forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

lonely 24 sep 2011 22:24:51

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Cum e la tine? S-au mai linistit lucrurile?
In fond e 11.30.......... goneste-i in camerele lor :))))
"Aici sa stati pana maine la 9.10 cand ies din tura. Ne-am inteles? " :)))) Fa militarie cu ei :))

happygirldiana 24 sep 2011 22:27:47

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 800831)
Multumesc >:D< :-*
Iti jur ca nu-s ambitioasa! Mereu ma las la urma in toate, n-am spirit de competitie,nu m-a interesat niciodata locul I in nu stiu ce, in schimb sunt incapatanata :)) Dovada ca n-am ambitie e ca nu m-am lasat de fumat pana acum. De-aia si spuneam ca m-am uimit si pe mine. Si tot de-aia m-astept sa clachez :)) Orice zi in plus e grozava. Probabil m-am lasat prea mult pe tanjala. E mai bine de un an de cand nu stiu....... am vegetat pur si simplu. Ca o planta pe care-o uzi zilnic.. asa si eu. Ce mi-e o varza ce mi-a persoana mea :))) Asa am stat.

Dar totul se schimba,ai vrut sa faci ceva pentru tine si esti pe drumul cel bun,asa ca esti de admirat!:-* Ce mai conteaza trecutul?Conteaza ce faci tu acum,cum e viata ta acum;)

La mine e...naspa:))Sunt toi plecati la Cetate,la DInescu la masa si vreau sa vina o data ca nu mai suport pantofi,nu mai suport lumini,muzica,nimic:))Deci sunt in asteptare:))AS vrea eu sa pot rezolva asa repede,sa ii urechez un pic si sa ii trimit la ei in camere:)))

Si da,bine ar fi sa nu iasa din camera pana cand schimb tura,ca e mai complicata treaba cu factura astora ai lui Dinescu,sunt multi,au avut 33 de camere ocupate,vor meniurile trecute nu stiu cum pe factura,vor prin virament plata dar sa scad nu stiu cum avansul.Asa ca sper si eu ca o sa fie deja colega mea pe tura cand or pleca ei:))

lonely 24 sep 2011 22:38:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 800833)

Dar totul se schimba,ai vrut sa faci ceva pentru tine si esti pe drumul cel bun,asa ca esti de admirat!:-* Ce mai conteaza trecutul?Conteaza ce faci tu acum,cum e viata ta acum;)

La mine e...naspa:))Sunt toi plecati la Cetate,la DInescu la masa si vreau sa vina o data ca nu mai suport pantofi,nu mai suport lumini,muzica,nimic:))Deci sunt in asteptare:))AS vrea eu sa pot rezolva asa repede,sa ii urechez un pic si sa ii trimit la ei in camere:)))

Si da,bine ar fi sa nu iasa din camera pana cand schimb tura,ca e mai complicata treaba cu factura astora ai lui Dinescu,sunt multi,au avut 33 de camere ocupate,vor meniurile trecute nu stiu cum pe factura,vor prin virament plata dar sa scad nu stiu cum avansul.Asa ca sper si eu ca o sa fie deja colega mea pe tura cand or pleca ei:))

Daca le-ai facut factura de avans..... ai 2 optiuni. Ori le faci o factura de storno avans... adica pe minus, si o alta factura cu total servicii... si atunci ramane sa plateasca diferenta......... ori le faci o singura factura cu total servicii si apoi dedesubt o pozitie cu storno avans si ramane totalul facturii sa-l achite prin virament.
Te cred ca nu mai suporti..... dupa 14 ore de stat in picioare si ai mai si alergat sa-ti ajuti colegul. Cand vin intr-un final...... uita-te urat la ei :)))

happygirldiana 24 sep 2011 22:49:28

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 800840)
Daca le-ai facut factura de avans..... ai 2 optiuni. Ori le faci o factura de storno avans... adica pe minus, si o alta factura cu total servicii... si atunci ramane sa plateasca diferenta......... ori le faci o singura factura cu total servicii si apoi dedesubt o pozitie cu storno avans si ramane totalul facturii sa-l achite prin virament.
Te cred ca nu mai suporti..... dupa 14 ore de stat in picioare si ai mai si alergat sa-ti ajuti colegul. Cand vin intr-un final...... uita-te urat la ei :)))

Da,m-am gandit la varianta storno.Sa vedem:D Teoria o stiu,sa vad cum ma descurc cu practica.Sau as putea sa le fac o reglare cazare in asa fel incat sa imi apara pe factura avansul de 3000 de lei.Sa vina ziua de maine,ca e departata rau:-j

lonely 24 sep 2011 22:54:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 800847)

Da,m-am gandit la varianta storno.Sa vedem:D Teoria o stiu,sa vad cum ma descurc cu practica.Sau as putea sa le fac o reglare cazare in asa fel incat sa imi apara pe factura avansul de 3000 de lei.Sa vina ziua de maine,ca e departata rau:-j

Hai ca mai e putin :-* Ce-a fost mai greu a trecut :) Noaptea banuiesc ca nu e asa mare vanzoleala...... Si poate apuci si tu macar 2 ore de somn daca nu mai multe...
Si maine si poimaineeeeeeeee ........ cine sta acasa in patut? ;)) Si face ce vrea ea?
Eu cred ca te las singurica :( Ma duc sa-mi gonesc copilul ca e in patul meu :)) Sa vina sa doarma la ea :)) Noapte linistita sa ai iubita >:D< :-*

happygirldiana 24 sep 2011 23:42:59

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 800848)
Hai ca mai e putin :-* Ce-a fost mai greu a trecut :) Noaptea banuiesc ca nu e asa mare vanzoleala...... Si poate apuci si tu macar 2 ore de somn daca nu mai multe...
Si maine si poimaineeeeeeeee ........ cine sta acasa in patut? ;)) Si face ce vrea ea?
Eu cred ca te las singurica :( Ma duc sa-mi gonesc copilul ca e in patul meu :)) Sa vina sa doarma la ea :)) Noapte linistita sa ai iubita >:D< :-*

Noapte buna,scumpa mea!Acum vad mesajul....:( Dap,2 zile libere!Fericire pe capul meu!:)Si de data asta nu trebuie sa mai plec niciunde in zilele libere,ca ieri,la Craiova.
Ne auzim maine!Noaptea asta cel mai probabil citesc:)Te pup!Ies si eu de aici!:-*>:D<

happygirldiana 25 sep 2011 05:50:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!A trecut si noaptea asta!Cam friguroasa...:-s Abia astept sa merg acasa sa ma intind in patutul meu,in camera mea intunecata,sa ma cuibaresc in pat si sa ma acopar cu o patura groasaaaa!!Ce biiine e:x:x
Cum spuneam,a fost frig azinoapte,nu am reusit sa dorm deloc:-s De-asta sunt foarte obosita.Si am observat ca mai nou ma doboara somnul inca de pe la 12.Cand altadata rezistam eroic fara sa casc si fara sa ma vait de somn,pana pe la 3.

Pantofii mi-au nenorocit degetele mici.Eu nu prea am stat pe tocuri la viata mea siieri am stat incaltata pe 12 cm toata ziua.Degetele si talpile mele nu se mai fac simtite:))Am stat doar putin intinsa aici,pe un patut,si ma simteam ca si cand nu aveam picioare:))

Azi e duminica!Ultima zi de weekend si ultima zi de nesimtire.Am zis!Am promis!De luni,chiar daca sunt la serviciu,o sa incep incet incet sa imi revin.Cu de toate,dar nu cu toate o data.Vreau sa fac iar totul cu placere si sa ma simt tinand din nou regim.

Acum am iesit de aici,sunt gata cu totul:facturi puse deoparte,casieria inchisa,ziua inchisa,cheile camerelor in care trebuie facuta curatenie sunt puse deoparte,monetare facute.Acum astept colega si imi iau pantofiorii la purtare si am intins-o acasa.

Ne auzim mai tarziu,dupa ce dorm!O duminica placuta tuturor!

lonely 25 sep 2011 07:43:27

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata >:D< :-*
Stiu ca dormi somn dulce acum ;))
Poate reusesti sa te odihnesti mai mult azi. Fa-ti poftele azi sa scapi de tentatii de maine :)
Iti las o cafeluta pentru cand ai sa te trezesti >:D< :-* O zi frumoasa :)

happygirldiana 25 sep 2011 21:41:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Va salut si va si spun noapte buna!
Am dormit 4 ore azi:)Deja am avansat:))Maine am ceva treaba,curatenie,vase de spalat,de spalat,trebuie sa merg sa iau un card si sa ma odihnesc:))

Astazi am mancat inghetata si cateva piscoturi de sampanie:d De maine e ...de maine!Am promis!O sa iau md conform,terci de ovaz cu apa si cacao.Restul inca nu stiu,gasesc eu ceva dietetic:)Ma tin de treaba!De maine reintroduc sportul oricat de obosita as fi!
Ne auzim maine,ma bag la somn!Noapte buna!

lonely 26 sep 2011 07:42:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata :-* >:D<
Azi e prima zi cand incepi dieta :)
Iti urez o saptamana usoara plina de ambitie si vointa. Restul vine de la sine >:D< :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:25:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO