca in timpul saptamanii:D merge binisor si cu licenta,in sensul ca deocamdata scriu eu de capul meu,profa nu ne-a zis nimic pana acum:D miercuri ne intalnim cu ea,si-a facut timp si pt noi:D
te pup si eu pe tine:)take care;)
Citat:

Anterior postat de pufik (Post 579604)
Neata Diana ! Ai plecat deja? CE planuri ai azi ? Mai faci la lucrare ? As face si eu azi 30 de min de sport , dar teoretic azi vine armata rosie . Ma cam doare capul si mi-a fost cald azi noapte . Vedem ce fac. Oricum de iesit nu voi iesi ca e urat afara asa ca stau sa ma odihnesc ca de saptamana viitoare incep scoala si nu mai am weekendul liber . >:D<

Salutare Andra>:D< aseara am ajuns acasa,dupa ora 5:D nu am mai lucrat la licenta deloc pentru ca nu mai am materiale......miercuri ne intalnim cu profa,sa vedem ce ne zice....si eu mai am un pic pana la armata si cand o veni nu fac sport iar.luna trecuta s-a prelungit cu 3 zile din cauza sportului.....
si aici e urat si m-am saturat de vremea asta.....

happygirldiana 21 mar 2011 16:10:10

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 15:57
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 250ml - 113 calorii
Musli cu 30% fructe, SanoVita, 40g - 161 calorii

Gustare 1, ora 15:59
Biscuiti cu cereale integrale si lapte, fortifiati cu vitamine si minerale, BelVita Start, 50g - 223 calorii

Prânz, ora 15:59
Ciorba de pui cu legume, 250ml - 230 calorii
la pranz adaug un castron cu salata din salata verde,un fir de usturoi,2 de ceapa,3 ridichi mici,castraveti,sare de mare si 2 linguri de iaurt
Gustare 2, ora 16:03
Dovleac copt, 400g - 80 calorii
Mere Golden, 200g - 98 calorii

Cina, ora 16:06
Carne de porc, proaspata, spata, muschi (muschiulet), carne slaba (degresata), gatita, fripta, 85g - 122 calorii
Mancare de mazare a la Mika, 200g - 101 calorii
Castraveti, 40g - 6 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1134 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Stepper, fara suport maini, 30min - 178 calorii
Metabolism bazal - 1524 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1702 calorii

happygirldiana 21 mar 2011 16:46:57

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
nu imi explic de ce as manca intr-una fructe:-s nu pot sa ma abtin:)))azi dupa curs am mers la piata si am luat papuci ca ai mei s-au rupt,am luat salata verde,usturoi verde,ridichi si mere.mama pai le-as manca asa,dintr-odata:)))) am intrat apoi intr-un magazin de langa piata si am gasit chestii supersanatoase si de regim.mi-am luat un borcan de gem de capsune fara zahar:)am vazut si branza tofu,nu mai aveam bani ca luam,nu am mancat niciodata:d

happygirldiana 21 mar 2011 17:15:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
fetelor,este posibil ca 100 de grame de gem de capsuni natural,fara zahar sa aiba doar 40 de calorii?nu deslusesc pe eticheta,e scrisa aiurea.....

Alexandra Andreea 21 mar 2011 19:33:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna Diana! >:D<

Am vazut ca ai gasit gem fara zahar!! Vreau si eu!!! :(( Si eu cred ca se poate sa aiba asa de putine calorii! ;) O sa mai caut si eu ! Spune-mi cat te-a costat! ;;) :-*

Eu am trecut pe Montignac si pap 1800-1900 calorii! :D Am scris detaliile la mn in jurnal! ;;) :-* Am si slabit! :x

Poopici :-*

happygirldiana 21 mar 2011 21:00:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 582143)
Buna Diana! >:D<

Am vazut ca ai gasit gem fara zahar!! Vreau si eu!!! :(( Si eu cred ca se poate sa aiba asa de putine calorii! ;) O sa mai caut si eu ! Spune-mi cat te-a costat! ;;) :-*

Eu am trecut pe Montignac si pap 1800-1900 calorii! :D Am scris detaliile la mn in jurnal! ;;) :-* Am si slabit! :x

Poopici :-*

Ale,eu am dat pe gemul ala,6,5 lei:D nu ai gasit in supermarket?eu l-am luat dintr-un magazin alimentar,ma gandesc sa in market sigur sunt:)
felicitari!!!ai slabit...eu nu m-am mai canatarit duminica,duminica viitoare ma cantaresc.bravo pt slabit:)trec acum pe la tine;)

Alexandra Andreea 21 mar 2011 21:02:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 582300)

Ale,eu am dat pe gemul ala,6,5 lei:D nu ai gasit in supermarket?eu l-am luat dintr-un magazin alimentar,ma gandesc sa in market sigur sunt:)
felicitari!!!ai slabit...eu nu m-am mai canatarit duminica,duminica viitoare ma cantaresc.bravo pt slabit:)trec acum pe la tine;)

In Kaufland nu am gasit! :(( Sa vad maine unde ma duc sa caut! :| Sper sa gasesc...dar eu cautam marmelada! :D Eii, cam tot aia e! ;)) >:D<

happygirldiana 21 mar 2011 21:04:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 582305)


In Kaufland nu am gasit! :(( Sa vad maine unde ma duc sa caut! :| Sper sa gasesc...dar eu cautam marmelada! :D Eii, cam tot aia e! ;)) >:D<

de cand nu am mai mancat marmelada8-> cu un pic de margarina:X:X

happygirldiana 21 mar 2011 23:13:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
gata temele.acum demachiere si somn:d noapte buna:-h

Alexandra Andreea 22 mar 2011 07:22:56

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neatza Diana! >:D< Astazi te servesc cu un ceitz negru! :">
http://niceeynice.files.wordpress.co...ceai-negru.jpg
Sa ai o zi frumoasa! :-* Si sa vii sa dai raportul la papica si sport! >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:20:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO