forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata....din nou (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-nou-12703.html)

bathsheba20 09 iun 2016 19:04:04

Re: O noua viata....din nou
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 1412714)
Buna,

Ma regasesc in ceea ce ai scris in jurnalul tau...Si eu am reusit sa slabesc vreo 13kg acum cativa ani cu ajutorul fetelor de aici...dar nu am mai intrat ..au mai trecut cativa ani si am ajuns la 87 kg !!!!
Acum am inceput din nou sa intru si sa ma tin de treaba si au inceput si rezultatele.Vad ca avem aceeasi inaltime dar eu te bat la kg :)))
Mult success in continuare si mai trec sa vad ce ai mai facut
pup

Buna Crina,

Ma bucur tare mult sa aud ca se vad rezultate. Tine-te de treaba si ele vor continua!
Din pacate de data asta eu nu prea mai pot fii asa de activa in comunitate ca data trecuta, dar cu siguranta nu voi mai lua pauze de luni si ani...pentru am vazut data trecuta ce s-a intamplat. fie doar ca vin aici si scriu ce am mancat sau ce sport am facut ne putem analiza singure ce am facut si poate sa ne punem semne de intrebare sau sa ne felicitam singure chiar :)
Pup,

bathsheba20 09 iun 2016 19:18:43

Re: O noua viata....din nou
 
Hello again,

Stiu ca nu am mai intrat de ceva timp iar, dar de data asta pot spune ca nu m-am abatut de la drum.
Am reusit sa intru intr-un ritm de care sunt foarte mandra pot spune, fac sport de cel putin 5 ori pe sapatamana si uneori chiar am reusit sa ma trezesc si de dimineata sa fac intre 15-30 minute. Asta in schimb nu s-a intamplat prea des, desi am incercat. Dar chiar nu ma pot numi o persoana matinala :P
Cred ca si din punctul de vedere al dietei stau bine. Imi pregatesc de cu seara tot timpul micul dejun si pranzul pe care le iau la munca, iar cina ori o am pregatita ori mananc ceva crud, rapid si usor. Incerc sa mananc cat mai multe proteine la micul dejun si la pranz, pt ca depun destul de mult efort si am nevoie de ele. Dimineata in general mananac 2 oua fierte cu baby spinach si cateva rosii cherry , uneori adaug si cateva grame de somon afumat. La pranz, in general imi gatesc ori piept de pui la gratar sau somon la cuptor cu legume la gratar sau quinoa sau broccoli etc . Incerc sa mananc cat se poate de echilibrat . Mi-am luat si o aplicatie pe telefon in care incerc sa imi introduc cat mai corect meniul in fiecare zi. Astfel ma asigur ca mananc destule proteine, grasimi si carbohidrati.
Pot spune ca sunt zile in care imi este f greu...mai ales sa fac sport . Astazi de exemplu imi iau pauza, pentru ca ma simt extenuata fizic din anumite cauze asa ca am spus sa o las pe maine cand corpul meu o sa fie pregatit. Pot spune ca se vad rezultate si asta ma face fericita si sa vreau sa muncesc si mai mult. Bine, nu sunt spectaculoase dar nici nu ma asteptam la asta, Vreau sa slabesc intr-un ritm bun si nu alert. Vreau sa construiesc si masa musculara un pic si sa arat mai armonios la final. Dar mai am o gramada de munca!
Pe data viitoare! Keep up the good work !
XX

alina_neamt 09 iun 2016 19:58:04

Re: O noua viata....din nou
 
Buna! Bravo! Sa te tii d treaba mereu ca doar asa vei cunoaste roadele muncii! Incearca sa iti imparti kg pe care vrei sa le dai jos in doua parti astfel incat sa fie mai motivant din punct de vedere psihic!
Ai reusit sa slabesti vreun pic?

crina38 10 iun 2016 15:28:04

Re: O noua viata....din nou
 
Citat:

Anterior postat de bathsheba20 (Post 1413796)
Buna Crina,

Ma bucur tare mult sa aud ca se vad rezultate. Tine-te de treaba si ele vor continua!
Din pacate de data asta eu nu prea mai pot fii asa de activa in comunitate ca data trecuta, dar cu siguranta nu voi mai lua pauze de luni si ani...pentru am vazut data trecuta ce s-a intamplat. fie doar ca vin aici si scriu ce am mancat sau ce sport am facut ne putem analiza singure ce am facut si poate sa ne punem semne de intrebare sau sa ne felicitam singure chiar :)
Pup,

da , nici eu nu mai pot fi asa active dar mi-am propus sa intru macar o data la 2 zile , cum spui tu : mai raportam ce am facut, ne mai inspiram....la mine s-au strans f multe kg...nu am ami avut asa mult niciodata..A inceput sa-mi spuna fata mera(16 ani) hai mama te rog mai slabeste... si prietenele...nu sunt obisnuite cu mine asa....si nu vreau sa dau vina pe varsta ca nu cred ca e asa....pur si simplu mananc mult si multe dulciuri si noaptea....of.....dar nu vreau sa ma las...la lupta ;)
pup

crina38 10 iun 2016 15:30:29

Re: O noua viata....din nou
 
Citat:

Anterior postat de bathsheba20 (Post 1413797)
Hello again,

Stiu ca nu am mai intrat de ceva timp iar, dar de data asta pot spune ca nu m-am abatut de la drum.
Am reusit sa intru intr-un ritm de care sunt foarte mandra pot spune, fac sport de cel putin 5 ori pe sapatamana si uneori chiar am reusit sa ma trezesc si de dimineata sa fac intre 15-30 minute. Asta in schimb nu s-a intamplat prea des, desi am incercat. Dar chiar nu ma pot numi o persoana matinala :P
Cred ca si din punctul de vedere al dietei stau bine. Imi pregatesc de cu seara tot timpul micul dejun si pranzul pe care le iau la munca, iar cina ori o am pregatita ori mananc ceva crud, rapid si usor. Incerc sa mananc cat mai multe proteine la micul dejun si la pranz, pt ca depun destul de mult efort si am nevoie de ele. Dimineata in general mananac 2 oua fierte cu baby spinach si cateva rosii cherry , uneori adaug si cateva grame de somon afumat. La pranz, in general imi gatesc ori piept de pui la gratar sau somon la cuptor cu legume la gratar sau quinoa sau broccoli etc . Incerc sa mananc cat se poate de echilibrat . Mi-am luat si o aplicatie pe telefon in care incerc sa imi introduc cat mai corect meniul in fiecare zi. Astfel ma asigur ca mananc destule proteine, grasimi si carbohidrati.
Pot spune ca sunt zile in care imi este f greu...mai ales sa fac sport . Astazi de exemplu imi iau pauza, pentru ca ma simt extenuata fizic din anumite cauze asa ca am spus sa o las pe maine cand corpul meu o sa fie pregatit. Pot spune ca se vad rezultate si asta ma face fericita si sa vreau sa muncesc si mai mult. Bine, nu sunt spectaculoase dar nici nu ma asteptam la asta, Vreau sa slabesc intr-un ritm bun si nu alert. Vreau sa construiesc si masa musculara un pic si sa arat mai armonios la final. Dar mai am o gramada de munca!
Pe data viitoare! Keep up the good work !
XX

suna foarte bine regim + sport .Bravo!
pup

maryy 10 iul 2016 07:48:21

Re: O noua viata....din nou
 
Pot sa ma alatur si eu voua...in speranta ca de data asta am sa pot slabi....ca de cite ori incep nu o duk bine la capat...Am inceput sa merg la sala fac sport de 3 ori pe saptamina si vreau sa incep sa maninc sanatos si mai putine kalorii....

butterfly30 10 iul 2016 08:08:04

Re: O noua viata....din nou
 
Citat:

Anterior postat de maryy (Post 1418125)
Pot sa ma alatur si eu voua...in speranta ca de data asta am sa pot slabi....ca de cite ori incep nu o duk bine la capat...Am inceput sa merg la sala fac sport de 3 ori pe saptamina si vreau sa incep sa maninc sanatos si mai putine kalorii....

Noi cam toate ne întâlnim în jurnalul lui rozi, acolo e toată activitatea care a mai rămas pe forum, uite aici
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...6635-6141.html

Și ar mai fi jurnalul celor de 30 ani, dar e pt toată lumea
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...1813-2126.html

Succes cu Dieta! :)

rozica1965 10 iul 2016 08:19:39

Re: O noua viata....din nou
 
Citat:

Anterior postat de maryy (Post 1418125)
Pot sa ma alatur si eu voua...in speranta ca de data asta am sa pot slabi....ca de cite ori incep nu o duk bine la capat...Am inceput sa merg la sala fac sport de 3 ori pe saptamina si vreau sa incep sa maninc sanatos si mai putine kalorii....

Da,Maryy......si poate te motiveaza niste concursuri permanente din jurnalul meu! Nu trebuie sa dai decat raport la kg saptamanal,in rest faci ce vrei ca sa slabesti!


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:04:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO