forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

anqutz 12 sep 2010 10:37:01

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 325102)
Neata Anqutz!hai ca iti dau si tie o bucatica;))daca se coace si iese bine[*25*]
m-am hotarat sa prepar ceva in casa,nu am mai mancat cam de mult ceva dulce si bun si am zis ca e ziua perfecta.e si duminica :)

Nu, multumesc, va trebui sa te refuz pt ca la mine cantarul a mers ft prost zilele acestea de la abateri. :( Se coace faina integrala bine si mie mi se pare ca e si mai parfumata. :P Zilele viitoare fac si eu ceva bun pt al meu. Cu miere, abia astept. :x

happygirldiana 12 sep 2010 10:37:23

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de cris17 (Post 325099)
prea tarziu prt raspunsul meu :P legat de zahar
ti-as fi spus ca la merele dulci merge si fara ;)

Fug iar, ca am terminat cu chiflele si acum am la cuptor 1 placinta cu mere si una cu urda si asteapta painea neagra sa fie bagata la copt #:-s
off...ii tot spun sotului ca am nevoie de 2 cuptoare :-s
. Tot o sa le am pana la urma ;))

eh mai bine mai tarziu decat niciodata:))am pus zahar brut pana la urma :D nu as fi pus deloc dar am gasit mere acrisoare si mi-era teama sa nu iasa prea acra.
he heee..esti tare ocupata din cate vad!si tu faci bunatati ;)
insista,insista si o sa ai cele 2 cuptoare.la ce gospodina ocupata esti cred si eu ca ai nevoie de 2 cuptoare ;))

happygirldiana 12 sep 2010 10:42:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 325104)


Nu, multumesc, va trebui sa te refuz pt ca la mine cantarul a mers ft prost zilele acestea de la abateri. :( Se coace faina integrala bine si mie mi se pare ca e si mai parfumata. :P Zilele viitoare fac si eu ceva bun pt al meu. Cu miere, abia astept. :x

eu..sincer,luna trecuta am avut abateri destul de dese dar slava Domnului procesul de slabire nu s-a dat peste cap.sincer iti zic acum,nu stiu de ce dar nu am avut de suferit!nu ca nu m-as bucura:))dar am tot mancat ba 2-3 biscuiti cu ciocolata ba vreo placintica mica,ba cateva tablete de cioco neagra si amslabit ca de obicei :-??
dap,si mie imi pare mai parfumata faina integrala.si mai gustoasa.dar din integrala de secara am incercat sa fac paine si..Doamne,,,nu s-a copt!CAT AM TINUT-O LA CUPTOR DOAR EU STIU(MULT,VREO 1 ORA JUM:)) )si tot nu s-a copt:-?

happygirldiana 12 sep 2010 10:46:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Anqutz de mic dejun nu ai comentat nimic ;)) ia zi,ce parere ai?de data asta am mancat prea mult nu?stii,nu mananc asa de obicei,imi ajung 40 de gr cereale si o cana cu lapte dar azi nu stiu ce mi-a venit pe MD:))

anqutz 12 sep 2010 10:50:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 325114)
eu..sincer,luna trecuta am avut abateri destul de dese dar slava Domnului procesul de slabire nu s-a dat peste cap.sincer iti zic acum,nu stiu de ce dar nu am avut de suferit!nu ca nu m-as bucura:))dar am tot mancat ba 2-3 biscuiti cu ciocolata ba vreo placintica mica,ba cateva tablete de cioco neagra si amslabit ca de obicei :-??
dap,si mie imi pare mai parfumata faina integrala.si mai gustoasa.dar din integrala de secara am incercat sa fac paine si..Doamne,,,nu s-a copt!CAT AM TINUT-O LA CUPTOR DOAR EU STIU(MULT,VREO 1 ORA JUM:)) )si tot nu s-a copt:-?

Ai mei fac la masina de facut paine cu faina integrala si iese buna. Poti sa incerci sa faci paine intermediara, poate iese.

E bine daca ai reusit sa dai jos asa. Felicitari! La mine nu prea se mai misca cantarul in schimb am mai dat putin jos de pe burtica, ceea ce e perfect. #:-s

Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 325123)
Anqutz de mic dejun nu ai comentat nimic ;)) ia zi,ce parere ai?de data asta am mancat prea mult nu?stii,nu mananc asa de obicei,imi ajung 40 de gr cereale si o cana cu lapte dar azi nu stiu ce mi-a venit pe MD:))

Crenvusti nu e bine sa manaci de fel. Sunt facuti din resturi. Cascaval as alege o varianta light sa fiu in locul tau, are cu cam 150 de kcal mai putin decat cascavalul normal. Dar se mai intampla sa mai ai si scapari. :P

happygirldiana 12 sep 2010 10:56:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 325129)


Ai mei fac la masina de facut paine cu faina integrala si iese buna. Poti sa incerci sa faci paine intermediara, poate iese.

E bine daca ai reusit sa dai jos asa. Felicitari! La mine nu prea se mai misca cantarul in schimb am mai dat putin jos de pe burtica, ceea ce e perfect. #:-s

Crenvusti nu e bine sa manaci de fel. Sunt facuti din resturi. Cascaval as alege o varianta light sa fiu in locul tau, are cu cam 150 de kcal mai putin decat cascavalul normal. Dar se mai intampla sa mai ai si scapari. :P


si eu tot la masina de facut paine...si nu a iesit.ma rog,oi fi gresit eu ceva|:-?


nu sunt neaparat scapari,am citit etichetele cand am cumparat....cascaval afumat nu mancasem niciodata si am zis sa incerc(am ales cu grasime mi putina,asa cum am citit in cartea Mihaelei Bilic) si crenvursti am luat pentru ca nu am mai mancat de mult si am zis ca 1-2 crenvursti fierti merg la o masa:-??

anqutz 12 sep 2010 11:02:13

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
E dieta, nu e de negociat. :P Ai vrut o parere si ai primit-o din toata inima. :) Cascavalul pe care l-ai luat tu nu era light. Eu mananc cascaval light Hochland si e mai slab caloric decat al tau, cu cam 120-130 de kcal/100 gr. Si crenvustii nu mi se par o idee buna pt nici un mic dejun, ca e de dieta, ca e de mentinere pt ca este un aliment ft prost (si fie vb intre noi, nici nu-mi plac :))). Dupa ce aflii din ce-s facuti parca nu-ti mai vine sa mananci. :-s

happygirldiana 12 sep 2010 11:07:38

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 325157)
E dieta, nu e de negociat. :P Ai vrut o parere si ai primit-o din toata inima. :) Cascavalul pe care l-ai luat tu nu era light. Eu mananc cascaval light Hochland si e mai slab caloric decat al tau, cu cam 120-130 de kcal/100 gr. Si crenvustii nu mi se par o idee buna pt nici un mic dejun, ca e de dieta, ca e de mentinere pt ca este un aliment ft prost (si fie vb intre noi, nici nu-mi plac :))). Dupa ce aflii din ce-s facuti parca nu-ti mai vine sa mananci. :-s

da.dar mai conteaza si faptul ca tu gasesti,.eu nu.eu aici nu gaseesc nici lapte degresat...de-asta consum de 1,5%.branza degresata nu,cascaval light nu,nimic.pentru ca e orasul foarte mic si nu se consuma....o sa se schimbe situatia cand o sa plec iar la facultate...
si da...merci de parere :Psi nu negociez dieta sub nicio forma :P:d

anqutz 12 sep 2010 11:15:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 325164)
da.dar mai conteaza si faptul ca tu gasesti,.eu nu.eu aici nu gaseesc nici lapte degresat...de-asta consum de 1,5%.branza degresata nu,cascaval light nu,nimic.pentru ca e orasul foarte mic si nu se consuma....o sa se schimbe situatia cand o sa plec iar la facultate...
si da...merci de parere :Psi nu negociez dieta sub nicio forma :P:d

Ma gandeam ca poate aveti si voi un hipermarket, mai ales ca s-au tot extins. :P

happygirldiana 12 sep 2010 12:16:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
iamiiii!!!mi-a iesit o supertarta!!!!si 172 cal/100 gr :X
ma bucur ca a iesit buna ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:35:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO